שני יוסיפון: "אני קצת שבורה ומתחילה לבנות את עצמי מחדש"

שני יוסיפון | צילום: מתן צינמון
שני יוסיפון | צילום: מתן צינמון

לא היה לה רגש רומנטי אל דני, מבחינתה 'שני מחתונמי' הייתה ואיננה עוד ובקשר הבא היא כבר תדאג שיהיה כיף: שני יוסיפון על השנה הקשה בחייה, המעבר לטבעונות ולמה היא מסתובבת עם רשימת מחמאות

88 שיתופים | 132 צפיות

"אני חושבת שהכותרת צריכה להיות שבסיישל הבנתי שעברתי מחתונמי – למתמודדת בהישרדות", אומרת שני יוסיפון (37) שבמהלך השיחה שלנו גילתה שבדיוק שנה חלפה מאז שהיא ודני זיסקינד הוטסו אל אחד המקומות הכי יפים בעולם כדי לנסות לרקום זוגיות. "בסיישל אני הבנתי הכל כבר אחרי היום השני, כשהוא אמר לי שאין לו רגש ואין לו ניצוץ. הרגשתי שהוא התחיל להיכנס לאיזה לופ עם עצמו והבנתי שקל זה לא הולך להיות".

ובכן, בדיוק לפני חודש צפינו ביוסיפון וזיסקינד מחליטים באופן רשמי, שזרעי האהבה ששתלו המומחים בין השניים, כבר לא יצמיחו זוגיות. היא אמנם הייתה הראשונה לסרב, אך הפרטנר שלה לניסוי הדוקו-ריאליטי לא נראה שבור לב במיוחד. יחד, מול כל עם ישראל, החליטו השניים לטבול את האף בחזרה בבריכת הרווקות המבעבעת של תל אביב. ובינתיים? אפשר להכריז כי שעה לצדה, בבית הקפה הסמוך לדירה שלה (ושל דור רפאלי השכן) משפיעה חזק יותר מציפרלקס. תאמינו לי, התנסיתי בשניהם.

"כשאת לבד את יודעת שאף אחד לא יציל אותך, אז את אומרת – קומי, תצילי את עצמך, ומהמקום הזה את מתחשלת ומתחזקת"

> כל טורי הביקורת של הדס בשן על העונה הרביעית של חתונה ממבט ראשון
>  עינת מחתונמי מספרת על כל מה שלא רואים בתוכנית

"יותר טובה מציפרלקס? וואו זו מחמאה", היא מתרגשת כשאני משתפת אותה בדימוי שלי ומיד שולפת את האייפון שברשותה כדי לצטט אותי. "יש לי רשימה עם כל המחמאות שקיבלתי בחיי וזו מצטרפת. אבל אני לא תמיד ככה. אני מאוד משתדלת. כי כשאת לבד, באיזשהו מקום את יודעת שאף אחד לא יציל אותך, אז את אומרת – קומי, תצילי את עצמך, ומהמקום הזה את מתחשלת ומתחזקת – כי את היחידה שאחראית לאושר שלך. זה פנימי".

ספרי על היום שאחרי חתונמי. עדיין אושר פנימי?
"תחושה של הקלה והתכוונות ותכנון של התקופה הקרובה והעתיד. באמת כמו שכתבתי באותו פוסט שלי באינסטגרם: תם ונשלם ואני מוכנה להרפתקאות הבאות של חיי".

נפרדת מהאנונימיות בכיף?
"בגדול כן. זה מאוד אובר-וולמינג וזה תופס אותך לא מוכנה באיזשהו אופן. המבטים זה משהו שהיה לי בהתחלה מאוד קשה איתו אבל כשמדברים איתי, זה קסום. אני אישית הרבה יותר אוהבת שפונים אליי ומדברים איתי או מחייכים אליי. הרבה יותר נוח לי במקום הזה מאשר כשמצביעים או מתלחששים".

איזה הערות את הכי אוהבת לקבל?
"וואי, בחור שעצר את הרכב ואמר 'שני תעשי לי ילד', זה היה כאילו שיא השיאים. גם הייתה אישה בת 96 שניגשה אליי ואמרה לי: 'אני חייבת חיבוק'. השבתי לה שיש קורונה, אבל היא אמרה לי שלא אכפת לה ודיברה איתי. אנשים מבוגרים זה משהו שתמיד יש לי המון כבוד והערכה אליו".

אבל אנשים יכולים גם להיות חוצפנים. קיבלת תגובות פחות נעימות?
"היו לי כל מיני הודעות של 'תעשי ילד לבד' וכל מיני כאלה. אבל ממש מעט, זה באמת כאין וכאפס לעומת כל האהבה שקיבלתי. באמת, אין לי דרך לא להתמקד בכל הטוב. פשוט קיבלתי הודעות שהן מרגשות ברמה של דמעות בעיניים".

"לא חשבתי שתהיה השפעה כזאת על אנשים שיגידו: 'את מדברת מגרוני'. זה החיים שלי, אני לא מכירה שום דבר אחר"

מה הכי ריגש אותך?
"בחור שכתב לי (והיא שולפת צילום של ההודעה מהאייפון): 'את האמת, את אישה יותר חזקה ועוצמתית מהרבה לוחמים. את האישה המושלמת למי שלא מפחד מאישה חזקה ויציבה. מאמין שתמצאי בקלות את הדבר האמיתי עבורך'".

>> לטוס לבד בפעם הראשונה: את לא חייבת מישהו שיחזיק לך את היד כדי ליהנות 

באמת מרגש מאוד.
"חכי, יש עוד הודעה ממישהי שכתבה לי: 'חייבת להגיד לך תודה שהיה לך את הכוח לצאת מקשר שאת רוצה רק בגלל שמגיע לך יותר. אתמול בפעם הראשונה בחיים עשיתי את אותו דבר, וזה היה ממש קשה אבל לגמרי בהשראתך'. ובאמת, לא חשבתי לרגע שתהיה השפעה כזאת על אנשים שיגידו לי: 'את מדברת מגרוני'. בשבילי זה החיים שלי, אני חיה את זה, אני לא מכירה שום דבר אחר".

אולי זה בדיוק מה שהפחיד את דני?
"אני חושבת שזה לא עניין של האם את אישה חכמה מדי או שזה מאיים על גבר. יש עניין של מה כל אחד מאיתנו יכול להכיל. ואני ודני לא יכולנו להכיל אחד את השנייה. כל אחד מסיבותיו שלו".

"לא הייתי כל כך עסוקה במה חושבים עליי. הייתי הרבה יותר עסוקה במה אני חושבת על עצמי. היו קטעים שצרם לי לראות"

"לא חשבתי שתהיה כזו השפעה על אנשים". שני יוסיפון | צילום: מאיה לגוטין
"לא חשבתי שתהיה כזו השפעה על אנשים". שני יוסיפון | צילום: מאיה לגוטין

הלכת לריאליטי, בו שופטים את החיים שלך פעמיים בשבוע.
"האמת, אני לא הייתי כל כך עסוקה במה חושבים עליי. הייתי הרבה יותר עסוקה במה אני חושבת על עצמי והאם אני מקבלת את מה שאני רואה על המסך והאם בעיני עצמי זאת התנהלות שהיא מקובלת עליי. באופן עקרוני אני שלמה מאוד, אבל היו קטעים שצרם לי לראות".

>> חתונה ממבט ראשון 4: למי שרוצה להיזכר בסופ"ש הזוגות

"אני אדם אוהב וראיתי בחור בסוג של מצוקה והתגייסתי לטובת העניין. זה לא אומר שאני בכיס שלו או שאני לא מודעת, בכל רגע ורגע אני ידעתי איפה אני נמצאת"

כמו מפגש הזוגות?
"הוא הוצג באופן שהוא לא שלם וחלקי. הרגעים שכביכול דיברתי על אחרים קצת הוצאו מהקשרים. היה דיון שכולם השתתפו בו ויצא שרק אני מדברת על אחרים. זה צרם לי. בדרך כלל אני לא בן אדם כזה ולא פולשת לרשות של האחר, אני נשארת בעצמי ואיפה אני צריכה לתקן את עצמי, מאוד בגזרה שלי. עשיתי עם עצמי עבודה רצינית  – לא לשפוט אחרים".

אז זה הרגע שאת מתבאסת שירד בעריכה?
"כן. כי היה רגע שם שאמרתי לבנות: 'אל תתבלבלו', מה שאתן רואות זה לא מה שנראה מבחוץ. את זה לא שמו. גם היו קליניקות שאמרו לי 'את בכיס שלו', ואמרתי להם שלא יטעו. אני עושה את מה שאני עושה, לא כי אני מאוהבת עם לבבות בעיניים כמו דמות מסרט מצויר. אני עושה את זה כי יש לי חמלה לכל אדם. אני אדם אוהב וראיתי בחור בסוג של מצוקה והתגייסתי לטובת העניין. זה לא אומר שאני בכיס שלו או שאני לא מודעת, בכל רגע ורגע אני ידעתי איפה אני נמצאת. אני בחרתי במודעות איך להתנהל".

אולי מודעות למצלמות?
"זו לא הייתה מודעות למצלמות, זו הייתה מודעות למצב ביני לבין דני. תראי, אני חושבת שכשאנחנו מדברים עם אנשים אחרים, תמיד צריך להיות מחושבים ושקולים. זה ללא קשר לנוכחות של צוות צילום. זה לא שברגע שהצלם יוצא אז אפשר להגיד מה שרוצים ולהתפוצץ. תמיד צריך להתנהל בצורה מכובדת, אני משתדלת להיות על זה בלי קשר לעובדה שיש צלם בחדר".

"כבר במפגש הזוגות הבנתי שזה לא זה וגם רציתי לסיים את התהליך. אחרי המפגש, כשחזרנו הביתה אני ביקשתי לסיים ודיברו איתי. רצו שאתן לזה עוד שבוע"

שני ודני | צילם מסך מתוך חתונה ממבט ראשון
שני ודני | צילם מסך מתוך חתונה ממבט ראשון

גם בטיפול וואטסו? הרי כבר היה ברור שהבנת שזה לא קורה ונשארת מכילה.
"אני הבנתי את זה הרבה לפני, החליטו להראות את זה שם. אבל כבר במפגש הזוגות הבנתי שזה לא זה וגם רציתי לסיים את התהליך. אחרי המפגש, כשחזרנו הביתה אני ביקשתי לסיים ודיברו איתי. רצו שאתן לזה עוד שבוע".

את בקשר עם דני היום?
"אנחנו בקשר לפעמים וחשוב לי להגיד שאני מאוד גאה על זה שבחרנו להיות אנושיים אחד כלפי השנייה בסיטואציה שהיא כל כך מורכבת ולשמור על הכבוד אחד של השנייה, לאורך כל הדרך ועד היום. יש שיח מאוד מכבד ומכובד".

"אני לא רואה בדני אקס. לא היה בינינו שום דבר רומנטי, לא הייתה בינינו זוגיות. הוא היה השותף שלי לאיזשהו מסע ואני הייתי מלווה של הדרך שלו"

ומילה על סאני?
"חלום שלי לחזור לקשר עם סאני. ראיתי אותו ברחוב במקרה לפני הרבה זמן, הוא פשוט ליקק אותי כאילו הוא זכר אותי. זה מטורף".

יצא לך בזמן השידורים להסתמס עם דני?
"ממש מעט. בקושי".

ועכשיו כחבורה של אקסים, יוצא לכם להתראות יחד?
"לפעמים, אבל לעתים מאוד נדירות. אני לא רואה בדני אקס. הוא לא אקס שלי, לא היה בינינו שום דבר רומנטי, לא הייתה בינינו זוגיות. מבחינתי הוא היה השותף שלי לאיזשהו מסע ואני הייתי, כמו שאמרתי שם, המלווה של הדרך שלו".

"אני רוצה בן אדם שידע להגיד לי: 'בואי, יהיה לך כיף איתי'. ההתחלה צריכה להיות מבוססת על כיף. צריך להיות ממש כיף"

מה את יכולה להגיד על החיים הרומנטיים שלך היום?
"אני יכולה להגיד שהיום אני הרבה יותר מכוונת האם טוב לי שם או לא. ואם טוב לי אני ממשיכה ואם לא אני עוצרת".

בספיישל של מנור ראינו אותה יוצאת לדייטים עם גברים שיודעים עליה המון. זה קרה לך?
"לא, אני לא שם עדיין. אני יודעת להגיד שאני רוצה בן אדם שידע להגיד לי: 'בואי, יהיה לך כיף איתי'. בסופו של דבר אני חושבת שההתחלה צריכה להיות מבוססת על כיף. צריך להיות ממש כיף עם הבנאדם ושיהיה לנו כיף יחד. לא שלי יהיה כיף לבד. ומשם אני חושבת שדברים יכולים להתפתח".

הסביבה של דני הייתה בעדך.
"כן, הם אמרו את זה בנוכחותי. גם דני אמר לי. הופתעתי לראות בתחילת התכנית שהוא אמר 'את נראית אש', לא זכרתי את זה אפילו, כי לאורך כל הדרך הוא אמר לי שאני לא הטעם שלו. באחת הארוחות הראשונות, הייתה את החברה ההיא שאמרה לו 'אתה מצליח לראות איזו יפה היא?' אגב, אני והיא וחברות. היא ועוד כמה נשים הן בין הדברים הכי טובים שיצאו מהתכנית הזו".

"מכוונת על פי אם טוב לי או לא". שני יוסיפון | צילום: אינסטגרם
"מכוונת על פי אם טוב לי או לא". שני יוסיפון | צילום: אינסטגרם

מי הכי קרוב אלייך מהתכנית היום?
"הדס חברה טובה שלי. גם הגר, רוני, מור וניר מהעונות הקודמות".

ניר והגר? תסבירי.
"הכירו ביני לבין הגר במיונים כי זיהו שאני מאוד אמביוולנטית, זאת הייתה אהבה ממבט ראשון כזה. אני חושבת שהיא אישה מאוד מיוחדת והיה לי חיבור מדהים איתה. היא הכירה לי בהמשך את היתר. הגר, ניר ואני גם צפינו בכמה פרקים ביחד. לניר היו תובנות מדהימות לגביי. אני מעריכה אותם מאוד. אני סופר מוקירה תודה שהכרתי אותם".

> "אני מוכנה לגדל בה ילדים": הצצה לדירה החדשה של הגר וניר מחתונמי

הפרדה מוחלטת

יוסיפון גדלה ברמת השרון. היא בת זקונים לשני הורים ילידי איראן – פרט ביוגרפי שהיא נושאת בגאווה שגם ליווה אותה לחופה. אחרי שלוש שנות גלות בניו-יורק, היא חזרה להיות התל-אביבית הטבעונית שמתרגלת יוגה ומדיטציה. אך מאחורי התדמית הרוחניקית מסתתרת אישה ריאלית, בוגרת מגמת מחשבים ותואר בכלכלה וניהול (הכל בהצטיינות כמובן). היא עובדת בפיתוח עסקי וייעוץ לחברות הייטק ומסייעת להן לחדור לשוק האמריקאי. במקביל, היא עומדת להשיק סדנת יוגה בערבה. מה עוד? היא דוברת פרסית רהוטה ומתמקדת באופן כללי בחצי הכוס המלאה. את התהילה, היא ממנפת לכיוונים פילנתרופים יותר.

את נעה בין הרציונל לרוח, איך זה הולך יחד?
"יש בי אני שני החלקים האלה והם חיים בשלום. דווקא בגלל שאני בעומקים, העולם העסקי מאזן אותי. הוא נותן לי להוציא לפועל. החיבור בין עולם היוגה וכל הפילוסופיות שלה, הוא ליצור ספייס בשביל שדברים יקרו, מתוך הריק. יכול להיות שבעוד כמה שנים אני ארצה להיות רק ביוגה וברוח אבל היום יש בי צד שמאוד רוצה ושואף למעלה לעוד הישגים. עשייה זה דבר מאוד חשוב, להיות כל הזמן להיות בתנועה. אני במערכת יחסים מיוחדת עם ציפורים. אנחנו משולים לציפור, וברגע שנפסיק להזיז את הכנפיים אנחנו ניפול. כי העבודה לא נגמרת בחיים, ובהחלט צריך לפעמים לנוח על העץ ולהרפות".

אז את עדיין עושה מדיטציה לפנות בוקר?
"וואי, כבר הרבה זמן מאז התכנית שאיבדתי קצת את התרגול. אבל בימים אלו אני די אוספת את עצמי מחדש ומחליטה איפה אני רוצה להיות".

מה זה אומר?
"אני בודקת כל מיני אופציות. בגדול הכישורים שלי הם פיתוח עסקי כי אני אדם מאוד סקרן. אני גם מאוהבת במפגשים האלה, באנשים ובלמידה על טכנולוגיות חדשות. אני בן אדם של אנשים וגיליתי את זה בניו-יורק לדעתי. שם הגעתי למסקנה שאני חייבת להיות בתפקיד שהוא ייצוגי".

"מישהי עצרה אותי ואמרה לי 'יצאתי מהפסיכולוגית שלי ודיברנו על מה שאמרת אתמול'. אנשים מדברים עליי עם הפסיכולוג שלהם, זה ביג"

איתמר סיפר שפתאום קצת קשה לו לדבר בישיבות בעבודה מאז הריאליטי. זה קורה גם לך בפגישות עסקיות?
"לא. אני מאוד נינוחה ועושה הפרדה מוחלטת, אצלי לא היה ערבוב בין הדברים. שני של חתונמי הייתה ונגמרה. יש את שני של העבודה, שהיא מאוד מקצועית ומאוד עניינית. כלומר, יש שאלות של התכנית וממשיכים הלאה, אין התעכבות על זה. יש כמה סקרנים שהיו חייבים לדעת אם אנחנו ביחד או לא".

עושה הפרדה מוחלטת. שני יוסיפון | צילום: מאיה לגוטין
עושה הפרדה מוחלטת. שני יוסיפון | צילום: מאיה לגוטין

היה מתיש להחזיק את זה בבטן הרבה זמן?
"הייתי אומרת 'תצפו ותראו' ומחייכת. אני חושבת שמה שלא עושים ממנו עניין לא נהיה עניין, וגם אני מאוד מבינה את הסקרנות. זה כמעט באינסטינקט. אני חושבת שגם אני הייתי שואלת במצב הפוך".

טוב, אנשים באמת עוברים איתכם סוג של טיפול.
"זה מזכיר לי שפעם מישהי עצרה אותי ברחוב ואמרה לי 'יו, עכשיו יצאתי מהפסיכולוגית שלי ודיברנו על מה שאמרת אתמול'. הייתי כזה, וואו. אנשים מדברים עליי עם הפסיכולוג שלהם, זה ביג. זה נורא מפתיע אותי".

את אישה בעולם העסקים הגברי והלבן, קשוח?
"בארצות הברית זה מאוד קל. הם הרבה יותר זמן בביזנס והשוויון שם הרבה יותר ניכר, גם רגולטורית, זה מעוגן בחוקים. ישראל עדיין לא שם לצערי. אני כן מזהה יותר ויותר נשים בעמדות מפתח ואני מברכת על כך ומאוד מקווה שהן מרוויחות כמו שגבר היה מרוויח בתפקיד שלהן".

>> "בין גברים בצבא ובהייטק יש אחווה, ואישה תמיד תהיה 'המיותרת' בחדר"

הלוואי שזה היה ככה.
"אני חושבת שאנחנו גם צריכות לקחת אחריות על הצד שלנו בסיפור הזה וללמוד לדרוש. לצורך העניין, היה מחקר באיקאה שבדק מי מרכיב רהיטים יותר טוב, גברים או נשים. התשובה הייתה נשים – למה? כי הן באמת טורחות לקרוא את ההוראות. גבר חושב שזה קטן עליו. עם זאת, אישה לפעמים, מבלי להכליל, אבל אני ביניהן – מאוד צריכה את ההישגים כדי להרגיש שמגיע לה והיא ראויה לנהל חברה".

"כל עוד השיח מכבד, אי אפשר להתבלבל. אם אתה רוצה לדבר עם אישה, יש צורה וזה מקובל ומבורך. אני מעדיפה שידברו איתי מאשר שאצטרך להיות ביישומון היכרויות"

יצא לך לדחות הצעת עבודה בגלל חוסר ניסיון?
"אני יכולה להגיד שמישהו הציע לי להיות יזמת של חברה והסתכלתי עליו בהלם. בתוך תוכי אני יודעת שאני יכולה לעשות את זה אבל בגלל שעוד לא יצא לי, סירבתי בנימוס, אבל גבר יכול להגיד שזה בקטנה ושהוא מסוגל. אז כן, אני חושבת שאנחנו צריכות לקחת אחריות ולהעז עוד. ושוב, גם לדרוש יותר בשכר. אולי בהייטק זה אחרת, בתעשיות המסורתיות אני מרגישה שעדיין נשים מרוויחות פחות. לא בדקתי, אבל זו התחושה שלי".

שני יוסיפון | צילום: מאיה לגוטין
שני יוסיפון | צילום: מאיה לגוטין

חווית סקסיזם בעבודה?
"כשעבדתי במגזר הציבורי. תראי, אני חושבת שלצערי הרב אין אישה שלא חוותה איזושהי סוג של הטרדה בחייה, ואני לא מדברת על מחמאות. אני מדברת על משהו שמריח, נשמע ומתנהג כמו הטרדה, ואני מאוד מקווה שהתופעה הזאת תלך ותיעלם. יחד עם זאת, אם תשאלי גברים, הם יגידו שמי טו סירס אותם והם לא מתחילים וניגשים יותר, אז אני לא יודעת איפה עובר הגבול. אני פשוט חושבת שכל עוד השיח מכבד או מכובד, אי אפשר להתבלבל. אם אתה רוצה להתחיל עם אישה ולדבר איתה יש צורה, יש דרך וזה מקובל ומבורך. אני מעדיפה שיבואו לדבר איתי מאשר שאצטרך להיות ביישומון היכרויות".

>> 4 שנים ל-ME TOO. הגבר שכתב "גם אני פגעתי" מסכם: "הגברים עדיין מבולבלים"

וזה שאת מזרחית, השפיע על היחס שלך?
"האמת שלא. זה קטע, כי ראיתי איזו כתבה שטוענת שבחתונמי מאוד התאמצו להדגיש את הפרסיות שלי. בפרשנות של הטקסט, ההפקה רצתה להראות שהיא הביאה מזרחית ולא רק בטייפקאסט. זה הפתיע אותי, כי לא חשבתי שהפרסיות שלי היא 'מזרחי', חשבתי שזה פשוט אותנטי ומחובר לשורשים. מה זה משנה מה הם? משנה שאני מחוברת".

אישה פרסייה בפריים טיים זה עדיין פחות נפוץ.
"תראי, אני חושבת שהבן אדם הוא כרטיס הביקור של עצמו, לא העדה שלו. אם מישהי חוותה את זה, אז אני מצרה על כך מאוד וחושבת שזו תופעה שחייבת להיעלם מהעולם. בניו-יורק קיבלתי מושג למגוון אנושי ואני מאמינה שיש חשיבות אדירה למגוון. כל אחד מביא איתו משהו אחר וצריך שבחדר יהיו בני אדם מכל הסוגים ומכל המינים כדי ליצור משהו הרמוני ושלם יותר. אי אפשר בלי מגוון היום, זה חובה".

"לכולם יש נשמה"

את שואפת לנצל את הפרסום כדי לקדם מסרים חיוביים?
"במקור, כשהלכתי לעבוד במגזר הציבורי, היה לי חלום להשפיע בתחום איכות הסביבה וקיימות, זה עולם הערכים שלי. אני גדלתי על זה בבית. כשראיתי שזה לא יקרה בגלגול הזה של חיי הציבוריים, עברתי לעולם שאני חושבת שמשפיע לא פחות. יש חברות כמו ביונד מיט שמשנות את העולם, ואם אני אצליח להשפיע על אנשים שיראו את הכדור וידאגו לו קצת יותר – אהיה מאוד מרוצה".

זה מה גרם לך להצטרף לבית החולים?
"על בית החולים לחיות בר, שמעתי דרך פוסט בפייסבוק ופניתי אליהם בבקשה להתנדב. הגעתי לסיור והראו לי את כל החיות ואני כמעט התעלפתי שם מהתלהבות. כשדיברתי עם הווטרינר הראשי, הוא הציע לי להגדיל את התרומה בגיוס כספים במקום רק להאכיל גוזלים, אז הפכתי לחברת עמותה. לצערי לא עשיתי שם מספיק אבל יש לי תכניות יותר גדולות".

"מבחורה שמתקשרת לאבא שלה ולא זזה כשיש ג'וק בבית, הגעתי למצב שאני מראה לחרק את הדרך החוצה מהדלת. אני לא הורגת שום יצור חי"

למה בית חולים צריך גיוס תרומות?
"זו עמותה שלא ממומנת על ידי גופים ממשלתיים. מטפלים שם בכ-7,000 חיות בר פצועות בשנה והמספר רק הולך וגדל. הרבה אנשים לא יודעים, אבל בני אדם אחראים בשנים האחרונות להכחדה של כ-50% מבעלי החיים. יש שם פרויקט של בנק רקמות וטיפול בתאי לחץ. הבנק מאפשר נניח לשמר רקמות של בעלי חיים שבמידה וייכחדו, ייתכן ובטכנולוגיה מסוימת נוכל לייצר אותם מחדש. זה באמת נושא שיקר ללבי, אני לא יכולה להתחיל לתאר אפילו".

ואיך הגעת לטבעונות? מה הייתה הנקודה שבה שינית את דעתך?
"לא ראיתי את ההרצאה של גרי. ראיתי מה קורה לאפרוחים שנגרסים ואמרתי די, אני לא מפרנסת את התעשייה הזו. וכשאימצתי את הכלב הראשון שלי, פתאום הבנתי מה זה לגדל יצור חי בבית. מהר מאוד הבנתי שאין הבדל בין פרה, תרנגול או דג. לכולם יש נשמה. עם הזמן קראתי את הספר 'יומן מדיטציה של יצחק נבון' ושם יש חלק שהוא נסע לתרגל ויפאסנה בבורמה בשנות ה-60, שזו תופעה פנומנלית בעיניי, ושם חלק מהחוקים הורו לא לפגוע בשום יצור חי – גם לא בעכביש לצורך העניין. ואני לקחתי על עצמי את הדבר הזה. מבחורה שמתקשרת לאבא שלה ועולה על המיטה ולא זזה כשיש ג'וק בבית, הגעתי למצב שאני מראה לחרק את הדרך החוצה מהדלת ופשוט לא הורגת שום יצור חי".

המשפחה מפעילה עלייך לחץ להביא חיים לעולם בעצמך?
"אין עליי לחץ בכלל, הלחץ היחידי זה שאהיה שמחה ובריאה, זהו. לא מעניין את ההורים שום דבר אחר. אבא שלי אמר לי בעצמו שמאוד קשה להיכנס למערכת יחסים בעידן הנוכחי".

"אני חלשה, יותר מבדרך כלל. שני של היום למדה שיעורים ויש לה רצון להתפתח בחיים, אבל היא שני שקצת שבורה"

יהיה עוד ריאליטי בחייך?
"היה לי מאוד מאוד קשה להחליט ללכת לחתונמי, אבל בסופו של דבר זה הגיע עד אליי. ואני חייבת להגיד שכן, ההתמודדות הייתה קשה. אני חושבת שזו הייתה בין השנים הקשות בחיי. משולה לקושי שהיו לי בניו יורק ואת יודעת, אני עדיין בהתמודדות. רק עכשיו מתחילה לאסוף את כל החלקים ולחזור לבנות את שני מחדש".

נשבר מאיזו בחינה?
"אנרגטית. אני חלשה, יותר מבדרך כלל. שני של היום היא כן יותר חזקה והיא שני שלמדה שיעורים ויש לה רצון להתקדם ולהתפתח בחיים ולהרבות טוב בעולם, אבל היא שני שקצת שבורה".

"החוויה עצמה הייתה לא פשוטה עבורי, היו הרבה התבטאויות שכיווצו אותי. אני בטוחה שהוא לא התכוון אבל זה כיווץ אותי"

משתמע שכן יצאת פגועה מהתכנית?
"החוויה עצמה הייתה לא פשוטה עבורי, היו הרבה התבטאויות שכיווצו אותי. שוב, אני בטוחה שהוא לא התכוון אבל זה כיווץ אותי. והיום, אני חושבת שאני לומדת לשים סביבי גבול. אבל אני בהלם שעברה שנה. אני מרגישה שהכל מעבר לפינה בשבילי. תהיה עכשיו גדילה בקריירה, תהיה גדילה במערכות יחסים והקשרים בחיי. אני מרגישה שכל הטוב עוד לפניי".

מה את מאחלת לעצמך עכשיו?
"אני רוצה שתהיה לי אהבת אמת. חיבור אמיתי ונשמתי. ואני רוצה תפקיד משמעותי בקריירה".

לסיכום, את שמחה על השנה הזו?
"אני משתדלת להיות בהודיה על כל דבר שנכנס לחיים שלי, כי זה לא סתם. אני תלמידה ואנחנו פה בעולם הזה ללמוד, ועל כל דבר קשה שקורה – בסך הכל אני בהודיה עצומה על החיים שלי. אני בריאה, אני זוכה להיות במדבר, לראות ירח ושמש, לחיות בתל-אביב, לאכול ולישון טוב, אני לא חיה במדינה שמדכאת אותי כאישה – כבר מצבי מעולה. להודות על מה שיש זה מביא עוד ועוד טוב, ויש רגעים שאני רוצה ליפול, ואני אומרת לא. אני בולמת לפני שהמחשבה הזו נטמעת בי ואומרת שיש פה שיעור. ובין אם למדתי אותו עכשיו או עוד חצי שנה – זה קרה כי זה היה צריך לקרות ויש לי מה ללמוד. הלמידה בשבילי היא דרייב".

> חוזרת לעולם הדייטינג? זו התשובה לשאלה מי צריך לשלם בדייט הראשון