מסלול ההתאזרחות של הקורונה בישראל

הקורונה מבהילה גם בישראל | צילום: EMMANUEL DUNAND,gettyimages
הקורונה מבהילה גם בישראל | צילום: EMMANUEL DUNAND,gettyimages

התיאור המפורט של איפה בילו ומה עשו חולי הקורונה בישראל מעניק לנו הצצה חטופה אל חייהם הסודיים של אנשים אחרים ומצליח לשרטט בדיוק את הדנ"א של הישראליאנה

88 שיתופים | 132 צפיות

הבוקר נודע על עוד חולת קורונה שהסתובבה בינינו כאחת האדם, לחצה ידיים, התחבקה, דיברה, נסעה בתחבורה הציבורית ואכלה במקומות ציבוריים. התיירת, יהודייה ניו יורקית בת כ-50, ביקרה בירושלים, ואתרי החדשות פרסמו היום, כפי שעשו אתמול עם חולים אחרים שאובחנו, את סדר יומה, כדי שנוכל, כמו שאומרים היום, לראות איפה זה פוגש אותנו. אם זה פוגש אותנו בחנות זארה בממילא בירושלים, למשל, זה ממש לא טוב.

>> כך תסבירו לילדים מה זה קורונה

הינה, בקצרה, המקומות שבהם בילתה התיירת החולה: כאמור, סניף זארה בממילא (וגם קפה רימון בממילא), אחר כך עלתה על אוטובוס מספר 74 של אגד ונסעה לסניף אושר עד שנמצא ברחוב פייר קניג 26 בירושלים. למוחרת בילתה התיירת בבנק מזרחי טפחות למשכנתאות ברחוב הלני המלכה 9, ואז, ככל הנראה מאוששת ממה שראתה בחשבון הבנק שלה שם, אצה רצה לחנויות פוקס הום, אושר עד וצומת ספרים. היא ערכה עוד כשתי נסיעות בקו 74 הירושלמי, ועוד נסיעה ברכבת לבן גוריון.

למקרא הדברים האלה בא לי להסיר את הכפפות ולחבק את האישה הזו על כל מה שעברה (אבל לא אעשה זאת בגלל הקורונה). כל כך הרבה סממנים של מעמד סוציו-אקונומי ממוצע, שאני די בטוחה שהיהודייה הניו יורקית בת ה-50 הזו אינה שרה ג'סיקה פארקר. אבל למרות היותה תיירת ולא אזרחית ישראלית, הביקור הקצר שלה (ממש קצר – אני בטוחה שהביקור בבנק טפחות הוא המפתח להבנת הביקור החטוף בארץ), חושף את תוואי החיים הכול ישראלי. זוהי גירסת המציאות למדור ההוא מעיתון "הארץ", שחשף בפנינו בפירוט מאלחש את ימיהם של ישראלים אחרים. אלא שכאן נחשפים דווקא אלה שביקשו לא להיחשף (ולא לחלות, כמובן), ודווקא בגלל זה ההצצה כמעט מענגת, מאפשרת לבחון את קודש הקודשים של כל אחד: איך נראים החיים הישראליים האמיתיים, אלה שלא מצלמים לאינסטגרם. עם כל הכבוד לאושר עד, אני לא רואה אף פאשניסטה מרימה פוסט שלה במחלקת הקפואים עם הכיתוב "עם העופות שלי באושר עד".

View this post on Instagram

Caption this????

A post shared by Netta Barzilai (@nettabarzi) on

והינה נחשף לו עוד ישראלי תושב הצפון שחלה בקורונה: בשבת, 22 בפברואר, ביקר בסניף ארומה ישראל בתחנת דלק פז על כביש החוף, ובבית הפנקייק, שם נשאר 30 דקות. בהמשך השבת הוא שהה בחנות מוצרי חשמל בשייח דנון ובחנות הנעליים מחסני זול פוסט בקרית אתא. ביום ראשון, 23 בפברואר, היה בחומוס פרלמנט, ובתחנת פז בנהריה. הייתי רוצה ללחוץ את ידו ולומר "אני מצטערת על כל מה שנאלצת לעבור היום", אבל זה ממש מתנשא, אלה החיים שלו.

הינה לפניכם מוצגת ישראל האמיתית, סלילי הדנ"א עצמם, ולא מה שקיווינו להיות. רצינו לבקר בפרלמנט בלונדון, יצא לנו חומוס פרלמנט, רצינו לקנות גדול ובזול כמו בקוסטקו, יצא לנו מחסני זול פוסט בקריית אתא.

>> קורונה וזארה: 48 שעות בחיי קייט מילדטון

בואו נציץ יחד אל מסלול חייה המרתק של חולת קורונה מרמת גן, שאיתרע מזלה ובילתה ב"טיול קרנבלים" באיטליה, כי רצתה לשמוח קצת לפני שכל האושר עד הזה יטפח על פניה. קשה להאשים אותה. עם חזרתה רצתה להוריד את כל הפסטות שתקעה בוורונה וקפצה לשיעור כושר ולאחריו גם פלדנקרייז במכון הכושר גו אקטיב. אחריו ביקרה בסניף פרשמרקט הסמוך למכון הכושר. אחר כך נעלמו עקבותיה, ככל הנראה הבינה שזמנם של הירקות קצוב וכדאי כבר עכשיו להכניס אותם לתבשיל כלשהו אחרת לא יצא מהם כלום. ואז אשפזה את עצמה בבידוד כדי שגם ממנה לא יצא כלום.

חברות, אפשר להתכחש לזה, אבל אלו הם החיים האמיתיים של הישראלים. לא הביקורים בסניפים של פקטורי 54 או בחופי ים אקזוטיים. חיינו נעים על המסלול המעגלי המכושף שבין בית הפנקייק לטפחות משכנתאות, זארה ואושר עד. מזל טוב לקורונה, לפי המסלול שעשתה פה היא כבר זכאית לתעודת זהות כחולה. ואולי פה טמון הפתרון של כל הסיפור: ברגע שהקורונה תהפוך לאזרחית, היא תבין שכמו כל הישראלים היא מעוניינת בדרכון זר, רילוקיישן, תתחתן עם תייר חתיך ותעזוב אותנו בשקט, אמן. ויפה שעה אחת קודם.