אחרי שהתאחדה עם בתה: אמה של נועה ארגמני נפטרה

נועה וליאורה ארגמני | צילום: רשתות חברתיות, סעיף 27א חוק זכויות יוצרים
נועה וליאורה ארגמני | צילום: רשתות חברתיות, סעיף 27א חוק זכויות יוצרים

בוקר עצוב כל כך: ליאורה ארגמני התמודדה עם סרטן ונאבקה על חייה עד הרגע האחרון בתקווה להתאחד עם בתה החטופה נועה ארגמני. הבוקר היא נפטרה

88 שיתופים | 132 צפיות

בוקר עצוב: ליאורה ארגמני, אימא של נועה ארגמני, הלכה לעולמה.

>> בקול שקט, מרוגש וסדוק: נועה ארגמני מדברת לראשונה

ליאורה סבלה מסרטן מתקדם כבר כשבתה היחידה נחטפה בשבעה באוקטובר מפסטיבל נובה, ומצבה הלך והתדרדר לאורך שהותה בשבי. היא נאבקה על חייה עד הרגע האחרון, ומדינה שלמה התפללה מכל הלב עבורה ועבור בן זוגה ואביה של נועה, יעקב ארגמני, שהאם והבת יספיקו להתאחד.

העיתונאית קרן מרציאנו ספדה לליאורה ארגמני וכתבה בפוסט שהעלתה באינסטגרם: "בערב ליל הסדר הגעתי אליהם הביתה, ליאורה ישבה על כיסא גלגלים, נפוחה מתרופות וטיפולים, בקושי מדברת. יעקב לא זז ממנה. חיבק, ליטף, נישב את הדמעות שהיו שם כל הזמן. בדיעבד, זה היה הריאיון האחרון. כמה היא נלחמה שנועה תחזור. יש לפחות נחמה בעובדה שהספיקה לראות אותה, גם אם המפגש הזה לא קרה כמו שכולנו רצינו לדמיין. נוחי על משכבך בשלום ליאורה".

נועה חולצה מהשבי בעזה במבצע צבאי בחודש שעבר, ביחד עם החטופים אלמוג מאיר ג'אן, שלומי זיו ואנדריי קוזלוב. במהלך המבצע נהרג פקד ארנון זמורה. לפי הדיווחים, מרגע ששוחררה, נועה הקדישה את כל זמנה לאמה ולטיפול הרפואי שלה. בשבת האחרונה פרסמה נועה סרטון ובו היא משתתפת בצער משפחתו ומודה לו ולהם על גבורתו, וכמו כן מודה לאזרחיות ואזרחי ישראל שנלחמו ברחובות למענה ולמען שאר 120 החטופות והחטופים שנותרו בשבי, בהם גם בן זוגה אבינתן אור, שנחטף אף הוא בשבעה באוקטובר מאזור המסיבה ברעים.

משתתפות בצער נועה ויעקב ארגמני, וכואבות את העובדה שליאורה נאלצה להעביר את חודשיה האחרונים בכאב לב עמוק כל כך, בחרדות ובדאגות מתמשכות לבתה.