"חיי מין זה מותרות": 10 דברים שלא אמרו לנו על כריתת שד

צילום: shutterstock
צילום: shutterstock

תכננת להיניק? תשכחי מזה. רצית להמשיך ליהנות מסקס? חבל. אבל היי, תתנחמי בכך שבגדים יישבו עלייך מדהים. כל מה שלא סיפרו לנו על כריתת שד

88 שיתופים | 132 צפיות
איור: מיכל רוט
איור: מיכל רוט

1. בשעות שבין שיחת הטלפון שבה אומרים לך להגיע בדחיפות על הבוקר לבית החולים, לבין קבלת תוצאות הבדיקות בבוקר עצמו, תמצאי את עצמך מקבלת את ההכרעות הכי גדולות בנוגע לשארית חייך.

2. תגלי שאם את בוחרת לבצע שחזור, תקבלי שתלי סיליקון באותו הניתוח.

3. אם את מתחת לגיל 40־45, חוות הדעת הרפואית הגורפת היא לכרות גם את השד הבריא כדי להציל את החיים שלך. בדקי היטב אם יש אלטרנטיבות.

4. אם לא רצית עד עכשיו או לא הספקת להביא ילדים – תגלי שהולך לכאוב לך מאוד על כך שלעולם לא תוכלי להיניק.

5. בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח לא תוכלי להסיר שערות בבית השחי. אשת זאב זה אולי דימוי שיעבור לך בראש, בפועל – לא מחריד, לא סוף העולם, אפשר לתרגל כאקט פמיניסטי.

6. כשמבשרים לך שאת צריכה לבצע כריתה, את בעיקר עסוקה בלא למות. כל היתר הופך לפריבילגיה, ובפריבילגיה הכוונה לחיי המין שלך. אף אחד לא מדבר על כך שאת עומדת לעבור כריתה של איבר ארוגני בטירוף, ושההנאה המינית שלך והאופן שבו את עושה סקס עומדים להשתנות לתמיד. אם עושים שחזור שד, למעשה מאבדים לחלוטין תחושה בחזה ובפטמה, כי תאי העצב ניתקים מהגוף. אל תתלי תקווה בכך שאולי תהיי מבנות המזל שחוזרת להן התחושה – את לא הולכת להרגיש כלום יותר. לא יותר ממה שאת מרגישה ברגע זה את האוזן של ילד בטנזניה. החדשות הטובות: הגוף לומד לפצות על האובדן באמצעות הגברת תחושות חדשות במקומות חדשים, אם משקיעים במין. צריך להתאמץ כדי לגלות איך ואיפה, וצריך לאמן את הגוף להתחרמן ולגמור ממקומות חדשים. זה לא יהיה אותו דבר, זה יהיה אחר, ועם הזמן האורגזמה שלך תהיה חזקה שוב.

7. אם אין לך פרטנר, להיכנס לטינדר זה אחד הדברים הכי מפחידים שיש. תרגישי שאת מאבדת את השדיים בשלב שבו את זקוקה לחזה כחלק מהמרכולת שלך בדרך לזוגיות, שלא לדבר על סקס מזדמן. אין לך מושג אם זה יקרה ואיך זה ייראה, עכשיו כשאת חלק מ"ספסל הפצועות".

8. גברים לא באמת מבינים מה זה אומר כריתת שדיים, לכן צריך להיות מאוד גרפיים איתם. הם עלולים לחשוב ששחזור שדיים משמעותו פרוטזה חיצונית או חליפת ציצי מפלסטיק כמו של בובות ראווה. באימא.

9. לפרטנרים פוטנציאליים שהם גם אנשים טובים, מלאי חמלה ועם ראש על הכתפיים, זה לא מפריע. כואב להם עלייך ועל מה שאת עוברת, אבל הם לא יימשכו אלייך פחות ולא יאהבו אותך פחות.

10. בגדים הולכים להיראות עלייך כל כך הרבה יותר טוב אחרי.

>> למה לא אמרת לי: הפסקנו עם הגלולות וגילינו את האישיות שלנו מחדש
>> למה לא אמרת לי: כל הדברים שלא מדברים עליהם – הפרויקט המלא