מיה קרמר: "לא רציתי שיום אחד הבת שלנו תצטרך לבחור איזה הורה להזמין לחתונה"

מיה קרמר | צילום: ליאת לרנר
מיה קרמר | צילום: ליאת לרנר

למה יצא לה לטפל בעיקר בנשים, מה הקשר בין ריצה ומדיטציה ומתי הפסיקה לתהות איפה היא טעתה עם רון שחר: מיה קרמר מתמקדת בריפוי ושלווה ומוותרת על האגו

88 שיתופים | 132 צפיות

היא מומחית בתחום גוף, מיינד ונפש, אבל רוב הכותרות הנושאות את שמה של מיה קרמר עסקו בגירושים שלה ושל רון שחר. היום היא בת 42, הוא כבר בן 50 והיא הגתה רעיון לתוכנית ריאליטי שיכולה להצליח בפריים טיים: רון והיא יחפשו זה לזו זוגיות. "גאוני, לא?", קרמר צוחקת, אבל גם נראה שהיא מתכוונת לזה די ברצינות. "לקח לנו זמן להבין שאנחנו פחות טובים כבעל ואישה. במה אנחנו לא מתאימים? זה כבר לא רלוונטי, אבל אנחנו טובים ומסתדרים טוב, כחברים".

לא נשמע פשוט להישאר חברים.
"זה לא קרה מיד אחרי הפרידה, זה דרש מאיתנו עבודה עצמית ועבודה יחד. היום הוא מכבד אותי ואני אותו ואנחנו מקפידים על החברות בינינו ונלחמים עליה, גם בשביל הילדה המשותפת שלנו הילה וגם בשביל הwell being שלנו. כשיש ילדה באמצע אז הפרטנריות היא לכל החיים. רון בשבילי הוא היום סוג של בן משפחה, כמו בן דוד ולעולם הוא יישאר משפחה, והוא בן אדם שמאוד חשוב לי".

"נלחמנו וניסינו, עשינו הכל, אני כבר לא שואלת איפה טעינו. זה לא פשוט להוריד את האגו, והיום כולי אהבה ולב וזו לא קלישאה, אני רוצה שרון יהיה בריא ויהיה לו כיף ושקט"

במה זה מתבטא?
"אנחנו גרים בקרבת מקום, מדברים כל יום. למרות שעשינו בחירה לא להיות יחד, אני עדיין רוצה שיהיה לו טוב כמו שהוא רוצה שלי יהיה טוב, הרי בסוף הוא אבא של הבת שלי. את יום ההולדת ה-11 שלה חגגנו כמובן יחד. אצל הרבה זוגות שמתגרשים, הרגשות והאגו יותר גדולים מהדאגה לילדים, ואנחנו הורדנו אגו ומאוד מפרגנים אחד לשנייה. אני לא רציתי שיום אחד, בחתונתה, הילה תצטרך לבחור איזה הורה להזמין לחתונה".

"רון לעולם יישאר משפחה". מיה קרמר, רון שחר והבת הילה | צילום: ליאת לרנר
"רון לעולם יישאר משפחה". מיה קרמר, רון שחר והבת הילה | צילום: ליאת לרנר

ככל הנראה לא נצפה בקרוב בתכנית ריאליטי בסגנון 'קחי אותי מיה, קח אותי רון', אבל בינתיים הם כן שוקלים ברצינות מסע הרצאות משותף בנושא: (כן, ניחשתן נכון) איך להתגרש ולהישאר בקשר חברי טוב.

>> איך להתגרש ולהישאר חברים?

>> אחרי שהשתתף ב"זמר במסכה" בדמות האיילה, רון שחר לא יתנגד ללבוש שוב שמלה

נלחמתם על הזוגיות?
"כן. היינו שמונה שנים יחד, נלחמנו וניסינו. עשינו הכל. לא בריב. אני כבר לא שואלת איפה טעינו כי עשיתי את העבודה עם עצמי הרבה זמן ונפרדתי מהזוגיות בהיותי שלמה. זה לא פשוט להוריד את האגו, והיום כולי אהבה ולב וזו לא קלישאה, אני רוצה שרון יהיה בריא ויהיה לו כיף ושקט".

למרות הפרידה, היו לכם מחשבות להביא אח או אחות להילה?
"היו מחשבות וזה עלה. אבל אני רוצה למצוא אהבה לפני שאני חושבת להביא אחים להילה, אז כרגע אני מזמנת לעצמי אהבה".

יש קנאה ביניכם במידה ואחד מכם בזוגיות?
"כרגע אין לנו, אבל גם בתקופות שאחד מאיתנו היה בזוגיות לא הייתה שום קנאה, רק פירגון".

"נשים יותר פתוחות להודות שיש בעיה, ולנשים מותר יותר להביע רגשות. גברים כאן צריכים ללמוד את זה, כי כבר בגן מלמדים אותם שבן לא בוכה, ובמובנים האלה לנשים קל יותר"

את העיסוק ברוחניות היא התחילה כמדריכת יוגה ומדיטציה, והפכה לאורים ותומים בתחום. אל התחום הטיפולי בו היא עוסקת כיום, במקביל לכל השאר, היא הגיעה לדבריה בזכות הפרידה מרון שחר ואחרי שעברה מסע עצמי ולמדה את שיטת האלכימאי עם המטרייה של היהדות. בין השאר למדה שמאניזם, בודהיזם והינדואיזם עם מאסטרים בעולם וכיום היא מוסמכת לטפל באנשים ואף פיתחה שיטה משלה בשם 'יוגה אלכימאית' המסייעת לאנשים להסיר חסימות רגשיות ופיזיות. עד כה היא כבר טיפלה במאות אנשים – רובן נשים.

מה קורה בטיפול שלך, ואיך יצא שמגיעות בעיקר בנשים?
"70% מהמטופלים הן נשים, מגילאי 25 ועד 87, כי נשים יותר פתוחות להודות שיש בעיה, ולנשים מותר יותר להביע רגשות. גברים כאן צריכים ללמוד את זה, כי כבר בגן מלמדים אותם שבן לא בוכה, ובמובנים האלה לנשים קל יותר. אני מכניסה אנשים לתת-מודע שלהם, מזהה היכן החסימה המקורית ומאין היא מגיעה והאם מקורה בילדות, ומוצאת את מקור הבעיה. טיפול אחד שווה לפעמים לעשר שנים אצל פסיכולוג. הטייטל שלי, הוא 'אלכימאית של הלב', אני עוזרת לאנשים לפתוח את הלב. זה קורה באחד על אחד או בסדנאות בקבוצה ובסדרת מפגשים".

בשנים האחרונות קרמר הוציאה קבוצות לטיולים רוחניים בקרלה שבדרום הודו, עליהם היא מדברת בתשוקה: "כשהן חזרו הן דיברו על שינוי עצום. אנחנו עסוקות כל הזמן במה שקורה סביבנו והטיול הזה מאפשר לעצור לרגע ולהביט על עצמך מבפנים. השבוע כולל סדנאות, תרגולי יוגה, מדיטציות, נשימות, טיפולי איורוודה ומסאז'ים. הנשים שהגיעו קראו לשבוע הזה טיפול אנטי אייג'ינג. אחרי שהודו נסגרה עברנו לסופי שבוע במצוקי דרגות ואני מקווה שלקראת פסח, נוכל לחזור להודו".

"לעצור לרגע ולהביט על עצמך מבפנים". מיה קרמר | צילום: ליאת לרנר
"לעצור לרגע ולהביט על עצמך מבפנים". מיה קרמר | צילום: ליאת לרנר

בשבוע הבא קרמר תשתתף במירוץ הלילה הגדול של ישראל, "נביעות תל אביב 2021" (בחסות חברת המים נביעות) שחוזר אחרי שנתיים של הפסקה, ויתקיים בכפוף להנחיות משרד הבריאות.

"כשהייתי ילדה קטנה, לא היו לי חברים, אז בהפסקות הייתי רצה על אוטומט בחצר בית-הספר וכנראה שזה מאוד עזר לי. גם לפני מירוץ אני לא מאפשרת לעצמי להילחץ. אני מציעה למי שמגיעה, ליהנות ופחות לבוא ממקום תחרותי"

אז חוץ מיוגה ומדיטציות, את גם אוהבת לרוץ.
"מאוד. אני רצה מגיל 5, כך שבקושי אני צריכה לעשות אימוני ריצה לקראת המירוץ. אני משתתפת במרוצי הלילה בעיר כבר שנים, הם אהובים עליי במיוחד, ואני ארוץ 10 קילומטרים".

יש נקודת מפגש בין מדיטציה לריצה?
"כן. ריצה זה לא רק משהו פיזי, קורה לנו במהלך הריצה גם משהו רוחני, והיא עוזרת לנו גם לשחרר את המיינד. כשהייתי ילדה קטנה, עברנו לגור בארצות הברית ולא דיברתי את השפה ולא היו לי חברים, אז בהפסקות הייתי רצה על אוטומט בחצר בית-הספר וכנראה שזה מאוד עזר לי לבוא ממקום של לא לחשוב יותר מדי ולשחרר רגשות שליליים, ומאז אני רצה. היחסים שלי עם הריצה הם בריאים, אין לחץ, כשבא לי לצאת לריצה – אני רצה. גם לפני מירוץ אני לא מאפשרת לעצמי להילחץ. לפני המירוץ המתקרב אני מתרגשת, זה מבחינתי סוג של היי, ממש מעלה תדר ומביא לי אנרגיה טובה. אני מציעה למי שמגיעה, לבחור ליהנות מזה ופחות לבוא ממקום תחרותי. בשבילי המירוץ הזה הוא מסיבה גדולה וכיפית".

מיה קרמר | צילום: ליאת לרנר
מיה קרמר | צילום: ליאת לרנר

ומעבר לבחירה בהנאה, יש לך טיפים פרקטיים לקוראות שרק מתחילות לרוץ?
"בלילה שלפני, להקפיד על שינה טובה. לא לשתות אלכוהול ערב קודם, לא לבוא למירוץ על בטן מלאה מדי ולשתות מספיק מים לפני כדי לתת לגוף לחות. עוד דבר חשוב: תעשו משהו כמו מדיטציה ודמיינו את עצמכן במירוץ ואיך אתן רוצות להרגיש בו ותתחברו לרגש הזה. אל תחזיקו את הגוף מכווץ כל הזמן, מירוץ לילה מאפשר עוד יותר לתת לגוף להירגע וגם לנפש. ובעיקר, במהלך הריצה תנסו לא לחשוב יותר מדי. בשגרה, יש לנו כל הזמן רעש בראש מרוב לחצים ואתגרים והריצה מאפשרת לשחרר. קחו את הריצה כמו מן אתנחתא – שזה נשמע הפוך ממה שאנשים בדרך כלל רואים, אבל אם נסתכל על הריצה אחרת, זו תהייה החוויה שלנו".

ומה את עושה אחרי המירוץ?
"אני נכנסת מיד לעמידת ראש כדי לתת לדם לזרום לראש ולהוריד את העומס מהרגליים. אם אתן יודעות להיות הפוכות, תעשו את זה ואם לא, לפחות תורידו את הראש למטה או שתשכבו ותרימו את הרגליים למעלה. אל תשכחו לעשות מתיחות וביום שלמחרת, אם מתאפשר, תקבעו מסאז'".

המסלול יעבור ברחובות הראשיים של תל אביב ובאתרים מרכזים בעיר ביניהם אבן גבירול, כיכר רבין, יהודה המכבי, דרך נמיר ופארק גני יהושוע. בסיום המירוץ יערך הפנינג עם מוזיקה, מתחמי VIP ודוכני מכירה של אופנה וספורט. מאיה קרמר תרוץ לבד – האקס רון שחר ירוץ גם הוא, אבל במסלול אחר והוא ילווה את איתם ישראלי בן ה-37 הזכור לכולם כצעיר העיוור המרשים, מהעונה הרביעית של האח הגדול.
מירוץ "נביעות תל אביב 2021" יתקיים ב-10 בנובמבר, פתיחת שערים ב-18:30 והזנקה ב-20:15 מגשר בר יהודה בפניה לרחוב אבן גבירול. ההשתתפות במירוץ מעל גיל 14.

מיה קרמר | צילום: ליאת לרנר
מיה קרמר | צילום: ליאת לרנר