אקופרסורה: השיטה שתעלים את כאבי המחזור והמיגרנות

אקופרסורה: שיטת נקודות המגע | צילום: Shutterstock
אקופרסורה: שיטת נקודות המגע | צילום: Shutterstock

תגידו ביי למיגרנות, לכאבי המחזור ולבעיות השינה: האקופרסורה היא השיטה הזולה והיעילה שתעזור לכן להפחית את הכאבים, בדומה לדיקור אך ללא מחטים. פשוט לחצו על הנקודות הבאות בגוף ותראו איך הכאב והמתח נעלמים

88 שיתופים | 132 צפיות

 

לכל אחת מאיתנו יש את הדרכים שלה להירגע: אחת תלך לישון, אחרת תנעל נעלי ספורט ותצא לריצה, השלישית תנקה את הראש עם מוזיקה טובה, והרביעית כבר בכוס היין השנייה שלה. יש גם כאלה שיפנו למדיטציה, יוגה, מיינדפולנס או נשימות, ויש עוד כמה, שבעזרת לחיצות קטנטנות וממוקדות מסוגלות לטפל במגוון בעיות, כאבים ולחצים.

עולם הרפואה הסינית מציע פתרון קל ונגיש לטיפול ממוקד במגוון בעיות – אקופרסורה, שיטת נקודות הלחיצה. השיטה מבוססת על עקרונות הדיקור, כאשר את המחטים מחליף שימוש בלחיצות אצבע ישירות על נקודות אנרגטיות בכפות הרגליים, הידיים, הראש ועוד. כמו שאתן בטח מבינות, מדובר בתורה בת אלפי שנים – אבל מחקר חדש, שפורסם בכתב עת האמריקני לגינקולוגיה ומיילדות, מצא כי לאקופרסורה יכולת להפחית משמעותית כאבי מחזור. התגלית הובילה לשלל פתרונות עתיקים לבעיות וכאבי העולם המערבי. כל שעליכן לעשות הוא לאתר את הנקודה המתאימה, וללחוץ עליה למשך 5־7 דקות באופן מתון עד לתחושת הקלה.

לחיצות קטנטנות וממוקדות המסוגלות לטפל במגוון בעיות | צילום: shutterstock
לחיצות קטנטנות וממוקדות המסוגלות לטפל במגוון בעיות | צילום: shutterstock

עוד כתבות מעניינות
הוויברטור שהביא אותנו לאורגזמה בזמן שיא
איך מתחילים לאהוב את עצמך?
"המיינדפולנס הוא חבר, פסיכולוג ותרופה פסיכיאטרית באחד"

כאבי מחזור

מחזור הוא מטרד גדול מספיק מבלי שאנחנו מתפתלות מכאבים במיטה ומחבקות בקבוק חם. מחקר שבוצע באוניברסיטה בברלין בדק את השפעת נקודות לחיצה בקרב 221 נשים הסובלות מכאבי מחזור חזקים במיוחד. חלק מהנשים ביצעו טיפול בנקודות הלחיצה, והיתר קיבלו כדורים משככי כאבים. אחרי חצי שנה, 58 אחוז מהנשים שטיפלו בכאב באופן טבעי דיווחו על כאב מופחת במהלך המחזור. בנוסף, מי שהשתמשה בטכניקת נקודות הלחיצה הסתמכה פחות על משככי כאבים. אז רגע לפני שאתן שולחות יד לבקבוקון האדוויל הקרוב, הניחו ארבע אצבעות מעל לעצם המפרק של כף הרגל, מהצד הפנימי של השוק, בדיוק מעל האצבעות נמצאת נקודת הקסם.

שינה

נדודי שינה הם בעיה נפוצה אצל רבים, אפשר להאשים את הטלפון, ואפשר פשוט לעצום את העיניים ולנסות להירגע. נשים הרות ייאלצו לבצע הדמיות שינה, אך כל השאר מוזמנות ללחוץ על אחת מנקודות הגוף המיוחסות להפחתת עייפות והקלה בהירדמות. פשוט הניחו אצבע במרחק של כ־10 ס"מ מתחת לקצה אצבעות הרגליים (על גב כף הרגל), בין עצם המסרק של הבוהן לעצם המסרק של האצבע שלידה. תדעו שהגעתן אליה כשתחושו את העצם הבולטת של הבוהן, לצדה של העצם העדינה יותר של האצבע שלידה.

לשינה רגועה | צילום: Shutterstock
לשינה רגועה | צילום: Shutterstock

כאבי ראש ומיגרנות

את הנקודה הבאה תוכלו ללחוץ בנוחות ובקלות, בכל שעות היום –  אופציה נוחה במיוחד כשמתפתחת המיגרנה מהפלורסנטים במשרד. ערסלי את ראשך בין כפות הידיים כאילו שאת עושה כפיפות בטן (אל תדאגי, לא לשם זה מוביל), האגודלים מונחים בקצה הגולוגולת ממש במעלה הצוואר ונמצאים בדיוק בנקודה הנכונה, עסי את נקודת הלחיצה והרגישי את המתח מתפוגג. כאב הראש עדיין לא עבר? נסי לאתר נקודה נוספת הנמצאת בחיבור שבין האגודל לאצבע המורה.

עובד כמו קסם | צילום: Shutterstock
עובד כמו קסם | צילום: Shutterstock

מתח וחרדה

כולנו מכירות את ההשפעה המזיקה של הסטרס, אבל לחלק לא מבוטל מאיתנו יוצא להיתקל בו על בסיס יומיומי. כשהעולם מציף אתכן, ויש תחושה שבעוד שנייה אתן מאבדות את זה, שימו אצבע בקצה הזרוע, ממש על יד כפל המרפק ותרגישו את הסטרס זורם לו החוצה. אחרי חמש דקות של נשימה עמוקה ועיסוי עקבי וחזק של הנקודה הזו – תחזרו לעניינים, קצת יותר מחוזקות ורגועות. אם את סובלת מדיכי, כלומר תסמיני דיכאון קלים, נסי לעסות את הנקודה שנמצאת מרחק שלוש אצבעות מהברך, בצידו הפנימי של השוק.  

תוך כדי נשימות | צילום: Shutterstock
תוך כדי נשימות | צילום: Shutterstock
לפני שאת מוציאה את התרופות מהמגירה | צילום: Shutterstock
לפני שאת מוציאה את התרופות מהמגירה | צילום: Shutterstock
נקודות הלחיצה המרגיעות ביותר | צילום: Shutterstock
נקודות הלחיצה המרגיעות ביותר | צילום: Shutterstock