סתיו שפיר

חברת כנסת מטעם מפלגת העבודה, שירתה בצבא כעיתונאית "במחנה" והמשיכה לאחר מכן לקריירה תקשורתית קצרצרה. החלה את דרכה הציבורית כאחת ממובילות המחאה החברתית ב-2011, המחאה הגדולה בתולדות המדינה. משם הדרך אל הכנסת הייתה קצרה אך רצופת מכשולים. בפריימריז של 2012 הגיעה במקום התשיעי. שבע שנים מאוחר יותר, בפריימריז האחרונים טיפסה למקום השני במפלגה, אחרי שלי יחימוביץ'.

על אף עמדותיה השמאלניות שפיר מאמינה שצריך ללמוד מהנהגת המתנחלים, ולהציב עובדות בשטח.  שפיר היא לוחמת מטבעה, ומוכרת בזכות פעילותה חסרת הפחד בועדת הכספים של הכנסת, בה היא מנסה ללא הרף לעקוב אחר כספי הציבור ולהבין לאן ובעיקר איך הם מנותבים, או בקיצור עושה את המוות למי שמנסה לבצע מחטפים על גב הציבור. פרויקטים נוספים שהיא מנסה לקדם הם החוק לשכירות הוגנת וככלל לקדם מדיניות רווחה בארץ. את פעילותה הלוחמנית היא מקפידה להעלות לרשתות החברתיות וצוברת תמיכה ציבורית גורפת. זאת הסיבה גם שהפכה לגיבורה חברתית בקרב הציבור באופן שחוצה מפלגות.

בלב החיים האינטנסיביים של חברת הכנסת שלא נחה לרגע, שפיר מצליחה גם לנהל זוגיות עם טייס מסוקים במילואים, ולהדוף את לחצי הסבתות לחתונה.

הכל
כתבות
עסקאות
ראו עוד