זו לא חוכמה להיראות נפלא כשאת בת 26, בואי נדבר בגיל 56

ג'וליה רוברטס. נראית נפלא בגיל 52 | צילום: Jonathan Leibson/Getty Images
ג'וליה רוברטס. נראית נפלא בגיל 52 | צילום: Jonathan Leibson/Getty Images

שירה ברויאר קוראת לך להפסיק להתאבל על הנעורים האבודים ולהתחיל לקבל את הקשישה המתהווה והיפה שאת. מקורות השראה: ג'יין פונדה, מריל סטריפ והנשים המבוגרות ביפן

88 שיתופים | 132 צפיות

תמיד אהבתי, ואני עדיין אוהבת, להתבונן בנשים יפות. ויותר מכך, תמיד אהבתי להתבונן בנשים מבוגרות יפות. מבין כולן אני הכי אוהבת להביט בברווזות שהפכו לברבורים. אלה שבנעוריהן היו מהמגושמות, המחוצ'קנות, המקורזלות או הדחליליות וכיום, בעשור השישי או השביעי לחייהן, הן מממשות את מלוא פוטנציאל היופי הגלום בהן ונראות מצוין.

>> שירה ברויאר מלמדת כיצד להתלבש פשוט וחכם ב-10 צעדים

כי כשאת בת 26 זו לא חוכמה להראות נפלא. פיגועי גיל ההתבגרות כבר מאחורייך והכול יושב במקום רענן ופורח. לעומת זאת, להגיע לגיל 56 או 65 ועדיין להיראות נפלא – זו חוכמה גדולה בהחלט. ואני לא מדברת על השתעבדות לטיפולי אנטי אייג'ינג ולניתוחים פלסטיים, אלא על אכפתיות ועל תשומת לב, על אהבה לחיים ולעצמך ועל זה שלא נתת לעצמך להירמס תחת מכבש הלחצים שמזמנים לנו החיים. לא נכנעת להרגל, נתת פייט לשחיקה ורואים עלייך שלמדת לאהוב את מה שבאמת עושה לך טוב.

ג'יין פונדה | צילום: GettyImages/Matt Winkelmeyer
ג'יין פונדה | צילום: GettyImages/Matt Winkelmeyer

יש משפט חכם שאומר שהחיים מתחילים היכן שאיזור הנוחות שלך מסתיים. אם את לא מפסיקה לקטר על השומנים המצטברים ועל כתמי העור שצצים במקום לנסות הרגלי חיים חדשים וטובים, כנראה שאת מתבוססת באיזור הנוחות שלך. לא נוח ככל שזה אולי נשמע, אזור הנוחות הוא האזור הבטוח, הוא סך כל ההרגלים, הפיזיים והמנטליים שצברת. אזור הנוחות שלך הוא אורח החיים שאימצת לעצמך ודבק בך כמו מסטיק ישן לסוליית הנעל. הוא לא משרת אותך יותר והגיע הזמן לשחרר. אין כאן מבט שיפוטי או ביקורתי, זו רק קריאה להתעורר.

יכול להיות שאת חוששת מהשינוי, אולי אין לך כוחות, זמן או משאבים, אבל היי, אלה החיים שלך שבינתיים חולפים. אז עצרי רגע, חשבי מסלול מחדש והפתחי לשינוי. תשמחי מכך שאת חיה בתקופה שבה יש לנשים הרבה יותר אפשרויות בחירה.

אם את לא מפסיקה לקטר על השומנים המצטברים ועל כתמי העור שצצים במקום לנסות הרגלי חיים חדשים וטובים, כנראה שאת מתבוססת באיזור הנוחות שלך

תהליך ההזדקנות הבלתי נמנע הוא עובדת חיים ידועה ומצערת אבל במקום להתאבל, נצלי את העובדה הזאת כזרז ליציאה מאיזור הנוחות וכדי שהחיים שבאמת מגיעים לך, יתחילו. נצלי את החשש מפגעי הזמן ואת התסכול מרפיון השרירים והקמטים כדי להתייפות – מבפנים ומבחוץ. כל מה שיכולת לדחות בגיל הנעורים: תזונה בריאה, כושר גופני, תחזוקת טיפוח, בניית מלתחה חכמה ואיכותית. את כל מה שלא היה לך דחוף לעשות כשהילדים היו קטנים, את יכולה להכניס לשגרת חייך עכשיו, בקצב שלך, עם הרבה חמלה עצמית וסבלנות. את הציניות תשאירי בחוץ.

מריל סטריפ | צילום: GettyImages/Frazer Harrison
מריל סטריפ | צילום: GettyImages/Frazer Harrison

חפשי השראה בתור התחלה. הסרט התיעודי "ג'יין פונדה בחמש מערכות", למשל, הוא דוגמה ומופת לתהליך התבגרות מופלא. אפשר גם להיזכר במילותיה הנבונות של מריל סטריפ שצוטטה ברשת בהרחבה כשאמרה שככל שהיא מזדקנת היא הולכת ומשתכללת, ומשתחררת מאנשים ומהרגלים שכבר לא מתאימים לחייה.

אז הזמן הוא עכשיו, נגמרו התירוצים. את לא חייבת להשליך כסף על מנוי כושר וטיפולים יקרים, יש המון אפליקציות חינמיות לתרגול יוגה ופילאטיס להידוק השרירים. כנסי לאינטרנט, ביוטיוב תמצאי שלל סרטונים שיאפשרו לך ללמוד בקלות איך לרקוח תכשירי טיפוח ביתיים, להכין מנות מזינות ושייקים ירוקים שהוכחו מדעית כלוחמים יעילים ברדיקליים חופשיים, הלא הם מאיצי ההזדקנות מהזן המרושע ביותר. הידע שנצבר נגיש היום מתמיד. במרחק קליק אחד תוכלי ללמוד איך לקחת אחריות על תהליך ההזדקנות. אי אפשר לעצור אותו, זה כבר ברור, אבל אפשר וכדאי לקחת מידה מסוימת של פיקוח ושליטה.

הסרט התיעודי "ג'יין פונדה בחמש מערכות" הוא דוגמה ומופת לתהליך התבגרות מופלא. גם מריל סטריפ אמרה בעבר שככל שהיא מזדקנת היא הולכת ומשתכללת

את הדברים האלה אני כותבת במהלך חופשה ביפן, גם כאן אני בוחנת את הנשים המבוגרות והיפות שסביבי. בין אם בטוקיו הבירה או בפריפריה, ברכבת התחתית או בחנויות היוקרה, תשומת הלב ושמירה על רמת אסתטיקה גבוהה הן חלק בלתי נפרד מתרבות המקום. ההקפדה על כל פרט היא ביטוי לכבוד שרוחשים ביפן לטבע ולאדם, לרוח ולחומר. זה ניכר בלבוש שנבחר בטוב טעם, באופן האסתטי שבו אוכל מוגש, בגינונים, ואפילו בדרך בה הקופאית מושיטה לי את העודף.

אני מוצאת השראה ב"וואבי סאבי", המונח היפני שמכיל בתוכו את המורכבות הקיימת בעולם ואת ההערכה ליופיים של הדברים הבלתי מושלמים. בגינון היפני למשל, מקבלים את הדברים כפי שהם, אבל אין פירוש הדבר שמניחים לגן לצמוח פרא ומתעלמים מהענפים שפורצים לכל כיוון. הדברים בשליטה. כך כדאי ללמוד להתייחס לתהליך הזיקנה, לקבל אותו בהשלמה אבל לא לתת לו לצאת משליטה. חשוב לטפל במה שמציק, לשפר את מה שניתן, להיזהר מהזנחה ולא לוותר על תחזוקה נאותה, את לא בעונש, רק הזדקנת וזו לא סיבה לוותר על הזכות להיות יפה.

שירה ברויאר היא מחברת הספר "סטייל משלך: 10 צעדים בדרך למלתחה חכמה". >> לרכישת הספר

הספר "סטייל משלך: 10 צעדים בדרך למלתחה חכמה" | עיצוב העטיפה: ליאור גל
הספר "סטייל משלך: 10 צעדים בדרך למלתחה חכמה" | עיצוב העטיפה: ליאור גל

>> עודף מחמישים: איך למצוא עבודה אחרי גיל 45?