מנר קנאביס ועד תחתונים רב פעמיים: ניסינו את כל מוצרי המחזור שאת חייבת להכיר

צילום: Chanel Baran - Visionary Photographic Artist, chanelbaran.com Shona Keeli Jones - Yoni Empress and Womb Mentor, wombIllumination.com
צילום: Chanel Baran - Visionary Photographic Artist, chanelbaran.com Shona Keeli Jones - Yoni Empress and Womb Mentor, wombIllumination.com

מה יקל על ה-PMS, עד כמה תחתוני מחזור מרגישים כמו חיתול ולמה גביעונית זה יותר טוב מכל טמפון או פד? חברות מערכת "את" חירפו נפשן, הקריבו את גופן ובדקו במיוחד עבורכן את כל מוצרי ההיגיינה הנשית הכי בריאים. זה נגמר בדם

88 שיתופים | 132 צפיות

 

טמפונים אורגניים

ל-י', בת 27, נמאס להשתמש במוצרים שמרעילים אותה מבפנים. הטמפונים של Organyc עשויים 100% כותנה אורגנית ואפילו שהם יותר קטנים, הם עושים את העבודה כמו גדולים.

ב־2013 פרסמה התנועה "קולות נשים למען כדור הארץ" (Women's Voices for the Earth) דו"ח החושף את החומרים הרעילים שנמצאו במוצרי היגיינה נשית. התוצאות היו שערורייתיות – במותגי טמפונים רבים נמצאו שאריות של חומרים מלבינים, חומרי הדברה ורעלנים. כל החומרים האלה, וכן חומרים מבשמים, עלולים לגרום לאלרגיות, וחמור מכך, לבעיות פוריות ואף לסרטן. בהזדמנות אחרת ראיתי כתבה מזעזעת בחדשות על דוגמנית צעירה שאיבדה רגל בגלל תסמונת הלם רעלי שנגרמה לה מטמפון שנשכח בגופה. כל אלה גרמו לי להתחיל לחשוב על מה שאני מכניסה לגופי. איך זה שאני בודקת בקפידה כל רכיב על גבי מוצרי המאכל שאני רוכשת, אבל בטמפונים מקובל עלי להחדיר לתוך גופי חומרי פלסטיק ובד שאין לי מושג קלוש מה הם מכילים?

בנובמבר האחרון הגישה סנאטורית דמוקרטית מניו יורק הצעת חוק המחייבת יצרניות לציין את הרכיבים על גבי האריזה. מדובר בחוק חשוב מאחר שהיצרניות של כמעט כל מוצרי המחזור על המדפים, גם בארץ, הן אמריקאיות. עד שהחוק יעבור החלטתי לעבור לטמפונים אורגניים שהמרכיבים כתובים עליהם במפורש (100% כותנה אורגנית) וניסיתי את הטמפונים של Organyc. הכנתי את עצמי למצב של דליפה כי המוח המעוות והמערבי שלי מניח שמוצר ללא כימיקלים יעבוד פחות טוב. ברור שחמש דקות אחרי שהכנסתי אותו שכחתי מכל האירוע. רק כשהוצאתי אותו נזכרתי שהוא אורגני, ולו רק בשל צורתו השונה מזו של הטמפון שאני רגילה לו. הוא לא אכזב ותפקד כמו כל טמפון אחר – לא נזל ולא התפורר – ובניגוד לכל טמפון אחר, לא החדיר לגופי רעלנים וחומרים מסוכנים. שמתי לב שהטמפון הרגיל קצת קטן יותר מהמקבילות לו באו־בה או בקוטקס למשל, וכך גם גודלו של טמפון "סופר", אבל זה לא הפריע לי, להפך, הם יותר קלים להחדרה וגם ככה אני צריכה להתחיל ללמוד להחליף טמפונים בתדירות גבוה יותר (4־6 שעות). המחיר טיפה גבוה יותר מזה של טמפונים שאינם אורגניים, אבל זה מחיר שאני מוכנה לשלם בשביל הבריאות. ועכשיו, מה עם להוריד את המיסים על מוצרי הגיינה נשית בישראל?

מחיר: 26.90־28.90 ש"ח לחפיסה.

עוד כתבות מעניינות
סקס במחזור זה הרבה יותר לוהט ממה שאת חושבת
"כן, הבטן שלי מתנפחת בזמן מחזור. וזה לגמרי נורמלי"
רוצה לאהוב את הגוף שלך? תעשי יותר סקס

תחתוני מחזור

נ' בת ה-31 שונאת פדים. גם את תחתוני המחזור הרב־פעמיים של Thinx היא שנאה בניסיון הראשון, אבל החליטה לזרום איתם ולתת לדם לזרום ממנה.

תחתוני מחזור הוא צמד מילים שכולנו מכירות היטב ובדרך כלל מתייחס לתחתונים הכי מרופטים, גדולים ונוחים שיש במגירה ושאנחנו מאווררות אחת לחודש כנחמה על מצבנו העגום. ובכן, תחתוני המחזור של Thinx לא מרופטים בכלל. הם מעוצבים היטב, עשויים מבדים איכותיים ומבטיחים לספוג דם בכמות של עד שני טמפונים וכן, הם רב־פעמיים. אפילו שיש לי סלידה מפדים – כי הם גורמים לי להרגיש כאילו אני לובשת חיתול – יש לי חיבה למוצרים חדשניים בכלל, ולכאלה שמפחיתים את התלות שלי בחברות מוצרי ההיגיינה הנשית בפרט. אז רכשתי שני זוגות תחתונים באתר האמריקאי והידידותי למשתמשת של המותג. הזמנתי את Hiphugger, שכן זהו זוג התחתונים הנמכר ביותר באתר, ואת תחתוני Brief מליין הכותנה החדש, והמתנתי לבואם ולביקורה של הדודה. לשמחתי השניים הגיעו כמעט באותו זמן. את Brief, העשויים כותנה, ניסיתי כבר ביום הראשון של המחזור. לפני שהלכתי לישון נכנסתי לתוכם ואז לתוך המיטה, והתפללתי לאלוהים שלא אתעורר בתוך שלולית של דם. באמצע הלילה קמתי כדי ללכת לשירותים. ייאמר לזכותם של התחתונים שלא היו נזילות, אבל הרגשתי אי נוחות גדולה, בעיקר כי אני לא רגילה לפגוש את הדם בדרכו החוצה (כאמור, בשל סלידתי מפדים). חזרתי למיטה עם התחתונים, אבל חוסר הנעימות גבר עלי והחלטתי לפרוש מהניסוי. עברתי לטמפון, כיבסתי את התחתונים לפי ההוראות (קודם במים קרים ובבוקר במכונה בלי מרכך כביסה. כן, גם עם בגדים אחרים), התבאסתי על שעות השינה שאיבדתי וחזרתי למיטה יבשה ורגועה.

 

אחרי כמה ימים החלטתי לנסות שוב, הפעם ביום הרביעי למחזור, כשהזרם חלש יחסית ובמילא אני אוהבת לקחת הפסקה מטמפונים בבית. אז במקום להשתמש בתחתונית, ניסיתי הפעם את Hiphugger. הבד מאוד נעים והגזרה נוחה ומפרגנת. אומנם בהתחלה הרגשתי כאילו אני לובשת חיתול, בשל ריבוי שכבות הספיגה, אבל התרגלתי די מהר. בבוקר גיליתי להפתעתי שבכלל לא הרגשתי אותם – ישנתי מצוין והם נותרו יבשים כמעט לחלוטין. ואללה – עובד. למרות הקושי הראשוני, אני שמחה שהתחתונים האלה נמצאים בארסנל המחזור שלי. כנראה אשתמש בהם בנוחות ביתי ובימי המחזור החלשים לטובת שעות השינה שלי, אבל זה בסדר, לא כל מוצר מתאים לכל סיטואציה. המחיר לא זול (34 דולר), אבל הדולר נמוך ונחסך הכסף שאני בדרך כלל מוציאה על מוצרי מחזור אחרים, אז אני מאמינה שעם הזמן הסכום מתקזז. אם את כבר משקיעה את הכסף, אני ממליצה לקנות שני זוגות לפחות, כי לוקח להם זמן רב להתייבש.

מחיר: 84־137 ש"ח.

View this post on Instagram

@klinkerbelll lookin' rosy in our Hi-Waist ????

A post shared by THINX (@shethinx) on

 

 

גביעונית

אחרי שהתגברה על החלחלה הראשונית ממנה, הגביעונית שינתה לליאת בר סתו בת ה־30 את החיים. מאז היא מינתה את עצמה לשגרירה של כבוד.

אני מודה שבפעם הראשונה ששמעתי על "טמפונים רב־פעמיים" התחלחלתי. גם אני הורגלתי לחשוב על הווסת שלי כעל דבר מלוכלך ודוחה. פתרתי את האפשרות הזאת כהזיה של היפים מלוכלכים מהסיקסטיז – מה לי ולזה? היה זה דווקא בתקופה אקולוגית בחיי שהכרתי את הגביעונית – תודו שזה כבר מצלצל יותר טוב מ"טמפון רב־פעמי". קראתי באיזה אתר של, טוב נו… היפים, על תחליף בר קיימא, כלכלי, היגייני ובריא לטמפונים המסורתיים והייתי חייבת לנסות. אז עדיין היה קשה למצוא גביעוניות בארץ, ואחרי חיפוש ארוך מצאתי מטפלת הוליסטית, מיישוב כפרי ורוחני בצפון, שעשתה ייבוא אישי של גביעוניות ושלחה לי אחת הביתה. מדובר למעשה בגביע סיליקון קטן שיושב בתוך הנרתיק ובתוכו נאגר דם הווסת. פעם בכמה שעות את קופצת לשירותים, מרוקנת לאסלה, שוטפת את הגביעונית במים ומחדירה בחזרה. בשונה מטמפון, הגביעונית לא מכילה כל מיני כימיקלים מסוכנים או חומרי הלבנה, היא לא מייבשת את הנרתיק מהלחות הטבעית שלו וגם חוטי הבד שלפעמים נדבקים לדפנות נחסכים ממך. היא נוחה ממש כמו טמפון (אחרי שמתרגלות לשימוש נכון), בריאה יותר, מריחה טוב יותר ומסייעת לעקוב אחרי הבריאות כי לראשונה בחיי אני אשכרה יודעת איך הווסת שלי נראית ומריחה (ומסתבר שזה ממש חשוב, מי הייתה מנחשת?). מאותו יום הפכתי לשגרירה. לכל מי שרק מוכנה לשמוע אני מספרת על גביע הקסם ששינה את חיי, על כמה הטמפונים לא בריאים ועל כך שלא חייבים להתפשר על נוחות או על בריאות בזמן הווסת. ממש כמו בפרסומות, אני שוחה איתה, רצה איתה, ישנה איתה, ועל הדרך למדתי לא להיגעל מהדבר הטבעי הזה.

מחיר: החל מ־199 ש"ח ברשתות האורגניות.

 

View this post on Instagram

Os tampões e pensos higiénicos ditos "tradicionais" poluem e muito. Hoje felizmente já existem alternativas a ambos os métodos de higiene íntima feminina, e uma das mais populares é o copo menstrual. . O copo menstrual é reutilizável e dura vários anos, levando a muitas poupanças de dinheiro. Por ser feito de silicone macio, não causa ressecamento nem o acúmulo de fibras. . É confortável, muito conveniente e com ele não és exposta a pesticidas ou a agentes branqueadores. Podes usuá-lo durante várias horas, sendo uma proteção prolongada para todos os diasdo teu período. . É higiénico e perfeito para mulheres com pele sensível ou alergias. . Na Rebento encontras o Mooncup, o copo menstrual produzido por uma empresa ética, dirigida por mulheres, sendo a solução de higiene feminina mais benéfica para o ambiente! . Sabe mais em www.rebento.pt . . #rebento #rebentopt #puericultura #lojadebebe #lojadebebes #lojaparabebes #bebe #bebes #gravidez #grávida #grávidas #familia #ecopuericultura #mae #ecologico #sustentavel #biologico #natural #sustentabilidade #crianca #criancas #familia #familias #portugues #portugal #maternidade #mooncup #minimalismo #copomenstrual #desperdiciozero

A post shared by Rebento Eco-Puericultura (@rebento.pt) on

 

נר קנאביס

ד', בת 41, עם ילדה קטנה, קיוותה שנר הקנאביס של Foria ישכיח את הכאב לערב אחד. במציאות, הסטלה עברה הרבה יותר מדי מהר.

אני סובלת לא מעט מכאבי מחזור, בייחוד בימים הראשונים. בדרך כלל אני לוקחת נורופן או שניים. את נר הקנאביס של Foria, חברה מלוס אנג'לס המייצרת מוצרים מקנאביס לנשים, קיבלתי ביום השני למחזור (ותודה לאישה המיוחדת שהביאה לי אותו בייבוא אישי, שכן אסור עדיין לייבא אותו לארץ) וההתרגשות הייתה גדולה. מדובר בנר סיליקון קטן שעשוי מתמצית שמן קנאביס ומכיל THC (החומר הפעיל בקנאביס) ו־CBD (החומר הלא פעיל) הידועים ביכולתם להפחית כאבים ולהרפות שרירים. עוד באותו ערב הכנסתי את הנר בשכיבה לפי ההוראות וחיכיתי 15 דקות כדי שיימס ויחולל את קסמו. התחלתי להרגיש את השפעת הנר כמעט מייד. הוא לא מִסטל אותי לחלוטין, אלא השרה מעין תחושה רגועה ונעימה באזור, כמעט כמו מאלחש פנימי ומקומי. הרגשתי מעולה, עברו לי הכאבים ואפילו הכנתי עוגיות. ההשפעה הנעימה נמשכה כשעה, שזה קצת מעט מדי, בייחוד ביחס למחיר. אך למרות האכזבה הקלה, אני ממליצה בחום לנסות את המוצר הזה אם יש לכן אופציה, כי סטלה מקומית שם למטה זאת חוויה שונה, מיוחדת וחדשה.

מחיר: 154 ש"ח לארבעה נרות.
מערכת "את" מעודדת התנסויות אך לא עבירה על החוק.