הסוד של מאמנת הכושר של הסלבס

ליקי רוזנברג | צילום גיל חיון
ליקי רוזנברג | צילום גיל חיון

ליקי רוזנברג הפכה את עצמה לגורו הכושר של הסלבס, עכשיו היא ממשיכה עם הרצאה משלה וגם ערבים בהם היא מראיינת את המתאמנים שלה. קורס קידום עצמי והשראה למתחילות, בבקשה

88 שיתופים | 132 צפיות

ליקי רוזנברג מיכאלי, הבעלים של מותג הכושר והלייף סטייל ליקי'ס, היא, אולי, מאמנת הכושר המפורסמת במדינה, בזכות העובדה שהצליחה לשים את האצבע על טרנד בעודו בהתהוות – טרנד האימון בקבוצות קטנות. קבוצות המתאמנות שלה כוללות את שלומית מלכה, לירן כוהנר, מאיה ורטהיימר, יובל שרף, מלי לוי, ג'ני צ'רוואני ורבות אחרות. לאחרונה ראינו אותה גם עורכת ערבי השראה בהם היא מרצה ומראיינת חלק מהמתאמנים שלה, וביריד דרס קוד הקרוב – יריד מעצבים ישראלים – היא גם תרצה לראשונה על עצמה ועל דרכה להצלחה. 

את מהראשונות שעלו על הקטע הזה של קבוצת מתאמנות, לא היה לך מקרה שבו מישהי עזבה קבוצה כי לא הסתדרה מבחינה חברתית או ביקשה אימון אישי?
"בשנייה שנכנסים אליי לסטודיו כבר מרגישים הכי בבית בעולם. בשבילי המפורסמים שמתאמנים אצלי, שכולם גם חברים שלי, הם כמו כל שאר מתאמני הסטודיו. גם כולם יגידו את זה עליי, שאני תמיד נותנת לכולם להרגיש הכי בנוח. יש המון אנשים שרוצים להצטרף לקהילת הסטודיו ומבקשים אימונים אישיים ואני מסבירה שאין אצלנו אימונים אישיים מהסיבה שאני מאמינה רק בקבוצות. קבוצה זה כח, קבוצה זה אנרגיות, קבוצה זה בטחון. המשפט הקבוע שלי לאותם אנשים שמבקשים אימונים אישיים וחוששים או קצת חסרי בטחון בנוגע לאימון בקבוצה הוא 'בוא תתחיל את האימון, אם תרגיש לא נוח מאיזושהי סיבה אתה מוזמן לצאת מתי שתרצה'. זה מעולם לא קרה ולא רק שזה מעולם לא קרה, הצלחתי בשעה אחת של אימון לשנות לאנשים תפיסה וחוסר בטחון של שנים".

השקת גם ליין של בגדי אימון, מאיפה מגיע החיבור שלך לאופנה?
"לשמחתי היום ההקפדה על ההופעה לפני ההגעה לאימון דומה לזו של לפני יציאה לאירוע, לשופינג או לכל יציאה מהבית. מבחינתנו זה חלק בלתי נפרד מחוויות הלקוח שאנו עובדים קשה לספק. מכאן נולד אתר האופנה שלנו, likyswear, שמאגד בתוכו 15 מותגי ספורט פרימיום מארה"ב ואוסטרליה".

לאחרונה התחלת גם להרצות. מאיפה מגיע הצורך ועל מה את מרצה בעצם?
"הסטודיו בנוי כבית יפה ומעוצב עד הפרטים הקטנים ביותר ואין מראות בחלל הסטודיו. ברגע שאין מראות בחלל האימון אנשים ניזונים מהאנרגיה ומהאנשים שנמצאים איתם באימון, מעודדים אחד את השני, מחמיאים אחד לשני ובכלל יוצרים קשרים וחברויות שמובילות להמון שיתופי פעולה, ואפילו לחתונה. כמעט בכל פעם שתיכנסי לסטודיו את תמצאי אותי בשיחה אינטימית במשרד או על הכורסאות הצהובות בסלון עם מתאמן שפותח בפני את ליבו, וקורה לי המון פעמים שאני נכנסת לשיחה מרתקת ומגלה בן אדם כל כך מעניין ומסקרן ומעורר השראה ואז אני אומרת לעצמי 'ממש בא לי שכולם ישמעו את השיחה הזאת והיא תתרום כל כך הרבה ותעזור לאנשים ותיגע בהם בכל מיני נקודות בחיים'.

מכאן נולד Likys.The People. האנשים המרתקים של ליקי'ס מתיישבים איתי לשיחה אינטימית מול קהל וממש בדומה למבנה האימון שאני מעבירה בסטודיו, גם השיחה בינינו בנויה באותו פורמט. מתחילים בחימום של שאלות ותשובות קצרות. עוברים לשיחה על 4 תחנות חיים משמעותיות של האורח, כשלכל תחנה יש זמן קצוב של 12 דקות. זה יכול להיות על ילדות, צבא, קריירה, משפחה, הריונות, אימהות וכו'. הנושאים משתנים לפי האורח. בסוף התחנות יש שחרור שאותו האורח מעביר לקהל. לדוגמה יובל שרף, שהיתה האורחת הראשונה שלי, העבירה 2 דקות של מדיטציה מדהימה שבה את עוצמת עיניים ואומרת לעצמך בלב את הדברים שאת רוצה וחולמת כאילו הם כבר קורים והם שלך: "אני חזקה", "אני בריאה", "אני אשת עסקים מצליחה".

>> ומה החלום של יובל שרף?

כל פעם אני מארחת מישהו אחר לשבת איתי לשיחה – מנכ"לית גוגל, מעצב שיער מצליח, עורך דין ידוע ועוד המון סיפורים מעוררי השראה של האנשים שלי".

View this post on Instagram

כל חובבי האימון הפונקציונאלי וגם אלו שפחות ???? אני נרגשת לספר לכם על הפורמט החדש שלי likysthepeople# . בו אני אארח לשיחה אישית מולכם, אנשים מסקרנים ומעניינים עם סיפור חיים מרתק ומעורר השראה. מבנה הערב: חימום: שאלון מהיר ומפתיע. אחרי שהתחממנו אנחנו עוברים לשיחה סופר פתוחה על תחנות החיים כשנושאי התחנות משתנים לפי האורח.(ילדות, בגרות,צבא ,קריירה,משפחה,הצלחות,כשלונות ועוד…). משך כל תחנה 10 דקות, 15 שניות לקראת סיום התחנה השעון יצפצף ויעביר אותנו ישר לתחנה הבאה. אבללללל התחנה נגמרה לכם מהר מידי?! הרגשתם שאתם רוצים לשמוע עוד?! פעם במפגש אתם יכולים להניף דגל ליקי'ס ולקבל עוד חמש דקות הארכה לתחנה. בסיום התחנות יגיע שלב השחרור בו האורח יסיים את הערב בדרך המיוחדת שלו. האורחת הראשונה והאהובה שלי היא יובל שרף שתתארח אצלי מחר בערב בשעה 21:00. בסטודיו. לרכישת כרטיסים צרפתי לכם לינק בביו ובסטורי.????

A post shared by Liky Rozenberg (@likys_port) on

טוב, זה מדהים. מינפת את המתאמנים שלך למרואיינים במעין תוכנית אירוח שלך. מה עוד בקנה?
"אני כבר עובדת על הרצאה משלי שבה אני מספרת את כל סיפור החיים שלי, מילדה קטנה בקריות ועד לבניית מותג הכושר ליקי'ס. הכול התחיל בעקבות כתבה שעשה עליי דורון הרמן לטלוויזיה והוא ליווה אותי בכל תחנות החיים שלי. התגובות היו משוגעות, אנשים כתבו לי שהסיפור שלי נגע בהם כל כך והם קמו בבוקר עם מלא רצון לעשייה ורצון להגשים את החלום שלהם ואת עצמם. אני בן אדם שמאוד אוהב שיגרה ונוחות אבל בשביל זה יש לי את השותף העסקי שלי, בעלי הדר שהוא יזם בנשמה, רק מחפש כל הזמן את הדבר הגדול הבא. הוא, בעזרת הסביבה התומכת שלי, משפחה וחברים, גרמו לי לצאת מאזור הנוחות שלי ולעשות דברים חדשים.

אז התחלתי בהרצאות משותפות כמה פעמים ובקרוב, בפעם הראשונה ואני הולכת להרצות לבד ולספר את הסיפור שלי מהתחלה עד הסוף בפרויקט נשי מושלם שנקרא "מנטורית", במסגרת יריד האופנה דרס קוד. אני מלאה בהתרגשות וגם קצת חרדות אבל ממש עובדת עם עצמי ומדברת לעצמי ואומרת שזה בסדר להתרגש, זה מראה שאני חיה וזה הופך אותי לאנושית".

>> 9 פריטים הורסים שכדאי לקנות ביריד דרס קוד

View this post on Instagram

התשובה לשאלה "מהו המקום האהוב עליי בעיר?" היא הכי פשוטה וברורה שיש וזה הסטודיו שלי. אבל אם יש נקודה שעוד יותר אהובה עליי ומרגשת אותי כל פעם מחדש זה העץ הזה שבתמונה. פה בעצם הכל התחיל. פה הדבר שנקרא ליקי'ס לראשונה הצמיח שורשים. העץ הזה הוא הסטודיו הראשון שלי,זה שהייתי קמה אליו כל בוקר בהתרגשות כאילו הוא הדבר הכי יפה בעולם ,זה שנתן לי לבנות עליו סטודיו שלם , זה שנתן לי לפתח,להאמין ולהגשים את עצמי, עליו בניתי חלומות ובעזרתו הגשמתי אותם. לעולם אל תשכחו מאיפה באתם ואיפה הכל התחיל. @samsungisrael #galaxynote10 #we_are_samsung #Team_Galaxy

A post shared by Liky Rozenberg (@likys_port) on

אני ממש רוצה לבוא להתאמן, אבל יש לי שלושה ילדים, עבודה במשרה מלאה ואני קולו של דור מותש. מה תגידי לאימהות כמוני?
"עם כל העומס, המשפחה והילדים והדאגה לכולם את צריכה לזכור שיש גם אותך. גם לך מגיע לפחות פעם בשבוע לעשות משהו לעצמך, וכמו שמביאים בייביסיטר או סבתות בשביל לצאת לבלות, ככה צריך להתייחס לאימון כיציאה לבילוי הכי בריא שיש. זה משהו שצריך להיות בשגרה שלך. יש אצלנו זוגות שמתאמנים יחד שהאימון הוא זמן האיכות שלהם, הם מביאים בייביסיטר או סבתא ויוצאים לדייט מושלם בסטודיו, אוכלים אסאי בול ומתפנקים להם, או לפעמים ממשיכים לאיזה בר או מסעדה".

View this post on Instagram

Great Minds think alike❤️my shloma.

A post shared by Liky Rozenberg (@likys_port) on

ברור, אני כבר גוררת את בעלי. אולי תעשי קלטת כמו של ג'יין פונדה?
"בדיוק מהשאלות האלה נולד לו קונספט האימונים המצולמים שלי 'קוויקיליקי'. קיבלתי המון הודעות של בנות שחולמות להגיע לסטודיו אבל גרות רחוק או גרות בחו"ל, ובנוסף המון מתאמנים שלי טסים הרבה לחו"ל. אז אמרתי 'טוב, אני אתן להם את הפתרון'. אימונים בדיוק כמו בסטודיו, בלי הרבה ציוד, שמתאימים לכל נסיעה או חופשה בארץ ובחו"ל או אפילו סתם בערב להזמין חברות הביתה ולהתאמן יחד. בנוסף דאגנו גם לצרף סטים של מוזיקה שאנחנו עושים יחד עם דלית רצ'סטר, שזו בעצם המוזיקה שמושמעת באימונים בסטודיו ואת יכולה למצוא את כל הסטים שלנו באפליקציית soundcloud, זה בחינם ופתוח לכולם".

View this post on Instagram

החלטתי לחשוף בפניכם את הסוד מאחורי העשייה שלי!!!! אז אם תמיד רציתם לדעת איך לעורר באנשים מוטיבציה – קחו לעצמכם דקה ותהנו❤️ אני מאמינה שבשביל להחדיר מוטיבציה בצורה הטובה והחזקה ביותר אתה חייב להאמין וממש לאהוב את מה שאתה עושה. אני קמה כל בוקר ומתרגשת להגיע כבר לסטודיו שלי, מתרגשת לפגוש את המתאמנים שלי, מתרגשת להעביר להם את האימון של היום, מתרגשת לשמוע מה חדש בחיים שלהם, מתרגשת מהתהליכים שהם עוברים קודם כל הפנימיים וכמובן גם החיצוניים, מתרגשת לראות אותם מתמלאים בטחון עצמי ואוהבים את עצמם. וכל זה כי אני והצוות הסופר מקצועי והאנרגטי שלי מפוצץ אותם במוטיבציה שרק גורמת להם לרצות עוד ועוד. @samsungisrael #we_are_samsung #galaxynote10 #Team_Galaxy Wearing total look @likys_wear

A post shared by Liky Rozenberg (@likys_port) on

האם קרה פעם משהו מביך לאחת המתאמנות בקבוצה?
"האמת שאין דבר כזה כי האווירה אצלי בסטודיו מאוד משפחתית ופתוחה, אז גם אם קורה משהו מביך כולם מדברים עליו והופכים אותו ממביך להכי קליל שיש".

View this post on Instagram

BETTER TOGETHER❤️ אז כמעט בכל פעם שמתאמן חדש מסיים את האימון הראשון שלו בסטודיו הוא יוצא החוצה ואומר לי " וואוו, מה זה היה??!! איזו אווירה, איזה אנשים, איזה אנרגיות טובותת!!!! והדבר הראשון שאני שואלת אותו זה" שמת לב שאין מראות בסטודיו?!!!" אז אולי בהתחלה זה נשמע לכם מוזר, אימון כושר בלי מראות?! אבל לי, מאז ומעולם זה היה הדבר הכי הגיוני שיש.מי צריך מראה מזכוכית חסרת רגשות שתגיד לך אם אתה עושה הכל נכון או שתאשר לך אם הגוף שלך נראה מספיק טוב או פחות טוב היום ובכלל, בזמן שיש סביבך קבוצת אנשים, מלאה ברגש,באהבה, ברצון להשפריץ אחד על השני אנרגיה וכח ורק רוצה להרים אותך למעלה מתי שקצת קשה לך ובשנייה של שבירה ההוא שלידך יזרוק לך מילת עידוד ויוציא ממך כוחות שלא ידעת שבכלל קיימים בך.וכל מי שעכשיו אומר "צריך מראה בשביל לראות אם אתה עושה נכון את התרגיל ואם לא אז זה עוזר לתקן" אז לא. בשביל זה יש מאמנות. קבוצה זה כח!!!! וזה המשפט שמוביל אותי מאז ומעולם, הכח שיש בקבוצה אין בשום דבר אחר בעולם. ועוד כשיוצאים מזה קשרים, שיתופי פעולה, חברויות של פעם בחיים ואפילו זוגות שמתחתנים זה רק מחזק את זה יותר ויותר שביחד זה הכי חזק שבעולם. וזה תקף לכל דבר בחיים לא רק לכושר. תעבדו יחד, תחלקו, תשתפו רק טוב יוצא מזה❤️ @samsungisrael #galaxys10 #we_are_samsung

A post shared by Liky Rozenberg (@likys_port) on

3 טיפים מעצימים מתוך ההרצאה של ליקי

1. "תחפשי את הדבר שאת הכי טובה בו, שהכי בוער בך, שאת מרגישה שהיית מוכנה לעשות אותו אפילו כשליחות ללא כסף (אבל כמובן שכן עם כסף). תנקי את כל מה שלא רלוונטי מסביב ופשוט תלכי עליו בכל הכוח".

2. "לעבוד מהלב, תמיד להביא את עצמך ואת הלב שלך לכל דבר שאת עושה. בסוף כולנו אנשים שאוהבים שרואים אותם, שמעריכים אותם, שנותנים להם מקום, בית ושייכות".

3. "חשוב שתהיה לך סביבה תומכת. תמיד תקיפי את עצמך באנשים שעושים לך טוב, שמרימים אותך, שמפרגנים לך, שרוצים רק בטובתך ותמיד יהיו שם לא משנה מה, בטוב וברע".

ב- 23-21 בנובמבר יתקיים אירוע המנטוריות: מרתון הרצאות השראה ומוטיבציה לנשים, המתקיים במקביל ליריד האופנה המצליח DRESS CODE. המטרה של האירוע היא לאפשר לכל אישה לצרוך תוכן חדשני, מעשיר ורלוונטי לחייה, כשהמרצות הן נשים עם סיפור אישי מעורר השראה.

יריד הדרס קוד יתקיים בסופ"ש 23-21 בנובמבר 2019, 21.11 חמישי: 22:00-17:00, 22.11 שישי: 18:00-10:00, 23.11 שבת: 20:00-10:00, דובנוב 8, ת"א

ומה הקשר בין ליקי ומסיבות רווקות?