כל מה שרציתן לדעת על סצנת הסווינגרס בארץ

צילום מסך מתוך הסרט "4some"
צילום מסך מתוך הסרט "4some"

מה קורה במסיבות של חילופי זוגות, איך מוצאים פרטנרים ומה עושים אם פוגשים מישהו שמכירים? כך תלהיטי את הנישואים בעזרת זוג נוסף

88 שיתופים | 132 צפיות

לילה, דירת מגורים באזור השרון, שתי דמויות בסרבלים אדומים ורובי צעצוע היישר מ"בית הנייר" מקבלות את פני המוזמנים. בסלון, סביב שולחן עמוס כיבוד ושתייה, יושבים טייס וטייסת ומולם עוד זוג שהחליט לא להתחפש. במסיבת התחפושות הזאת נמצאים ארבעה זוגות, כולל המארחים. ניר הכיר את המארחים ממפגש קודם, והביא עימו את יזיזתו שרית (כל השמות בכתבה בדויים). קצת סמול טוק וכמה דרינקים מאוחר יותר התחיל הערב להתחמם. על תקן הפורפליי: משחק קלפים שהוביל תוך זמן קצר לפרידה מפריטי לבוש.

"אחרי כמה סיבובי קלפים התחילו נגיעות קלות, ליטופים. באופן די טבעי וזורם החלה נדידה לחדר השינה, אבל לא לפני שהמארחים הסבירו את הכללים", מספרת שרית. "כל מי שמשהו לא בא לו טוב אומר והאחרים צריכים לכבד את זה מיד, קצת הנחיות טכניות – איפה הקונדומים ואיפה יש מגבות, והכי חשוב – לא להשאיר קונדומים על הרצפה כי הכלב אוהב לנשנש אותם. המארחים גם דאגו לשאול מי בעניין של נשים ומי בעניין של גברים כדי להגדיר גבולות גזרה, ומהר מאוד העניינים נכנסו להילוך גבוה כשכולם עם כולם. כמו המשחק 'ערימת ילדים', אבל בקטע טוב".

>> נישואים פתוחים: איך זה עובד?

למעט שרית וניר, כל הזוגות האחרים שהצטרפו לערימה הם זוגות נשואים. "רואים שמדליק אותם בטירוף לראות את בני הזוג שלהם עם אחרים", אומרת שרית. "אחר כך הם באמת סיפרו לנו שזה מתדלק את חיי המין שלהם, שהם אוהבים להיזכר ביחד בחוויות ועפים".

שרית מספרת שההנחיות בהחלט עמדו במבחן המציאות כשאחת הנשים אמרה באיזשהו שלב "חברים, יש עלי יותר מדי ידיים". לדבריה, שאר המשתתפים מיד עשו פוס משחק וכל אחד המשיך בענייניו. היה שם כל הרכב אפשרי – זוגות, שלישיות ורביעיות, כשתוך כדי הזוגות האורגניים מקיימים יחסים גם עם בן הזוג וגם עם אחרים.

"זה מדליק לגמרי", היא משתפת. "הקטע המעניין מבחינתי היה כשדווקא זה שמראש הרגשתי שממש לא מושך אותי, נגע בי מגע אקראי וזה היה נעים מאוד. החלטתי לזרום ובאמת שמחתי שלא נשארתי מקובעת על הרושם הראשוני. החגיגה נמשכה שעה־שעתיים ולאט לאט התפוגגה כשכולם מסופקים ומחויכים ברמות על. נפרדנו בידידות ונסענו הביתה, עייפים אך מרוצים מאוד".

תוכנית אירוח

הסקרנות הרגה את החתולה שבי ונפגשתי לשיחה לוהטת עם טלי ואלון, המארחים הנדיבים שעליהם סיפרה שרית. "האמת שזה התחיל בצורה אקראית לחלוטין", אומרת טלי (53), בנקאית מצודדת, אימא לשני ילדים בוגרים שנמצאת בזוגיות שלוש שנים לאחר שהתאלמנה בגיל צעיר. "כשרק התחלנו לצאת ערב אחד אלון סיפר לי שהייתה אצלו האקסית שלו ונשארה לישון. ברגע הראשון הופתעתי, אבל בהיותנו אנשים בוגרים דיברנו על העניין ודי מהר הבנתי שזה דווקא מדליק אותי. בעקבות זאת, כמה סליזי מצידנו, פשוט התחלנו יחד עם נשים ברחוב. למשל, היה מקום ליד העבודה שלי שישבנו בו לפעמים ופגשנו שם מישהי נחמדה. התיידדנו לאט לאט עד שקיבלנו ביטחון והצענו לה הצעות מגונות. לשמחתנו היא שיתפה פעולה. כשראינו כי טוב הרחבנו את האפשרויות והצטרפנו לאתרים של סווינגרים".

מתחילים בארוחה או במשחר נחמד ואחר כך זורמים | צילום: Shutterstock
מתחילים בארוחה או במשחר נחמד ואחר כך זורמים | צילום: Shutterstock

איך זה מתנהל מבחינה מעשית?
"אני מתעסק בעניין של האתרים", מספר אלון (56), מהנדס בתחום הבנייה, גם הוא אלמן מזה שנים רבות, וזה שאמון על החלק התפעולי. "לה אין סבלנות לזה", הוא מספר. "אני גולש, רואה תמונות של זוגות או יחידים ואם הם נראים לי אני מראה לטלי ואז מתחילים להתכתב ומבקשים תמונות נוספות. יש לנו גם טלפון שמיועד לעניין, בשביל להרגיש אם יש זרימה. השיחה הרבה יותר חשובה מהמראה החיצוני. יכול להיות מישהו עם גוף מהמם אבל מוח ריק או מישהו שהוא ממש לא חברותי ואז זה לא יעבוד".

"באופן טבעי אנחנו פונים בדרך כלל לבני 40 ומעלה אבל הופתענו לגלות חבר'ה צעירים בהרבה שמתעניינים. לי זה מוזר, נראה לי שהם קופצים למים העמוקים לפני שלמדו לשחות. אבל כל אחד שיעשה מה שבא לו"

ומה השלב הבא?
"קובעים מפגש, לרוב אנחנו אוהבים לארח ונוח אצלנו כי הילדים גדולים וכבר מחוץ לבית. גילינו שעדיף שיהיו כמה זוגות כי אז יש סיכוי טוב יותר לחיבור, לא כולם חייבים להימשך לכולם. לרוב המפגש מתחיל בארוחה או במשחק נחמד, זה תמיד עובד. אנשים נרגעים, נהנים ואז באופן טבעי מתחילים לזרום לעוד כיוונים כי כולם יודעים לשם מה התכנסנו".

כל הזוגות מפרגנים אחד לשני?
"הרוב כן אבל אפשר לקלוט מיד זוגות שעבורם זה נותן מענה לצורך אחר, כאלה שרוצים להיות עם אחרים וככה יש להם לגיטימציה בלי שזה יחשב לבגידה. כבר ראינו זוגות שהיה ברור שאחד מהם נגרר ולא באמת רוצה להיות שם. זה נדיר אבל קורה. הרוב באים ממקום אחר, של זוגיות טובה, חווים את זה כמונו ומספרים שזה מעיף להם את חיי המין ומקרב ביניהם מאוד".

מה עושים עם הקנאה?
"קנאה היא סוג של רכושנות, אני רוצה שהיא תהיה רק שלי ואני בעצם מגביל אותה. יש אנשים שהקנאה אצלם היא כלפי סקס עם אחרים, יש אנשים שאצלם היא בנוגע לפלרטוטים עם אחרים, לצחוק עם אחרים, להסתכל על אחרים. לכל אחד יש את הגבולות שלו. אצלי היא מתחילה דווקא בסיטואציה שבה אני מדבר אל טלי והיא עסוקה בטלפון שלה או במחשב, אני רוצה את תשומת הלב שלה והיא מחלקת אותה בין דברים אחרים. אבל בכל מה שגורם לה הנאה ולא גורע ממני, למה שאני אקנא?".

מי הם הזוגות או האנשים שמשתתפים במפגשים האלה?
"חלקם זוגות, חלקם יחידים", מספרת טלי, "הרוב הם זוגות קבועים אבל יש גם כאלה שמגיעים עם בן זוג שהוא למטרה מינית בלבד".

מה קורה אם אחד מבני הזוג בעניין ואחד לא?
"לנו יש כללים מאוד ברורים בינינו", אומר אלון, "אנחנו מתקשרים תוך כדי המפגש גם במבטים וגם מילולית ואם אחד מאיתנו לא בעניין, אנחנו לא מתקדמים, גם אם השני ממש כן בעניין".

מה עם החשש לפגוש בטעות מישהו שמכירים מהחיים שבחוץ?
"זה יכול לקרות", אומרת טלי, "פעם פגשתי לקוח שמכיר אותי מהבנק, הוא לא ממש ידע למקם אותי אבל אני זיהיתי אותו. היה ערב מקסים. במקרה אחר הגענו למפגש שהיה בו מישהו שהכרתי טוב אז פשוט חתכנו".

מה למשל יכול להיות בעייתי?
"לרוב הכול זורם לנו", משתף אלון, "אבל פעם אחת למשל הייתה מישהי שממש מצאה חן בעיניי וקצת איבדתי את הראש, איבדתי קשר עין עם טלי תוך כדי האירוע. דיברנו על זה ובאמת זה היה היוצא מן הכלל המעיד על הכלל".

מה ההעדפות המיניות שלכם, ברמה האישית?
"אנחנו דו", מסבירה טלי, "אני תמיד פנטזתי על נשים, היו לי מעט התנסויות לפני, לא ממש העזתי. אלון גילה תוך כדי שמאוד נעים לו גם עם גברים".

יש מגבלת גיל למשתתפים?
"באופן טבעי אנחנו פונים בדרך כלל לבני 40 ומעלה", אומרת טלי, "אבל די הופתענו לגלות חבר'ה צעירים בהרבה שמתעניינים. לי זה מוזר, נראה לי שהם קופצים למים העמוקים לפני שלמדו לשחות. חכו רגע, תחיו, תתנסו בזוגיות לא משנה מאיזה סוג. אני חושבת שזה דורש בגרות מסוימת שלהם עוד אין. אבל כל אחד שיעשה מה שבא לו. מה שכן, שמחנו מאוד לגלות שיש עניין גם בגילים מבוגרים יותר. הכוכבת הבלתי מעורערת שלנו היא אישה מהממת בת 72 שמזדיינת כמו בת 30. היא הפכה להיות חברה אישית שלנו והיא משתתפת קבועה ואיכותית במפגשים".

החבורה הסודית – מדריך הסווינגינג למתחילים

לרוב, שלב הליהוק מתרחש אונליין. שני האתרים המובילים בז'אנר בארץ הם סווינגרס וזיגזוג. איך זה עובד? נכנסים לאתר, קוראים את כל המידע וכללי ההתנהגות ונרשמים בחמישה שלבים פשוטים.

1. פרטים כלליים: תתבקשו לספק מידע בסיסי כגון: תאריך לידה, אזור מגורים, מוצא, מצב משפחתי, ניסיון, הרגלי שתייה ועישון, העדפה מינית, רמת פתיחות להתנסויות, טווח גילאים מועדף ושעות מפגש מועדפות.

2. פרטים על המראה החיצוני: בפן הזה תתבקשו להשלים סעיפים כמו גובה, צבע עיניים, צבע שיער, מצב השיער (בין האפשרויות, למשל, ישנה "הלוואה וחיסכון"), מבנה גוף ועוד. מיותר לציין שמתבקש להיות כנים.

3. העלאת תמונות לאתר: רק מי שהעלה תמונה שלו יוכל לראות תמונות של אחרים. אסור להעלות תמונות הכוללות פנים.

4. ליהוק: כעת ניתן להתחיל לבחון את מי שרשום באתר. במחי סימון לייק המשתמשים שמצאו חן בעיניכם יקבלו איתות. אם הלייק הוא הדדי תקבלו על כך הודעה ותוכלו להתקדם לשיחה פרטית.

5. למתקדמים: אחרי שמשוטטים קצת באתרים החרמנות גואה ועל כן ישנה קטגוריה של "פנויים היום" ובתוכה תתי קטגוריות כמו "מתאים דרינק", "היכרות ונזרום", "מגע בלבד" ו"סקס מלא".

למערכת "את" הגיעה עדות חמה מהשטח בעקבות התנסות בעיסוי ארוטי. כמובן שיצאנו לבדוק מקרוב
מורה נבוכות: החבר הגיי מסביר את כל מה שאת צריכה לדעת על מין אנאלי