לא רק דוגמניות רזות: שבוע האופנה תל אביב 2018 נגד אידיאל היופי

וכך זה נראה בשנה שעברה: אסתי גינזבורג בשבוע האופנה תל אביב 2017 | צילום: אבי ולדמן
וכך זה נראה בשנה שעברה: אסתי גינזבורג בשבוע האופנה תל אביב 2017 | צילום: אבי ולדמן

שבוע האופנה התל אביבי יוצא לדרך ומכריז על מהפכה עם עשרות דוגמניות בכל המידות והגבהים. "אופנה שייכת לכולם" מצהיר מפיק האירוע מוטי רייף ומבטיח שלא מדובר בגימיק. אילו מעצבים יציגו ואיפה תוכלו לראות את התצוגות? כל הפרטים

88 שיתופים | 132 צפיות

 

"לאורך השנים הובלנו מודל יופי לא מציאותי. אנחנו רוצים לעצור את זה ולהגיד שאופנה שייכת לכולם. יש לנו הרבה כוח בידיים ורק אנחנו יכולים לעשות את התיקון", כך פתח הבוקר (שלישי) מוטי רייף את מסיבת העיתונאים לרגל שבוע האופנה תל אביב 2018. אירוע האופנה המקומי יתקיים בין ה-10 ל-13 במרץ במתחם התחנה בתל אביב, ולראשונה מזה ארבע שנים, ללא חסות של קבוצת גינדי כי אם בחסות חברות מסחריות שונות, רבות מהן מעולם התכשיטים, ותוך שיתוף פעולה עם עיריית תל אביב.

שבוע האופנה תל אביב – כל העדכונים

36 מעצבים ישתתפו בשבוע האופנה המקומי, ביניהם מעצבים מנוסים שכבר הציגו בשבועות האופנה בעבר כמו גם מעצבים צעירים בתחילת דרכם וכולם יציגו קולקציות קיץ. בין השמות ברשימה תוכלו למצוא את דורין פרנקפורט, טובהל'ה, גדעון וקארן אוברזון, אלון ליבנה, ויוי בלאיש, לרה רוסנובסקי הולילנד, דרור קונטנטו, עידן לרוס, רימה רומנו, מעצבת התכשיטים מאיה גלר, סמפל, אביתר מייאור, נובוריש דוג, הילי ארי, גל שנפלד ל- Mews ונדב רוזנברג ל- Northern Star . בנוסף יתקיימו גם תצוגות של המחלקה לעיצוב אופנה של בית הספר שנקר, חממת המעצבים הצעירים של מפעל הפיס, תצוגה מטעם עמותת "הופכות את היוצרות" המסייעת לנשים שיצאו ממעגל הזנות בשיתוף עם מותג התכשיטים המקומי Yvel.

שבוע האופנה ייפתח כנדרש עם שיא הגלאם בערב גאלה שיכלול מחווה למותג התכשיטים פנדורה. על המסלול תיחשף לראשונה קולקציית Shine שתוצג על ידי כוכבות כמו מיכל אנסקי, לינור אברג'יל, חן אמסלם, נטלי דדון, קורין גדעון ועוד. וכולן ילבשו אאוטפיטים בצבעי זהב וכסף שעוצבו על ידי 25 ממעצבי האופנה המובילים בארץ.

שבוע האופנה תל אביב 2017 | צילום: שי פרנקו
שבוע האופנה תל אביב 2017 | צילום: שי פרנקו

 

אבל כאמור הבשורה האמיתית היא לא תמהיל המעצבים אלא תמהיל הדוגמנים שיצעדו על המסלול. "זו הפעם הראשונה בארץ ובעולם שפותחים שבוע אופנה בסימן אידיאל היופי המשתנה" סיפר רייף והודה כי הרצון לעשות את השינוי המדובר בער בו כבר תקופה. מדוע זה לא קרה עד עכשיו? רייף לא אמר באופן מפורש כי מה שמנע מבעדו לעשות את השינוי המדובר הוא מעורבותה של קבוצת גינדי באירוע, אבל הדגיש כי העצמאות שיצא אליה השנה וחוסר התלות בנותן חסות אחד – אפשרו לו לפרוש כנפיים.

רייף מריץ את שבוע האופנה המקומי כבר 6 שנים נגד כל הסיכויים. ניצנים של שינוי נראו כבר בשנה שעברה, אז הזמין את המעצבת אנה לוקצקי להצעיד על המסלול דוגמיות מכל המידות והגילאים. על אף הכוונות הטובות התצוגה זכתה לשלל ביקורות על כך שתיחמה הרחק ומאחור את מי שכבר זכו לכותרת הלעוסה "נשים אמיתיות". בהמשך אף התברר שהנשים שצעדו על המסלול לא קיבלו שכר על עבודתן, וזאת כמובן בניגוד לדוגמניות 'הרגילות', ובשפה פחות מכובסת – הרזות. השנה הבטיח רייף שדבר כזה לא יקרה, "מבחינתי כל אחת שמציגה היא דוגמנית".

התצוגה של אנה לוקצקי בשבוע האופנה 2017 | צילום: שי פרנקו
התצוגה של אנה לוקצקי בשבוע האופנה 2017 | צילום: שי פרנקו

 

את הדוגמניות הדקיקות, הגבוהות והצעירות רייף מגדיר "דוגמניות של פעם" ומבטיח שבלמעלה מ-50% מהתצוגות יצעדו על המסלול דוגמניות ודוגמנים בכל הגילאים, הגבהים, המידות והצבעים בהתאם לאידיאל היופי המשתנה. כך למשל בתצוגה של עידן לרוס יצעדו דוגמניות בגובה שלא עולה על מטר ושישים, "שאלתי את עידן – מי הלקוחה שלך? אף אחת מהן היא לא מטר שמונים. אז למה הדוגמניות כן?" מספר רייף.

אצל גדעון אוברזון יצעדו נשים בגילאי 40-80 בתצוגה שתיפתח על ידי דליה רבין. רייף מספר שמאז שהתחילו המדידות לתצוגה, הסטודיו נהנה מעליית מכירות משמעותית. "הרי מי הלקוחה שלו? בדיוק הן. אז תחשבי שכל אחת מביאה חברה. ברמה הכלכלית והמסחרית זה הדבר הכי נכון למעצבים". השנה לראשונה תשתתף באירוע גם רשת מסחרית, תהיה זו Twentyfourseven שתעלה למסלול נערות צעירות שמידתן 44. "זה לא אומר שנתעלם משביט ויזל ושני זיגרון, אבל יהיו עוד הרבה סוגים של נשים".

ומה לגבי הטענות שמדובר בלא יותר מגימיק? רייף, מאנשי האופנה הוותיקים בארץ, לא מתרגש מהביקורות. "העולם צריך להתעורר. דוגמנית היא כל מי שיש לה נוכחות, כריזמה וביטחון לעלות על במה ולהציג בגד. 2018 מחייבת אותנו להוביל שינוי לגבי התפיסה של אידיאל יופי. לתקן את העוול שעשינו שגורם לנשים לשנוא את עצמן".

לריאיון המלא עם מוטי רייף – לחצו כאן 

מוטי רייף | צילום: אוהד רומנו
מוטי רייף | צילום: אוהד רומנו