צ'נדלר פוראבר: 10 הרגעים הגדולים של מת'יו פרי ב"חברים"

נתגעגע אליך, מיס צ'ננדלר בונג. מת'יו פרי בתור צ'נדלר בינג. צילום מסך מתוך "חברים"
נתגעגע אליך, מיס צ'ננדלר בונג. מת'יו פרי בתור צ'נדלר בינג. צילום מסך מתוך "חברים"

עדיין לא מצליחות להתאושש מהפרידה מהשחקן שמאחורי הדמות הכי מצחיקה, רגישה ומתוקה ב"חברים". אספנו את עשרת הרגעים הכי מצחיקים של צ'נדלר בינג, וגם רגע אחד מכמיר לב

88 שיתופים | 132 צפיות

הזה עם עוגת גבינה

למרות השם והקונספט של הסדרה, לא כל החברים ב"חברים" היו כאלה חברים טובים. כמה עלילות, לדוגמה, ראיתן בכיכובם של צ'נדלר ורייצ'ל? לא הרבה, אבל כן היה להם שיתוף פעולה אייקוני כצמד גנבי קינוחים בפרק הזה מהעונה השביעית של הסדרה. כאשר צ'נדלר אוסף בטעות עוגת גבינה שנשלחה לאחד השכנים שלו, הוא ורייצ'ל מתמכרים לטעם, עד לנקודת השפל בה הם מחליטים לחלק את העוגה האחרונה – רייצ'ל לוקחת את החצי שלה וישר מפילה אותו על רצפת חדר המדרגות, מה שנותן לצ'נדלר את ההזדמנות לשמוח לאיד ולהתענג על החצי שלו, עד שרייצ'ל זורקת גם אותו על הרצפה. שניהם נאלצים לאכול את עוגת הגבינה מהקרקע, כמו אחרוני הג'אנקיז של בצק, גבינה וסוכר. מעורר הזדהות.

>> "אנחנו הרוסים": כוכבי "חברים" מגיבים למותו של מת'יו פרי

הזה עם האזיקים

העלילה המשמעותית האחרת של רייצ'ל וצ'נדלר היא סיפור הרומן של מר בינג עם הבוסית של הגברת גרין. רייצ'ל דורשת שצ'נדלר ייפרד מהבוסית, אבל צ'נדלר שקוע מדי ביחסי הלייט-BDSM שלו עם הבוסית השולטת, מה שמוביל אותו להיות אזוק לשולחן במשרד של רייצ'ל, ללא מכנסיים. מכאן מתחיל משא ומתן בין גרין לבינג, כאשר רייצ'ל לא רוצה להסתבך יותר מידי עם הבוסית שלה, וצ'נדלר רוצה… לצאת משם. בסופו של דבר אנו עדים לצ'נדלר לחוץ ונוירוטי, תקוע במצב מביך שקשה לו לצאת ממנו – וזה תמיד מצחיק.

>> כוכב "חברים" הלך לעולמו. האם זוהי הסיבה למותו הפתאומי?

הזה עם הבדיחות. רגע, בעצם הזה בלי

המאפיין הבולט ביותר של צ'נדלר כדמות הוא, כמובן, אותן הערות סרקסטיות שהוא זורק לאוויר במהירות של כותב קומדיה מנוסה. קחו את זה מצ'נדלר, ומה נשאר לו? לא הרבה, כמו שניתן לראות בפרק הזה מהעונה החמישית: החברים חוגגים את השנה החדשה ומבטיחים את ההבטחות המסורתיות. אבל כאשר צ'נדלר מבטיח שהוא לא יצחק על חבריו, ההבטחה הופכת להתערבות וצ'נדלר לא יכול לצחוק על פיבי שרוצה ללמוד להטיס מטוס, או על רוס שנתקע בתוך מכנסי העור של עצמו. כל אנרגיית ההומור הזאת מתפרצת מצ'נדלר בסוף הפרק, ברגע קתרטי במיוחד.

הזה עם צמיד

ואם כבר מקרים שצ'נדלר מסתבך בצרות בגלל הפה הגדול שלו, מה בנוגע לפעם ההיא שחברו הטוב ביותר ג'ואי טריביאני החליט משום מה לקנות לו צמיד זהב מכוער? אתם צריכים להבין, קוראים צעירים – בשנות התשעים גברים סטרייטים לא לבשו תכשיטים מכל סוג, וצ'נדלר מזדעזע לאחר שהצמיד הורס לו את הסיכויים עם בחורה. הוא פוצח בנאום גדול ומצחיק על כמה מכוערת השרשרת, וכמובן שג'ואי שומע אותו ונעלב. העניינים מסתבכים עוד יותר כאשר צ'נדלר מאבד את הצמיד, קונה אחד חדש, ואז מוצא את המקורי ומעניק אותו לג'ואי, כי זה מה שקרה בסיטקומים בניינטיז. ג'ואי מתרגש שהם עכשיו "Bracelet Buddies" וצ'נדלר מודיע בבהלה "ככה הם יקראו לנו!".

>> מה עוזר לך בימים אלה? חברות מערכת ״את״ משתפות

הזה עם המדוזה

עד סוף העונה הרביעית, צ'נדלר ומוניקה נהיו זוג ונשארו כך עד סוף הסדרה (זוג הרבה יותר יציב מרוס ורייצ'ל, רק אומר) – אבל הניצנים לפריחת הזוגיות הזו היו שם כבר קודם. למשל בפרק הזה מתחילת אותה העונה, בו מוניקה, ג'ואי וצ'נדלר מספרים את הסיפור הנורא על כווית המדוזה הכואבת של מוניקה, והדרך היחידה להקל עליה – שתן. מוניקה כמובן לא מצליחה להשתין על עצמה, ג'ואי סובל מפחד במה, אז צ'נדלר הוא בסוף הגיבור שנאלץ לעשות את זה, ולשאת איתו את הטראומה. אנחנו לא רואים את הרגע עצמו כמובן, אבל הפרק נגמר עם מוניקה מודה שתמיד תזכור את צ'נדלר כ"בחור שהשתין עליה".

>> אמיצה שלנו: התגובה המדהימה של דודו בר אור לחרם נגדה

הזה עם פורנו הכרישים

למרות, או אולי בזכות אירוע המדוזה, מוניקה וצ'נדלר נהיו זוג, ובפרק הזה מהעונה העשירית של הסדרה אנחנו רואים את הזוגיות הזו עומדת למבחן, כאשר מוניקה נכנסת לחדר במלון בדיוק שצ'נדלר התכוון לראות פורנו. חולשתו של צ'נדלר לסרטים כחולים ידועה (הרי כולנו זוכרים את ערוץ הפורנו החינמי שג'ואי וצ'נדלר ניצלו עד תום), אך הבעיה היא שצ'נדלר העביר את הערוץ במהירות לסרט טבע על כרישים, ועכשיו מוניקה חוששת שיש לו משיכה מינית ליצורים המימיים המפחידים. בתגובה, מוניקה מנסה להיכנס לקטע ולפתות את צ'נדלר עם קלטת של כרישים, אבל בסוף צ'נדלר מרגיע אותה ומסביר את הבלבול: הוא לא רצה לאונן על כרישים אלא רק על "Good old fashioned American girl on girl action".

הזה עם מייג'ור טום

לפעמים הרגעים הכי טובים של דמות הם דווקא אלה שמראים אותה קצת מחוץ לדמות, והפרק הזה מהעונה החמישית של חברים עושה בדיוק את זה. הפרק בעיקר בג'ואי, שמתרגש שסבתו האיטלקייה הזקנה תיראה את הופעת האורח שלו ב"חוק וסדר", אבל אחרי שהוא מגלה שהסצנה שלו ירדה בעריכה, הוא מכניס לוידאו קלטת שהוא צילם במהירות כדי לעבוד עליה שהוא כן בפרק, רק שהוא לא בדק מה היה על הקלטת קודם, ולאחר הסצנה שלו מופיע סרטון מוזר של צ'נדלר שר בהתכוונות מלאה את הקלאסיקה של דייוויד בואי "Space Oddity". למה צ'נדלר צילם את הסרטון הזה? אין לדעת, וזה בדיוק מה שהופך את הרגע המוזר הזה לכל כך טוב. כמו פיבי, גם אנחנו בהחלט נשמח לצפות בפרק המלא.

>> ממיכל אנסקי עד מורן אטיאס: ישראל נגד אנג'לינה ג'ולי

הזה שהוא תקוע

בפרק הזה מהעונה הראשונה של "חברים", הפסקת חשמל מכה בעיר ניו-יורק וצ'נדלר מוצא את עצמו נעול בתא כספומט עם דוגמנית ויקטוריה סיקרט, ג'יל גודייקר. צ'נדלר לא מצליח לתפקד בסיטואציה (כמובן) ומביך את עצמו פעם אחר פעם (כמובן), כאשר רגע השיא מגיע כשג'יל מציעה לו מסטיק. צ'נדלר בהתחלה מסרב, ואז חוזר בו עם המשפט המביך "Gum would be perfection", לאחר מכן הוא מנסה לנפח בלון מהמסטיק, יורק אותו בטעות, מכניס מסטיק לעוס אחר לפה שלו ונחנק. הופעה אילמת מעולה של מתיו פרי.

הזה שהוא צריך להיפרד מג'אניס

מכל דמויות המשנה הרבות של "חברים", אין אייקונית יותר מג'אניס, בגילומה של מאגי ווילר, אשר התחילה את דרכה הצנועה כבחורה עם קול מעצבן שצ'נדלר פחד להיפרד ממנה בעונה הראשונה, והפכה למיתולוגיה. בפרק הזה מהעונה הרביעית, צ'נדלר נתקל במקרה שוב בג'אניס שרוצה לתת למערכת היחסים שלהם עוד צ'אנס, אבל צ'נדלר ממציא את התירוץ המושלם: העבודה שלו מכריחה אותו לעבור לתימן. השקר מסתבך כאשר ג'אניס מתעקשת ללוות את צ'נדלר לשדה התעופה, לראות אותו קונה את הכרטיס ולראות במו עניה אותו עולה למטוס. כשלבסוף המציאות נוחתת עליו, שהוא יצטרך באמת לטוס לתימן (ככל הנראה, עם טייס חבר'מן), הוא פונה לאישה תימנייה מבוגרת ושואל אותה אם הוא יכול לגור איתה כאשר הם ינחתו.

הזה עם הפרידה ממר הקלס

מר הקלס, שגולם על ידי לארי הנקין, היה השכן המעצבן שגר בדירה מתחת למוניקה ורייצ'ל, התלונן על רעשים, ובדרך כלל פשוט היה מוזר. רק לאחר שהוא מת בפתאומיות בפרק הזה בעונה השנייה, צ'נדלר מגלה שהוא והקלס לא כל-כך שונים – שניהם נבחרו ל"ליצן הכיתה" בתיכון, ושניהם דחו נשים על הסף מסיבות קטנוניות. צ'נדלר מתחיל לחשוב שהוא יהיה בסוף זקן בודד כמו מר הקלס, ואף מנסה לחזור לג'אניס מרוב נואשות, אבל בסוף משתכנע שהוא יהיה בסדר. הפרק נגמר עם סצינה בה צ'נדלר סוגר את האור על הדירה הריקה של הקלס, אקט שמרגיש הרבה יותר עצוב עכשיו. להתראות מר הקלס, ולהתראות צ'נדלר בינג.

הכתבה פורסמה לראשונה באתר טיים אאוט