תוך יממה הפך כתב החדשות תמיר סטיינמן לדבר החם ברשת

תמיר סטיינמן | צילום: אייל בן יעיש, חברת החדשות בקשת 12
תמיר סטיינמן | צילום: אייל בן יעיש, חברת החדשות בקשת 12

בקבוצת הפייסבוק מאמאצחיק הקדישו לו שיר, באינסטגרם הקימו לו עמוד מעריצים ואפילו מלך זילברשלג לא נשאר אדיש. הכירו את כתב החדשות שמבעיר את הרשת

88 שיתופים | 132 צפיות

נראה כי ביממה האחרונה מדינת ישראל לא מדברת על המצב הביטחוני, כמו שהיא מדברת על מישהו אחד שמדבר על המצב הביטחוני. המישהו הזה הוא תמיר סטיינמן, כתב החדשות של ערוץ 12 (קשת) בדרום. סטיינמן אומנם משדר כבר תקופה ארוכה מדרום הארץ, אולם נראה שדווקא הפעם, בסבב הטילים והלוחמה הנוכחי, עם ישראל מעדיף לשאת את עיניו אליו מבלי לנסות להסתיר את הריר הנוזל.

>> רוקסטאר, איש משפחה, מכור לטיפוח: אדם לוין הוא הגבר הכי פמיניסט בעולם?

אתמול (שלישי) אחר הצוהריים, הגיעה התופעה לנקודת רתיחה כאשר סטיינמן עלה לשידור בתוכנית של עודד בן עמי ולא הצליח לעצור התקף צחוק בגלל עובר אורח. השילוב של פעולה אנושית כמו צחוק מתגלגל ואירוח אצל תושבת הדרום, דבר שאינו מזוהה עם שדרני חדשות, יחד עם הלוק המצודד – הפך את סטיינמן למאמי הלאומי של הרגע ולשם שגור בכל בית בישראל ובכל קבוצת רשת שמכבדת את עצמה.

כשסטיינמן התחיל לצחוק בשידור

גם זה קורה לפעמים: תמיר סטיינמן בהתקף צחוק באמצע שידור של שש עם עודד בן עמי

פורסם על ידי ‏החדשות‏ ב- יום שלישי, 12 בנובמבר 2019

 

הרשתות החברתיות הוצפו בשלל מימים, פוסטים ותמונות המהללות את סטיינמן על יכולתו המקצועית, ובעיקר את המראה שלו. בין הראשונות להבחין ב"סטיינמאניה" היא מרינה קיגל, שמנהלת את עמוד הפייסבוק "הרווח בין הגבר לחולצה" יחד עם עדי מסיקה. עמוד זה, שהוקם בשנת 2014 בזמן צוק איתן בשביל נשות העורף ודן בחתיכותם של גברים מתעשיית הבידור הישראלית והעולמית, קרא לקוראות לבוא ולדרג את שדרני וכתבי החדשות בערוצים השונים, בהם גם סטיינמן. במקביל התחילו לרוץ מימים ברשת, כמו הכיתוב "אני כל כך אוהבת את זאק אפרון", שהתנוסס מעל תמונתו של סטיינמן בעמוד המימים בפייסבוק "הפשוטע".

אני כל כך אוהבת את זאק אפרון

פורסם על ידי ‏הפשוטע‏ ב- יום שלישי, 12 בנובמבר 2019

 

הצביעו והשפיעו

פורסם על ידי ‏‎Adi Messika‎‏ ב- יום שלישי, 12 בנובמבר 2019

 

הסערה סביב סטיינמן מסתמנת כחוצת מגדרים, כפי שמעידים שלל פוסטים: "מהבוקר מזפזפ בין ערוץ 12 והערוץ השני בלי תמיר סטיינמן", כתב אושיית הרשת רם ושדי. ואילו מנהל עמוד המימים הפופולארי "מה את חושבת שאת עושה", עמרי פינשטיין, הוסיף: "הגייז שולחים לג'יהאד האיסלאמי את הקואורדינאטות שלהם כדי שייפול לידם טיל ותמיר סטיינמן יבוא אליהם לסקר".

הגייז™ שולחים לג'יהאד האיסלאמי את הקואורדינטות שלהם כדי שייפול לידם טיל ותמיר סטיינמן יבוא אליהם לסקר

פורסם על ידי ‏‎Omri Feinstein‎‏ ב- יום רביעי, 13 בנובמבר 2019

 

גם בטוויטר סטיינמן הוא נושא חם. "למה לא משדרים כל יום את שובר הקופות המדהים 'תמיר סטיינמן מצחק?'", כתב אושיית הרשת החרדי מלך זילברשלג. "מה קורה תמיר סטיינמן יא נסיך בוא נתמזמז", כתבה גולשת אחרת.

 

צייצנית נוספת הכתירה את סטיינמן כ"כתב הלוהט של סבב הלחימה בעזה לסתיו 2019", בזמן שצייצנית אחרת הכריזה על הקראש שלה על סטיינמן מאז מבצע עמוד ענן וזה רק מדגם קטנטן. בינתיים אפילו נפתח עמוד מעריצים לסטיינמן באינסטגרם.

סטיינמן בשטח תוך אזעקת צבע אדום בעוטף | צילום: מתוך "המהדורה המרכזית", חברת החדשות בקשת 12
סטיינמן בשטח תוך אזעקת צבע אדום בעוטף | צילום: מתוך "המהדורה המרכזית", חברת החדשות בקשת 12

בשיטוטינו הרבים אחר הצמא לתמיר סטיינמן באינטרנט נתקלנו גם בשיר, רוצות לומר פואמה, על עבודתו של סטיינמן, שפורסמה בקבוצת הפייסבוק המפורסמת "מאמאצחיק". חברת הקבוצה ליטל כרמלי לוי הקדישה לסטיינמן את "שיר לתמיר!", שנפתח כך: "תמיר תמיר, את המסך אתה מאיר / מדווח על יירוטים והפגזות ולי בלב עושה רעידות / אתה הדבר הכי טוב שיצא מהמצב, על המסך אתה זוהר כמו כוכב", והולך ומסלים בהתאם לאווירה הכללית: "בעוד תשעה חודשים יהיו פה מלא תינוקות, כי כולן בממ"ד עם הבעל – רואות אותך ומתחרמנות. אל תופתע אם תוזמן להיות הסנדק, ככה זה כשאתה כזה ממתק". נכון לכתיבת שורות אלה גרף הפוסט כעשרת אלפים לייקים ולמעלה מאלפיים תגובות.

לאור התופעה הזעקנו את עצמנו וניסינו לתפוס את סטיינמן בין האזעקות למשדרי הפרסומות, ולשמחתכן, הצלחנו. הקראנו לסטיינמן המופתע את השיר שהוקדש לו ב"מאמאצחיק", והוא בתגובה ניסה לשדר ממלכתיות: "זה קצת הביך אותי אבל זה מחמיא ומצחיק. אני מאחל לכולן ולצופים ימים שקטים, ולצפות בנו ובחדשות גם בימים רגילים".

אגב, אם תהיתן לגבי הסיכוי שלכן עם כתב החדשות, צר לנו לבשר לכן שהוא נישא לזוגתו, יעל סייג, ב-2018.

>> "לרוץ אל הממ"ד בלי היכולת לרוץ": נכות בצל האזעקות