מכירת דגל פלסטין והפסקת המשלוח החינמי לארץ: ענקית האופנה SHEIN נגד ישראל

SHEIN תומכת בטרור ובחמאס - ויוצאת נגד ישראל | צילום: YUICHI YAMAZAKI/AFP via Getty Image
SHEIN תומכת בטרור ובחמאס - ויוצאת נגד ישראל | צילום: YUICHI YAMAZAKI/AFP via Getty Image

הישראליות אוהבות מאוד את ענקית האופנה המהירה SHEIN? מהיום לא כל כך. באתר האופנה הסיני החליטו להביע תמיכה בחמאס ובטרור, ולפגוע בקהל הלקוחות הישראליות בדרכים שונות. כל הפרטים

88 שיתופים | 132 צפיות

האם ענקית האופנה המהירה SHEIN, האהובה מאוד על הישראליות והישראלים, תומכת בחמאס ובטרור וקוראת לחרם על ישראל?

>> באו לחזק: אלה הסלבס מחו"ל שתומכים בישראל

בעוד שמפורסמות רבות בעולם תומכות בישראל, ואף מתגייסות למאמץ ההסברה לעולם על הזוועות הנתעבות שחולל חמאס, חברת האופנה פרסמה אתמול (ראשון) כי היא מוכרת דגלי פלסטין אצלה באתר, ולצערנו זה לא נגמר שם. בהמשך היום החברה אף הוציאה הודעה כי היא מפסיקה לאלתר את העבודה עם משפיענות ומשפיענים ישראלים, ולא רק זאת, אלא שהיא גם מבטלת את אפשרות השילוח החינמי בימי ראשון – רק לישראל.

דגל פלסטיו באתר שיין | צילום: צילום מסך, shein
דגל פלסטיו באתר שיין | צילום: צילום מסך, shein

בקבוצת הפייסבוק הגדולה של "SHEIN ישראל", המונה 320 אלף עוקבות, ישראליות רבות שהיו עד לפני מזמן קונות נלהבות באתר, הודיעו כי יפסיקו לקנות שם: "אני ביטלתי את החשבון, אין כפרה על זה, מכירות משהו דומה ל-SHEIN שלא תומך במחבלים וטרור?", כתבה אחת. "אנחנו כוח קנייה עצוםםםם ב-SHEIN, לא לפרנס אותם. האפליקציה נמחקה", כתבה אחרת. "יתמכו בך? הם חמאס בעצמם", השמיצה את החברה עוקבת אחרת. "היה דגל, וכשמחפשים באתר הוא סולד אאוט. הם מפחדים לאבד את הלקוח היקר שלהם וטוב שכך!!!", זעמה ישראלית נוספת.

>> "ביקשתם סליחה? יש בכם טיפת אשמה?": אימהות נגד ממשלת ישראל

שוויה של החברה שעומדת מאחורי אתר האופנה הסיני – שעקף מזמן את זארה ו-H&M – עומדת על 100 מיליארד דולר נכון ל-2022. שמה מקושר באופן תדיר לתחלואות האופנה המהירה, בתור מי שגורמת לנזקים אקולוגיים הרסניים וידועה כמקום עבודה שזכויות אדם הן ממנו והלאה. בשנה שעברה נחשפה האמת המכוערת שמאחורי אתר SHEIN, בתחקיר של ערוץ החדשות הבריטי צ'אנל 4 בשנה שעברה. בתחקיר יסודי בן 47 דקות, נחשפו תנאי ההעסקה המחפירים של עובדי המפעלים שמכינים בדם, יזע ודמעות את הבגדים שנמכרים במחירים זולים כל כך. ערוץ 4 ועיתון i newspaper שלחו תחקירנית במסווה לעבוד במפעל תחת שם בדוי. על פי התחקיר עובדי המפעל מרוויחים בסך הכל כ-4 סנט על כל פריט אופנה שהם מייצרים, המשכורת החודשים שלהם מוערכת בכ-1,950 ש"ח, הם עובדים כ-18 שעות ביום – כולל בסופשי שבוע – וזכאים ליום חופש אחד בחודש. כמו כן, כל פועל נדרש לתפור כ-500 פריטים ביום, ובמידה והעובדים עושים אפילו טעות אחת, הם נקנסים בסכום שיכול להגיע לשני שליש מהשכר היומי שלהם.

נוכח התחקיר קראו ישראליות רבות לחרם על SHEIN בשנה שעברה, וכעת הקריאות הללו חוזרות על עצמן בקבוצת הפייסבוק הישראלית של לקוחות החברה. גם אנחנו מצטרפות לחרם על SHEIN.