שפעת בחוץ: סמל הסטטוס החדש שגם יהפוך אתכם לבריאים יותר

זיהום אוויר | צילום spencer platt gettyimages
זיהום אוויר | צילום spencer platt gettyimages

החורף קר ואנחנו יושבים בבית או במשרד עם חלונות סגורים ונושמים חיידקים ונגיפים, שלא לדבר על זיהום אוויר ועשן סיגריות. אז מה עושים? מסננים.

88 שיתופים | 132 צפיות

היום, כשהשפעת הקטלנית כבר נטלה את חייהם של כמה קורבנות, ונגיף הקורונה משתולל בעולם, ובמיוחד בחורף כשקר וכל החלונות סגורים – המודעות למסנני אוויר גדלה בכל רגע. זהו אחד התחומים המתפתחים עכשיו, וחלק בלתי נפרד מהוולנס החדש, העומד על זכותינו הבלתי מעורערת לנשום אוויר נקי.

>> הכירו את חופשת הוולנס היוקרתית בארץ

אבל ראשית, כמה עובדות על זיהום אוויר.

  • על פי ארגון הבריאות העולמי (על פי נתונים מ-2018) תשעה מתוך עשרה אנשים בעולם נושמים אוויר מזוהם.
  • לפחות 20% מהישראלים נושמים אויר מזוהם.
  • על פי דו"ח ארגון הבריאות העולמי, החלקיקים מהאוויר המזוהם מזיקים משמעותית לבריאות שלנו וגורמים לשליש ממקרי המוות משבץ, מסרטן ריאות וממחלות לב.
  • קשה לאתר זיהום אוויר פנימי, משום שהוא מכיל חלקיקים מיקרוסקופיים שמצד אחד אינם נראים לעין האנושית ומצד שני הם חודרים למערכת הנשימה שלנו.
  • 93% מחיינו אנחנו מבלים במקומות סגורים, על כן, איכות האוויר הפנימי חיונית לבריאותנו לא פחות מאיכות האוויר החיצוני.
  • בעלי מערכת חיסונית חלשה, כמו: ילדים, נשים בהיריון, מי שסובלים מאלרגיה וממחלות לב, ואנשים קשישים, נמצאים ברמת סיכון גבוהה יותר ולכן חשוב מאד להגן על איכות האוויר בבית ולהבטיח כי הוא מסונן מאלרגנים ומזהמים.
אומה, מותק, את מזהמת לנו את האוויר | צילום יח"צ
אומה, מותק, את מזהמת לנו את האוויר | צילום יח"צ

היום כבר ידוע לכול כי מסנני האוויר של הדור החדש מהווים פתרון אופטימלי לבעיית זיהום האוויר התוך מבני: הביתי, המשרדי, בכיתות לימוד ובחללים סגורים שבהם אנחנו פועלים. המסננים משדרגים את איכות האוויר שאנחנו נושמים ויוצרים סביבה היפואלרנית נקייה ובריאה יותר. המסננים טובים לכולם וחשובים מאד לאנשים הסובלים מבעיות נשימה כמו אסטמה ועוד. "המודעות ההולכת והגוברת לנזקי זיהום האוויר המשפיעים באופן ישיר ובלתי הפיך על הבריאות של כולנו, הולכת וגוברת בשנים האחרונות", אומר ליאור ראובן סמנכ"ל השיווק והמכירות של דייסון בישראל. "מסנני האוויר של היום מהווים פריצת דרך חשובה והכרחית נוכח השינוי שעובר כיום העולם, בהיבט האקולוגי".

איזה זיהומים ניתן לסנן במסנני האוויר החדשים?
"חיידקים ומזהמים הנמצאים באוויר, עשן, פיח, אבק ואלרגניים מרהיטים, ממשטחים, קירות, ריחות בישול, גזים, כימיקלים, ספריי ודאודורנטים למיניהם ועוד".

אז איך נבחר את המסנן הנכון?
"הבחירה היא על פי יכולת הסינון והאם המסנן מגיע ל-99.9% מהחלקיקים שבאוויר שעלולים להזיק עד לגודל של 0.1 מיקרון. המסננים החדשים החכמים מחוברים לאפליקציה חכמה המאפשרת בדיקה של האוויר שאנחנו נושמים  מחוץ לחלל החדר, באוויר הפתוח, בתוך החדר, ואת השינוי בתוצאה מהשימוש במכשיר הפועל. חשוב מאד שהמכשיר יהיה בטיחותי גם בקרב ילדים ובעלי חיים – ללא להבים מסתובבים במהירות, ללא אש גלויה, דפנות קרים למגע ושהוא יבצע כיבוי במקרה של נפילה. ראוי לציין שאנחנו מציעים פילטר משולב בצפיפות הכי גבוהה".

האם ניתן להרגיש מיידית בהבדל?
"כשמדובר בעשן סיגריות למשל, קל לראות שהריח מתפוגג כי עשן הוא חלקיק שצף באוויר. לגבי השאר לא במיידי אלא לאורך זמן. אם סבלתם מזיהום האוויר בסביבתכם- עם המסנן תרגישו מהר מאד שאתם סובלים פחות".

 

מסנני האוויר המומלצים בשוק


מסנן אויר HEPA 200-APC  מבית  CADO היפנית–  מכסה שטח של 36 מ"ר ויכול לסנן כל חלקיק עד לגודל של 0.1 מקרון. מתאים לכל חלל, יש לו פילטר פחם משוכלל בעל מנגנון ניקוי עצמי ומד זיהום מובנה שמראה את רמת הזיהום במקום. ניתן לתכנת שעות עבודה לפי צורך. יונק אוויר  בשיטה ייחודית של 360 מעלות. 2,900 ש"ח

View this post on Instagram

가시광촉매 기술, 카도 공기청정기에서 #신제품 을 출시했습니다! . 스마트한 IOT 기술로 앱을 통해 무선제어가 가능한 LEAF 320i는 거리 제한 없이 언제 어디서나 스마트폰으로 간편하게 공기 상태를 체크하고 무선으로 제어 . 베젤의 두께가 반으로 줄어들어, 더 많은 양의 맑은 공기가 배출되며, 공기 순환을 강화 . 폐렴의 원인이 되는 바이러스를 제거해주는 가시광촉매 기술 . . 요즘 우한폐렴 때문에 걱정이 많으실텐데, '예방방법'은 감기와 비슷하다고 합니다~ 손 잘씻고,마스크 잘 끼고, . 바이러스를 제거해주는 #카도공기청정기 틀어놓기! . 다들 건강 조심하세요!! . . . #카도#신제품#IOT기술#스마트한공기청정기#카도공기청정기#cado#cado공기청정기#공기청정기#우한폐렴#코로나바이러스#바이러스#폐렴예방

A post shared by cado_official (@cadoairkr) on

מסנן אויר XIAOMI SMART MI AIR  PARIFIER 2S מכסה שטח של עד 40 מ"ר מסנן גם ריחות כמו אבק, בישול וסיגריות וסופג אותם די מהר. מראה את מד הזיהום, כאשר מזהה זיהום מעלה את העוצמה ואז חוזר למצב אוטומטי וניתן לשליטה מרחוק. את הפילטר יש להחליף בממוצע אחת לחצי שנה (מחיר פילטר כ-200 ש"ח). מחיר כ-600 ש"ח

מסנן אוויר של שיאומי | צילום יח"צ
מסנן אוויר של שיאומי | צילום יח"צ

מסנן אוויר אוסטין AUSTIN-HEALTHMATE 200  JUNIOR  יעילות סינון של 99.94% לחלקיקים בגודל של עד 0.3 מיקרון ו-99.97% לחלקיקים בגודל של עד 0.3 מיקרון. מתאים לחדר עד גודל של 65 ס"מ. מספק הקלה משמעותית מתופעות כמו ניחוחות בישול, אבק, אבק פרחים, מפחית אבק רהיטים ועוד. מחיר 3,900 ש"ח

מסנן אוויר של אוסטין | צילום יח"צ
מסנן אוויר של אוסטין | צילום יח"צ

מסנן אויר חם וקר DYSON PURE HOT+  COLD – לוכד % 99.95 מהחלקיקים העלולים להזיק עד לגודל של 0.1 מיקרון. תוכנן לעבוד בכל התנאים ומספק חימום חדרים מהיר ואחיד בחורף, איוורור רב עוצמה בקיץ וסינון אויר חכם בכל ימות השנה. בעזרת חיישנים המזהים חלקיקים, דו תחמוצת חנקן, לחות וטמפרטורה ומנטרים ללא הרף את איכות האוויר בחדר, המכשיר שומר על טמפרטורת החדר  לפי הגדרת היעד שנקבעה לו. 3,190 ש"ח (את הפילטר יש להחליף פעם בשנה)

>> איך מתמודדים עם נשירת שיער?