כל העיניים עליו: זה האזור בגוף ששווה לטפח אותו

מי שמביט בי מלפנים. גל גדות בשמלה שחורה של Loewe | צילום: Dimitrios Kambouris/Getty Images for Tiffany & Co.
מי שמביט בי מלפנים. גל גדות בשמלה שחורה של Loewe | צילום: Dimitrios Kambouris/Getty Images for Tiffany & Co.

אנחנו משקיעות המון בטיפוח עור הפנים שלנו, אבל יש אזור אחד שחלקנו נוטות להזניח וכמה מהכוכבות הגדולות כבר למדו שצריך להקדיש לו תשומת לב. כל הטיפולים לטיפוח הדקולטה

88 שיתופים | 132 צפיות

כשקים קרדשיאן הגיעה לטקס פרסי האופנה הגדול של ה-CFDA, הלא היא המועצה האמריקאית לאופנה, כל העיניים היו עליה. קרדשיאן זכתה בפרס החדשנות על מותג המחטבים המצליח שלה "סקימס", אבל לא היה זה הפסלון המוזהב שמשך את עיני הסובבים. קרדשיאן הגיעה לאירוע בשמלת סטרפלס של דולצ'ה וגבאנה בגוון שחור-פחם מבריק, וחשפה דקולטה מושלם. דקול-מה? דקולטה, החלק העליון בטורסו של האישה, בין המותניים לצוואר, הכולל את הכתפיים, הגב והחזה שנחשפים עד כמה שהבגד מאפשר.

>> זה הסוד של עינת ארליך לעור מושלם גם אחרי גיל 50

קים קרדשיאן בטקס פרסי האופנה של ה-CFDA | צילום: gettyimages
קים קרדשיאן בטקס פרסי האופנה של ה-CFDA | צילום: gettyimages

קרדשיאן היא לא היחידה שחשפה את הדקולטה שלה על השטיח האדום: גם השחקנית זנדאיה, שזכתה בפרס הסטייל אייקון שנה קודם לכן חשפה את הדקולטה בכמה וכמה הזדמנויות וכך גם השחקניות אוליביה ויילד ודאב קמרון והדוגמניות נטשה פולי, קרוליין מרפי וקארה דלווין.

הטרנד שהתחיל בקיץ מלווה אותנו גם החורף, וזו סיבה מצוינת להתייחס בשיא הכבוד לאזור הזה בגוף שלנו, שאנחנו מודות – הוא קצת נזנח. נשים רבות שמשקיעות זמן ומשאבים בטיפוח הפנים שלהן, מזניחות את הצוואר והמחשוף, ודווקא לשני אלה יש השפעה גדולה על המראה הכללי שלנו ולא אחת הם מסגירים את גילינו. לא מפתיע שספרה של נורה אפרון "אני שונאת את הצוואר שלי", העוסק בנקודת התורפה של צוואר מתבגר – הפך לרב מכר עולמי.

"תהליכי ההתבגרות שעוברים על העור שלנו לא פוסחים על הצוואר והמחשוף, והם גם פחות סלחניים מעור הפנים", אומרת ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור אסתטית. "הצוואר והדקולטה רגישים מאוד. הם חשופים לשמש, העור בהם דק יותר וסימני הגיל ניכרים בהם לפני אזורים אחרים בגוף. הצוואר כולל שרירים שקועים ושומן בולט כתוצאה מהרפיית השרירים. שרירי הצוואר אינם נתמכים על ידי העצמות כמו בפנים, ובאופן טבעי הם פחות מתוחים. העור בצוואר ובדקולטה רגיש לשינויים, מתייבש ומתקמט מהר יותר. התבגרות הצוואר והדקולטה מעיבה על המראה בשני מובנים: ראשית, עם השנים חלה ירידה בטקסטורה ובאיכות העור הבאה לידי ביטוי בקמטוטים באזור הזה. שנית, ישנה התדלדלות ורפיון של האזור כולו".

הפתרון הפשוט למי שהעניין מפריע לה הוא ללבוש חולצה עם צווארון גבוה או להתאבזר בצעיף, אבל היום יש גם בארסנל הטיפולים הלא-ניתוחיים טיפולים ייחודיים לשיפור איכות ומרקם העור. כל זאת ללא התערבות פולשנית, ללא חריגה מהשגרה ותוך שמירה על מראה טבעי אבל צעיר הרבה יותר. "על מנת ליהנות מתוצאות איכותיות יש להשקיע בתחזוקה של העור באמצעות קרם הגנה ושימוש בתכשירי קוסמטיקה פעילים, וגם לפנות לטיפול מקצועי", אומרת ד"ר אקרמן. "זה אזור שצריך לטפל בו ברמת מיומנות גבוהה, תוך התאמה למבנה ותווי הפנים, סוג העור וסגנון החיים של המטופלים, על מנת להשיג מראה רענן ואטרקטיבי לאורך זמן".

אוליבייה ווילד חושפת דקולטה מושלם | צילום: gettyimages
אוליבייה ווילד חושפת דקולטה מושלם | צילום: gettyimages

>>> חומצה היאלורונית – גם לטיפוח השיער

הטיפולים המוצעים לאזור הצוואר והדקולטה

טיפול בחומצה היאלורונית: חומצה המוזרקת באמצעות מחטים דקיקות וידועה כפופולרית במיוחד להחזרת המוצקות לעור. החומצה מעודדת את ייצור הקולגן, מגנה על העור ומשפרת את רמת הלחות שבו. ההזרקה מעניקה לצוואר ולדקולטה מראה מתוח יותר ויוצרת אפקט של מילוי ונפח לקמטוטים ושקעים בעור. החומצה יעילה גם בהקשר של צניחת צוואר: הטיפול המשודרג לאזור הזה מבוסס על חומצה היאלורונית משודרגת שנקראת "סקינבוסטרס", המורכבת מחלקיקים זעירים. היא משמשת למתיחה, למיצוק ולהחדרת לחות עמוקה לעור. החומר מוזרק בטכניקה ייחודית שבה מפזרים כמויות זעירות שלו על כל פני שטח הצוואר והדקולטה. מכיוון שהחומר מיוצב מבחינה ביוכימית, התוצאה נשמרת למשך מספר חודשים. הטיפול גורם למראה מוצק יותר של הצוואר והמחשוף, משפר מרקם וקמטוטים ומעודד את העור לייצר קולגן חדש, כך שהתוצאה היא של מראה טבעי. מחיר: 1,800 ש"ח למזרק. לתוצאות מירביות יש צורך בשני מזרקים לאזור. הטיפול מחזיק כשנה אחת.

רדיאס: ג'ל סמיך מבוסס סידן המיועד למלא קפלים ולייצר מתיחה. בצוואר לא מעוניינים להשתמש ברדיאס כחומר מילוי, כמו למשל בפנים ובכפות הידיים, אלא כחומר המשמר מרקם. על כן חשוב למהול אותו היטב ולהפוך אותו לדליל ביותר. התוצאה היא אפקט מרשים של עור צוואר מתוח למשך כשנתיים. מחיר: 3,600 ש"ח לאזור.

אולטרה: טיפול לרפיון עור הצוואר ולשיפור קמטים במחשוף, המבוסס על אולטרסאונד ממוקד שחודר לתת העור עד למעטפת השריר ומעודד ייצור קולגן חדש. התוצאה היא הרמה ומתיחה. מדובר בטיפול בודד שמחזיק כשנתיים. מחיר: 5,500 שח לאזור.

שלל טיפולים שמשפרים את איכות ומרקם העור ועוזרים למתיחתו. אזור הדקולטה | צילום: shutterstock
שלל טיפולים שמשפרים את איכות ומרקם העור ועוזרים למתיחתו. אזור הדקולטה | צילום: shutterstock

>>> מצאנו מוצר מעולה לניקוי הפנים ב-14 ש"ח בלבד

טיקסל: מכשיר לחידוש העור שאינו אגרסיבי מדי ומתאים לאזור הדקולטה. הטכנולוגיה שלו מאפשרת לחמם את שכבות העור העליונות באמצעות הולכה חשמלית בדומה ללייזר או גלי רדיו, אבל כאן מדובר בכמות אנרגיה נמוכה ולכן הפגיעה תהיה ממוקדת בהרבה ולא אגרסיבית. התוצאה שלו היא יעילה, אין לו תופעות לוואי וההתאוששות ממנו מהירה. משך ההחלמה הקצר קריטי לטיפול בצוואר ובמחשוף, כיוון שהעור במקומות האלה נוטה להחלים פחות טוב מעור הפנים ומגיב פחות טוב לפציעה בהשוואה לעור הפנים. מחיר: 1,500 ש"ח לטיפול. נדרשת סדרה של ארבעה טיפולים וטיפול תחזוקה אחת לחצי שנה.

טיפול בכתמים עם קרן אור (IPL) ומכשיר קרן עוצמתי אלמה Q: פגם אסתטי משותף לצוואר ולדקולטה הוא כתמים לא מחמיאים הנוצרים עם הגיל ועם החשיפה לשמש. הטכניקות לטיפול בהם משתמשות בקרן אור שנקלטת באופן סלקטיבי רק בפיגמנט שבעור. קרן האור יודעת לזהות את הכתם על פי כמות הפיגמנט שבו, לעומת זו שבעור רגיל. רוב האנרגיה תיבלע בכתם והתוצאה היא פירוקו והבהרתו, מבלי לפגוע בעור שמסביבו. הטיפול אינו כואב וההחלמה קצרה. השילוב בין שני המכשירים מבטיח תוצאה שתישמר למשך כחמש שנים. מחיר: 4,500 ש"ח לסדרה של ארבעה טיפולים.

מורפיאוס: טיפול פרקציונלי להגברת ייצור קולגן בשכבת הדרמיס, עם רשת של מחטים החודרות באופן מינימלי ומעודדת חידוש רקמות בשכבות העמוקות של העור. הוא אפשרי לשימוש בכל אזורי הגוף הזקוקים למיצוק ושיפור מרקם העור. מומלץ לבצע 2-3 טיפולים בהפרשים של כחודש, והתוצאות נשמרות כשנה עד שנה וחצי. מחיר: 2,000 ש"ח לטיפול.