יחסים

ניקול ראידמן, לתשומת לבך: איך להתגרש ולהישאר חברים?

ניקול ראידמן מיכאל צ'רנוי והילדים על סט צילומי קמפיין גלי | צילום: אלכס ליפקין
ניקול ראידמן מיכאל צ'רנוי והילדים על סט צילומי קמפיין גלי | צילום: אלכס ליפקין

היום כבר לא מספיק לדעת עם מי להתחתן, צריך לדעת גם ממי להתגרש. ומסתבר שגם את זה אפשר לעבור במינימום כאב וריבים ואפילו להישאר חברים אחרי. המדריך השלם לפרידה מושלמת

88 שיתופים | 132 צפיות

גרושה ורוצה להשוויץ? הבון טון של ימינו הוא כבר לא "התחתנתי טוב", אלא "התגרשתי טוב". קחו למשל את ניקול ראידמן כמקרה מבחן: יממה בלבד אחרי פרסום הידיעה על הפרידה החליטה ראידמן לשתף את 600 אלף העוקבים שלה בסטורי לא מבויים בכלל מסלון ביתה, כשמיכאל צ'רנוי (AKA הפרוד הטרי) לצידה. בסטורי השניים משדרים עסקים "כרגיל" ופונים לעיתונאי גיל משעלי, שהיה הראשון לצייץ על הפרידה בטוויטר. ואם זה לא מספיק, ראידמן אפילו הזמינה את אקי אבני – ששמועות ברנז'איות טענו כי ניהלה איתו רומן ואף דאגה לפתוח את הטלוויזיה על הכתבה ב"ערב טוב עם גיא פינס" שדיווחה על הפרידה. אלא שלא הכל טוב ויפה, ולפי מקורבים לבני הזוג צ'רנוי בכלל עזב את הבית כמה שבועות קודם לכן. מלבד אותו קרקס מוזר בסטורי, הפרידה לא הוכחשה, וככל הנראה מדובר בניסיון להגחיך את הסיטואציה ולהרחיק את חייה הפרטיים מעין הציבור באופן ביזארי במיוחד.

אבל לא כולנו ניקול ראידמן, ולא לכולנו יש 600 אלף עוקבים באינסטגרם ואפשרות לתזז את מדורי הרכילות. כשבחרנו את בן הזוג עשינו את זה בתקווה שהוא כאן כדי להישאר, אבל בואו, בכנות, רק אם יום אחד נפרק את החבילה נדע אם עשינו בחירה מוצלחת באמת, כי צריך לדעת עם מי להתחתן – אבל גם צריך לדעת ממי להתגרש. שאלנו את עורכת הדין והמגשרת אביבית מוסקוביץ, בעלת משרד עורכי דין בתחום דיני המשפחה, שאלות שיעזרו לנו להתמודד במידת הצורך.

>> ניקול ראידמן על הזוגיות עם מיכאל צ'רנוי: "זאת אהבה חולנית שמבוססת על זה שפעם אנחנו למעלה ופעם למטה"

התגרשו ונשארו חברים: גווינת' פאלטרו וכריס מרטין | צילום: Gettyimages
התגרשו ונשארו חברים: גווינת' פאלטרו וכריס מרטין | צילום: Gettyimages

 

עוד כתבות שיעניינו אותך
האם אפשר להתגבר על בגידה בתוך הקשר?
7 דברים שאת חייבת להפסיק לעשות בסקס
אני רווקה שמחכה לנסיך על הסוס הלבן. זה לא הופך אותי לפמיניסטית גרועה

 

איך מתגרשים יפה?
"הכי חשוב לדעתי זה לזכור שלכל שבת יש מוצאי שבת ובסופו של יום אתם והילדים שלכם תצטרכו לחיות חיים שלמים עם התוצאות של הגירושין האלה". במקרים רבים, מספרת עו"ד מוסקוביץ, שני הצדדים מצהירים שהם רוצים להיפרד בטוב אבל כל אחד מהם מדבר על מה שטוב בשבילו ולא מצליח לראות את הדרך שתהיה טובה לצד השני, ובכלל לכולם.

איפה אנחנו נופלים?
"אנשים אומרים 'אני אעשה הכול בשביל הילדים שלי' או 'ברור שאני רוצה לסיים את זה יפה', אבל מתעקשים על כל דבר ודבר בלי לברור בין עיקר וטפל. הם חושבים על עצמם, אבל אם רק היו קצת יותר קשובים האחד לשני ומוכנים להידברות אמיתית, היו מגיעים לתוצאה מאוזנת".

על מה אסור לוותר?
"כשיש ילדים אל תוותרי על מה ששייך להם. לפעמים בשביל הגט נשים מוותרות על מזונות או מתפשרות על מזונות נמוכים ולמעשה גוזרות על הילד עוני. הילדים הם קטינים וחסרי ישע, הם לא יכולים להגן על עצמם ויצטרכו לחיות עם ההכרעות האלה".

מה בכל זאת כדאי לשחרר?
"אני רואה הרבה בני זוג שמנהלים מלחמות קשות על משמורת, כשבפועל ההבדל בין משמורת משותפת ליחידנית הוא לא כזה גדול. מי שטובת ילדיו היא באמת מול עיניו יבין שלחיים יש דינמיקה משל עצמם, וכשיש יחסים טובים הילדים יכולים להגיע גם בימים שלא נקבעו בהסדרי הראייה".

התגרשו ושרדו כדי לספר: ריס ווית׳רספון ובן הזוג לשעבר ריאן פיליפה | צילום: Gettyimages
התגרשו ושרדו כדי לספר: ריס ווית׳רספון ובן הזוג לשעבר ריאן פיליפה | צילום: Gettyimages

 

כולנו מכירות את התופעה לפיה לכל אחד ואחת יש דעה בנושאים שלא נשאלו עליהם. מוסקוביץ מדגישה שחשוב להפריד את הפרידה משאר תחומי החיים, וממליצה לשמור על דיסקרטיות. למרות שהסיטואציה כאובה וצריך לפעמים מקום לשפוך את הלב, אנשים עשויים להעביר הלאה את המידע הרגיש הזה שעשוי להגיע לבן הזוג וליצור סערה במקום שבו היא איננה נחוצה. או במילים אחרות: הצגה שלמה לצד הפרוד באינסטגרם א-לה ניקול ראידמן? לא בהכרח הפתרון הכי בריא לילדים. "מכרים משיאים עצות מטוב ליבם אבל יכולים לגרום לבן הזוג להיתקע או לנבור בדברים לא רלוונטיים", מפרטת עו"ד מוסקוביץ, "הם עשויים ללבות את האש בנושא גובה המזונות או לחרחר ריב חדש. מה שנכון לאחד לא תמיד רלוונטי לאחר. השאירו את העצות וההמלצות לעורכי הדין שמלווים אתכם ושימרו את המידע לעצמכם".

איך בוחרים עורך דין?
"יש משמעות לאדם שמוביל את התהליך, עורך דין או מגשר טוב יעזור לכן לא להיסחף אחרי רגשות לא רלוונטיים. זה צריך להיות אדם שרואה באופן הוליסטי את החיים ואת היחסים בין בני הזוג הנפרדים גם ביום שאחרי".

אז עם מי אפשר לדבר?
"זאת אולי נשמעת כמו העצה הברורה מכולן, אבל כל מי שעברה גירושין יודעת שזה לא תמיד קל – דברו זה עם זו. בגלל האמוציות הרבות בני זוג הרבה פעמים פשוט לא מסוגלים לדבר, אבל עם כל הקושי, אתם חייבים לשוחח אחד עם השני ואם צריך גשו לאיש מקצוע. אם תצליחו להשכיל לשבת ולשוחח בנחת, להניח בצד את הפגיעות ובאמת ובתמים לראות מול עיניכם את טובתם של הילדים, אפשר יהיה למצוא מה נכון למשפחה הזו לעתיד לבוא".