קפה ירוק: פולי הקסם של הטבע

כל מה שרציתם לדעת על קפה ירוק | צלם: שאטרסטוק/ Shutterstock
כל מה שרציתם לדעת על קפה ירוק | צלם: שאטרסטוק/ Shutterstock

מאיצים חילוף חומרים ושריפת שומנים, מחזקים את המערכת החיסונית, מפחיתים את הכולסטרול הרע ומאטים תהליכי הזדקנות- הכירו את פולי הקפה הירוק, הדבר הבא בתזונה היומית שלכם

88 שיתופים | 132 צפיות

מהו קפה ירוק?

פולי קפה ירוק הינם נוגדי חמצון אפקטיביים ביותר אשר נלחמים בפעילות רדיקלים חופשיים במחזור הדם, מחזקים את המערכת החיסונית, מפחיתים את רמות הכולסטרול הרע, משפרים את זרימת הדם, משפרים את טונוס השרירים, מאיצים הליכי חילוף חומרים ושריפת שומנים ומאטים תהליכי הזדקנות טבעיים.

הרכיב הדומיננטי בקפה ירוק הינו חומצה כלורוגנית, אשר מעניקה לפולי הקפה הירוק את עוצמתם. כמו כן, החומצה הכלורוגנית שבפולי קפה ירוק מעכבת את שחרורו של אנזים .G6P עיכוב אנזים זה מוביל להתייצבות משמעותית ברמות הגלוקוז בדם. משום שכך, קפה ירוק הוא תוסף מומלץ לסובלים מסוכרת.

קפה ירוק כאמצעי הרזיה

השמנת יתר הפכה לאחד המאפיינים הבולטים של העידן המודרני, והיא גוררת בעקבותיה בעיות רפואיות רבות ושונות. הודות לחומצה הכלורוגנית המאיצה את חילוף החומרים ומעודדת שריפת שומנים, נמצאו פולי קפה ירוק כאמצעי אפקטיבי במיוחד לירידה במשקל. עם הזמן, גברה הפופולאריות של פולי קפה ירוק כתוסף ייעודי לירידה במשקל, וכיום המונח "דיאטת קפה ירוק" תופס מקום של כבוד בין שיטות ההרזיה המקובלות בעולם המערבי.

בשונה מתוספי הרזיה אחרים, צריכת פולי קפה ירוק מובילה לירידה משמעותית במשקל, וזאת ללא צורך בפעילות גופנית מוגברת או בתפריט דיאטטי מוקפד. צרכני פולי קפה ירוק ממשיכים בשגרת החיים והתזונה שלהם, ובמקביל – חווים ירידה משמעותית ביותר במשקלם.

הסוד שמאחורי הפלא הגדול – פולי קפה ירוק

מנגנון הפעולה הספציפי אשר מוביל לירידה המשמעותית במשקל כתוצאה מצריכת פולי קפה ירוק איננו מוגדר באופן מוחלט. מאמרים מסוימים טוענים כי החומצה הכלורוגנית והחומצה הקפאית שבפולי קפה ירוק מעכבות את פעילותו של האנזים עמילאז בריכוזים קטנים ביותר (של מילימול) בתנאי מעבדה.

במערכת העיכול בגוף האדם, רכיבים אלו מעכבים ספיגת סוכר מצריכת עמילנים, ובכך – תורמים לירידה ברמת צריכת הקלוריות. כמו כן, מחקרים הוכיחו כי לחומצה כלורוגנית השפעה נכרת על הליך חילוף החומרים של הגלוקוז בגוף וכי היא משפרת את אי הסבילות לגלוקוז בקרב עכברים. יתכן כי המחסור היחסי בגלוקוז הוא זה שמוביל לירידה במדד ה – BMI ובאחוזי שומן הגוף. מעבר לכך, הוכח באופן מחקרי כי לחומצה כלורוגנית יכולת לעכב הובלת גלוקוז בגוף. כמו כן, נמצא כי בתנאי מעבדה תמצית פולי קפה ירוק מעכבת את פעילות האנזים ליפאז מהלבלב, אשר נוטל חלק בהליכי ספיגת שומנים.

פולי קפה ירוק – הדרך הקלה והבטוחה להרזיה

בעידן המודרני המתאפיין בתזונה בלתי מאוזנת ובמגפת השמנה אשר צוברת תאוצה עם כל שנה שחולפת, תוסף תזונה אפקטיבי להרזיה הוא מצרך מבוקש ביותר. בניגוד לתרופות כימיות כאלו ואחרות שמטרתן לעודד ירידה במשקל, הרי שפולי קפה ירוק מאפשרים להשיג ירידה בטוחה, משמעותית ומואצת במשקל, תוך הימנעות מחומרים כימיים שעשויים לגרום לנזק בטווח הקרוב ובטווח הרחוק.

לצריכת תוסף פולי קפה ירוק, ניתן לרכוש תמצית קפה ירוק כחליטה, או לחילופין – כמיצוי. על מנת למקסם את יכולת ההשפעה של תוסף פולי קפה ירוק, מומלץ לצרוך את תמצית פולי הקפה פעמיים ביום, כחצי שעה לפני הארוחה. המינון המומלץ עומד על כ – 800 מ"ג לכל מנה בודדת.

חשוב!

ברכישת תמצית פולי קפה ירוק חשוב להקפיד על רכישת תוסף מזון טבעי וטהור אשר מופק מפולי קפה ירוק. כאשר פולי הקפה הירוק הינם במצבם הטבעי, רמת האפקטיביות שלהם היא הגבוהה ביותר. לעומת זאת, במידה ופולי הקפה הירוק עוברים הליכים שונים כמו קלייה או טחינה, רמת היעילות שלהם יורדת. כמו כן, תוספת של חומרים משמרים או של רכיבים אחרים פוגמת אף היא ביעילות האופטימלית של פולי הקפה הירוק. לכן, מומלץ ביותר כי תמצית פולי הקפה הירוק תהיה טהורה באופן מקסימלי ( כשהיא מופקת מצמח ה – Coffea Arabica) ולא תכיל רכיבים נוספים.


המאמר באדיבות האתר "טבע בריא"