שני דפני גולדשטיין: "אני לא מוכנה להתחתן מתוך פשרה"

שני גולדשטיין | צילום: ליאת שליט
שני גולדשטיין | צילום: ליאת שליט

מי שבר לה את הלב, איך נראה גבר החלומות שלה, ולמה היא לא תלך לעוד תוכנית ריאליטי. שני גולדשטיין חולמת על קרירת משחק בהוליווד ומגלה למה הוסיפה לעצמה את השם "דפני"

88 שיתופים | 132 צפיות

היא מכוונת הכי רחוק, להוליווד או ניו יורק. אומנם זה לא יקרה היום או מחר, אבל זה הכיוון: "אני לא יודעת באיזה פורמט זה יהיה, אם אהיה בפרונט או מאחורי הקלעים, אבל חד משמעית זה יקרה", אומרת בנחישות שני (שם שני – דפני) גולדשטיין, בקרוב 31, מי שפרצה לחיינו בעונה השמינית של האח הגדול בתחילת 2019.

נשמע קצת סוג של פנטזיה, לא?
"לא. אני עובדת למען הכיוון הזה. אני לא מספרת עדיין מה אני עושה אבל זה בהחלט היעד וזה לא בא ממקום שאני רוצה לעזוב פה. אני אוהבת את הארץ ואמצא לזה פתרון. הרצון לנסוע נובע מזה ששם הכל יותר גדול ויש יותר אופציות, לא מרגישה שגיל 31 הוא מבוגר מדי להוליווד. השאיפה שלי היא משחק כי אני שחקנית מלידה: למדתי משחק מגיל צעיר, במסגרת בית הספר הופעתי במחזות זמר ובשנים האחרונות למדתי משחק אצל גלית רוזנשטיין".

 

"הוספתי את השם דפני לשמי וזה החזיר לי את שלוות הנפש. הפסיק להטריד אותי מה אנשים חושבים עלי. לא כולם חייבים לאהוב אותי גם אני לא אוהבת את כולם"

 

לקרוא לך שני דפני מעכשיו?
"כן. סיימתי לימודי נומרולוגיה ובעצת נומרולוגית הוספתי את השם דפני לשמי. אני חושבת שמי שמשנה שם משנה את כל האופי, למשל גם כשנשים מתחתנות ומאמצות את שם הבעל, הן נהיות אדם אחר לגמרי".

מה השינוי עשה לך?
"נתן לי שקט ושלוות הנפש חזרה אלי בענק. פעם היה לי מאוד אכפת מה אנשים חושבים עלי, זה היה מציק לי, זה היה מניע אותי. היום זה הפסיק להטריד אותי לגמרי. לא כולם חייבים לאהוב אותי, גם ברשתות – גם אני לא אוהבת את כולם".

הוספת את השם בתעודות?
"לא. אבל יום אחד אשנה. חברות קוראות לי גם וגם, דפני הפך למין שם חיבה. בשביל ההורים שלי אני עדיין שני".

"אני יודעת מי אני"

בבית האח הגדול היא העפילה לגמר, זכתה במקום השני והתגלתה כצעירה דעתנית שלא דופקת חשבון וגרמה לכל גופי התקשורת לעקוב באדיקות אחרי חיי האהבה שלה.

כמעט נגעת בתהילה. מקום שני, התאכזבת?
"הייתי בטוחה שאזכה אבל כשנשארנו שניים, אביחי ואני, ידעתי שזה הוא ובפרסומות עוד לפני ההכרזה אמרתי לו מזל טוב".

את מרגישה שהאח הגדול עשה לך טוב?
"אני באתי לשם בידיעה שאני יודעת מי אני והשהייה בבית האח גרמה גם לכולם לדעת. אבל אני כבר לא במקום של תוכניות ריאליטי ולא אלך לעוד אחת".

היא גדלה בתל אביב, יש לה אחות אחת מהוריה, אחות נוספת מ"פרק ב'" של אימה, ולבן זוג של אימה יש עוד בן ובת. היא בוגרת עירוני ד', סיימה לימודי מדעי הרוח והחברה וגם אדריכלות פנים, ולדבריה כל הידע שצברה בלימודים משמש אותה בעשייה שלה היום. היא מדגמנת מעת לעת, משתתפת בפרסומות, הנחתה תכנית בריאות ברשת 13 ואת "באה בטוב" בערוץ 24, כותבת תסריט עם שותף, וכמובן – בלוגרית ויוצרת תוכן: היא אושיית רשת בטיקטוק ומנהלת פרופיל אינסטגרם עם כמעט 100 אלף עוקבים, יש לה תכנית שבועית ברדיו ירושלים 101FM, מדי שישי ב-14:00, הכוללת פינה קבועה עם כוכב הרשת קורן וויט, והיא בוחרת את המרואיינים ואת המוסיקה בעצמה.

נעים לך ברדיו?
"הכל נעשה בווייב טוב באווירה מכילה ונעימה, אני מדברת בתכנית על הכל, מפוליטיקה, דרך תוכניות טלוויזיה ועד נומרולוגיה, כולל ניתוח אופי של מי שנולדו באותו יום. למשל, הנומרולוגית בתכנית בדקה התאמות של הזוגות מחתונמי ונתנה סיכוי מסוים רק לניצן ומנו".

והתסריט?
"אני יודעת לכתוב. ואנחנו רוצים למכור אותו. נתחיל מכאן ונמשיך".

את רווקה וטוב לך?
"אני לא זוכרת מתי לא הייתה לי זוגיות בחיים חוץ מהתקופה האחרונה. תמיד הייתי במערכות יחסים ארוכות. כל התיכון היה לי חבר אחד, ואחריו היה לי חבר חייל. לא גייסו אותי לצה"ל בגלל שהייתי אנורקסית, אז נסעתי לחפש את עצמי בחו"ל והתאהבתי בבחור דרום אפריקאי חתיך למות, היינו יחד חצי שנה ואז חזרתי לארץ וזה נגמר. התחלתי לחפש כאן כיוון והיה לי חבר שלוש שנים ואז נפרדנו והחבר הבא היה שנתיים, ואז הגעתי לאח הגדול".

את שומרת על קשר עם האקסים?
"לא. למה אני צריכה לשמור איתם על קשר? אני לא בריב אבל לא רואה סיבה, הרי לא נהיה חברים. יש שיר שאני מאוד אוהבת 'נו מור פריינדס' – סיימתי איתך, אין ריב בינינו, אני לא מטנפת עליך אז שחרר אותי. פעם בשנה ביום ההולדת אפשר להגיד מזל טוב וחוץ מזה לא לפנות אלי".

היה לך רומן קצר?
"לפני שנתיים בפסח היה לי חבר איטלקי. הוא הגיע לביקור קצר בארץ, התחיל איתי בבר, נהיינו יחד ונסעתי אליו למילאנו, היה מאוד נחמד אבל זהו. היה ברור שאף אחד מאיתנו לא ימיר דת, או ישנה לוקיישן, אהבת אביב קצרצרה ואחרי הפסח יצאתי לחירות".

חרטות?
"לא, ואני לא מרגישה צורך להעלות גרה על דברים שקרו. זה מגוחך בעיני, נגמר. התקדמנו. היו לי בני זוג וגם הייתי קרובה לנישואין, כל מה שקרה היה צריך לקרות ואם לא קרה לטובה, ידעתי להתפתח ולגדול ממנו ולהיות האדם שאני היום. אדם לא יכול להיות מושלם, אין לאף אחד חיים מושלמים וגם לא צריך לרצות אותם. אם הכל קל מדי אתה הופך להיות ריק ומפונק".

"אני לא בלחץ. אם האחד הזה יבוא – אני אדע. זה יהיה מישהו שאני לא ארגיש שאני צריכה להסביר את עצמי מולו, זה הקונספט"

 

בסצנה התל אביבית יותר קל להיות רווקה?
"יש מצב. היו לי בתקופה האחרונה קשרים לחודש חודשיים, אני לא מרגישה שזה היה בזבוז זמן, אני מאמינה שכל הכרות חדשה וכל מערכת יחסים מתחילה מתוך מטרה לאהוב את הבן אדם, זה לא קורה כי זה לא פשוט אבל אני לא בלחץ. אם האחד הזה יבוא – אני אדע. זה יהיה מישהו שאני לא ארגיש שאני צריכה להסביר את עצמי מולו, זה הקונספט. אני באופן אישי לא יכולה לצאת לדייט במקום ציבורי אז או בבית שלי או בחוץ עם עוד אנשים. האחרון היה צעיר ממני בכמה שנים, בחור מהמם, ישבנו במסעדה בהרצליה היינו עם חברים, לא הסתכלנו זה על זו כדי שלא ירכלו עלינו,  מספיק נכנסו לתחתונים שלי".

"אם לא תתחילו, אף אחד לא יתחיל איתכן. גם גבר מרגיש לחץ מול אישה וזה שהאישה יוזמת את הקשר יכול להרגיע את האגו של הגברים"

 

את נכנסת לאתרי הכרויות?
"נכנסתי לאפליקציית באמבל שהיא אפליקציית היכרויות ייחודית כי בה רק הנשים יכולות לעשות את הצעד הראשון. האפליקציה הזאת יוצרת עולם יותר בטוח של דייטים ומנרמלת את ההתנהלות במרחב הציבורי. סיקרן אותי להסתכל איך זה עובד. זו אפליקציה בטוחה שאסור לדבר בה באופן לא מכובד, אסור לשלוח תמונות עירום, המטרה היא באמת להכיר. וברגע שההיכרות באה מהצד של הנשים, היא מנטרלת לגברים את הכיבוש ושום אישה לא תראה מוזרה ולא תראה נואשת. עד היום כשאישה מתחילה עם גבר מרימים גבה והאפליקציה מנרמלת את היוצרות. אם לא תתחילו, אף אחד לא יתחיל איתכן. גם גבר מרגיש לחץ מול אישה וזה שהאישה יוזמת את הקשר יכול להרגיע את האגו של הגברים. המפגש ייווצר רק אם שניים עושים לייק ולא נוצרת לאף אחד תחושה של פדיחה".

עבד לך?
"האם היה מאצ'? עוד לא, אבל חברות שלי נכנסו ויצאו לדייטים. יש שם קהל טוב, סופר איכותי. עצם העובדה שגבר נכנס לאפליקציה שרק הנשים יכולות לעשות את הצעד הראשון, אומרת עליו משהו טוב. לאחרונה אפילו צילמתי סרטון בו חילקתי טיפים לנשים איך להתחיל עם בחורים בבאמבל".

מה הופך דייט לדייט טוב?
"דייט טוב זה כזה שאני לא מרגישה בו בדייט בכלל, שנוח לי וכיף לי וגם לצד השני. אין לי סבלנות להצגות ולספר כמה אני מושלמת ולשמוע עליו כמה הוא מהמם. מעדיפה שיגידו לי מההתחלה מה הבעיות".

>> השיטה שתעזור לכן להפוך את הדייטים לאפקטיביים הרבה יותר

מה חשוב לך בבן זוג?
"שיהיה בן אדם אמין וישר. באמת זה הכי חשוב בסוף".

"יש 100 גברים שרצו להתחתן איתי אבל להגיד לך שזה היה נכון לי? לא. זה לא היה נכון. כשזה יקרה, זה יהיה טבעי"

 

מישהו שבר לך את הלב?
"כן. ולא רק זה, הוא גם הסיר עוקב לפני שחזר לאקסית שלו. יצאנו חודש. הוא באמת שבר לי את הלב, נטרפתי עליו. אבל בדיעבד הבנתי ששום דבר ממנו לא היה אמיתי, הכל דיבורים באוויר והבטחות ריקות. אני חושבת שהיום כולם חיים בסרט, חושבים שכאילו מעבר לפינה יגיע משהו יותר טוב, ושיש אופציות להכיר מישהו ואז לעבור איתו לקיבוץ".

פרקטיקה על פני רומנטיקה

מחשבות על להתמסד?
"אין לי פחד ממחויבות, אבל זה לא מה שאני קמה איתו דבר ראשון בבוקר. ואני אהיה כנה איתך, אני לא מוכנה להתמסד מתוך פשרה ובשביל הריצוי העצמי או החברתי, כשזה יקרה, זה יהיה טבעי. יש 100 גברים שרצו להתחתן איתי אבל להגיד לך שזה היה נכון לי? לא. זה לא היה נכון".

את מרגישה בדידות לפעמים?
"ממש לא. החיים שלי מלאים, היומן שלי מפוצץ. אני מתחילה לפעמים את היום בשבע בבוקר ולא תמיד אני מספיקה להחליף בגדים לפני שאני יוצאת לפגישה או למסעדה בערב".

"מחשב או אייפון ירגשו אותי יותר מפרחים, מישהו שיקלע למחשבה שלי. וכשהוא יחזור מהעבודה אני אהיה הכי חמודה ואכין לו ארוחת ערב מהלב"

 

את כבר דודה מאחותך הצעירה, לא עושה חשק?
"דנה אחותי בת 27, היא עם הגבר שלה מגיל 17 אז טבעי שבגיל 27 היא תהיה נשואה ואימא. האם זה עושה לי חשק? כן. ואני גאה להיות דודה לתינוקת, אבל אין לי לחץ על כלום. הכל אצלי באיזי".

את רומנטיקנית?
"לא, אני פרקטית. אבל הולכת אחרי הלב ולא עושה חשבון. אני אוהבת מחוות ומתנות פרקטיות. רוצה שבן הזוג יבוא לאסוף אותי, וגם כשמדובר במתנות אני בעד מתנה פרקטית – פרחים לא מדברים אלי, משהו שאני צריכה, מחשב או אייפון ירגשו אותי יותר מפרחים, מישהו שיקלע למחשבה שלי. וכשהוא יחזור מהעבודה אני אהיה הכי חמודה ואכין לו ארוחת ערב פרקטית, אבל מהלב".

את יכולה לשרטט את דמות גבר החלומות שלך?
"גבוה, מוזר וחכם".

ועשיר?
"לא כזה דחוף לי. אני חושבת שיופי וכסף אצל גבר זה בונוס, זה לא העיקר".

***

הכתבה נעשתה בשיתוף באמבלאפליקציית היכרויות שהוקמה כדי לאתגר את התפקידים המגדריים בתהליך הדייטינג. כיום באמבל מעצימה עשרות מיליוני יוזרים ברחבי העולם לעבור את תהליך ההיכרויות באופן משמעותי ובטוח. האפליקציה מקדמת מערכות יחסים שוויוניות ומכבדות ובבאמבל רק הנשים עושות את הצעד הראשון, באופן שמערער נורמות מגדריות בנות מיליוני שנים. להורדת האפליקציה.