"מעניין לי את התחת". המעצבת טובה'לה לא מתרגשת מהסערה

טובל'ה חסין | תמונה באדיבות המצולמת
טובל'ה חסין | תמונה באדיבות המצולמת

זוכת פרס מפעל חיים, המעצבת טובהל'ה חסין חוטפת ביקורות בכל פינה ברשת מדוגמניות פלאס סייז כמו שי זנקו, תקווה גדעון ואוראל צברי. המעצבת לא מתחרטת: "האמירות שלי תמיד מדויקות ונכונות"

88 שיתופים | 132 צפיות

"אני מאוד מעריכה פלאז סייז אבל בתצוגה שלי אני חייבת אותן דוגמניות אמיתיות בכל רמ"ח אבריהן. אני לא אכנע לטרנד הזה", אמרה המעצבת טובהל'ה חסין, שזכתה בפרס מפעל חיים במסגרת שבוע האופנה קורנית תל אביב המתקיים השבוע, וגם הציגה במסגרתו תצוגה אופטימית במיוחד. היא אמרה את הדברים בריאיון בשבוע לצוות התוכנית "ערב טוב עם גיא פינס" ובכך עוררה סערה בתעשייה, וכצפוי גם ברשתות החברתיות.

>> נטלי דדון מתחננת בפני העוקבים "תפסיקו, פשוט די!"

כוכב הרשת אוראל צברי היה הראשון להתנגד: "מכעיס לשמוע מילים של זוכת פרס מפעל חיים דווקא בשבוע שבו יש רוחות של שינוי מבורך ודוגמניות בכל המידות". והמעצבת לא התרגשה: "אני מיושנת, ובחלומותיי כשאני מעצבת אני רואה את מי שהייתי רוצה וחולמת להיות. אל תיקח ממני את הדמיון והיצירה למען אג'נדה שאני מכבדת בחיי היומיום. זה באמת מה שחשוב", השיבה לו והוסיפה: "אתה מוזמן לסטודיו שלנו. אני בטוחה שתשנה דעתך".

הדוגמנית הישראלית הבינלאומית, שי זנקו, שרק לאחרונה הוגדרה על ידי מגזין ווג כמי ש"משנה את תעשיית האופנה" וידועה בכך שכחלק מהאג'נדה שלה היא לא משתפת פעולה עם חברות שלא מייצרות בגדים במידות אלה, לא נשארה אדישה: "אני דוגמנית בכל 'רמ"ח איברי' לא סתם ולא בחסד. השנה היא 2022 והגיע הזמן שיתחילו להבין פה שזה לא גימיק!!! חלאס". כתבה.

גם הדוגמנית גילי מועלם זעמה על האימרה השנויה במחלוקת: "היי אני גלי ואני דוגמנית לכל דבר. עולם האופנה משתנה והגיע הזמן שתתקדמי איתו ביחד", כתבה בפוסט בעמוד האינסטגרם שלה: "להגיד 'אני מאוד מעריכה פלאס סייז' ואז לקרוא לנו טרנד ולבטל אותנו? את אמורה לדעת יותר טוב מזה, למילים יש כוח ואת נמצאת במעמד שיש לו הרבה חשיפה. תחשבי על כמה נזק גרמת עכשיו לנשים ונערות צעירות. אני מדגמנת בחו"ל ושם עולם האופנה הרבה יותר מפותח מפה עם מותגים ענקיים, התקדמו והבינו שאנחנו לא גימיק ונותנים מקום לכולם. מי את שתקבעי מי דוגמנית ומי לא? אני מאוד מאוכזבת".

תקווה גדעון אמרה: "רק לפני יומיים צעדתי בשבוע האופנה ולא הרגשתי פחות דוגמנית מאף אחת אחרת. כל העולם כבר התקדם והבין שצריך לעשות שינוי בעולם האופנה ושיש מקום לכולם! זה כל היופי וזה נקרא 'אמיתיות'. לא אידיאלי היופי שאת מנסה לשמר שכולם כבר הבינו שכבר לא קיימים".

גם הדוגמנית שמחה גואטה לא שמרה על שתיקה: "מה זה דוגמנית אמיתית? זו אמירה מיותרת כל כך. אני כאן לאורך שנים לנרמל מגוון אידיאלי יופי שונים והרחבת מודל היופי בישראל. ולא, אני לא מעודדת השמנה, וגם לא מעודדת אשליה. אני מראה מציאות".

"גם אני פלאס סייז", טובל'ה חסין | תמונה באדיבות המצולמת
"גם אני פלאס סייז", טובל'ה חסין | תמונה באדיבות המצולמת

פנינו למעצבת המוערכת טובל'ה חסין, וזה מה שאמרה בתגובה: "חיכיתי לפרס הזה כמעט 76 שנה, אני לא יודעת אם למישהו היה מניע. ומה שענו – ענו במקומי. אני לא שם. אני בת 75 וחצי ומעניין לי את התחת מה עמד מאחורי זה. האמירות שלי תמיד מדויקות ונכונות. טייס צריך כישורים להטיס מטוס ולא יתנו למישהו בגובה מטר להיות כדורסלן וגם דוגמנית זאת דוגמנית".