"בשבילכם זה שום דבר, בשבילי זו סכנה אמיתית"

מאיה גזית | צילום מהאלבום הפרטי
מאיה גזית | צילום מהאלבום הפרטי

מאיה גזית חולה במחלה כרונית שגורמת להחלשת המערכת החיסונית שלה. אז בפעם הבאה שאתם אומרים שקורונה היא "כולה שפעת" או חושבים לחפף בבידוד, תזכרו שמאיה יכולה למות מזה

88 שיתופים | 132 צפיות

לא חזרתי מחו"ל לאחרונה, לא ביקרתי במקומות שחולה אחד עד חמישים ושמונה ביקרו בהם ואת התחפושות של הילדים הזמנתי מאמזון וחסכתי לעצמי את חווית הקנייה בפיראט האדום באור יהודה.

ובכל זאת, לפני כשבוע מצאתי את עצמי יוצרת ביטוי חדש שמגדיר את מצבי: "בידוד מרצון".

>> מסלול ההתאזרחות של הקורונה בישראל

כבר עם המצאת הביטוי הבנתי שני דברים:

האחד – מדובר בהמצאה הכי פחות סקסית ומעניינת שלי אבל היי, זה עדיף מ"בידוד חלקי עצמאי ומאולץ נוכח הנסיבות". 

השני – הביטוי שלי סובל מחוסר דיוק מכיוון שאני לא מאה אחוז בבידוד. אני אומנם עובדת מהבית אך בכל זאת מגיעה למשרד פעם או פעמיים בשבוע, אני עדיין משמשת (לצערי הרב) כנהגת בוס פעמיים בשבוע כשמסיעה את הבן שלי לכדורגל במתנ"ס ואני ממשיכה בשגרת אימוני הריצה שלי.

אה, גם לא מדובר בדיוק ברצון, ומצד שני גם לא בחובה. 

לפני שהשלג הפך לכדור שהתחיל להתגלגל, היה בי כעס על תרבות ה"יהיה בסדר", על הזלזול בנהלים ובאנשים אחרים של אלו שחזרו מאיטליה ומהמזרח, על החוצפה שהיתה להם לעשות מה שמתאים להם למרות שזה מנוגד לחוק ולהנחיות והם נמנעו מלהיכנס לבידוד והתעוזה שגורמת לכל אחד לראות עצמו כמומחה לאפידמיולוגיה ומחלות זיהומיות.

תכלס, הבידוד הוא גיהנום. זה מוות. אה, לא. המוות זה הצד של אלו שהקורונה באמת מסוכנת עבורם. נגיד, עבורי

וכן, אני יודעת שלהיות בבידוד 14 יום זה באסה. וזה בעייתי כי יש עבודה וצריך לפרנס, יש ילדים קטנים שצריך לטפל בהם והם משתגעים להישאר בבית ושלא נדבר על השעמום. תכלס, זה גיהנום. זה מוות. אה, לא. המוות זה הצד של אלו שהקורונה באמת מסוכנת עבורם. נגיד, עבורי. 

כן מסתבר שמאחורי המילים "מסוכן לבני 60 פלוס, לחולים במחלות כרוניות, חולים במחלות מערכת הנשימה ולבעלי כשל חיסוני" יש אנשים אמיתיים. למשל, אני. אני לגמרי נראית בריאה, אני עובדת, אני מגדלת שלושה חמודים, אני עושה סופר בימי חמישי ואני אפילו רצה מרתון. אבל אני גם חולה במחלה כרונית ואני מטופלת בתרופה ביולוגית שכל מטרתה היא להחליש את המערכת החיסונית שלי. 

עכשיו כדור השלג כבר מתגלגל. לצד אלו שזלזלו בהנחיות בהתחלה, יש רבים שמכבדים את הנחיות משרד הבריאות וחוגגים את פורים בבית מול קומדיה בנטפליקס ויש גם כאלה שאין להם מושג שהם נשאי הנגיף ו(בינתיים) ומנהלים את חיי השגרה שלהם, שיכולה לכלול, נגיד, סופר בימי חמישי, והסעות לחוגים ואז היוש קורונה. 

אז נכון, בשביל רובכם זה "כולה שפעת עם יחסי ציבור", בשביל חלקנו זה פחד מוות. פשוטו כמשמעו.

>> 7 ספרים מומלצים לקריאה בבידוד