מעיין אשכנזי: "דור ואני זה סיפור מהאגדות. אני רואה בו את בעלי"

מעיין אשכנזי בקמפיין ל־TwentySix | צילום טל חמדי
מעיין אשכנזי בקמפיין ל־TwentySix | צילום טל חמדי

הרומן החדש, בן הזוג שחיכה לה על דעת עצמו בזמן צילומי "הישרדות", הפרידה מאביחי, האכזבה משירה פרבר ומקובי מאור והקשיים בעסק. מעיין אשכנזי מצטלמת לקמפיין חדש ומדברת על הכל

88 שיתופים | 132 צפיות

הכול התחיל לפני חודשיים וקצת, אם לדייק, ב-1 בנובמבר, 2021. מעיין אשכנזי, אושיית פיטנס ובוגרת "הישרדות VIP", שעדיין משודרת ברשת 13, ו"האח הגדול" עונה 8 (2017) – ושלא תחשבו שהיא גמרה עם ריאליטי כי היא ממש לא – הוזמנה לאירוע ברית מילה של זוג חברים שלה. בכניסה, קיבלה ברכה מהסבתא של הרך הנולד שתמצא בקרוב את הזיווג שלה. "כמו שנכנסתי ראיתי שם בחור נאה וחתיך שתפס לי את העין. אני מודה, למרות שזה נשמע שטחי, זה מה שקרה. הסתכלתי עליו ומהניסיון שלי, כשאני מתחילה עם מישהו, יש דברים בגו, אין לזה הסבר". מה שאשכנזי לא ידעה הוא שגם אותו בחור קיבל ברכה מאותה סבתא לזיווג טוב, ושהוא הבחין במבטיה החודרים ואמר לחבר שלו עוד באירוע "אני עוד אשמע מאשכנזי". צדק. למחרת היא ביקשה מאחד החברים המשותפים לרחרח בשבילה, כדבריה, וכשהבינה שהוא פנוי, יזמה דרך החבר את ההיכרות. דור חיוחמו, רווק בן 28 מהרצליה, התקשר כעבור יום והציע לה להיפגש. בתגובה היא הציעה שהפגישה תיערך אצלו והיין – עליה.

מעיין אשכנזי בקמפיין ל־TwentySix | צילום טל חמדי
מעיין אשכנזי בקמפיין ל־TwentySix | צילום טל חמדי

נשמע קצת נועז.
"אני לא יוצאת לדייטים בחוץ כי תמיד ימצא הפפראצי שיצלם אותי ולפעמים מדובר בפגישה אחת שאין לה המשך ושיותר לא אשמע ממנו, ועדיין מיד מדביקים לי רומן. אז מזמן לקחתי החלטה ואני נפגשת תמיד בהתחלת קשר אצלי או אצלו. כיוון שאני גרה היום עם אמי ואחי בהרצליה, האופציה הייתה שאבוא אליו. הוא נתן לי את הכתובת, שמתי בוויז וגיליתי שאנחנו כמעט שכנים, מרחק של שלוש דקות בדיוק".

נו …
"הגעתי אליו. ישבנו ארבע שעות על בקבוק יין וחפרנו את חיינו. אני בררנית וממש לא מתפשרת בקשרים שלי, ובבחור הזה לא מצאתי 'פאקים'. אחרי אותו ערב היה ברור לי שאני יוצאת מהדלת שלו אבל לא בפעם האחרונה וכי לקשר הזה חייבת להיות המשכיות ואנחנו ניפגש שוב".

איזה כיף. נפרדתם בנשיקה?
"התנשקנו, כן. אבל בשביל הפרוטוקול להורים שלי בואי נגיד שמדובר בנשיקה קטנה. סיפור יפה, נכון? הסיפור שלי עם דור הוא סיפור מהאגדות".

"למדתי פחות לקנא ויותר לסמוך ולתת קרדיט, ובעיקר שאני צריכה לאהוב את עצמי יותר"

 

נשמע כמו אהבה ממבט ראשון.
"במשך שבועיים נפגשנו וכל אחד מאיתנו התבייש לדבר על מחויבות ולהגדיר מי אנחנו ביחד ואז שנינו הבנו שזה שם. ואם את שואלת אותי עכשיו מה יהיה, אענה לך שאם זה ימשיך כמו היום אני רואה בו את בעלי לעתיד. אחרי שנפרדתי מאביחי, בתום זוגיות ארוכה, כולם מסביבי אמרו לי,  תראי שבקרוב תכירי את האחד והכול יקרה מהר. לפעמים אנשים צודקים".

כזכור אשכנזי ניהלה זוגיות צפופה עם אביחי אוחנה במשך שלוש שנים וחצי, זוגיות שכללה הרבה התלבטויות אם זה "זה" או לא, ואם כן או לא חתונה, ואז הם שברו את הכלים. והנה, עברו כמה שבועות אחרי שפגשה את דור, האיש הנוכחי בחייה, והיא ידעה שזה "זה" לגמרי. אשכנזי לא מיהרה לחשוף את בן הזוג החדש אבל היום אנחנו כבר יכולים לספר לכן שדור חיוחמו הוא בן למשפחה ותיקה מאוד בהרצליה, שבבעלותה מסעדת בשרים משפחתית – מפגש השרון ג'מיל (על שם הסבא שנפטר) ועסקים נוספים. דור הוא גם כדורגלן בהפועל הרצליה בליגה א', שהבעלים שלה הוא דודו. אבל לדברי אשכנזי זו כבר לא קריירה והוא מעורב יותר בעסקים המשפחתיים.

מה עוד את יכולה לספר עליו?
"דור לא מתעסק בחרא, כמו הרבה גברים שהכרתי בעבר, הוא בחור מבית טוב, מעריך ומכבד, ועם ערכים. זה מצחיק לחשוב שהוא היה כאן כל הזמן, ממש מתחת לאף שלי, אנחנו גרים מרחק של כמה רחובות, אבל כנראה מה שצריך לקרות, סופו לקרות".

עד כמה חשובה לך יציבות כלכלית אצל בן הזוג?
"בואי לא נתחסד, יש לזה חשיבות. לדור לא צריך לדאוג, חמסה, חמסה, חמסה".

דור חיוחמו | צילום: אתר רשמי
דור חיוחמו | צילום: אתר רשמי

איך זה שאין צילום משותף שלכם?
"תפס אותנו פפראצי בקניון אבל הוא צילם מרחוק ולא תפס טוב. אנחנו לא מתחבאים – יוצאים למסעדות, לבתי מלון, חיים את החיים אבל בינתיים אני מנסה לשמור בשיניים את הפרטיות שלנו עד כמה שזה עוד יתאפשר".

אוטוטו את חוגגת 31,  מתכננת איזו חגיגה זוגית, רומנטית, לציון האירוע?
"אני מקווה שדור לא יאכזב, יש לי ציפיות מאד גבוהות אבל האמת שאני סומכת עליו, הוא לא פראייר".

>> השריטה של ליזה ביך עם מוצרי היגיינה

איחדתם כתובות?
"עדיין לא. אבל אני יכולה לומר שאנחנו מסיימים את היום ביחד".

יצאת שלוש וחצי שנים עם אביחי אוחנה. הכל הוביל לחתונה. מה קרה?
"לאורך כל הקשר בינינו היו בקרים שהייתי מתעוררת לידו ומשוכנעת שאזדקן איתו, לעומת זאת היו בקרים שאמרתי לעצמי מאלף ואחת סיבות מוצקות שאין מצב שזה יקרה. היו לנו תקופות יפות ותקופות פחות יפות. אין פה מישהו אשם. אני חושבת שההתאמה בינינו לא הייתה עד הסוף ואני לא רציתי להתפשר. הפרידה התרחשה דווקא באחת התקופות הטובות שלנו ואולי דווקא אז יכולנו להסתכל על הקשר בעיניים פקוחות ועם הבנה עמוקה שמיצינו. סיימנו את הקשר כמו בסרטים, במיטה בבכי, ואחרי זה דרכנו נפרדו".

מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה | צילום מסך מהאינסטגרם
מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה | צילום מסך מהאינסטגרם

אתם בקשר?
"לא. נפגשנו מזמן באיזו השקה והתחבקנו. אני בכיתי, הוא התאפק. מאז אין שום קשר. הוא חזר לאילת בה גדל, שמעתי שיש לו בת זוג והוא חי חיים שקטים ואני שמחה בשבילו, ואני יודעת שאם אי פעם הוא יצטרך משהו – אני רוכשת לו הרבה כבוד ואני אהיה שם תמיד בשבילו".

איזה תובנות לקחת מהקשר עם אביחי לקשר הנוכחי?
"למדתי פחות לקנא ויותר לסמוך ולתת קרדיט, ובעיקר שאני צריכה לאהוב את עצמי יותר, כי אם אני אוהב את עצמי ואהיה שלמה עם מי שאני, לאחרים יהיה קל יותר לאהוב אותי".

"אני יודעת לתחמן"

בימים אלה אשכנזי הצטלמה לקמפיין קולקציית חורף 2022 של מותג האופנה TwentySix, אחרי שהחליפה את הפרזנטוריות הקודמות – ירדן ויזל ואן זיוי. "בזמנו, ירדן ואן שלחו לי כמה מהדגמים, לבשתי ותייגתי ל-238 אלף העוקבים שלי באינסטגרם והיו הרבה תגובות ופידבקים מצוינים, ובחברה התלהבו ובחרו בי להוביל את הקמפיין. מדובר ברשת אופנה לנערות ונשים שיש לה גם חנות אינטרנטית, ושכל אחת יכולה למצוא בה בגדים מבוקר עד ערב, לטעמה, עם כל הטרנדים העכשוויים החזקים ובמחירים שווים לכל נפש. לקחתי לעצמי עשרה סטים בגזרות, רק כי לא היה נעים לי לקחת יותר". אגב, דור פרגן לה בצילומים עם זר גדול של שושנים אדומות וגם מילות אהבה.

מעיין אשכנזי בקמפיין ל־TwentySix | צילום טל חמדי
מעיין אשכנזי בקמפיין ל־TwentySix | צילום טל חמדי

ביומיום אפשר למצוא אותה בסטודיו שבבעלותה בהרצליה, שם היא מעבירה אימוני כושר לנשים בלבד, אימונים אישיים ואימונים בקבוצות קטנות וגדולות – כולל אימוני כוח, עיצוב, חיטוב, TRX. תקופת הקורונה לא היטיבה עם העסק, הרבה עזבו ולא חזרו והיא מודה שזה לא פשוט להחזיק עסק בתקופה כזאת, אבל היא אופטימית ומאמינה שככל שהזמן יעבור עוד ועוד יחזרו.  צעירות, ולא רק, שמגיעות לסטודיו מקבלות ממנה גם יעוץ תזונתי והיא מנהלת שיחות רבות על הפרעות אכילה שליוו אותה מגיל 12. "הפרעות אכילה זה לא דבר שנעלם אבל דווקא בגלל מה שעברתי וההתמודדות שלי עם הנושא אני יכולת לתת לבנות שמגיעות לסטודיו הרבה ידע וכוח להתמודד, וזה מבחינתי סוג של שליחות". חוץ מזה, אפשר לראות אותה בימים אלה על המסך בווילת המודחים של הישרדות VIP.

"עומר אדם הוא לא גזען. תסמכו עליו שעם הניסיון שלו לא היה שום דבר מכוון, ובסופו של דבר אני חושבת שדווקא הרעש שהיה נגד השיר הרים לו עוד יותר"

לפני שאנחנו מדברות על הישרדות, מעניין לשמוע את דעתך על אחד הנושאים שהעסיקו את התקשורת בזמן האחרון, ושקשור באקס שלך עומר אדם והשיר החדש שלו "קאקדילה".  בעיניים שלי, בין ה"חראשו" ל"עברית קשה שפה" יש בו גזענות כלפי נשים רוסיות ובכלל החפצת נשים. מה דעתך?

"אותי השיר הצחיק, זהו שיר קליל, קצבי, מגניב, וכמי שמכירה היטב את עומר, אחרי הכול הייתי בת זוג שלו שנה, ולמרות שאין בינינו קשר כיום, אלא אם ניפגש באקראי, ואז זה תמיד יהיה שלום שלום – עומר אדם הוא לא גזען, עומר אדם לא רוצה לפגוע באף אחת, אני חושבת שבגלל שהוא הזמר הכי מצליח במדינה אז יש עליו עיניים. תסמכו עליו שעם הניסיון שלו לא היה שום דבר מכוון, ובסופו של דבר אני חושבת שדווקא הרעש שהיה נגד השיר הרים לו עוד יותר".

הודחת מהמשחק בשלב יחסית מוקדם. התבאסת?
"כן. כי באיזשהו מקום באתי ל-50 יום להישרדות, על כל מה שמשתמע, כולל המשימות, ובסופו של דבר שהיתי רוב הזמן בווילת המודחים, ולא בשביל זה באתי לתוכנית. הרגשתי שאני מבזבזת את הזמן".

"ביומיום שלי אני יודעת לתחמן ולהיות אסטרטגית כשצריך ולפלס לעצמי את הדרך, אבל מול המצלמות זה היה קשה יותר"

 

יכולת להציל את עצמך אילו רק צלצלת בזמן בפעמון שמציל מהדחה?
"זה נכון, קובי מאור יכול היה להציל אותי והוא לא עשה את זה. אם הוא רק היה רומז לי שאני עומדת להיות מודחת, ברור שהייתי מצלצלת בפעמון. העובדה היא שמי שיותר קשה לו לשקר ומשחק אותה עם הלב מודח מהר וזה מה שקרה לי. אם תסתכלי לאורך השנים, נדירים הם אלה שהגיעו רחוק בזכות הלב".

"מי שיותר קשה לו לשקר ומשחק מהלב מודח מהר". הישרדות וי איי פי | צילום: אוהד קב
"מי שיותר קשה לו לשקר ומשחק מהלב מודח מהר". הישרדות וי איי פי | צילום: אוהד קב

את לא נראית לי כל כך תמימה…
"נכון, ביומיום שלי אני יודעת לתחמן ולהיות אסטרטגית כשצריך ולפלס לעצמי את הדרך, אבל מול המצלמות זה היה קשה יותר ואני אגיד לך יותר מזה, כשהייתי באח הגדול כולם דיברו על הלב הטוב שלי, אם הייתי נשארת עכשיו במשחק היו יוצאים ממני גם דברים פחות יפים, ואולי היום הייתי צריכה ללכת ברחוב עם מסכה וכובע כדי להסתתר. כי בסוף זה משחק ואף אחד לא רואה אף אחד ממטר, כולם בו משקרים ומפרים בריתות כדי לשרוד, אז אולי יותר טוב ככה. עד עכשיו אני אומרת שמה ששלי שלי ומה שלא, לא – ושנסתרות דרכי האל, זה מה שהוא החליט בשבילי".

>> שירה פרבר: "אם הייתי יודעת שככה זה יהיה, לא הייתי הולכת להישרדות VIP"

זה נכון שהגעת להישרדות ובבית חיכה לך החבר הכדורגלן שלומי אזולאי?
"בואי נעשה עם זה סדר. שלומי ואני יצאנו כמה חודשים, הכרתי אותו חודש וחצי אחרי שנפרדתי מאביחי, הכול היה טרי מדי, היו לי הרבה מגננות ולא נתתי לעצמי להיפתח עד הסוף. במהלך חצי שנה היינו יחד און אנד אוף, אני בן אדם של ספר פתוח, כן ואמיתי, לא השלתי אותו. אמרתי לו מראש שיש לי איזה חוזה גדול שאני לא יכולה לפרט עליו, כי הייתי חתומה על סודיות, ושאני לא אהיה כמה חודשים בארץ ואני רוצה לצאת אליו עם ראש נקי, בלי זוגיות ובלי מחויבות. אם הוא חיכה לי, זה נטו שלו. גם בחוזה שחתמתי כתבתי שאני באה על תקן רווקה שאינה בזוגיות. כשחזרתי לארץ ממסע קשוח וקשה הדבר היחיד שרציתי היה את השקט שלי, את המשפחה – ההורים, האחים, הכלבה שלי, ולא הייתי במקום של זוגיות. לא יכולתי לחשוב שמישהו יכול להכיל את מה שעברתי. יום אחרי שובי כתבתי לו שאני מכבדת אותו אבל זה נגמר ואם שנינו נרגיש אחרת יום אחד אז נמשיך מהמקום שהתחלנו. הזמן עבר, וזה כבר לא היה שם, כנראה שזה לא היה מספיק חזק".

היו שמועות על רומן על האי בינך לבין יונתן בשן?
"היינו צמודים אבל זה לא היה רומן, זה היה אפלטוני, גם בין אלה ואוהד בוזגלו לא היה רומן. הייתה בינינו כימיה וזו הייתה חברות. כשאתה נמצא רחוק מהבית ומהאנשים שאוהבים אותך אתה זקוק לחיבוק. אז היה לי את יונתן מהמין הגברי ואת ג'קי אזולאי מהמין הנשי, להתחבק איתם".

>> פאני בר מוחא (בוזגלו): "ב'הישרדות' לא אכלתי כמעט כלום והגעתי לתת משקל"

מעיין אשכנזי בקמפיין ל־TwentySix | צילום טל חמדי
מעיין אשכנזי בקמפיין ל־TwentySix | צילום טל חמדי

על מי את הכי מבואסת מהשורדים עד שאין לך עניין בקשר איתו?
"על קובי מאור ושירה פרבר. אבל מה לי ולהם, זה פאתט ולא לכבודי להגיד והיום אני מעבר לזה. שירה נתנה מילה והלכה עם אוהד וקובי לא רמז לי לצלצל בפעמון ולהציל אותי. בחיים האמיתיים מי שתוקע לי סכין בגב – הוא מחוק אצלי, אבל בהישרדות לא מדובר בחברים שלי אז מקסימום אני יכולה להתבאס מהסיטואציה ולא להיות בקשר".

מי החברים שיישארו לך בהישרדות?
"ג'קי אזולאי ופאני בוזגלו זו חברות לנצח".

יש אופציה לריאליטי נוסף?
"הלוואי. הייתי הולכת ל"זוג מנצח" עם דור. אם זה יקרה אשכנע אותו ואני מאמינה שאצליח. לא הייתי הולכת ל"מרוץ למיליון" כי אחרי הישרדות כבר אין לי כוח למשימות אבל הייתי אומרת כן ל"המטבח המנצח" והייתי הולכת עם אחי הצעיר אלמוג שהוא שף".

אם היית בוחרת את השלישייה שלך,  מי היא הייתה?
"אין לי שלישייה".

"ובכל זאת המיליון שלך הולך ל….
"ג'קי אזולאי".

>> ג'קי אזולאי: "כשיש לך שומן, את שמנה, למה להתייפייף?"


מעיין אשכנזי בקמפיין ל־TwentySix | צילום טל חמדי