"מציעים לך את זה כמו קראק": הכוכבות שמתעקשות לומר לא לזריקות וניתוחים

לא עוצרת את מחוגי הזמן. ג'ניפר אניסטון | תמונה: gettyimages
לא עוצרת את מחוגי הזמן. ג'ניפר אניסטון | תמונה: gettyimages

מי השוותה את הבוטוקס לסמים ומי מתחרטת על הניתוחים שעשתה? ממריל סטריפ ועד קורטני קוקס - הכוכבות הגדולות שאומרות לא למחטים ומסרבות לרדוף אחרי הנעורים

88 שיתופים | 132 צפיות

להתבגר זה מורכב, להתבגר בתור אישה זה מורכב עוד יותר ולהתבגר כאישה מול המצלמות זאת כבר מלכודת של ממש. מצד אחד ישנו הרצון להיאחז בנעורים ולשמר אותם ככל האפשר, מצד שני גוברת המודעות לסיבוכים שעלולים להיווצר בעקבות הליכים קוסמטיים – ולאפקט ההפוך שנוצר לעתים כפועל יוצא מכך. אבל בשנים האחרונות יותר ויותר כוכבות מחליטות להתייצב בגאון עם הקמטים שהרוויחו ביושר, ולומר לא למחטים.

>> לא כזה פשוט: הניתוחים שעשו כוכבות "סקס והעיר הגדולה"

מריל סטריפ (72)

"חייבים לקבל את ההזדקנות באהבה. החיים הם דבר יקר", אמרה מריל סטריפ למגזין Good Housekeeping. בהזדמנות אחרת היא אמרה: "שאף אחד לא יסיר את הקמטים שלי. הם הושגו דרך תדהמה מול היופי של החיים, או את אלה שמסביב לפה שלי, אשר מראים כמה צחקתי וכמה נישקתי, ולא את השקיות של העיניים שלי שרואים בהן כמה בכיתי. הם שלי והם יפים".

שאף אחד לא יסיר את הקמטים שלה. מריל סטריפ | צילום: Shutterstock
שאף אחד לא יסיר את הקמטים שלה. מריל סטריפ | צילום: Shutterstock

אופרה וינפרי (68)

"ברור שאני רוצה להיראות הכי טוב שלי, חזקה וחיונית, אבל אני יודעת שהדרך לחיות את החיים הכי טובים היא לא בדרך של הכחשה. במקום להסתיר – אני מחבקת כל רגע. כל שנה צריכה ללמד אותנו משהו בעל ערך, ואם נלמד את השיעור או לא – זה תלוי בנו. כל שנה עוזרת לגלות את עצמך השלם. אני חוגגת ומכבדת את זה ואני מברכת כל גיל שאני מגיעה אליו", אופרה וינפרי ל-O Magazine.

ג'ניפר אניסטון (53)

"יש לחץ בהוליווד להיות חסרת גיל. אני למדתי מטעויות של כוכבות שניסו להישאר חסרות גיל ואני לא מזריקה את החרא הזה לפרצוף שלי. אני רואה אותן וליבי נשבר, אלוהים אדירים, אם הייתן רואות כמה זקנות אתן נראות. הן מנסות לעצור את מחוגי הזמן וכל מה שאני רואה זה אישה חסרת ביטחון שלא נותנת לעצמה להזדקן בפשטות", ג'ניפר אניסטון למגזין Allure.

קייט וינסלט (46)

"אני לא מתביישת בדעות האנטי-ניתוחיות שלי. זה נגד המוסר שלי. הדרך שבה גדלתי מחשיבה יופי כיופי טבעי, ואני לעולם לא איכנע. אני שחקנית ולא רוצה להקפיא את הבעות הפנים שלי", קייט וינסלט למגזין Allure.

ג'ודי פוסטר (59)  

"ניתוחים פלסטיים זה לא בשבילי. אין לי דבר נגד כלפי אחרות שעושות את זה, שיעשו מה שהן רוצות, בשבילי זה עניין של דימוי עצמי. אני מעדיפה שמישהו יגיד עלי 'וואו, יש לה אף נוראי', מאשר שיגידו, 'וואו, יש לה ניתוח אף נוראי'. מעדיפה שיעירו לי על מי שאני, מאשר שיזהו אותי כמי שמתביישת במי שהיא", ג'ודי פוסטר ל-More Magazine.

ג'וליה רוברטס (54)  

"חבל מאוד שאנחנו חיים בחברה בפאניקה, שבה נשים לא נותנות לעצמן צ'אנס לגלות איך הן יראו כמבוגרות. הדעות האנטי ניתוחיות שלי מאוד נדירות בביזנס. אני רוצה שיהיה לי את הרעיון של איך אני נראית כמבוגרת. לפי הסטנדרטים ההוליוודיים כבר לקחתי על עצמי סיכון גדול בלא לעשות מתיחת פנים. אני רוצה שהילדים שלי ידעו מתי אני כועסת ומתי אני שמחה ומתי אני נדהמת. הפנים שלנו מספרות סיפור וזה לא צריך להיות הסיפור על הנסיעה שלך למרפאה", ג'וליה רוברטס למגזין Elle.

אישה יפה בכל גיל. ג'וליה רוברטס | צילום gareth cattermole gettyimages
אישה יפה בכל גיל. ג'וליה רוברטס | צילום gareth cattermole gettyimages

סוזן סרנדון (75) 

"אני מוצאת שזה מראה מפחיד – שפרצופים של אנשים לא זזים. אף פעם לא עשיתי בוטוקס. מילויים ושתלים מאוד מפחידים אותי כי את נמצאת תחת חסדיהם של מי שעושים את זה עבורך, וראיתי כל כך הרבה נשים עם שפתיים ענקיות או זווית של 45 מעלות בלחיים ואני ממש מפחדת. יש לי נפילת עור אבל הפחד שלי מהדברים האלה גובר", סוזן סרנדון למגזין Allure.

אמה תומפסון (63) 

"ניתוח פלסטי הוא לא דבר נורמלי לעשות. זו התרבות שיצרנו ולפיה זה נורמלי – אבל התרבות הזו לא נורמלית. למה נשים מבקשות ממישהו אחר לפתוח להן את הגוף ולהכניס לשם דברים, מה זה? למה אנחנו עושות את זה לעצמנו? אני דואגת איך ניתוחים ישפיעו על עתיד האנושות. זה לא בריא. בסוף נייצר מן תרבות שאומרת לאנשים צעירים שזה הנורמלי, וזה לא. תמיד הייתי פמיניסטית מיליטנטית כשזה מגיע לגוף של נשים", אמה תומפסון ל-Hello Magazine.

האלי ברי (55) 

"להיות שחקנית זה דבר שמגיע עם הרבה לחץ לעשות ניתוחים, אבל אני עומדת עם שתי רגליים על הקרקע כשאני רואה שכולן עושות את זה. האם אני צריכה לעשות גם כדי להישאר בביזנס הזה? לא אשקר שהדברים עברו לי בראש. כל הזמן מציעים לך את זה זה, כמעט כמו קראק שאנשים מנסים לדחוף לך. אבל אני מזכירה לעצמי שהיופי שלי הוא היופי שלי, וזה לא רק הפיזיות. להזדקן זה טבעי, זה הולך לקרות לכולנו, אני רק רוצה להיראות כמו עצמי – גם אם בגרסה מבוגרת יותר. כשאת עושה יותר מדי, את הופכת להיות מישהי אחרת. אני לא הולכת להרצות על זה אם זה טוב או רע, אבל אני ממש לא מסכימה עם צעירים שעושים את זה. שמעתי על מישהי שעשתה בוטוקס לקראת בת המצווה שלה. חשבתי שהראש שלי מתפוצץ", האלי ברי ל-Yahoo Beauty.

טינה פיי (51) 

"זה כמו ללבוש כמה מחטבים אחד על השני. זה טוב לך? לא לי. לא חובה. כל כך הרגילו אותנו לא לראות פנים אנושיות אמיתיות, כאלה שזזות, ולפעמים אנחנו שוכחות שיש לנו בחירה. אני אומרת לא לעשות את זה", טינה פיי למגזין Town & Country.

קורטני קוקס (57)  

"עשיתי בעבר ניתוח ובוטוקס וחשפתי את זה. על הניתוח אני מתחרטת. ניסיתי לרדוף אחרי הנעורים, אבל זה משהו שאי אפשר לתפוס אותו. לפעמים את מוצאת את עצמך מנסה לעצור את תהליך ההזדקנות, וכשאת מסתכלת על תמונה של עצמך את אומרת 'אני נראית נורא'. עשיתי דברים שאני מתחרטת עליהם. למזלי הם נספגו ונעלמו", קורטני קוקס ל-Hello Magazine.

קורטני קוקס אחרי ולפני המסת חומרי המילוי | צילום: Gettyimages
קורטני קוקס אחרי ולפני המסת חומרי המילוי | צילום: Gettyimages

כריסטי טרלינגטון (53) 

"כולן עושות אנטי אייג'ינג, אבל אני לא רוצה להיראות יותר צעירה ממה שאני. הפנים שלנו הם מפה של החיים שלנו, ככל שיש עליהם יותר – יותר טוב", כריסטי טרלינגטון למגזין Elle.

סלמה הייק (55) 

"אני אומרת לא לניתוח פולשני וגם לבוטוקס. אני חושבת שזה נורא שכל אותן צעירות מזריקות לפרצוף וגם לשפתיים. אחת מהן אמרה לי 'אם אני אהרוג את השרירים שלי עכשיו – אז אף פעם לא יהיו לי קמטים'. את מתארת לעצמך? הו אלוהים. אני נגד. אחת הסיבות שאני לא צובעת את השיער הוא שאין לי סבלנות לשבת עם זה. אני לא רוצה לבלות את הזמן שנשאר לי בניסיון להיראות צעירה יותר. אני רוצה ליהנות מהזמן שלי", סלמה הייק ל-New York Times.

ג'וליאן מור (61) 

"בואו לא נדבר על הרעיון של 'הו, לא, אני הולכת להיות בת 40 ואני יכולה למות'. תהני, זו זכות להתבגר. אפילו בתסריטים מתייחסים לדמויות מתבגרות. כולם מתבגרים. כשאנשים מנסים לעצור את התהליך, זה תמיד נגמר באסון. פשוט תהיו במקום שאתן נמצאות", ג'וליאן מור למגזין InStyle.

דיאן ליין (57) 

"כולם מזדקנים, זה חלק מהחיים. מפריע לי שיש לי נפילת עור, קמטים, אבל זה מחבר אותי למין האנושי. כולנו שותפים להזדקנות", דיאן ליין למגזין Good Housekeeping. 

דרו ברימור (47) 

"אני רואה את סימני הגיל על פניי, ובמקום להתעלם מהם, אני מקבלת את זה – ואני בטוחה שהבנות שלי יבינו את זה. אני עכשיו נחושה יותר מתמיד להראות לבנותיי שלהתבגר זה לוקסוס, אם יש לנו מזל. כולנו נתבגר בסוף, אני רק רוצה שהן יחיו בשלום עם מי שהן", דרו ברימור למגזין Allure.

קמרון דיאז (49)

"אנחנו לא יכולות להישאר צעירות לנצח, זה מאוד גיבורת-על מצדך לחשוב שאת יכולה ללכת אחורה בגיל. הזדקנות היא לא דבר רע. יש לנו את הכוח להגיד – אני הולכת לחבק את זה, יש לי ערך, יש לי מה להציע וניסיון שלרבות אין", קמרון דיאז למגזין Harper's Bazzare.

"הזדקנות היא לא דבר רע". קמרון דיאז | צילום: Gettyimages
"הזדקנות היא לא דבר רע". קמרון דיאז | צילום: Gettyimages

פטרישיה ארקט (54)

"הצעד הבא יהיה שלא צריך לדבר על זה יותר. להתבגר זה נורמלי וזה פתטי בעיניי שגבר בן 55 אומר שהוא לא יוצא עם בת 42, כי היא מדי מבוגרת בשבילו",  פטרישיה ארקט למגזין Allure.

>> שירז טל: "יש לי קצת שיער שיבה, אבל לא רק שזה לא מפריע לי – זה מקסים בעיניי"