לירון רביבו עושה קאמבק מפתיע ומגלה: "אני מאוד מחוברת לדת"

לירון רביבו | צילום: לירן מור
לירון רביבו | צילום: לירן מור

ההתקרבות לדת, העצבות שגרמה לה ההנקה והייעוד החדש והמשמח שמצאה במלחמה. לירון רביבו שנצרבה בתודעה כבחורה עם הביקיני האדום ב"הישרדות", ממציאה את עצמה מחדש. ריאיון מפתיע

88 שיתופים | 132 צפיות

היא עבדה על מופע חדש לילדים, שתכננה להציג כבר בחנוכה האחרון ולרוץ איתו לתוך החורף, אבל אירועי השבעה באוקטובר טרפו הכל. "המלחמה הזאת כואבת לי בגוף ובנשמה", אומרת לירון רביבו, "אבל אני מנסה שלא להתמקד ב'למה זה קרה' ו'איך זה קרה', כי הרי זה לא הגיוני שייקחו ילדים מהמיטות, יהרגו ויחטפו אותם וגם את הוריהם".

>> "בשעה ששרתי את השיר הזה – הוא נהרג": הסיפור המצמרר של הזמרת ענת מושקובסקי

"בחלומות הכי גרועים שלי לא חשבתי שהזוועות האלה יכולות לקרות לנו", היא אומרת, "אז כדי לרפא את הנפש שלי, מצאתי את עצמי נוסעת למלונות של מפונים ומופיעה שם בפני משפחות עם ילדים, כדי לנסות לשמח אותם קצת".

"אני עדיין הולכת לים עם בגד ים, אבל בשישי בערב אני בבית הכנסת כי אני אוהבת את העולם הרוחני. אני בכוונה לא שמה את עצמי בתבנית. אני עדיין אותה לירון, רק שעכשיו אני לירון שגם אוהבת להתפלל"

 

בתודעה הציבורית היא נצרבה כ"לירון ביקיני אדום" כשהשתתפה בעונה של "הישרדות" ששודרה ב-2016, אבל הימים האלה נמצאים הרחק מאחוריה. אחרי "הישרדות" היא קפצה ראש לעולם הבידור, ושיחקה בין היתר בסדרות כמו "פלאשבק" ו"פולמון", הופיעה בפסטיגל, הנחתה בערוץ הילדים והתארחה ב"גולסטאר" (יחד עם אחיותיה נוי ועמית, שביחד הן מרכיבות שלישייה, והן גם החברות הכי טובות בעולם).

עכשיו, בגיל 30 וכשהיא חמושה במלא מוטיבציה, אמונה ועוקבים (244k באינסטגרם), לירון רביבו ממציאה את עצמה מחדש – במישור המקצועי בתור "לירוני", כוכבת ילדים בהתהוות, ובמישור האישי – כאישה נשואה ואימא לשני קטנטנים עם אמונה בלב וחיבור עמוק לדת. החיבור הזה גורם לה ללכת מדי שישי לבית הכנסת בתלבושת חסודה ולהכין בשישי ארוחה לעשרים איש, שבאים אליהם רגלית היישר מבית הכנסת. אבל שלא תטעו, אין לה שום בעיה עם הזיכרון הציבורי של הביקיני ההוא, הרי "זה כולה בגד ים", כפי שהיא אומרת לנו בריאיון.

לירון רביבו | צילום: לירן מור, סטיילינג: ניתאי דניאל, ע.סטיילינג: סאן שאול, איפור: שירלי ויינר, שיער: גיא סמואל, מעיל: h&m, עגילים: Danon
לירון רביבו | צילום: לירן מור, סטיילינג: ניתאי דניאל, ע.סטיילינג: סאן שאול, איפור: שירלי ויינר, שיער: גיא סמואל, מעיל: h&m, עגילים: Danon

"בסוף כל מה שעשיתי הביא אותי למי שאני היום", אומרת רביבו, "אז אני עדיין הולכת לים עם בגד ים, אבל בשישי בערב אני בבית הכנסת כי אני אוהבת את העולם הרוחני".

מאז פרוץ המלחמה היא מגויסת כולה למה שמרגיש לה כמו השליחות האמיתית שלה – לשמח ילדים. על ההופעות שעשתה בפני ילדי המפונים מהדרום והצפון, היא מספרת: "זה היה מאוד מרגש. הילדים נכנסו למופע במבט מסוים, ויצאו עם אור בעיניים".

"שם הרגשתי שהשליחות שלי בעולם היא להיות בעולם הילדים, לחזק ולעודד אותם להאמין בעצמם", היא מתארת, "עד עכשיו אני נענית לכל פנייה לבוא לילדים, לדבר איתם ולשיר להם. אם יש מישהי שקוראת את הכתבה הזאת ורוצה לפגוש אותי, אני אבוא לכל מקום. אני מרגישה שזו השליחות שלי".

לירון רביבו | צילום: לירן מור, סטיילינג: ניתאי דניאל, ע.סטיילינג: סאן שאול, איפור: שירלי ויינר, שיער: גיא סמואל, מעיל עור: סטיב מאדן, תכשיטים: קרן וולף
לירון רביבו | צילום: לירן מור, סטיילינג: ניתאי דניאל, ע.סטיילינג: סאן שאול, איפור: שירלי ויינר, שיער: גיא סמואל, מעיל עור: סטיב מאדן, תכשיטים: קרן וולף

רביבו היא מושבניקית לשעבר מבית עוזיאל, נשואה לאליאב בן חמו, ואימא של יהונתן-ציון, בן ארבע ושמונה חודשים, ושל אורי-שלמה, בן שנתיים וחודשיים. החיבור לדת לא זר לה. "גדלתי במושב דתי. הוריי מסורתיים, לא דתיים, אבל תמיד עשינו קידוש והדלקנו נרות", היא מספרת.

כאמור, בימים אלה היא מתמסרת כולה לכובע החדש שלה. היא עושה זאת עם מופע לילדים בשם "איפה העוגה" (45 דקות), שכתבו סמדר שיר ומשה דץ וביים עומר זמרי. "ישבנו יחד וחשבנו איך לבוא ולחדש משהו", היא מספרת על שיתוף הפעולה, "מאז שאני אימא, הנושא של הקטנטנים ממש בוער בי. אני מרגישה שבתור מי שכבר עשתה סיבוב קצר שם, אני באה עכשיו לתחום הילדים בצורה בוגרת ואחראית. אני מרגישה שמעבר לשירים היפים שאני שרה, שירים שאני גדלתי עליהם – כמו 'טיף וטף', 'חיבוקי', 'איפה העוגה' ועוד, חשוב לי להעשיר בתכנים ובמסרים, כמו לתת חיבוק כשצריך, שמשפחה זה הדבר הכי חשוב בעולם ושאנחנו צריכים להיות בהודיה להורינו על מה שהם עושים בשבילנו".

לא מרגיש לך ששוק הילדים רווי כבר?
"בשוק הילדים יש הרבה תכנים איכותיים, ודווקא בגלל זה יש מקום לכולם. אני חושבת שאני מביאה עוד צבע ועוד ערכים. במופע שלי גם ההורים יהנו כי הם יכירו את כל השירים. אני מאוד מחוברת לדת, ולוקחת גם משם דברים".

לירון רביבו כ"לירוני" כוכבת הילדים | צילום: מקס קובלסקי, איפור : טלי מואס, שיער: עידן בקשי, שמלה: אלה קולסניק
לירון רביבו כ"לירוני" כוכבת הילדים | צילום: מקס קובלסקי, איפור : טלי מואס, שיער: עידן בקשי, שמלה: אלה קולסניק

מאיפה הרעיון הזה בכלל הגיע?
"זה משהו שחשבתי עליו יחד עם הסוכן שלי ניב עשת והמנהל האישי שלי יוסי שיר – שהוא הראשון שהאמין בי עוד לפני 'הישרדות', ומאז הוא הקמע שלי. רקמנו את הרעיון למופע לילדים קטנים שמתאים מגיל שנתיים עד עשר, ומבחינתי זה חלום שמתגשם" .

מי הם אמני הילדים שאת מעריכה במיוחד?
"אני מאוד אוהבת את מיקי מוכתר – היא השראה ומודל בשבילי. היא מעורבת חברתית וכשראתה אלימות בגנים, לא היססה לזעוק ולהפגין. הילדים שלי קרועים על יובל המבולבל, ומתפוצצים מצחוק כשהם רואים אותו על הבמה".

>> כוכבת הילדים מיקי מוכתר חיבקה משפחה להט"בית, וחטפה ביקורת מהורים בקהל

אז בקרוב, כאמור, תקראו לה לירוני, ואת בגד הים האדום המיתולוגי תחליף תלבושת ההופעה שלה – שמלה צהובה שופעת נצנצים ולבבות בוורוד ותכלת. בזמן שהיא עובדת חזק על המופע שלה, היא מתגוררת בדירה המטופחת שלה בצפון הישן של תל אביב, ומטפחת גם את הזוגיות עם אליאבי, עליו היא מספרת רק דברים טובים.

לירון רביבו ובן זוגה | צילום: צילום מסך מאינסטגרם lironrevivo@
לירון רביבו ובן זוגה | צילום: צילום מסך מאינסטגרם lironrevivo@

"הוא הבן אדם הכי טוב, עם הלב הכי גדול שהכרתי", אומרת רביבו עם אור בעיניים. "נולדנו באותו תאריך עברו – ט"ו בטבת – בהפרש של 13 שנה". השניים נישאו ביולי 2018, אחרי שנתיים וחצי של זוגיות. "הוא איש עסקים שבין השאר ממנכ"ל את קבוצת 'זאפה', ובעבר היו לו מועדונים. הכרנו כשבאתי לעבוד אצלו", היא מספרת על סיפור ההיכרות ביניהם, "חצי שנה אחרי, הוא ביקש מהעובדים להתנדב לחלק סופגניות לילדים בבתי חולים ועשה לי תרגיל, כך שיצא ששנינו הלכנו לחלק יחד. ככל שעבר הזמן התאהבתי בבן אדם, מאז ועד היום ברוך השם. זכיתי".

"אנחנו שומרים כשרות בבית, כל בוקר אני אומרת 'מודה אני', מתפללת תפילת שחרית, וקוראת כמה פרקי תהילים למען החיילים שיחזרו הביתה בריאים ושלמים, ולכל החטופים שיגיעו מהר"

 

איך הוא עם הדת?
"אליאבי חובש כיפה בסופי שבוע, הולך לבית לכנסת, ושמירת השבת חשובה לנו מאד כמשפחה. יש לי מזל גדול גם עם חמותי. היא אישה מדהימה, עוזרת לנו עם הילדים ומאפשרת לנו להשקיע בזוגיות שלנו, עם בריחות קצרות לחופשה של שלושה-ארבעה ימים".

את מגדירה את עצמך כדתיה?
"אני בכוונה לא שמה את עצמי בתבנית, אני מגדירה את עצמי אדם רוחני ומסורתי, ולוקחת מהדת את הדברים הטובים. אני עדיין אותה לירון, רק שעכשיו אני לירון שגם אוהבת להתפלל".

לירון רביבו | צילום: לירן מור, סטיילינג: ניתאי דניאל, ע.סטיילינג: סאן שאול, איפור: שירלי ויינר, שיער: גיא סמואל, חליפה: קלווין קליין, נעליים: סטיב מאדן, תכשיטים: Danon
לירון רביבו | צילום: לירן מור, סטיילינג: ניתאי דניאל, ע.סטיילינג: סאן שאול, איפור: שירלי ויינר, שיער: גיא סמואל, חליפה: קלווין קליין, נעליים: סטיב מאדן, תכשיטים: Danon

אז אפשר להגיד שאת מתחזקת?
"אני מרגישה מאוד קרובה לדת, זאת ההתחזקות שלי. אנחנו שומרים כשרות בבית, כל בוקר אני אומרת 'מודה אני', מתפללת תפילת שחרית, וקוראת כמה פרקי תהילים למען החיילים שיחזרו הביתה בריאים ושלמים, ולכל החטופים שיגיעו מהר. אני מודה על הדברים שיש לי ומעריכה את הדברים בחיי. הדת נותנת לי שלווה ורוגע, ועוזרת לי להעריך את הקיים".

היכן הילדים שלך לומדים?
"בגן חב"ד ומאושרים שם מאוד. כשיהיו גדולים הם יבחרו את דרכם".

יש הופעות בשבת?
"אני עושה את ההשתדלות שלי. כשהופעתי בפסטיגל רציתי לשמור שבת, אמנם הופעתי אבל לקחתי מלון קרוב כדי שלא אצטרך לנסוע".

"אחרי הלידה הראשונה החלב פחת והרגשתי שאני חוזרת לנשום. המשכתי הלאה בלי להבין מה עבר עליי. בלידה השנייה שוב הייתה לי תחושת עצבות, מן דאון, כאילו האוויר מתרוקן לי מהגוף"

 

הילדים מהווים את כל חייה של רביבו, ולא רק במובן התעסוקתי. "אני מכורה לשני ילדיי", היא אומרת בהתרגשות. "ילדים זו ברכה. לאימי הנהדרת והחזקה היו קשיים להיכנס להיריון, ובסוף היא ילדה שלישיית בנות. מאז, אצלנו במשפחה ילד זה לא ברור מאליו".

"כשנולד ילדי הבכור, עברתי חוויה קשה", מספרת רביבו, "בגלל מה שנקרא 'עצבות בהנקה'. זו תופעה פיזיולוגית. בגלל הקושי בהנקה הייתי בדיכאון לא מוסבר. יהונתן לא הסכים לינוק אחרי הלידה. היה לי חשוב לתת לו חלב אם – שהוא הכי טוב לתינוק – אז שאבתי חלב, וכשעשיתי את זה הייתה לי תחושת עצבות. לא הבנתי מאיפה זה מגיע".

>> מעיין אדם: "הקרב על ההנקה השאיר אותי פצועה, מדממת וכואבת"

לירון רביבו ומשפחתה | צילום: צילום מסך מאינסטגרם lironrevivo@
לירון רביבו ומשפחתה | צילום: צילום מסך מאינסטגרם lironrevivo@

"ארבעה חודשים אחרי הלידה חזרתי לצילומים של סדרת הנוער 'התחנה'. החלב פחת והרגשתי שאני חוזרת לנשום. המשכתי הלאה בלי להבין מה עבר עליי", היא מוסיפה לספר, "אחרי הלידה של אורי, שמאוד רצה לינוק, הרגשתי שוב את הקושי שהיה לי עם יהונתן. שוב הייתה לי תחושת עצבות, מן דאון, כאילו האוויר מתרוקן לי מהגוף".

"בנקודת המשבר הזאת, כשאני נקרעת בין הרצון לתת לבן שלי את הטוב ביותר לבין התחושות הקשות שאני חווה עם עצמי, ראיתי פוסט של נועה רוזין המהממת", היא משתפת, "בפוסט היא סיפרה על תופעה שחוותה בשם דיספוריה, שפוקדת חלק מהנשים. ככה התבררה לי התופעה הפיזיולוגית ממנה אני סובלת".

>> דעה לא פופולרית: את לא חייבת להניק. טור של אימא שהפסיקה ושמחה על כך

מה הבנת על עצמך?
"הרגשתי שאני משלמת מחיר יקר, ובלב כבד החלטתי להפסיק להניק. כמה ימים אחרי שהחלב אצלי נגמר, הבנתי שעשיתי את ההחלטה הנכונה. הרגשתי שאני האימא שאני רוצה להיות, עוטפת את ילדי בשתי ידיים ואומרת תודה. אני יודעת שאימא טובה היא אימא שטוב לה, ועם המסר הזה הגעתי לאימהות שחוו מה שאני חוויתי. הייתה לי זכות גדולה לעזור לנשים שחוו את זה ולא הבינו מה עובר עליהן, נתתי להן נקודת אור".

"אני רוצה ארבעה ילדים", רביבו מסכמת, "אליאבי רוצה חמישה, אז בואי נגיד שבעוד עשור יהיו לנו ארבעה או חמישה ילדים. כל דבר בזמנו".