קייט וינסלט: "בדור שלי, זה היה מקובל שגברים הטרידו נשים במקומות ציבוריים"

קייט ווינסלט, השגרירה החדשה של לוריאל פריז | צילום" יח"צ
קייט ווינסלט, השגרירה החדשה של לוריאל פריז | צילום" יח"צ

ההטרדות שעברה, הסרטים שהיא מתחרטת שהשתתפה בהם והתחביב המפתיע שלה. בגיל 46 קייט וינסלט בשיא שלה, עכשיו גם כשגרירה טרייה של "לוריאל פריז". ריאיון מלא השראה

88 שיתופים | 132 צפיות

"בזמן האחרון התחלתי לתפור הרבה. אני עדיין לא הכי טובה בזה, אבל זה מרגיע אותי, אז אני תופרת מכנסיים חמודים לבן שלי ולבני הדודים שלו". כן, זה התחביב החדש של קייט וינסלט, זוכת האוסקר שמחזיקה בידיה גם בפסלונים מטעם האמ"י, גלובוס הזהב, גילדת השחקנים – ואפילו תואר מטעם מלכת אנגליה. חיים נוצצים של שחקנית הוליוודית עסוקה? פחות. "בימים שבהם אני לא משחקת, אני מתעוררת בשש, מכינה ארוחת בוקר לכולם ולוקחת את הילדים לבית הספר", מספרת וינסלט בריאיון. "אחרי שאני יוצאת עם הכלב לסיבוב, אני מתאמנת, מבשלת, עוברת על מיילים וקוראת תסריטים. אף פעם אין מספיק שעות ביום – אבל אני כן משתדלת שלא לעבוד בערבים, כדי ליהנות מזמן עם בעלי".

"עברתי בחיים שלי דברים שבזכותם הפכתי למי שאני היום. נדרשתי לעבוד כדי להגיע למקום שבו אני לא מתנצלת על מי שאני, וכדי לקבל את הפגמים שלי"

"אנחנו יפות בכל גיל"

היא פרצה לחיינו בענק בגיל 21 עם הסרט "טיטאניק". מאז ועד היום, היא לא הפסיקה לעבוד והצליחה לבסס את מעמדה כאחת השחקניות ההוליוודיות המוערכות. היא התגרשה פעמיים וכיום היא חיה עם בעלה השלישי, נד רוקנרול, יחד עם בנם המשותף בר בן ה-9, ושני ילדיה מנישואיה הקודמים, מיה בת ה-21 וג'ו בן ה-19. בחודש שעבר, היא נבחרה לכהן כשגרירה של ענקית הקוסמטיקה "לוריאל פריז". האם בלוריאל התרשמו מהמראה הנונשלנטי, סלאש טבעי, סלאש מוזנח משהו, של וינסלט בסדרה במיני סדרה "הסודות של איסטאון" מבית HBO,  דרמת פשע שבה היא מגלמת בתפקיד הראשי את הבלשית מייר שיהאן שחוקרת פרשת העלמות ופרשת רצח שמזעזעת את העיירה הקטנה בה גדלה? בגיל 46, אחרי שנעלמה מהמסך הקטן למשך עשור אחרי "מילדרד פירס", קיית בתפקיד מייר, היא בלשית עם הרבה בעיות אישיות וגם יצר הרס עצמי ואפילו כבר סבתא. היא לא מטופחת בעליל, נטולת איפור, לבושה בבגדים גדולים ממידותיה ולא מחמיאים, ומשווקת מראה טבעי לא מושלם לחלוטין.  קייט מודה שהיא שלמה לגמרי עם מי שהיא בסדרה וגם בחיים, היא התעקשה שלא ירטשו דבר במראה שלה ופעמיים צפתה בצפייה מוקדמת בסדרה וסירבה לאשר אותה אחרי שגילתה שבסצנת המין, הבטן האמיתית שלה נעלמה. היא דרשה שיראו אותה כמו שהיא והיו לה גם טענות שהקמטים בצדי עיניה טושטשו. "מייר היא אישה בגיל העמידה,  גם אני אחגוג 46 באוקטובר, המראה שלה, גם אם הוא נראה פגום הוא מתאים לגילה, וגם אני מודעת לקמטים שלי"  אמרה. חוץ מהמשחק בנהדר שלה כנראה גם זו הייתה סיבה עבור המבקרים לאהוב אותה כל כך וללוריאל לבחור בדוברת שמגלה שהיא בשר ודם, ולא מושלמת ממש כמונו.

"הסודות של איסטאון" | צילום: באדיבות yes
"הסודות של איסטאון" | צילום: באדיבות yes

"למדתי לקבל את החסרונות שלי ולא להיות קשה עם עצמי. אני לא מנסה יותר לרדוף אחר אידיאל פיזי – שגם ככה משתנה כל הזמן, שאולי היה לי כשהייתי בת 20"

"זה כבוד גדול עבורי, במיוחד בגלל שהמותג הזה פועל לקידום נושאים כמו נשים וגיל", אמרה וינסלט על הבחירה בה כשגרירת לוריאל פריז. "התרגשתי להצטרף לקבוצה כזאת עוצמתית של שגרירות, ולהציג מותג שמדבר לכל כך הרבה נשים בעולם. נדרשתי לעבוד כדי להגיע למקום שבו אני לא מתנצלת על מי שאני ולקבל את הפגמים שלי. הסלוגן של החברה שלנו הוא 'Because I'm worth it'והכוונה היא להיות שווה, להיות חלק ממשהו משותף. באופן אישי, המשפט אומר שעברתי בחיי דברים שבזכותם הפכתי למי שאני היום. זה משהו שכולנו יכולים להזדהות איתו. 'להיות שווה' יכול להיות מחיר כבד, אבל ראוי בהחלט. החיים ניסו אותך, אתגרו אותך בכל פעם מחדש – ובסופו של דבר הגעת למקום שבו את צריכה להרגיש שווה, ואת חייבת את המילים האלה לעצמך".

קייט ווינסלט, השגרירה החדשה של לוריאל פריז | צילום" יח"צ
קייט ווינסלט, השגרירה החדשה של לוריאל פריז | צילום" יח"צ

"גדלתי בהרגשה שאם אני לובשת מכנסיים קצרים או מתאפרת עם אודם חזק, זו סיבה להטרדה. הדור שלי גדל בלי לעשות כלום, 'הכול קרה כי את אישה' – אבל לא עוד"

אם תשאלו אותה – היא ממש לא מתרגשת מהקידומת 4. "אנחנו יפות בכל גיל", היא מצהירה. "אני מקווה להוסיף לקול העוצמתי דגש על קבלת העצמי. העולם משתנה, כך אני מקווה, באופן שיוכל לעזור לנשים להתאחד ולעמוד יחד. לא רק שנוכל לשתף סיפורים אלא שנהיה מספיק אמיצות להגן על עצמנו ואחת על השנייה. אלו המסרים שהייתי רוצה להמשיך להעביר".

"גברים צריכים לדעת שהמעשים שלהם לא יעברו יותר בשקט"

כשווינסלט מדברת על היכולת של הנשים להגן על עצמן וגם אחת על השנייה, היא כמובן מתייחסת בעיקר לתופעת ההטרדות המיניות, שהתפוצצה ב-2017, עת קפמיין ME TOO הפך ויראלי ברשת והעלה את העניין לסדר היום התקשורתי. בשנה שעברה, היא עצמה הביעה חרטה על ששיחקה בסרטים של וודי אלן ורומן פולנסקי, שני במאים ששמם נקשר בהטרדות. "למה לעזאזל עבדתי איתם?", תהתה בריאיון למגזין "ואנטי פייר", "לא ייאמן שבמשך שנים רבות כל כך הם היו מוערכים בתעשיית הקולנוע. זו פשוט חרפה".
שנה לאחר אותו ריאיון, היא מספרת כעת על הימים שלה כצעירה במרחב הציבורי. "אני גדלתי בהרגשה שאם אני לובשת מכנסיים קצרים או מתאפרת עם אודם יותר חזק, זו סיבה להטרדה. לדור שלי, זה היה מקובל כאשר גברים הטרידו נשים במקומות ציבוריים צפופים כמו רכבת תחתית ואוטובוס. הדור שלי גדל בלי לעשות כלום, רק לקבל את העובדה ולטעון שזה היה מקרה לא נעים שפשוט קרה כי את אישה, ולגברים יש יותר כוח והשפעה. אבל לא עוד".

בואי נדבר על STAND UP, הקמפיין של "לוריאל פריז" נגד הטרדות מיניות במרחב הציבורי.
"STAND UP זו אפשרות עבורנו לקדם את הנושא של ההטרדות ולסיים עם ההתנהגות המאיימת של הגברים כלפי הנשים במרחב ציבורי. שכולם יידעו שמעשיהם לא יעברו יותר בשקט. אנחנו נצביע עליהם עד שכולנו נשים ביחד סוף להתנהגות המחרידה הזאת דרך מודעות ציבורית. אני תומכת בפעילות העולמית המאחדת הזאת עם כל הלב. היא באה בדיוק בזמן, היא הכרחית. אנחנו צעד אחד קדימה לקראת שוויון בין נשים וגברים.
אנחנו חיים בתקופה שבה שומעים ומרגישים קול חזק של נשים ממוצא שונה, דורות שונים וזהות מינית שונה. בשביל 'לוריאל פריז', לתמוך במהות כל כך חיונית שכוללת בתוכה מאבק בהטרדה מינית של נשים, זה לא פחות מאדיר. בעזרת תמיכה הדדית וסולידריות אנחנו מביאות נשים ומראות לדור הצעיר שהמצב יכול להיות אחרת – ושהוא יהיה יותר טוב בשבילן".

יין אאוט – מים אין: סודות היופי של קייט

כיאה לשחקנית הוליוודית, וינסלט אומנם מתקרבת לעשור השישי לחייה – אך נראית הרבה פחות. איך היא מצליחה לעשות את זה? הרבה קבלה עצמית, בעיקר. "למדתי לקבל את החסרונות שלי ולא להיות קשה עם עצמי", היא מספרת. "אני לא מנסה יותר לרדוף אחר אידיאל פיזי – שגם ככה משתנה כל הזמן, שאולי היה לי כשהייתי בת 20".
ובכל זאת, איך נראית שגרת הטיפוח היומית שלך?
"אני מאוד מהירה כי אין לי ברירה. בבוקר אני שוטפת פנים עם מים קרים ובד לניקוי הפנים, ולאחר מכן מורחת מוצרי לחות. ביום-יום שלי, אני לא מתאפרת הרבה, אולי רק שמה קצת קונסילר על אזור אדמומי או על שקיות עיניים כהות. מה שכן, אני מעגלת את הריסים ושמה מסקרה Volume Million Lashes – שהיא מושלמת".
ובלילה?
"אני תמיד, אבל תמיד, מסירה את האיפור עם מגבון או קרם ניקוי, ועם הרבה מים קרים. בהמשך, אני מורחת קרם לחות עשיר בפנים ובצוואר. אני אוהבת את קרם הלילה של לוריאל  Age Perfect Cell Renewal  וסרום לילה, כך שבבוקר העור רענן".

מהן סודות היופי שלך?
"אין לי סודות אמיתיים, רק היגיון. למשל, אני לא יכולה להרשות לעצמי לא לאכול כמו שצריך או לשתות יותר מדי יין, כך שאני משתדלת לאכול טוב, להימנע מבשר, לשתות הרבה מים ולקחת תוספי תזונה – מה שגם עוזר לעור שלי להיות נקי. שחייה במים קרים היא תרגיל מעולה לזרימת הדם והעור, כך שגם את הפעולות האלה אני מנסה להכניס לשגרת היום שלי".

>> נגה ארז: "אני חיה בעולם בתחושת בדידות מאז שאני זוכרת את עצמי"