מירי מסיקה: "אני מתה להתרסק ולא לקום, אבל אי אפשר"

מירי מסיקה ללנור | צילום: אריאל ואן סטראטן
מירי מסיקה ללנור | צילום: אריאל ואן סטראטן

היא מתה על גברים חרושי קמטים ומודה שבגיל 17 נראתה כמו בת ארבעים. פגשנו את מירי מסיקה בצילומי קמפיין חדש למרככי הכביסה של לנור וגילינו שהיא מתה להתחתן שוב - עם בעלה!

88 שיתופים | 132 צפיות

העשור שמסתיים אוטוטו היה העשור הכי משמעותי בקריירה הנוסקת תמיד של מירי מסיקה. "היו קיסריות, והיו היכלי תרבות, והתחלה של כתיבת שירים אבל קודם כל העשור הוא משמעותי מבחינת המשפחה", היא אומרת, "לפני תשע שנים הפכתי לאימא, תמר כבר בת 9 ויובל בת 6. יש יותר מים זכים מזה? חיים שלי בלב, הילדות האלה. הן הפכו אותי לאדם יותר טוב ויותר עמוק. וגם לזמרת יותר טובה ועם יותר רבדים. משפחה, ילדים, הורות, דורשים יציבות, שקט נפשי ולפעמים שעמום. אומנות זו רכבת הרים, זו התבוננות פנימה, זה הרס עצמי. העניין עם האימהות הוא שיש לך מראה מולך שגורמת לך להתמודד מול עצמך, ושאת רוצה להשתפר בה כל הזמן כבן אדם. כאימא את כבר לא יכולה ליפול, אני מתה להתרסק ולא לקום, אבל אי אפשר" .

View this post on Instagram

חג שמח ???? #אהבה @ayazakh1

A post shared by Miri Mesika (@mirimesikaofficial) on

נפגשנו על סט הצילומים לפרסומת החדשה בכיכובה לסדרת מרככי הכביסה החדשים Lenor. הסרטון מתאר יום בחיי מסיקה: במהלך פגישותיה עם האנשים המלווים אותה, עם הסטייליסט, הקהל, הבת (לא האמיתית) והיא מחבקת אותם, בגלל הריח, כמובן. מסיקה ידועה כסרבנית בכל הקשור לתחום הזה, בכל הקריירה שלה הצטלמה לסרטון פרסומת אחד למותג בגדים (ML) שהיא הובילה ואמרה לא לעשרות ההצעות שהונחו לפתחה. "קיבלתי הצעות עם כסף גדול אבל סירבתי בגלל המיתוג ובגלל שלוות הנפש שלי. הגעתי לפגישה הפעם מתוך כבוד לאנשים כדי להסביר להם למה אני לא אעשה את הקמפיין ואז ראיתי שגם יש חיבוקים, דבר שאני מאוד מתחברת אליו והכי חשוב שיש פה חיבור פילנטרופי לעמותת 'זיכרון מנחם' שמעלה למודעות את התחום של תרומת שיער, וכשתחום מסחרי משתלב עם צדקה, אני כמובן בעד. אני  שמחה וגאה לקחת חלק בפרוייקט שלא רק מפרסם מוצר אלא גם תורם לעמותה כל כך חשובה שדואגת ומשמחת ילדים חולים ומשפחותיהם. היה לי חשוב שיהיה ערך מוסף לקמפיין שאשתתף בו, ואני יותר ממאושרת שחברת פרוקטר אנד גמבל קפצה על ההזדמנות והכניסה את עמותת 'זכרון מנחם' ואותי לתוך משפחתה". ואכן, חלק מההכנסות יינתן כתרומה לעמותה. פרוקטור אנד גמבל (החברה המייצרת) אפילו בנו לעמותה מפעל פאות, ואם בעבר הכול היה נשלח לסין, היום הייצור הוא בארץ".

מירי מסיקה ללנור | צילום: אריאל ואן סטראטן
מירי מסיקה ללנור | צילום: אריאל ואן סטראטן

את אוהבת לכבס?
"אני אוהבת עבודות בית אבל אין לי זמן כי כשאני בבית אני רוצה לשחק עם הבנות שלי.  כביסה אני עושה. זה קל. לשים הכול לפי השלבים, הרי אנחנו לא מכבסים היום בנהר. לקפל כביסה אני לא אוהבת. אצל גברים במיוחד אני אוהבת ריח של כביסה, כשהגבר חזר מהפלחה והחולצה שלו מריחה מכביסה. זה סקסי בעיני".

בסוף נובמבר צוין יום המאבק למניעת אלימות נגד נשים ודומה ששום דבר לא משתנה.
"מה שמרתיח אותי הוא שכשביקרתי בכלא נשים, פגשתי אסירות שיושבות שם כי הן רק רצו להגן על עצמן, אחרי שהבעל התעלל בהן 20 שנה והן העזו ונלחמו בו. בעיני מגיע לאותן נשים פרס ולא כלא. ולמה סוגרים את הנשים במעון לנשים מוכות? במציאות שלנו הקורבן, האישה, כלואה ומתחבאת והגבר חופשי. צריך לקחת את אותם גברים ולהרחיק אותם מהמשפחה ושכל גבר שמתעלל באשתו – כל חשבונותיו יעוקלו והאישה תוכל גם לחיות בשקט ולא לדאוג מדי מבחינה כלכלית".

"פגשתי אסירות שיושבות כי הן רק רצו להגן על עצמן, אחרי שהבעל התעלל בהן 20 שנה והן העזו ונלחמו בו. בעיני מגיע לאותן נשים פרס ולא כלא"

בואי נדבר על עוד נושא בוער, הדרת נשים.
"דיברתי עם רבנים חכמים שאמרו שאנחנו בתהליך. החלום שלי לשבת במועצת חכמי תורה ולשנות את הגזרה. אני מרחמת על גברים שנחסך מהם לשמוע שירת נשים. מרים שרה בקריעת ים סוף ולא הייתה הפרדה. אבל אני יכולה להבין קהל דתי והפרדה בקהל, כשרב לא מזמין אותי להופיע, אני מכבדת, לא רוצה לכפות את עצמי, עם דת קשה להתווכח. הבעיה שלי היא בעיקר עם פסטיבלים חילוניים שאין בהן אישה אחת. כואב לי שיש פסטיבל מסוים שלא מצאו אישה אחת שתשתתף בו. אני לא אגיד את שם הפסטיבל ואני גם לא רוצה להשתתף בו. אבל בגלל זה אני חושבת שאנחנו הנשים צריכות להביא את השינוי, שחשוב מאד ליצור שיתופי פעולה בינינו כדי לחזק אחת את השנייה, ובגלל זה אני נותנת במה לזמרות צעירות להתארח אצלי, בלי מנהלים באמצע רק בינינו כדי לחזק את המקום הזה".

 מה את מתכננת לעשור הבא?
"קודם כל עדיין בסוף העשור הזה (15 בדצמבר) יש לי הופעה בהיכל התרבות שפותחת את סיבוב החורף שלי, עם מסכי ענק ונגנים חדשים, שירוץ בכל הארץ. תכנונים? לכתוב הרבה שירים וגם להלחין, דבר שלא עשיתי קודם. אני רוצה להרחיב את הרפרטואר כדי שהקריירה שלי תמשיך עוד שנים ושאוכל לשיר גם בגיל 70. אני רוצה לכתוב בעצמי אבל הייתי שמחה לשתף פעולה עם מיכה שטרית, אביתר בנאי, ועם יוצרות כמו קרן פלס, מארינה מקסימיליאן ובעצם עם עוד הרבה".

העונה השנייה של "זה לא הגיל" עולה עכשיו. באופן אישי את יכולה לפנטז על  קשר עם גבר צעיר?
"בגדול, אישה בשלה עם גבר צעיר זה יכול לקרות. תלוי מי האישה. אבל זה עדיין נדיר כי גברים הם ילדותיים. לי אישית נעורים לא עושים את זה, אני ספציפית אוהבת גברים חרושי קמטים. ככל שעובר הזמן אורי בעלי נהיה יותר חתיך בעיניי, עם השיער שמכסיף והקמט החדש שיוצא".

 קל להיות הבעל של מירי מסיקה?
"לא. הוא לא תמיד סובל אותי. זה לא פשוט להכיל אדם אחד כל כך הרבה שנים ועוד יותר כשמדובר באומן שמרוכז בעצמו. הייתי רוצה להתחתן איתו שוב. בחתונה הראשונה שלנו לא הייתי נוכחת, הייתי אורחת, אז בא לי עוד פעם, הבעיה שהוא לא ייהנה מזה אז זו יכולה להיות רק הפתעה לעצמי. הוא ייהנה אם זה יהיה רק עם ההורים ולא חתונה של החלפת שמלות וטאצ'אפ".

הבנות שלכם מוזיקליות כמו ההורים שלהם?
"כן. אחת גם כבר מלחינה והן שרות, אבל הן לא רוצות לעסוק בזה ועוד יותר הן אומרות שהן לא רוצות להיות מפורסמות".

את בת 41. איך את מרגישה לגבי הגיל?
"אף פעם לא היה לי אישיו עם הגיל, פתאום בגיל 40 נהיה לי אישיו אבל אין מדחיקה ממני".

View this post on Instagram

????♥️#גיל_שלוש

A post shared by Miri Mesika (@mirimesikaofficial) on

 ועם המשקל?
"לכל אישה יש אישיו עם המשקל, אני מרגישה טוב כשאני אוכלת טוב ועושה ספורט. פעם התעסקתי עם שליטה עצמית שזו החולשה שלי, זה היה פנימי, לא חיצוני, אף פעם לא הייתי רזה באמת. אין לי נעורים להתגעגע אליהם, שום ערגה לתקופה שבה הייתי נערונת קטנטונת, פטיט. בגיל 17 נראיתי בת 40, אז לא באמת כואב לי וזה לא מה שמגדיר אותי".

>> מה גרם לאדל לרזות 20 קילו?

 יש לך מודל נשי?
"רונית אלקבץ היא הגיבורה שלי. אני מתה לעשות סרט 'רונית אלקבצי' ולעבור תהליך חשוף עד הסוף. ממנה אני יודעת שלא צריך לפחד מעודף דרמטיות. היא הייתה דיווה אמיתית. לעומתה בי יש משהו עממי, מתנצל, אצלה לא היה דבר כזה. מעבר ליופי שלה היא הייתה מעוררת השראה".

 יש לך התמכרות טלוויזיונית מביכה?
"משחקי הכס. זה לא מביך, אבל הקרדשינאנס כן. אני האחות השישית או השביעית במשפחה. אני מכירה את קנדל מגיל 8 וחשה גאווה שגידלתי את הילדה ואת קיילי, שלא האמנתי בה ועכשיו היא מיליארדרית. עכשיו אין לי ערוץ E אז נפרדתי מהן".

>>גם אנחנו עוקבות אחרי הקרדשיאנס

תגידי, איך זמרת כמוך לא הגיעה לאירוויזיון לפני שהבחירה הייתה בתוכנית ריאליטי?
"הציעו לי. לא היה לי אומץ כי ההופעה שלי נוגעת ברגש והיא לא שואו. חשבתי שאני לא מתאימה ופחדתי מכישלון ולהתאכזב אז העדפתי לא לעשות. אבל הינה הזוכה מפורטוגל, בשנה שלפני נטע, הביא רגש ופתאום התחשק לי להיות שם. ונטע? איזו אמירה היא הביאה. אין דברים כאלה, הרגשתי גאה להיות ישראלית".