"אני אחבק אותך ולא אעזוב": קמפיין האימהות שמרסק את הלב

אין כואב מזה. איילת, אמא של נעמה לוי | צילום: אינסטגרם avigdori@
אין כואב מזה. איילת, אמא של נעמה לוי | צילום: אינסטגרם avigdori@

אימא של נעמה לוי שולחת כוחות לבתה, אימא של מתן צנגאוקר מוסרת לבנה בדמעות את אהבתה ואימא של לירי אלבג מבקשת מבתה סליחה. הסרטון הזה למען החטופים והחטופות חנק אותנו מדמעות

88 שיתופים | 132 צפיות

אי אפשר לעמוד בכאב הזה של אימהות ובנות ובנים שהופרדו באכזריות שלא עולה בדימיון, אבל מתרחשת במציאות שלנו כבר תשעה חודשים: קמפיין שרץ ברשת ביממה האחרונה למען שחרור החטופים והחטופות פירק אותנו מדמעות. הסרטון מטעם מטה החטופים מציג מספר אימהות שפונות אל בנותיהן ואל בניהן שנמצאות ונמצאים כבר תשעה חודשים בשבי, בלי עסקה שנראית באופק.

>> 9 חודשים למלחמה: תערוכת צילומים שהלב לא עומד בפניה

"תשעה חודשים הן נשאו אותם ברחמן. תשעה חודשים הן מחכות להם ולהן", נכתב בכאב לצד הסרטון, "ועכשיו זאת ההזדמנות, עכשיו זה הזמן לסגור את העסקה ולהביא את כולם – נשים, גברים, חיילים, קשישים וכן, גם את המתים. כי איזו מדינה תהיה לנו אם נפספס את ההזדמנות הזאת? בואו ותעמדו לצד המשפחות, תראו להן שהן לא לבד. בואו להציל אותם. ואותנו".

בין האימהות המשתתפות בקמפיין: איילת אימא של נעמה לוי שולחת כוחות לבתה, סילביה אימא של דוד ואריאל קוניו רוצה אותם פה, רייצ'ל אימא של הרש גולדברג-פולין מוסרת לו את אהבתה ומבקשת שישרוד. אירה, אימא של קרינה ארייב רוצה אותה בחיים, עידית אימא של אלון אהל נחנקת מדמעות, מירב אימא של אגם ברגר מבקשת ממנה שתמשיך להתפלל, שלי אימא של עומר שם טוב נאחזת באמונה, מירי בן עמי אימא של יוסף חיים אוחנה מוסרת לו שהיא נלחמת עבורו ולעולם לא תוותר עליו, שירה אימא של לירי אלבג מבקשת סליחה שעוד לא הצלחנו להציל אותה, אורלי אימא של דניאלה גלבוע מבטיחה לה שהיא עושה כל שביכולתה ועינב אמא של מתן צנגאוקר מוסרת לו בדמעות את אהבתה.

איש התקשורת והטלוויזיה, חן אביגדורי שבת זוגו שרון ובתו נעם (12) נחטפו בשבעה באוקטובר ומאז הוא פעיל במאבק לשחרור החטופים גם אחרי שבנות משפחתו שוחררו בעסקה הראשונה, הפיץ את הקמפיין וכתב: "תסתכלו להן בעיניים ותעשו משהו כדי שהאימהות האלה, החזקות והתשושות, יחבקו שוב את הילדים שלהם".