ושבו עוקבים לגבולם: הסוף המפתיע של ג'יימס צ'ארלס

טאטי וג'יימס צ'ארלס | צילומים: Emma McIntyre/Getty Images, Eugene Gologursky
טאטי וג'יימס צ'ארלס | צילומים: Emma McIntyre/Getty Images, Eugene Gologursky

אחרי כמעט חודש בו הרשת סערה סביב הריב של ג'יימס צ'ארלס וטאטי ווסטברוק, מסתבר שהכל היה לחינם. כל הפרטים על הקרב הגדול של הביוטרים

88 שיתופים | 132 צפיות

בזמן שריירנו על אוסף השמלות המרהיב של אל פנינג בפסטיבל קאן, עולם הביוטי רעד בעקבות ריב מתוקשר בין שני הטיטאנים הכי גדולים של התעשייה. בצד הימני של הזירה עומד ג׳יימס צ׳ארלס, יוטיובר בן 19 בלבד הידוע בהתלהבות יתרה מהיותו סלב עם ערוץ יוטיוב המונה 13 מיליון מנויים. בצד השמאלי של הזירה טאטי ווסטברוק שגם היא יוטיוברית ידועה (בת 37), בעלת 10 מיליון מנויים בערוץ היוטיוב שלה. אם אתן שואלות את עצמכן ״וואט דה פאק, מי אלה?״, חשוב להדגיש שמדובר בדמויות סופר משפיעות בתחום האיפור, אלה המושכים בחוטים לגבי איך ייראה הפרצוף שלנו בעונה הקרובה. כן, אפילו יותר ממשפחת קארדשיאן-ג׳נר או כל מאפרת סלבס. כזכור, תעשיית הביוטרים – משפיעני הביוטי ברשת, בדגש על איפור – מגלגלת מיליוני דולרים בשנה והשניים הללו נמצאים בחוד החנית של הביוטרים הבינלאומיים.

ג'יימס צ'ארלס במט גאלה | צילום: Neilson Barnard/Getty Images
ג'יימס צ'ארלס במט גאלה | צילום: Neilson Barnard/Getty Images

>> "עברתי שיימינג מכוער ברשת ושרדתי כדי לספר"

השניים היו חברים הכי טובים, חברות שהתחילה לפני כמה שנים כשצ'ארלס היה עוד מעריץ שרוף של ווסטברוק והחליט לפנות אליה. היא זיהתה בו פוטנציאל ועזרה לו להשתלב בתעשייה. מאז זרמו הרבה שימרים מוגזמים בנהר השטיחים האדומים וכיום צ'ארלס הרבה יותר מפורסם ממנה. ווסטברוק לא התרגשה מהעניין ופירגנה לו כל עוד הוא היה נאמן למותג הוויטמינים שלה וקידם רק אותו ברשתות החברתיות שלו. אבל אז צ'ארלס שבר את הסטטוס קוו ופירסם תוכן שיווקי בעמוד האינסטגרם שלו של – ניחשתן נכון – החברה המתחרה לווסטברוק. אחרי מתקפת ציוצים דו צדדית וסרטון שחברה טובה של צ'ארלס עשתה נגד ווסטברוק, היא החליטה לפתוח קופת שרצים שהשאירה את האינטרנט בהלם.

הסרטון המדובר, שאורכו כ- 43 דקות, התפרסם עם הכותרת "BYE SISTER" ועומד על 50 מליון צפיות נכון לעכשיו ונמצא במצב "לא רשום", כלומר אם תחפשו בגוגל או יוטיוב לא תמצאו, אבל מי שיש לו את הלינק (שזה גם אנחנו והוא נמצא כאן למעלה) עדיין יכול לצפות. בסרטון חשפה ווסטברוק את "פרצופו האמיתי״ של צ׳ארלס. לפי השערות ברשת היא הרוויחה מהסרטון כ-35 אלף דולר ויכול להיות שזאת אחת הסיבות לזה שהיא עדיין לא מוחקת אותו גם כשהכל נגמר (מיד תגלו איך). בין אינספור השחרות בהן היא מאשימה אותו כאדם לא אמין, לא יציב ושקרן, היא מתייחסת בסרטון גם לשתי תקריות מטרידות בהן היה מעורב. הראשונה כללה מערכת יחסים רעילה, בה צ'ארלס הטיס דוגמן אינסטגרם איתו לפסטיבל קואצ'לה, אחרי שאותו בחור הבהיר לו שהוא סקרן מבחינה מינית אבל לא יודע אם הוא יוכל לממש איתו את היחסים. כשהדוגמן דחה את צ'ראלס יצא צ'ארלס במסע שיימינג והכפשות כלפי אותו בחור וניסה להוציא אותו מהארון בפומבי.
אבל ההתייחסות הכי בולטת באותו מונולוג של ווסטברוק היא לגבי התקרית השניה שהתרחשה ביום ההולדת שלה במסעדה בסיאטל. לדבריה, במשך כל הערב צ'ארלס בחן את המלצר ששירת אותם, פלרטט איתו ולא הסכים לקבל את העובדה שהוא סטרייט. היא מספרת שהעירה לו על כך ובתגובה הוא אמר לה "אל תדאגי, הוא יזרום איתי, אני מפורסם". לא הרבה זמן אחרי שפורסם הסרטון, העלה צ'ארלס גם הוא סרטון בו הוא מנסה לתת הסברים ובעיקר להתנצל, בפני ווסטברוק ובפני המלצר, מה שלא עזר לו במיוחד.

טאטי ווסטברוק | Emma McIntyre/Getty Images
טאטי ווסטברוק | Emma McIntyre/Getty Images

בתגובה לסרטון הזה הציפו את הרשת עשרות סרטונים, ציוצים ואינספור כתבות ובהם שלל יוטיוברים (ביניהם של ג'פרי סטאר) שטענו שההצלחה של צ'ארלס עלתה לו יותר מידי לראש וכמה הוא מסוכן לחברה. סלבס כמו אריאנה גרנדה, קיילי ג'נר, דמי לובטו וקייטי פרי הורידו ממנו עוקב באינסטגרם. במקביל, מעריצים שרופים ניסו להגן על צ'ארלס בטענה שהוא קיבל מהשניים מסרים כפולים אבל זה לא עזר: מיליוני עוקבים הפסיקו לעקוב אחריו, פרויקטים עתידיים שלו בוטלו והוא היה עתיד להפסיד הרבה מאוד כסף.

פרשיית צ'ארלס-טאטי, הפכה לנושא השיחה הלוהט של חובבות הביוטי ברשת וכל מי ששמה אייליינר לפחות פעם בחייה מדקלמת אותה בעל פה. מה שהתחיל כריב מתוקשר על תאקל בין השניים הפך לדיון שלם על מצבו הנפשי של צ'ארלס והאשמתו בהטרדות מיניות וניצול מעמדו.
אחרי שבועיים של שתיקה, ב-18/5, צ'ארלס פירסם סרטון בשם "No More Lies" בן 42 דקות בו הוא מגולל את הסיפור מנקודת המבט שלו. בו חשף בין היתר התכתבויות שהפריכו חלק מהטענות של טאטי ושאר שונאיו. אחריו הוא קיבל התנצלות מג'פרי סטאר ואפילו טאטי העלתה עוד סרטון בו היא חוזרת בה. עוקביו האבודים של צ'ארלס חזרו אליו (כמעט במלואם), השקט שב למחוזותיו והוא משדר עסקים כרגיל, כאילו כלום לא קרה. 

 

נראה כאילו הקלחת עומדת להסתיים, אבל עדיין הרבה סימני שאלה מהדהדים מעל פרשיית צ'ארלס-טאטי, ואם נתמצת אותם לשאלה אחת היא תהיה: מה לעזאזל קרה פה עכשיו? ובמילים אחרות: למה כל זה היה טוב? מה בעצם ווסטברוק ניסתה לעשות? לפי איך שזה נראה כרגע היא התעצבנה על זה שצ'ארלס פרסם חברה מתחרה לחברה שלה, החליטה פשוט לרסק לו את הקריירה ללא רסן ולחשוף את חייו הפרטיים שהיו גלויים לה כחברה בפני העולם כולו. אז יכול להיות שצ'ארלס בחור חזק עם סוללת עורכי דין, ויצליח לעבור את זה כשידו על העליונה ועם כמה לקחים. אבל מה אם לא? כל הסיפור הזה יכול היה להיגמר גם אחרת. אנחנו הגולשים נחשפנו לעשרות ריבים מתוקשרים שהסתיימו תמיד בהתנצלות מביכה או התגלו כפרסומת. ע"ע השקת מותג הגרביים של רוב קרדשיאן בשיאו של ריב מתוקשר ומלוכלך עם האקסית בלאק צ'יינה. אנחנו צריכים להיות חכמים יותר, לא לתת יד לכל רכילות שמגיעה אלינו, להפסיק לערוך משפטי שדה ולהבהיר בצורה ברורה: רוצים לריב? לא על הגב שלנו.