אחרי שפספסה צילומים לויקטוריה'ס סיקרט, דורית רבליס מסתערת מחדש

דורית רבליס לקסטרו | צילום: שרבן לופו
דורית רבליס לקסטרו | צילום: שרבן לופו

תקופת הקורונה הביאה לדורית רבליס לא מעט אכזבות: קמפיין לויקטוריה'ס סיקרט שבוטל, שער לווג שהפך בסוף רק להפקת אופנה (הכל בגלל היילי ביבר) וקולגות מפורסמות שאיכזבו. אבל עכשיו רבליס מסתערת מחדש על עולם האופנה ולא מביטה לאחור

88 שיתופים | 132 צפיות

ככל שהקורונה נמשכה, לדוגמנית דורית רבליס, חיילת מאשדוד, בוטלו בזה אחר זה קמפיינים עולמיים גדולים. רבליס, שמשחקת אותה כבר כמה שנים במגרש של הגדולים, עם בין היתר קמפיינים לקלווין קליין (על פי השמועה קיבלה עבורו 120 אלף דולר), טומי הילפיגר, טום פורד, פולו ראלף לורן, טופ שופ וזארה, ולא מעט שערים ב'ווג' אוקראינה, 'פורטר', 'גלאמור' ועוד, הייתה בטוחה שהקריירה הבינלאומית שלה נגמרה.

"אם אני צריכה להגיד עד כמה הקורונה פגעה בקריירה שלי מ-1 עד 10, התשובה היא חד משמעית 10", מספרת רבליס: "אני עובדת בעיקר בחו"ל אז מדובר בהפסד כספי עצום. ישבתי חודשים ארוכים בבית. לא קמפיינים, לא טיסות, רק ביטולים. הייתי אמורה לצלם את הקמפיין של 'מנגו' בברצלונה, שער ל'אל' גרמניה, היו צילומים בניו יורק ותכנון לשהייה בת 3 חודשים שם עד הגיוס וכבר נקבעו פגישות עבודה ושום דבר מזה לא קרה בחסות הקורונה. היו לי חששות אמיתיים שמה שהיה כבר לא יחזור ושישכחו ממני לגמרי".

הקורונה תפסה אותה בפריז בשבוע האופנה, היא נכנסה לבידוד של שבועיים ומאז – דממה. למזלה היה לה את הקמפיין של קסטרו, אבל עדיין צילומים של אחת לכמה חודשים השאירו לה את כל הזמן לחשוב על המציאות החדשה שנכפתה עליה דווקא כשהייתה בשיאה, אבל היא עוד לא העזה לחשב מסלול מחדש. עכשיו קבלו צפירת הרגעה: ממש לאחרונה, לפני הגל החדש הנוכחי, היא חזרה מצילומים בפריז ולא סתם צילומים, רבליס הגשימה חלום של כל דוגמנית על באשר היא: קמפיין לבושם. כל מה שהיא יכלה לומר בשלב הזה, זה שהצילומים נערכו בפריז אבל כיוון שהבושם עדיין לא הושק וההשקה מתוכננת לשנה הבאה, אסור לה לנדב פרטים נוספים, "כשקיבלתי אותו הייתי בעננים זו הייתה הוכחה בשבילי שהנה אני שוב על הגל והעבודות זורמות", היא מספרת.

"הפציצו אותי בקללות נוראיות 'שרלילה, מגעילה, תשני את הזהות שלך לגבר', פשוט מזעזע. אני לא בת עשרים רגילה. העולם שאני חיה ביגר אותי מאוד"

 

לאחרונה נפוצו שמועות שאת בזוגיות עם עומרי קראוס מ"חתונה ממבט ראשון" וגם ראו אותכם מבלים יחד, אתם בזוגיות?
"אלה רק שמועות. עומרי ואני חברים טובים עוד מהימים שלפני חתונמי. כשהתוכנית עלתה הוא הרגיש עד כמה זה לא פשוט לו מאדם אנונימי להיות בעין הציבורית ואני החברה המפורסמת שלו והוא רצה להתייעץ איתי. נכון שהוא בן 33 אבל אין גיל לתמיכה ועזרה".

מה העצות שנתת לו?
"להישאר מי שהוא ולא ליחס חשיבות לביקורות ולטוקבוקים. זה אבסורד שאנשים שלא מכירים אותך יכולים לכתוב עליך דברים קשים שאינם קשורים אליך ואתה חייב לנתק את עצמך מזה. אני עברתי את זה אז אני יודעת על מה אני מדברת".

דורית רבליס לקסטרו | צילום: דודי חסון
דורית רבליס לקסטרו | צילום: דודי חסון

מה עברת?
"הייתי בהופעה של עידן חביב בימים שאחרי העונה של 'הישרדות' בה הוא השתתף, העליתי סטורי והוא שיתף אותו ושם לי עוקב. מעריצים של ירדן ג'רבי שכנראה ייחלו לכך שהם יהיו זוג, הפציצו אותי בקללות נוראיות בנוסח: 'שרלילה, מפגרת, מגעילה, דוחה, תשני את הזהות שלך לגבר' ועוד כאלה. ותביני שחוץ משלום-שלום לא היה לי שום קשר עם עידן. פשוט מזעזע. כמובן לא התייחסתי. אני חושבת שאני לא בת עשרים רגילה. העולם שאני חיה פה ביגר אותי מאוד, עד שלפעמים בא לי להיות הילדה הרגילה, האנונימית, אם במקרה חשבת כמה העולם שלנו נוצץ".

לעומרי יש אהבה חדשה?
"למיטב ידיעתי לא".

ולך?
"בתקופת הקורונה היה לי חבר שמבוגר ממני בארבע שנים, יצאנו במשך תשעה חודשים. הוא בעצם היה החבר הראשון הרציני שלי. את תקופת הקורונה העברנו נהדר יחד אבל אז חזרנו לחיים האמיתיים, כל אחד מאיתנו פנה לעניינים שלו, אני התחלתי לטוס, והוא היה בשלו והדברים בינינו כבר לא הסתדרו ונפרדנו. אני בן אדם של זוגיות, חום ואהבה אבל כרגע אני בתקופה שאין לי אפילו זמן לעצמי אם זה יקרה ואכיר מישהו ואתאהב, אני כמובן לא שוללת אבל אני לא נואשת לקשר".

"הצטלמתי לשער של 'ווג' ספרד שכלל הפקת אופנה, בסופו של דבר נשארתי רק בהפקת האופנה ועל השער הייתה היילי-בולדווין ביבר. כמובן שהתאכזבתי אבל עורכי העיתון עשו את השיקול שלהם"

 

לפני ימים אחדים דורית רבליס הצטלמה לקולקציית מעילי החורף של קסטרו לצד יהונתן מרגי ושלומית מלכה, הצילומים נערכו בסמוך לפוסט שהעלה מרגי שבו הוא התייחס לסערה סביב הפרסומת החדשה של YES שבה מכבבת האקסית שלו, נועה קירל עם לונאי, זמר מפורטו ריקו שנראה כמו כפיל שלו. למרגי היו כל הסיבות להיעלב מהאמירות של נועה בפרסומת והוא עקץ אותה בסרקסטיות, "מה שקרה ביניהם היה באוויר על הסט, אחרי הכול זו סיטואציה לא נעימה וכולם מדברים על זה למרות שמרגי ניסה לשדר עניינים כרגיל" אומרת רבליס ומוסיפה: "שלומית קפצה לארץ רק ליומיים של הצילומים והתעופפה בחזרה לניו-יורק, יש לנו קשר טוב. אני מעריכה שלא ירחק היום וניפגש בניו-יורק, שזה היעד שלי אחרי השחרור".

רבליס, יפהפייה עם עיניים ירוקות ושיער מתולתל שהפך לסמלה המסחרי, הבת הצעירה של אימא זויה, מנהלת חשבונות שעלתה לישראל מאוקראינה בתחילת התשעים בגיל 21, ושל אבא ולדימיר מהנדס שעלה מאוקראינה. יש לה אח אחד, והמשפחה מתגוררת כל השנים באשדוד. "אני קופי של אמא שלי. אני דומה לה הרבה יותר מאשר למיכאלה ברקו, כמו שכולם אומרים לי כל הזמן. אימא עברה קורס דוגמנות אחרי העלייה לארץ, אבל למרות הנתונים הטובים שלה, בגלל קשיי השפה, היא ויתרה והיום היא מגשימה את חלום הדוגמנות דרכי ותומכת בי מאוד".

"שלחתי לרוברטו תמונות מהבת מצווה. רותם שעובדת איתו לקחה אותי תחת חסותה ונסענו לפגישה עם המעצב של איב סאן לורן. קיבלתי את הקמפיין אבל בגלל גילי הצעיר הוא בוטל"

 

קריירת הדוגמנות שלה התחילה בגיל 14. בגיל 13 וחצי רבליס צפתה יחד עם אימה בכתבה בטלוויזיה על סופי מצ'טנר (שתיהן אגב, מיוצגות היום באותה סוכנות): "אימא שלי הסתכלה עלי ואמרה לי 'גם את יכולה'. פניתי ישירות לרוברטו בן שושן, שלחתי לו תמונות שהיו לי מבת המצווה עם גשר בשיניים והוא הגיב שאני מהממת. עשיתי בוק ובגיל 14 רותם גור שעובדת עם רוברטו לקחה אותי תחת חסותה. באותה תקופה עסקתי בהתעמלות אמנותית ונסעתי לתחרות. בערב ליל הסדר רותם התקשרה אלי ובישרה לי שאנחנו נוסעות בעוד יומיים לפריז".

"פרשתי מהתעמלות אמנותית שהייתה מרכז החיים שלי במשך עשור, הכל לטובת חלום הדוגמנות שיש בו הרבה כסף ושיכול להבטיח את העתיד שלי"

רבליס ממשיכה: "נסענו מיד לפגישה עם המעצב של איב סאן לורן אנטוני וקרלו, הוא היה די אנטיפט, הסתכל עלי עם הפוקר-פייס שלו, ולא יכולתי לדעת אם אוהב את המראה שלי או לא. אחרי מפגש קצר עזבנו וכעבור הודיעו לנו שקיבלתי את הקמפיין. החוזה נחתם, הצטלמתי לקמפיין, אבל אז התברר שבגלל שלא אושר לי להופיע בתצוגה בגלל גילי הצעיר, הוחלט לבטל את הקמפיין. זו הייתה אכזבה גדולה".

דורית רבליס לקסטרו | צילום: שרבן לופו
דורית רבליס לקסטרו | צילום: שרבן לופו

רבליס אומנם לא קיבלה את הקמפיין מפאת הגיל שלה דאז, אבל התשלום עבור החוזה שכבר נחתם, הגיע: "כיוון שהחוזה היה לחצי שנה, קיבלתי 50 אלף יורו והייתי בשוק. לא הכרתי סכומים כאלה אבל למרות האכזבה החלטתי להתמקד בדוגמנות, פרשתי מהתעמלות אמנותית שהייתה במרכז החיים שלי במשך עשור והיו גם חמש שנים של נגינה בפסנתר. הכול למען החלום הזה, לטובת חלום הדוגמנות שיש בו הרבה כסף ושיכול להבטיח את העתיד שלי".

"אני מאמינה בעשייה יותר מאשר במינגלינג. אני עובדת בלהיות דוגמנית ולא מחפשת תשומת לב או ליח"צן את עצמי"

בחודש דצמבר יחול יום הולדתה ה-20 של רבליס. לגיל 18 היא קנתה לעצמה מתנה מכונית גולף מהניילונים וחגגה עם חברים במיאמי, יום ההולדת ה-19 שלה עשה הרבה הדים כאשר סופי מצ'טנר ואביטל לנגר, חברותיה לסוכנות, לא הגיעו למסיבה, ולאחרונה סיפרה רבליס בכתבה שפורסמה בפאשן פורוורד, שהיא מאוד נפגעה מכך וששם למעשה הקשר נותק. היום היא סיפרה לנו שלאחר פרסום הכתבה, נותרה בה תקווה קטנה שאחת מהן תשלח לה.

הן יצרו קשר?
"לצערי הן לא טרחו לדבר איתי והתעלמו לחלוטין. צר לי שהגענו למקום כזה של חוסר פרגון אחרי לא מעט חוויות עליות וירידות שעברנו ביחד. ועדיין בלב שלם אני מאחלת להן מלא בהצלחה בהמשך הדרך ושמחה על הדרך שעברנו". את חגיגות יום הולדתה  ה-20 היא עדיין לא החליטה אם ואיך לחגוג ובגלל הקורונה היא לא מתכננת תוכניות. למרות הרקורד המקצועי המתפוצץ שלה והקבלות שהיא מביאה, היא מעדיפה להיות עד כמה שניתן מתחת לרדאר וכמעט לא מגיעה להשקות: "אני יודעת שזה חלק מהמשחק לבוא ולהתערבב אבל אני לא במקום הזה, אני מאמינה בעשייה יותר מאשר במינגלינג. אני עובדת בלהיות דוגמנית ולא מחפשת תשומת לב או ליח"צן את עצמי".

את פעילה ברשתות?
"יש לי 64 אלף עוקבים. אני פעילה במידה כי זה חשוב לקריירה וכדי להיות בתודעה אבל אני מודעת לכך שצריך להשקיע בזה יותר זמן, שאין לי".

פוטושופ את עושה?
"אני לא אגיד לא בצורה חד משמעית, אבל ממש בקטנה ולא ברמה של לשנות ולעוות את הגוף. זה ממש מסוכן. אני מכירה מישהי שנכנסה לאנורקסיה בגלל כל מיני תמונות של בנות רזות שראתה ברשת ולא הבינה שזה בעצם פייק".

דיאטה?
"בחו"ל מה שקובע הם ההיקפים. לפעמים מודדים אותך עם סרט. אם אעשה דיאטה – היא תהיה מסודרת ואחראית, אין לי נטייה להשמנה אבל בחו"ל רוצים אותך דקיקה ואם היו לי היקפים צרים יותר – הייתי מקבלת יותר עבודות, אבל אני שלמה עם מי שאני ואני מתאימה למה שאני מתאימה, אני מקפידה על מקצוענות בעבודה, לא מקטרת, מתקתקת את העבודה מהר ומשרה אווירה נעימה, כי בסוף הלקוח שלקח אותך לעבודה, מסתכל גם על האופי. אני באופן אישי בעד אורח חיים בריא. לכולנו יש את הימים האלה שאנחנו אוכלות יותר וכשזה קורה לי אני משתדלת לאזן אבל אין מצב שארעיב את עצמי. כי בסוף הנפש היא הכי חשובה. אני מאוד אוהבת פחמימות וכל מה שהוא לחם וגם פסטה ומתוקים, אבל הכי גילטי פלז'ר שלי כיום זה כנאפה".

ספורט?
"לאחרונה אני מתאמנת פחות, אבל אני מאוד תחרותית ומאוד אוהבת ספורט. עסקתי עשר שנים בהתעמלות אמנותית והתחריתי בתחום ועוד שנה אתלטיקה. השתתפתי לפני שנתיים בנינג'ה ישראל והתאכזבתי כשלא הצלחתי ללחוץ על הבאזר אבל ההכנות לתחרות היו באמצע הבגרויות, והספקתי להתאמן רק כמה שבועות. בכל זאת עברתי יותר מחצי מסלול".

הזכרת קודם אכזבה במקצוע, היו לך הרבה כאלה?
"למי אין. את לא יכולה לקבל כל אודישן שאת ניגשת אליו. אבל יש דברים שאת חושבת שהם שלך וברגע האחרון זה מתפספס. הצטלמתי למשל במשך יומיים ביער ליד מדריד לשער של 'ווג' ספרד שכלל הפקת אופנה גדולה שזה חלום של כל דוגמנית, לא בגלל הכסף אלא בגלל החשיפה שמביאה אחריה הרבה עבודה ו'ווג' זה הטופ מבחינת מגזינים. במהלך הצילומים הצוות בדק את התמונות ואיך הן יושבות על הלוגו בשער והכול נראה טוב. בסופו של דבר נשארתי רק בהפקת האופנה ועל השער הייתה היילי-בולדווין ביבר, הדוגמנית ומנחת הטלוויזיה שנשואה לג'סטין ביבר כי כנראה שהסיפור שלה היה חם מאוד ועורכי העיתון עשו את השיקול שלהם. כמובן שהתאכזבתי. והיו גם צילומים שנקבעו במרוקו לויקטוריה'ס סיקרט אבל כחיילת אני לא יכולה לטוס למרוקו אז זה בוטל. בסופו של דבר גם אכזבות בונות אותך ודוחפות אותך לרצות להצליח עוד".

על מה הבזבוזים הגדולים שלך?
"אני בן אדם של ג'ינס וטי שירט, אבל מאוד אוהבת תיקים. יש לי תיקים של שאנל, פראדה וגוצ'י".

את משרתת על תקן אמן פעיל?
"לא. כשאני יוצאת לצילומים אני חותמת על דחיית שירות ואז הפז"ם לא דופק. בקצב הזה כנראה אשתחרר יחד עם הרס"ר שלנו בבסיס".

מה התכנית שלך לאחרי השחרור מצה"ל?
"לעשות רילוקיישן, אני עדיין מתלבטת בין ניו-יורק לאירופה שקרובה לי לבית, אבל היעד הסופי הוא ניו-יורק כי אני מאוד אוהבת את הוייב שלה. התכנית היא לעבוד שם שנה-שנתיים ואז לחזור לארץ ולהתחיל בלימודי אדריכלות שזה חלום שלי מגיל קטן".