הירושלמית שגרמה לאריאנה גרנדה וקלווין קליין להתאהב בה

הולי מריה | צילום מסך מעמוד האינסטגרם holymariia
הולי מריה | צילום מסך מעמוד האינסטגרם holymariia

בגיל 22 למריה מירושלים יש מיליון עוקבים, שיתוף פעולה עם קלווין קליין והרמות מסלבס כמו אריאנה גרנדה וקנדל ג'נר, והכול בזכות כמה פילטרים שעיצבה ופרסמה באינסטגרם

88 שיתופים | 132 צפיות

קשה להאמין שפספסתן את תופעת הפילטרים באינסטגרם, שבמסגרתה כל אחד יכול לעצב לעצמו פילטר ולשתף אותו עם העולם. בין עשרות אלפי הפילטרים שפורסמו ברשת החברתית בשבועות האחרונים בולטים במיוחד כמה פילטרים שכוללים דולרים ורודים על הפרצוף ונחש על עין שמאל – שניהם עוצבו על ידי ישראלית העונה לכינוי הולי מריה, מעצבת גרפית בת 22 מירושלים.

הפילטרים שלה מצאו מקום של כבוד בחשבונות האינסטגרם של בלה חדיד, אריאנה גרנדה, מילי בובי בראון, קיילי וקנדל ג'נר, היילי ביבר ועוד סלביות עתירות עוקבים. השימוש שלהן בפילטרים של מריה גרם לה לצבור בתוך חודשים ספורים 1.2 מיליון עוקבים באינסטגרם, מה שעורר את סקרנותו של בית האופנה האמריקאי קלווין קליין, ועכשיו הם משיקים שיתוף פעולה מפולטר במיוחד.

 

אריאנה גרנדה עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם
אריאנה גרנדה עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם
קנדל ג'נר עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם
קנדל ג'נר עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם
מילי בובי בראון עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם
מילי בובי בראון עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם
היילי ביבר עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם
היילי ביבר עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם
קיילי ג'נר עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם
קיילי ג'נר עם הפילטר של הולי מריה | צילום מסך מהאינסטגרם

>> הבת של סנופ דוג ממשיכה בדרכו וזה אחד הדברים הכי יפים ששמענו לאחרונה

אפשר לגמרי להבין למה הסלבס הספציפיות האלה התאהבו בפילטרים של מריה, כי בנוסף לדולרים הוורודים כוללים הפילטרים עיוותים בפנים בסגנון שהן אוהבות – כיווץ העיניים והגדלת השפתיים למימדי ענק. מעבר לעיוותי הפנים, הפילטרים משקפים באופן ברור את עולמה האסתטי והמיוחד של מריה, הלוקח השראה מהנצרות וכולל סממנים נוצריים של קדושה (יעיד על כך גם הכינוי הולי מריה) לצד נצנצים והרבה ורוד. אם יש יקום מקביל שנראה ככה אנחנו לגמרי רוצות לגור בו.

הפילטרים של מריה ועוד פילטרים מהסוג הזה העלו ביקורות רבות מצד הגולשים על זה שאינסטגרם מעודדים ניתוחים פלסטיים ואידיאל יופי מעוות. אינסטגרם בתגובה החליטו להוריד את כל הפילטרים האלו כולל האלו של מריה, "למה אין יותר פילטרים חדשים? פייסבוק עדכנה את המדיניות שלה והיא אוסרת לפרסם פילטרים חדשים עם עיוותי פנים, כמו השפתיים הגדולות שאתם כל כך אוהבים", כתבה מריה בחשבון האינסטגרם שלה. "הם שמים הגבלות על היוצרים, הפילטרים האלו הם האמנות שלנו. זה עצוב, אנחנו עובדים עליהם קשה ובשנייה הם נמחקים, אולי בפייסבוק ראו כמה השלכות שליליות מהפילטרים שלי, אבל אני יכולה להבטיח לכם שהם נוצרו בשביל הכיף, כדי להראות חזון ורעיונות חדשים. אני לא תומכת ביופי הפלסטי, אני לגמרי מאמינה בלהיות עצמי. אתם כל כך שונים ויפים כפי שאתם, עם או בלי פילטר. אני מסתכלת בפרופילים שלכם ונדהמת כמה אנשים יכולים להיות יפים. אני מקווה שפייסבוק תשנה את המדיניות ותאפשר לנו לבחור בעצמנו באיזה פילטרים אנחנו רוצים להשתמש, כי כולנו יודעים שפילטר הוא לא מודל יופי".

אמנם הפוסט של מריה לא גרם לפייסבוק לשנות את המדיניות ולהחזיר את הפילטרים עליהם עבדה כל כך קשה, אבל היא כן קיבלה בוסט קטן לאגו כשאלפי אנשים הגיבו כמה הם היו רוצים שהפילטרים האלו יחזרו, ובנוסף הצליחה לעורר דיון מעניין על מודל היופי המעוות והשלכותיו על משתמשי האינסטגרם.

לפני כמה ימים חזרו הפילטרים לאינסטגרם בגרסה מעודנת יותר שתואמת את המדיניות הנוקשה – הדולרים הוורדים נשארו, עיוותי הפנים בחוץ. עכשיו מעניין לראות אם בלה חדיד ואריאנה גרנדה ימשיכו להשתמש בהם.

View this post on Instagram

WHY ARE THERE NO MORE NEW FILTERS? Today Facebook updated it’s well-being policies, from now it’s prohibited to publish new filters in Instagram using face deformation (like your favorite big lips and small nose). I think it’s making limits for the creators because our filters are an artworks. That’s so sad when smth you’ve been working hard for a long time can be deleted in a second. I think maybe Facebook see some negative implications in these filters. But I guarantee you that they were created only for fun. To show a new vision, ideas, our own aesthetics and a new trend. I do not advocate "plastic beauty", I am definitely into the idea of being myself. During this month, I saw hundreds and thousands of new faces ???? YOURS! Those of you who use my filters, tag me in your photos, leave comments or DM me, with either good or bad feedback ???? You all are so different and so beautiful! With filters or without! Any HOLY NATURAL can’t ever erase your personality and how special you are. Every day I look at your profiles and I am amazed how beautiful people can be ???? If I would, I could send a million hearts to all of you! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Thank you very much for your love and support! For all this time spent with the HOLY filters ???? I hope Facebook will change its mind and let us decide for ourselves which filters we want to use and which ones we don’t. We all know that filter – is not a model of beauty ????????‍♀️ What do you think? Support the cause with the hashtag #filtersisnotascalpel

A post shared by ???????????????? ???????????????????????? (@holymariia) on

 

בימים האחרונים מבלה מריה בברלין בחסות קלווין קליין, ואת הלילה האחרון בילתה באירוע מתוקשר בנוכחות היילי ביבר. במסגרת שיתוף הפעולה ביניהם קיבלה מריה הזדמנות לעצב את הפילטר הראשון של בית האופנה ועל הדרך הם הכינו סרטון בכיכובה ששותף ברשתות החברתיות. הפילטר המשותף שלהם הוא שילוב מדויק בין העולמות האסתטיים של שניהם, האורבניות של קלווין קליין לצד המאפיינים הדתיים והקדושים האהובים על מריה. בנוסף היא זכתה לכבב בחשבון האינסטגרם שלהם הכולל כמעט 18 מיליון עוקבים וכמובן הזמנה למסיבה האקסקלוסיבית שכללה הרמות עם היילי ביבר.

בארץ לצערנו מריה עדיין לא קיבלה מקום של כבוד שכולל קמפיינים נחשקים ואירועים מתוקשרים כפי שבנות אחרות במעמדה ובמספר עוקביה מקבלות (ע"ע נטע אחלמסיטר ובר רפאלי) אבל אנחנו לגמרי מקוות שהיא בדרך לשם.

הולי מריה בסטורי של קלווין קליין
הולי מריה בסטורי של קלווין קליין
הולי מריה בסטורי של קלווין קליין
הולי מריה בסטורי של קלווין קליין
הולי מריה בסטורי של קלווין קליין
הולי מריה בסטורי של קלווין קליין