הספר המושלם להיפוכונדרים

החדש של אלנה פרנטה, המדובר של ערן צור, רומן הביכורים המבריק ששווה לפתוח את הנשמה בשבילו ועוד ספרים חדשים ומומלצים לחודש פברואר

88 שיתופים | 132 צפיות

נשמות / רועי חן

מקור. גרישה, רווק מתבגר המתגורר עם אימו, בעצם חי כבר חיים מסעירים כילד בליטא של המאה ה־17, כנער בוונציה של המאה ה־18 וכאישה צעירה במרוקו במאה ה־19. נשמתו מתגלגלת, ולא משנה אם אתם מאמינים בגלגול נשמות או לא. אימא שלו למשל חושבת שזאת שטות גמורה ומנסה לשכנע בכך את הקורא. רומן היסטורי על חיי היהודים באשר הם, ספר מבריק ששווה לפתוח את הנשמה בשבילו.  

הנעדרת / סוזי סטיינר

מתח. נערה נעלמת ומותירה אחריה מעיל, כמה כתמי דם ודלת פתוחה. לכל אחד מהמקורבים אליה גרסה שונה לאמת – למשפחתה, לבן הזוג שלה ולמאהבת שלה, אבל אף גרסה לא תואמת את המציאות. סמ"ר מאנון בראדשו יודעת שיש לה 72 שעות קריטיות בהן היא צריכה למצוא את הנעדרת בחיים, אחרת היא תצטרך לחפש גופה.

>> אם כל הטוב הזה לא מספיק לכן, הינה ההמלצות של חודש ינואר

המצאות מזדמנות / אלנה פרנטה

 

תרגום. 51 מסות קצרות על אהבה ראשונה, פחדים, קשיי שינה, התמכרויות, על צחוק הפורץ במצבים שבהם הוא לא יעלה על הדעת, על הנטייה לפרוש אחרונה ממסיבה אצל ידידים, על ענייני כתיבה, על סוף החיים, על יחסי בנות ואימהות, ועל הסיפורים הגבריים, השונים מהותית מאלה הנשיים. המצאות מזדמנות מציע קריאה מעניינת וזורמת, לא רק לחובבי פרנטה המסתורית.

החיה בבטן / ערן צור 

מקור. מוזיקאי צעיר עם חיבה מיוחדת לִגְנֵבַת לבני נשים מחבלי כביסה, מגיע לעיר הגדולה. למרות ואולי בזכות החיה בבטן, זאת של התשוקות שאפילו הוא עצמו מתקשה להבין, הוא הופך לאומן ידוע ולגיבור תרבות. ערן צור מיטיב לתאר את האישיות של האדם, של העיר ושל הסצינה שבתוכה הוא חי, כך שברור לגמרי שיום אסונו הוא יום ששונו ויום ששונו הוא יום אסונו.

>> ערן צור מספר על החיים לאחר שאשתו האהובה שמה קץ לחייה

רופא משפחה. יומן / ד"ר דורון עמוסי

מקור. רופא משפחה. יומן הוא ספר מושלם להיפוכונדרים. הוא מביא סיפורים ממרפאתו של רופא המשפחה ומזכיר לנו שלמרות מה שאנחנו נוטים לחשוב, יושב שם בן אדם שאכפת לו והוא אפילו מתקשר באופן יזום לפציינטים כדי לבדוק מה שלומם. חלק מהסיפורים מעניינים מאוד ומסקרן לעקוב אחר המשך השתלשלות העניינים, ממש כמו בריאליטי. טיפה מחזיר את האמון ברפואת המשפחה.

הטיגריס שבא לשתות תה / ג'ודית קר

ילדים. סופי ואימא יושבות לשתות תה במטבח ופתאום נשמעת דפיקה בדלת. לא, אלו לא ג'ירפה ואריה, זהו הַטִּיגְרִיס שֶׁבָּא לִשְׁתּוֹת תֶּה וזולל את כל האוכל והשתיה שיש בבית וכמבקובל באנגליה, אומר יפה תודה, והולך. ספר קלאסי בן 50 שלא נס ליחו. מקסים. עיבוד של הַטִּיגְריס שֶׁבָּא לִשְׁתּוֹת תֶּה לסרט אנימציה בכיכובם של בנדיקט קראמברבאנץ', דיויד וואליאמס, שאת שיר הנושא שר רובין ווילאימס, היה גולת הכותרת של חגיגות כריסטמס השנה באנגליה.

 

קוראים לי גרטה – וביחד נציל את העולם / ולנטינה ג'יאנלה 

נוער. האם כדור הארץ באמת מתחמם? מהם דלקי מאובנים? לאן מגיעים כל מוצרי הפלסטיק שאנחנו צורכים? כיצד המזון שאנחנו בוחרים לאכול יכול לעזור לרפא את האדמה? קוראים לי גרטה הוא גם סיפורה האישי של הנערה המופלאה וגם הסיפור של משבר האקלים והדרכים לפתרונו. מומלץ לילדים בוגרים, לנוער ולמבוגרים שרוצים להבין בעצמם או להסביר לצעירים שבחבורה.

המידע מובא באופן מאורגן, ברור וקולח, בצורה מדעית אך נגישה ומעניינת. הספר מציג את הרעיונות הבסיסיים הדרושים להבנת התהליכים המשפיעים על הסביבה, ונסמך על המקורות המוסמכים והעדכניים ביותר.

מדריך הרפתקה לספרי נוער / חגי ואסף ברקת  

עיון. למה ג'ונתן סוויפט הפך להיות ממורמר דווקא כשיצירתו "מסעי גוליבר" התקבלה בהתלהבות? למה "אבא ארך רגליים" למעשה מבטא דיון מעמיק בפמיניזם? איזה ספר מתחיל בפרק 2? מה הקשר של שייקספיר ל"אשמת הכוכבים"? ועוד.

מדריך הרפתקה לספרי נוער הוא ספר הרפתקאות בפני עצמו המביא את הסיפורים שמאחורי ספרי ההרפתקאות האהובים והסופרים שכתבו אותם. הערכים כתובים באופן מסקרן, מרתק ומעשיר וגם עיצוב הספר מאיר עיניים. נהדר. 

ארבע שעות ביום / אוריין צ'פלין

עיון. הלינה המשותפת בקיבוצים נדונה רבות בספרות ובקולנוע, לרוב מנקודת המבט של הילדים שחוו אותה. ארבע שעות ביום מציג את נקודת המבט של האימהות שלקחו חלק בניסוי החברתי ההזוי הזה. 13 מונולוגים מרתקים שאי־אפשר להפסיק לקרוא, כאלה המשקפים את השוני בין האימהות, את היתרונות והחסרונות של השיטה ואת הקושי לעמוד מול כוחות חברתיים חזקים. ספר שהוא דרמה, מתח ואימה גם יחד.

>> זו הסדרה הכי חשובה כרגע על המסך שלכם