"להתלבש כפי שאני מתלבשת בעיניי זה חילול השם"

סינדי צ'אדי בקמפיין לאינטימה | צילום: דודי חסון סינדי
סינדי צ'אדי בקמפיין לאינטימה | צילום: דודי חסון סינדי

הן יפות, הן מצליחות והן אוהבות את בורא עולם לא פחות מקמפיינים בחו״ל. הדוגמניות שמצליחות לנהל קריירה ולברך על המבדיל בין קודש לסטורי

88 שיתופים | 132 צפיות

השטיחים האדומים, הקמפיינים הגדולים וחשבון הבנק שהולך ותופח, מייצרים בקלות סגנון חיים שכל קשר בינו לבין הדת – מסתכם ככל הנראה באיזו תודה קטנה לאלוהים על שהטביע אותך בבריכת גנטים משובחת והפך אותך למיליונרית. ובכל זאת, יש כמה דוגמניות שיודעות להבדיל בין קודש, חול ותצוגה בחו״ל ולשלב בין הצלחה מקצועית ואהבה לאבינו שבשמיים.

>> א גרוייסע מציאה: המפורסמות שהתגיירו למען האהבה

אמרה ביי לדרייק: סינדי צ'אדי

"אני לא יכולה להגדיר את עצמי דתייה ולהתלבש כפי שאני מתלבשת בעיניי זה חילול השם", הצהירה דוגמנית הפלאס סייז המצליחה סינדי צ'אדי בסשן שאלות תשובות באינסטגרם, אך ביקשה להבהיר את דבריה: "אני שומרת שבת, שומרת מצוות ומשתדלת בהמון דברים. ברגע שאגדיר את עצמי דתייה אני אייצג משהו מסוים וחשוב לי לייצג אותו כפי שהוא".

סינדי צ'אדי בקמפיין לאינטימה | צילום: דודי חסון
סינדי צ'אדי בקמפיין לאינטימה | צילום: דודי חסון

מאז החלה לדגמן, צ'אדי סימנה וי על שורה ארוכה של מותגים וקמפיינים נחשקים בארץ ובחו"ל, בינהם: בננהוט של נטע אלחמיסטר, Skims של קים קרדשיאן, טילבורי, ניו לוק ושיין וכן, גם מותגי הלבשה תחתונה כמו אינטימה, שאפשרו לה לשמור על ערכי הדת והצניעות ועדיין להצליח להפנט בצילומים. "כשהם בחרו בי אמרתי מיד שאני לא יכולה לדגמן חזיות ותחתונים, כי יש לי קווים אדומים שאני לא אזוז מהם", סיפרה לנו בעבר  כשנשאלה כיצד היא מצליחה לשלב בין האמונה למצלמה. "הם התחשבו ועשו הכל שארגיש בנוח. אני מדגמנת בגדי ים עם חצאית ופיג'מות ומרגישה הכי נשית וסקסית".

המחויבות של צ׳אדי לדת, גרמה לה לוותר על הצעות נוצצות, כולל אחת נוצצת במיוחד מהזמר דרייק (יהודי בעצמו), שהזמין אותה להשתתף בצילומי קליפ. דוגמנית העל מצדה, דחתה את ההצעה בנימוס כיוון שהצילומים תוכננו להתקיים בשבת ואף הוסיפה לומר בריאיון למגזין סוף השבוע של מאקו: "שביונסה תתחנן אליי לעשות איתה דואט, אני לא אשבור שבת בשביל זה. השבת אצלי זה משהו מאוד גדול".

יש לציין כי צ'אדי גדלה בבית חילוני והחלה בתהליך עצמאי של חזרה בתשובה בגיל 18, לאחר שחברתה הטובה החלימה מסרטן, חזרה בתשובה בעצמה והעניקה לצ׳אדי סידור במתנה. תהליך ההתחזקות שנמשך עד היום, כולל שמירה על כשרות ושבת וכן, גם הקפדה על צניעות ומצוות נוספות. כולל הכרזה מצד צ'אדי על שמירת בתוליה עד לנישואיה.

מהאולפנה לדובאי: יעל שלביה

בגיל 21, מדובר ללא ספק באחת הדוגמניות המובילות והמחוזרות בארץ ובחו"ל. יעל שלביה מחזיקה ברזומה מקצועי שגורם לקולגות שלה לרייר בקנאה ומחלקת את זמנה בין חיי פאר ותפנוקים בדובאי לצד בן זוגה, הזמר עומר אדם. כמעט בלתי נתפש, שעד לפני כמה שנים שלביה עוד הייתה נערת אולפנה שלבשה חצאיות ארוכות וכיסתה מרפקים. היום, שלביה ככל הנראה יכולה לומר ״מודה אני על הזכות לשלב בין העולם החילוני של הקוטור והגלאם לעולם הרוחני של הדת והאמונה״, אחרי שנים בהן הרגישה מותקפת על כך שזנחה את הדת וערכיה. 

יעל שלביה | צילום: אינסטגרם yaelshelbia@
יעל שלביה | צילום: אינסטגרם yaelshelbia@

שלביה כבר רגילה לחיצי הביקורת שנורים לעברה על האופן בו היא מתלבשת ומצטלמת וכן, על הבחירה לטפח קריירה במשחק ודוגמנות ואף ציינה בראיונות קודמים כי היא חוששת לשתף תכנים הקשורים לדת בעקבות התגובות הארסיות כלפיה. ״הרבה פעמים אני מרגישה שנהיה טרנד, כולן רוצות להראות שהן דתיות. אבל אצלי זה הבית, ואני רוצה לשמור לי את זה בינתיים". כיום שלביה מעדיפה לא להתעסק בהגדרות ולא לדווח לאף אחד מה התוכניות שלה ליום שבת. ואמרו אמן.

הכל התחיל ביוטיוב: מור ממן

בשנת 2014 היא זכתה בתואר מלכת היופי של ישראל. מאז הפכה מור ממן לאושיית רשת מצליחה, אשת עסקים ממולחת המנצחת על מחזורי מכירות של מילונים וכן – גם מתחזקת ערוץ קשר ישיר עם בורא עולם. ממן בת ה-27 החלה בתהליך ההתחזקות מיד אחרי שזכתה בכתר. במקום להתלבש בבגדי קוטור, ממן העדיפה להתפלפל על כתבי קודש של רבנים מלומדים ומאז סיפור האהבה שלה עם האמונה, הוא חלק בלתי נפרד מחייה האישיים והעסקיים.

>> גל רובין: "יש לנו ארץ נהדרת, אבל תסתכלו על העור פנים שלי"

סיפור ההתחזקות של ממן מתחיל מסרטון ביוטיוב של הרבנית רונית ברש. הבינג׳ ההלכתי נגמר בדמעות, התפכחות וגאולה. "כשאני מדברת על זה אני נזכרת כמה כואב היה לי", סיפרה ופירטה על ערכי הדת שאימצה לחייה בראיון למגזין מאקו. "אני פשוט חושבת שיש משהו בצניעות שהוא הרבה יותר מסקרן ומוגן", סיפרה על הבחירה להקפיד על מלבושים צנועים. "כשאני מתלבשת צנוע אני מרגישה מוגנת ושלא כל העיניים עליי. אני סוף סוף יכולה לבוא לפגישה עם מישהו והעיניים שלו לא תקועות לי בחזה, זה הרבה יותר כיף לי".

מור ממן | צילום: טל שחר
מור ממן | צילום: טל שחר

"אני אוהבת ללכת לשיעורי תורה בערב, לא לדגמן", הוסיפה ממן שמרבה לשתף את מאות אלפי עוקביה באינסטגרם שלה בסטוריז על האופן בו האמונה עוזרת לה להתנהל ומשיבה לשאלות על הדת, מצוות ספרי קודש ותפילות.

>> קייסי זפטה: "זה אחד הדברים היותר שטחיים ועצובים"

"אני רואה ניסים גלויים לפחות פעמיים בשבוע", חלקה בעבר ממן את חוויותיה כאישה מאמינה. "למדתי לראות את השם יתברך גם בייסורים שהוא נותן לי. באותו הרגע כשקורה משהו, אני עוצרת ומברכת כי אני יודעת שהכל קורה לטובה. אם אנחנו לומדים לברך על הרעה כשם שאנחנו מברכים על הטובה, אין מצב שאנחנו לא נרגיש את השם בכל רגע", סיכמה.

רב הנסתר על הגלוי: עדן פינס

הדוגמנית המצליחה שמרבה לא פעם להצטלם באופן חשוף ונועז, היא כנראה השם האחרון שתחשבו עליו בהקשר של התחזקות ואמונה – אך היא גם ההוכחה שלפעמים רב הסמוי מהגלוי. עדן פינס בת ה-25, אולי חושפת טפחיים, אך בליבה פנימה היא גם מחוברת בנשמתה לבורא עולם ועוברת תהליך התחזקות כבר כמה שנים – ואף סיפרה כי היא מתפללת בכל בוקר, נוטלת ידיים ושומרת על כשרות מחמירה.

"יש משהו קסום באמונה ובתפילות בעיקר בבוקר, שנותן לך את הכח והדרייב להתקדם ולהצליח. כמה דקות עם עצמך, עם הסידור ואיתו. ובעיקר להודות על כל מה שיש", הסבירה על החיבור שהיא חשה. עוד הוסיפה פינס, כי היא מגיעה ממשפחה דתית וגדלה על ברכי האמונה והערכים ביהדות. "הרגשתי שבמסע שלי בעולם, ובעולם הדוגמנות היה לי קצת ריק", הודתה.

עדן פינס | צילום מסך מתוך אינסטגרם: edenfines@
עדן פינס | צילום מסך מתוך אינסטגרם: edenfines@

רגע ההארה עבורה, כך שיתפה, היה בגיל 18, כששבה לארץ לאחר חודשים ארוכים של עבודה אינטנסיבית ובכל זאת, הבינה שמשהו חסר לה. הנחיתה הפכה לקשוחה במיוחד כשעברה תאונת קורקינט קשה. כמו בלא מעט סיפורי התחזקות, זה היה הרגע שהצליח לחבר עבורה את הנקודות והביא עימו את ההכרה בעובדה שהאמונה היא הדבר שהיה חסר לה. "הייתי מרותקת בבית. שבועיים שהיו עמוסים בעבודה שהפסדתי אבל הרווחתי שבועיים של חשבון נפש עמוק. כבר הרבה זמן שחשבתי להתחיל לשמור, אם זה כשרות, אם זה תפילות, אבל הפיתויים היו רבים מדי. מה שהבנתי זה שזה הרבה מעבר", אמרה. "ההתקרבות הזו תופסת אותי במקום אחר לגמרי. זו ההישענות על הדת והאמונה והיהדות שלנו שקיבלנו במתנה מכל העמים״.

מעבר לשמירת כשרות והתפילות שביקשה לקחת על עצמה, פינס התייחסה גם לביקורת המופנית אליה תכופות על האופן בו היא בוחרת להצטלם ולהתלבש. "נראה לי שאני קצת מתבגרת", אמרה בראיון לפנאי פלוס. "אני מסתכלת על דברים אחרת. לקחתי על עצמי פעם בשבוע ללבוש יותר צנוע בקטע של התחזקות בשביל עצמי. ההרגשה היא עילאית לדעת שלקחת על עצמך משהו ואתה עומד בו", סיכמה.

בעזרת הרב: שחר חיון

הדוגמנית האנרגטית בת ב-22 שקוטפת קמפיינים נחשקים ומחזיקה גם בטייטל בת הזוג של און רפאלי – חשפה בעבר בראיונות, כי מי שהעניק לה את מתנת האמונה והבהיר לה כי קריירת דוגמנות לא תטמא את אמונתה, היה דווקא הרב שלה. 

>> ניצן שיק: "הייתי מוותרת על הכל בשביל אהבה"

"הדת והאמונה הם חלק בלתי נפרד ממני", סיפרה שחר חיון בריאיון לפנאי פלוס והבהירה כי היא מגדירה את עצמה כחילונית שמאמינה באלוהים. "לפני שנתיים בערך הגעתי אל הרב שלי לפגישה. אני תמיד מתייעצת איתו, 12 שנה הוא איתי", שיתפה חיון. "שאלתי אם להמשיך בדרך הזאת או ללכת ללמוד, והוא אמר לי 'את פשוט צריכה לשנות כמה דברים ואז הכל ייפתח. את צריכה להיות שונה מכולן", אמר לה. חיון אימצה לליבה את עצותיו של הרב והיא דואגת לשמור על העקרונות שלה בעבודות שהיא בוחרת לקחת על עצמה. ומה עם התמונות בבגד הים? עמוק בארכיון, לדבריה. 

שחר חיון חוגגת יום הולדת | צילום: אינסטגרם shahar__hauon@
שחר חיון חוגגת יום הולדת | צילום: אינסטגרם shahar__hauon@

הרב של חיון, כך חשפה בריאיון לידיעות אחרונות, היה גם זה שייעץ לה לשמור על אחד מסימני ההיכרות הבולטים שלה, הלא הוא הרווח בשיניים. ״מי שיראה פעם אחת את החיוך שלך לא ישכח איך את נראית'", סיפרה. "מהרגע שהתחלתי לשמור צניעות התפוצצתי על מאתיים. אני רק בעלייה ברוך השם ואני מאוד שמחה", הוסיפה חיון ושיתפה כי היא מקפידה גם על שמירת שבת וקריאת תפילת השחר. צריך תמיד לזכור שאנחנו כלום ושום דבר והכל ממנו".