שחר חיון: "בחו"ל אמרו לי שאני צריכה לרזות, שלחתי אותם לעשות חמוצים במפעל ביבנה"

שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה
שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה

היא צילמה קמפיין עם עומר אדם וקליפ לעדן חסון, יש לה מיליוני צפיות בטיקטוק ועכשיו היא הפרזנטורית של חברת סלולר ושל מותג הלבשה תחתונה. שחר חיון נוסקת, ולא דופקת חשבון לאף אחד בדרך

88 שיתופים | 132 צפיות

"אני סיפור של הברווזון המכוער, ילדה טום בוי. נושא המראה לא היה משהו מדובר בבית. אמא שלי היא חובבת שופינג ומתוקתקת ברמה שלא פגשתי, היא ניסתה להלביש אותי בחצאיות, לשים לי קוקיות, ואני לא הסכמתי. גם בבית ספר לא החשבתי את עצמי יפה, ילדה עם שיער מקורזל אסוף בקוקו. כשגדלתי הבנתי שאפשר להיות גם וגם וזה לא סתירה. הפכתי נשית אבל עם נגיעות, את מבינה כפרה? אפשר לאהוב איגרוף ומשקלים כבדים, כמוני, וללכת עם פוטרים לפגישות, אבל כשצריך אני יודעת לשים עליי מיני ועקבים. ועדיין, בראש אני מרגישה טום בוי", כך, בלי לעצור ולקחת אוויר, מתארת את עצמה שחר חיון.

>> עומר נודלמן: "אם הוא לא יציע לי להתחתן, אכרע ברך ואעשה זאת בעצמי"

יש לה שפה משלה, לרגעים מליצית ולרגעים מובנת בעיקר לה, ולא פעם היא מדברת על עצמה בגוף שלישי. היא פתוחה וישירה, לא מנסה לעשות רושם אבל גם לא דופקת חשבון לאף אחד. היא מלאת הומור – גם עצמי – ובסוף היא לא לוקחת שום דבר ברצינות תהומית. מבחינתה אלוהים איתה והיא עושה השתדלות, אז אתם תחליטו: רוצים – תקחו, לא רוצים – שלום וביי. אפשר להגיד עליה שהיא עוף מוזר, ואפשר לומר בבטחה כי חיון בת ה-22, שהיא דוגמנית, שחקנית ומשפיענית רשת – היא בעיקר הפנים החדשות של דור ה-Z.

"הפכתי נשית אבל עם נגיעות, את מבינה כפרה? אפשר לאהוב איגרוף ומשקלים כבדים, כמוני, וללכת עם פוטרים לפגישות, אבל כשצריך אני יודעת לשים עליי מיני ועקבים. ועדיין, בראש אני מרגישה טום בוי"

 

שמה של חיון כנראה מוכר לרוב האנשים שחצו את גיל 25 כישראלית שאמרה "לא" לכדורגלן ממפיס דפאי, כוכב ברצלונה, שהתחיל איתה באינסטגרם. הוא לא יהודי, אז היא פסלה אותו על הסף. מה שעובד לקורל סימנוביץ' ולסרג'י רוברטו, לא עבד במקרה הזה.

לבני דורה, מוכרת חיון מהקמפיין לאופטיקנה עם עומר אדם ("הוא חבר טוב אבל לא יותר מזה"), ומהקליפ ללהיט "כפיות" של עדן חסון, שזכה לכמעט 25 מיליון צפיות ביוטיוב ("זאת הייתה זכות גדולה לעבוד עם עדן, אבל בשבילי זו הייתה עוד עבודה"). בתחום המשחק היא עשתה דריסת רגל כבשמת, החברה הכי טובה של נועה קירל ב"שלטון הצללים", ובסדרה הקומית ו"מגן דוד דרום". בתחום הדוגמנות היא תקעה יתד בנבחרת של סמסונג, ובימים אלה היא גם הפרזנטורית המובילה של רשת ההלבשה התחתונה FIX. "תענוג של עבודה. אני אוהבת את המותג הזה, הוא מהראשונים שראה את הפוטנציאל שלי", וכל מה שהם עושים הוא מאוד צעיר, פרשי, פלפלי, נשי וסקסי", היא אומרת לנו מסט הצילומים בסטודיו למחול בנווה צדק.

 

היעד מבחינתה הוא לנחות יום אחד בהוליווד, אבל אם תשאלו אותה מה ייחשב השיא מבחינתה, תגלו שהוא בכלל לא בתחום המקצועי. "השיא מבחינתי זה להיות בן אדם טוב, להגיע למצב שאני טובה עם עצמי ותורמת ועוזרת להרבה אנשים. כולם מסתכלים על היעד, אני מסתכלת על הדרך. זה אומר לכבד את כולם, גם את נערת המים שעל הסט. כי לפעמים הדרך מצילה ממוות, תסתכלו על זה שמתחנן לכסף ברמזור, אולי העשרה שקלים שלכם יצילו אותו מהתייבשות. הכי חשובה היא הדרך".

מה הסוד שלך?
"חברות לא בוחרות אותי רק בגלל המראה. הברנד שלי מזוהה עם הדרך שלי, עם האותנטיות, וזה מה שיפה – שאת מביאה את כל החבילה למותג. זה כולל את הפתיחות שלי ואת זה שאני עושה פרצופים, זה אומר אובר-ביטחון אבל גם ענווה. בסוף, אני תמיד עם רגליים על הקרקע".

ובכל זאת, לאן את מכוונת מבחינת הקריירה?
"אני מכוונת לסרט הוליוודי, האנגלית שלי טובה ואני משפשפת ומשייפת אותה בלימודי אנגלית שלוש פעמים בשבוע, אבל גם תחום הנד"לן מאוד מעניין אותי. אמא שלי הציתה את זה אצלי, ואני חושבת שבעתיד אתן את הוויז'ן שלי ליזמות בתחום הנדל"ן. יש לי ראש עסקי, אני קוראת ספרים בתחום השיווק והניהול. אנחנו דור מקולקל, כל הזמן פלאפונים, טאבלטים, נטפליקס, אבל אני חושבת שחשוב לקרוא ספרים, להתעניין מה היה לפני. בכל אופן, גם אם תהיה הצלחה בחו"ל, אני אסע ואחזור. אני לא זזה מכאן".

שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה
שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה

 

חננה שמותחת גבולות

חיון מתגוררת עם הוריה בבאר שבע, אימה מתווכת נדל"ן, שומרת מסורת, אביה, לשעבר בלש בימ"ר, היום בפנסיה. היא שומרת מסורת, אביה הוא חילוני – ונראה שחיון איפשהו באמצע. היא שנייה מארבעה ילדים, שלושה בנים. "הבית שלנו היה בית מצחיק וכיפי, בית אווירתי, בית של בנים, את מבינה?".

"אנחנו דור מקולקל, כל הזמן פלאפונים, טאבלטים, נטפליקס, אבל אני חושבת שחשוב לקרוא ספרים, להתעניין מה היה לפני"

 

היא מעידה על עצמה כמי שהייתה בילדות "חננה שמותחת גבולות". "הייתי תלמידה טובה עד כיתה ז', ואז התחלתי למתוח גבולות. אסור היה לבוא לבית הספר עם ג'ינס קרוע, אז באתי", היא אומרת. "בגיל 12 הביאו לי לבת מצווה צלם שיעשה לי בוק. הוא אמר לי שיש לי את זה ושאני יודעת לעשות פוזות מול המצלמה, ומהרגע הזה ננעלתי על העניין ועל משחק. אבל אז באה אמא שלי ואמרה לי שאם אני לא קמה כל בוקר לבית ספר ועושה בגרות מלאה, אז עניין הדוגמנות נקטע. אז הלכתי לבית ספר ולמדתי וחרשתי, עשיתי בגרות מלאה והפכתי לדוגמנית".

אחר כך התגייסה חיון לצה"ל ושירתה בבבסיס חיל האוויר בחצרים. "היה חשוב לי לשרת, כמו שהיה חשוב לי לסיים בגרויות", היא אומרת. עולם הדוגמנות הישראלי לא חייך אליה מיד, אולי מישהי אחרת במקומה הייתה מוותרת, אבל לא היא. "נפנפו אותי, אז מה. אני לא אוהבת קל, לא להתקדם בצעדים מהירים מדי. אני מעריכה יותר כשלא קל. אז היו אכזבות בדרך, אבל לא הייתי בדכדוך ולא שקעתי. חייכתי בכוח, כי חיוך משפיע על הנפש, גם על זה אני מדברת עם העוקבים שלי, כי זאת האג'נדה שלי, לזרום ולא להיתקע והכל מדויק והכל לטובה".

בפעם הראשונה היא פנתה ביוזמתה לסוכן בתל אביב, אבל שום דבר לא קרה, ובגיל 15 היא החלה לעבוד, בין היתר כמוכרת בחנות ממתקים, כמלצרית וכברמנית. הסוכן השני שלה היה עמרי יערי ("הוא סוכן מצוין, אבל בינינו זה לא הסתדר"). אחריו היה שי אביטל, סוכן הדוגמניות שנחשד בעבירות מין ויצא מהארץ. עם הסוכנות הרביעית, ייצוג 1, היא נשארה עד עצם היום הזה. "אצלם הכל, ישר אין חמדנות", היא אומרת בכנות. "הם מביאים אותי רחוק כי יש לנו אינטרס משותף. בנינו תוכנית, אנחנו משנים ומייפים ומנתחים אותה לפי הצורך, והכי חשוב, הכל נעשה בדרך הישר".

@shahar.hauonn

חורף באוטו עם עומר זה לא קל????????‍♀️ #חורףבאוטו @omer.adam10

♬ חורף באוטו – Omer Adam

איך נראו יחסי העבודה שלך עם שי אביטל?
"הגעתי אליו אחרי שלושה סוכנים. באתי אליו עם תוכנית והוא היה נאמן לה. הוא היה הסוכן הראשון שלי שהרגשתי שאנחנו רואים דברים עין בעין".

הוגשו נגדו כ-30 תלונות במשטרה בגין תקיפה מינית. הוא לא ניסה לפגוע בך?
"באתי אליו עם הוריי, הייתי מאוד ממוקדת. הוא הבין מיד את הכיוון שלי ולא ניסה כלום".

כשהסיפור שלו התפוצץ, היית עדיין מיוצגת שלו?
"כן. זה היה לי מוזר והזוי לשמוע על זה, אבל עוד באותו יום הוא קיבל ממני הודעה שזה לא מתאים יותר. הוא ענה לי שהוא מבין, וזהו. מאז שאין לי חוזה איתו, לא שמעתי ממנו יותר. אני לא מזלזלת בבנות חלילה, אני בעדן, אבל כשמדובר בי – אני לא רוצה לדבר לשון הרע. אני מאוד מבינה את הבנות ואת הכאב שלהן, אני איתן ותומכת בהן מרחוק. אני מקווה שהן מצליחות להרים את הראש ולראות שהמשטרה מטפלת והתקשורת לא מוותרת".

שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה
שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה

הייתה תקופה שנסעת לעבוד בלונדון. איך הייתה החוויה הלונדונית שלך?
"הייתי בת 17 וקצת, זו הייתה הטיסה הראשונה שלי. גרתי בדירת דוגמניות בצפון לונדון, שעה וחצי מהמרכז. היו שם בנות מאינדונזיה, סין וצרפת, ועבדתי בשביל אסוס ועוד חברות אופנה אנגליות. אבל חוץ מאשר להסתובב בימים החופשיים באוקספורד, הבדידות הייתה קשה, כולל הקידוש לבד בערב שבת".

"הגעתי לשי אביטל עם תוכנית, הייתי מאוד ממוקדת, הוא הבין מיד את הכיוון שלי ולא ניסה כלום. באותו יום שהסיפור התפוצץ שלו הוא קיבל ממני הודעה שלא מתאים יותר"

תגידי, מה הסיפור שלך עם הדת?
"אני חילונית שמאמינה באלוהים, אני עושה בשבילו הרבה השתדלויות ואני בטוחה שהוא מבין אותי היטב ושאני מבינה אותו. אני אומרת שאם את לא עושה דברים מאה אחוז מהלב, אל תעשי. אלוהים יבין. אמא שלי מאוד מאמינה. הלכתי לשיעורים של הרב ניר בן ארצי ממושב תלמים, אבל הקורונה שינתה את התוכניות אז היום אני שומעת את השיעורים שלו. זה נותן לי כוח להבין למה אנחנו פה, וגם אם טעית, הקדוש ברוך הוא, רחמן וסלחן, אז תרימי את הראש. נסעת על 120 קמ"ש, קיבלת דו"ח תנועה עם נקודות? אז תשלמי כפרה, ותחשבי על זה שלא עשית תאונה, לא חלילה דרסת מישהו בשוגג. כל סיטואציה שאנשים מקבלים בכעס, אני מקבלת באהבה ומשחררת".

תפילת השחר

חיון, כמתבקש כיום, היא גם אושיית רשת. יש לה 203 אלף עוקבים באינסטגרם ו-180 אלף עוקבים בטיקטוק, שם הסרטונים שלה צברו מיליוני צפיות. "אני פעילה מאד באינסטגרם ובטיקטוק, אני יוצרת תוכן, ומביאה את עצמי, את שחר, ואת מה שאני רוצה לקדם. אני קמה בבוקר עם תפילת השחר, או שחרית, אני מאוד מאמינה שזה פותח את היום. אני מודה לקב"ה, הרבה מאוד מהעוקבות שלי הולכות בעקבותיי ואומרות שהתחילו לקרוא את ברכת השחר בגללי וזה משמח אותי. חוץ מזה אני מעלה דברים מצחיקים – סלפים מצחיקים ותמונות מצחיקות, נגיד שאני מתלבשת כמו בחורעם כובע שעושה לי ראש מנגו. אני מסתלבטת, יאללה, מה קרה. אני מאוד אוהבת צחוקים. היה מישהו שעשה סרטון שצוחק עליי, ואמר ששחר היא ככה וככה. במקום להיעלב, עשיתי מזה טיקטוק שהגיע למיליון וחצי צפיות. לא לקחתי את זה אישית ואנשים נקרעו".

"הלכתי לשיעורים של הרב ניר בן ארצי, זה נתן לי כוח להבין למה אנחנו פה. כי גם אם טעית, הקדוש ברוך הוא רחמן וסלחן, אז תרימי את הראש. נסעת על 120 קמ"ש, קיבלת דו"ח עם נקודות? אז תשלמי כפרה, ותחשבי על זה שלא עשית תאונה חלילה"

 

תגידי, בכל מקום העיניים שלך נראות בצבע אחר. מה צבע העיניים שלך?
"הטבעי הוא חום אבל לפעמים הן בהירות. בא לי להחליף לעדשות צבעוניות, כמו שבא לי להחליף תכשיט".

שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה
שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה

היית עושה ניתוח כלשהו למען הקריירה?
"לא, אני לא מאמינה בשינויים גדולים. פעם אמרו לי בחו"ל שאני צריכה לרזות כדי לקבל קמפיין. שלחתי אותם לעשות חמוצים במפעל ביבנה. אם אתה לא רוצה מישהי, כמו שהיא – אל תיגע בה. יש בנות שיכולות לקחת דבר כזה קשה וזה יכול להשפיע על מצבן הנפשי. לכי תדעי לאן זה יקח אותן. אני אומרת שיקחו אותך בגלל מי שאת, שלא ישנו אותך. יש לי רווח בשיניים – ואין לי שום כוונה לשנות את זה. לקחתי את זה לכיוון שזה מייחד אותי".

דיאטות את עושה?
"אני רזה מגנטיקה. אני מתעמלת הרבה לא כדי לרזות, אלא כי אני אוהבת. אני אוהבת שורבה. את לא יודעת מה זה? שורבה זה מרק אדום עם פסטה. חריף חריף. חשבתי שאת טוניסאית, דליה זה שם טוניסאי. אני מבית טריפוליטאי וטוניסאי".

"אני לא מבזבזת על מותגים, יותר מעניין אותי להשקיע בשוק ההון ומכסף קטן לייצר כסף גדול. אני לא קמצנית, אבל מחושבת. פעם קניתי תיקים בזארה, היום אני יכולה לקנות הרבה יותר מזה, אבל תמיד אקנה שתי רמות מתחת"

 

עירום זה דבר שיכול לבוא בחשבון בתנאים מסוימים מבחינתך?
"לא. זה קו אדום".

אם יציעו לך עבודה בסכום אסטרונומי, אבל ביום שבת, לא תיקחי?
"בשבת אני מניחה את כל המסכים בצד. לא אעבוד לעולם, לא בשביל 150 מיליון דולר וגם לא אם זה בפאונד. לא עובדת בשבת בשביל שום דבר, גם לא בשביל שלום עולמי".

שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה
שחר חיון מאחורי הקלעים בקמפיין ל־fix קולקציית אביב־קיץ 2022 | צילום: רפי דלויה

את מצליחה לחסוך כסף מכל מה שאת עושה?
"כן. קניתי לעצמי מכונית יפה בת שנה, אני לא אגיד איזה סוג כי אני לא רוצה לצאת גאוותנית. אני לא מבזבזת על מותגים, יותר מעניין אותי להשקיע בשוק ההון ומכסף קטן לייצר כסף גדול. אני רוצה להתבסס ברמה גבוהה, ובינתיים לא לקפוץ מעל הפופיק. אני לא קמצנית, אבל מחושבת. פעם קניתי תיקים בזארה, היום אני יכולה לקנות הרבה יותר מזה, אבל תמיד אקנה שתי רמות מתחת. לא רוצה לנקר עיניים".

אז מה, נדל"ן והשקעות או הוליווד?
"אני באתי להספיק הכל בחיים. אני יכולה לככב בסרט הוליוודי ובאותו זמן לשלוח עורך דין ולסגור עסקה".

יש עוד דברים מעניינים בדרך?
"קורים דברים טובים גם בדוגמנות וגם במשחק, גם בארץ וגם בחו"ל, אבל כל הנסתר שורה עליו הברכה".

איך נראה הפנאי שלך?
"אני עושה איגרוף ופוצ'יוולי, זה מן משחק עם כדור שאפשר להשתמש, בראש, ברגליים, באגן, בהכל. בטלוויזיה אני אוהבת לראות נשיונל ג'אוגרפיק, אני לומדת שם כל כך הרבה. חדשות ופוליטיקה זה לא מעניין אותי".

מה עם אהבה?
"הייתה לי אהבה בת שנתיים בגיל 19. זה היה בחור נחמד בן 24, אבל זה נגמר ודרכנו התפצלו. לא נשבר לי הלב. אני מתמקדת בעבודה ובעשייה, מתחילים איתי בלי סוף, אבל אני מחפשת מישהו שיהיה קודם כל החבר הכי טוב שלי, הבסטי, ושיהיה פרטנר אמיתי. אני מחכה, אבל לא רודפת אחרי זה, לא מתאמצת. כשזה יבוא, זה יבוא בדיוק על מקומו באופן קוסמי".

>> "הנפילה שלו הייתה הברכה שלי": כך הפכה מור ממן ממלכת יופי למעצמת יופי