מבר רפאלי ועד שלומית מלכה: הסלבס נרתמים למאבק הלהט"ב

נטע אלחמיסטר, קורל סימנוביץ'  ושלומית מלכה מפגינות נגד חוק הפונדקאות | צילום: מתוך האינסטגרם
נטע אלחמיסטר, קורל סימנוביץ' ושלומית מלכה מפגינות נגד חוק הפונדקאות | צילום: מתוך האינסטגרם

"זו לא מלחמה של הקהילה הגאה, זו המלחמה של כל מי שרוצה לחיות במדינה דמוקרטית" כתבה שלומית מלכה בעקבות סערת חוק הפונדקאות, והצטרפה לאניה בוקשטיין, בר רפאלי ועוד סלבס שהחליטו לא לשתוק מול האפליה נגד זוגות חד מיניים והציפו את הרשת בסיפורים מרגשים

88 שיתופים | 132 צפיות

 

 

אלפי מפגינים יצאו היום לרחובות בדרישה אחת לממשלת ישראל – שוויון. לאחר שבוע סוער במיוחד בו אושר בכנסת חוק הפונדקאות באופן מפלה נגד זוגות חד מיניים, היום הגיעה המחאה לשיאה עם שביתה אליה הצטרפו שלל חברות במשק, כולל לא מעט מותגי אופנה מובילים כמו זארה, קסטרו ועוד. מי שלא נותרו אדישים למאבק הם הסלבס המקומיים שהתגייסו בכל הכוח כדי להפיץ את בשורת "מתעוררים על החיים שלנו" ברשתות החברתיות.

אחד מהדוברים הבולטים של המאבק בקרב הסלבס היה כמובן אסי עזר."ראש הממשלה אמר היום לחברי הקהילה הגאה- ״לכם לא מגיע להקים פה משפחה. לי מגיע, לכם לא. עצוב" כתב מגיש הטלוויזיה בחשבון האינסטגרם שלו.ב המשך אף העלה לחשבונו תמונה של בני הזוג נתניהו עם ילדיהם אבנר ויאיר וכתב "ראש ממשלה יקר, גם אני רוצה תמונה משפחתית כזאת".

עוד כתבות מעניינות
הנשים שהפכו לפונדקאיות מדברות: "בעבור כסף בלבד לא הייתי עושה את זה"
מה ההבדל בין ישראל 2018 ל"סיפורה של שפחה"?
לירז אסייג מ"האח הגדול": "אני שמנה ומהממת, אין סתירה"

הסלבס מודעים כמובן למורכבות שטומן בחובו נושא נפיץ כל כך כמו פונדקאות.מי שהיטיבה לנסח שיותר משהמאבק הזה הוא על פונדקאות הוא על שוויון, וממש לא רק לחברי הקהילה היא יובל שרף. "ההפגנה היום היא לא רק הפגנה של הקהילה הלהט"בית", כתבה השחקנית בסטורי שלה. "זו הפגה למען שוויון זכויות בסיסי, הפגנה למען מדינה דמוקרטית ולא חשוכה. זוהי הפגנה על חוק הלאום ועל בית המשפט העליון, על הדרת נשים בצבא, על תחושת מחנק והפחדה מתמדת מפני אויבינו, כשבעצם הצרה האמיתית היא מה שקורה בתוכנו".

יובל שרף | צילום: גיא כושי ויריב פיין
יובל שרף | צילום: גיא כושי ויריב פיין

 

אניה בוקשטיין שנמצאת בחודש התשיעי להריונה הצליחה לרגש במיוחד. "המאבק של הקהילה הגאה הוא בעצם המאבק של כולנו, כל מי שאוהב את המדינה הזו, ולכן בחודש תשיעי בחום של יולי אוגוסט אני הולכת לצעוד מחר יחד עם אלפי ישראלים שאכפת להם. אני הולכת לעשות כל מה שאני יכולה כדי שהילדה שלי תגדל במקום שוויוני ואני קוראת לכל אחד ואחת מכם, סטרייטים או גייז או לא משנה מה, לבוא לצעוד יחד איתנו".

View this post on Instagram

מחר אני יוצאת למאבק יחד עם האחיות והאחים שלי. אנחנו עדים לחציית גבולות מטרידה ופגיעה כואבת בחלקים כל כך גדולים וחשובים בחברה שלנו ואסור לנו לשתוק! אם למישהו מהחבורה האלימה והחשוכה נדמה שיש לו עסק רק עם קהילת הלהט״ב או רק עם צד אחד של המפה הפוליטית – הוא טועה בענק. אלה לא רק משפחות שלמות, עסקים, חיילות וחיילים, תושבי כל קצוות הארץ, ימנים ושמאלנים , חילונים ודתיים שמרכיבים את הקהילה הגאה – אלה גם אנחנו: האנשים השפוים שחיים כאן ורואים איך החופש ושוויון הזכויות נסדקים עוד ועוד. המאבק של הקהילה הגאה הוא בעצם המאבק של כולנו כי מה שקורה כאן בתקופה האחרונה הוא נורת אזהרה מהבהבת לכל מי שאוהב את המדינה הזאת. ולכן (בחודש תשיעי בחום של יולי אוגוסט ) אני הולכת לצעוד מחר יחד עם אלפי ישראלים שאכפת להם. אני הולכת לעשות כל מה שאני יכולה כדי שהילדה שלי תגדל במקום שוויוני ואני קוראת לכל אחד ואחת מכם, סטרייטים או גייז או לא משנה מה, לבוא לצעוד יחד איתנו ולהראות שלא כדאי להתעסק איתנו. #מתעורריםעלהחייםשלנו

A post shared by Ania Bukstein (@aniabukstein) on

 

גם שלומית מלכה היטיבה להתנסח כשכתבה: "זו לא מלחמה של הקהילה הגאה. זו המלחמה של כל מי שרוצה שתהיה לו הזכות לאהוב ולהקים משפחה, של כל מי שנמאס לו שמסיטים את תשומת ליבנו לאיומים שבחוץ שחלילה לא נשים לב שהאיום הכי גדול שלנו הוא האויב שבפנים. שהמלחמה האמיתית שלנו היא בין חושך לאור. אם לא נלחם על הזכות לאהוב אני לא יודעת על מה עוד שווה להילחם".

בעקבות הפוסט שלה ספגה הדוגמנית לא מעט תגובות עוינות בנוסח "יאללה יאללה, זה מה שמעניין אתכם שם בבועה בתל אביב בזמן שחיילים נהרגים", ו"תתעורי על החיים שלך! את מעודדת סחר באיברי נשים?", מלכה לא נבהלה והשיבה למגיבים – "המצב בדרום לא פחות ולא יותר חשוב מזכויות אדם. הכל חשוב ועל הכל צריך להילחם. המאבק לשוויון זכויות והמאבק לזכות לחיות בביטחון הם חלק מאותו מאבק גדול על הדרך בה מתנהלת הממשלה. אחד לא בא על חשבון השני".

 

נדמה היה שמי שהצליח לרגש יותר מכולם היה ינאי פרישר גוטמן, בן זוגו של אמיר פרישר גוטמן ז"ל שנהרג כמעט לפני שנה, והעלה תמונה יחד עם הבן המשותף רוי. "אדוני ראש הממשלה, כואב לי היום. כואב לי שכל כך ציפיתי לקבל סוף סוף משהו אחד קטן ממך ומהמדינה שלי. אולי אם תפגוש את רוי תבין שעשית טעות, הוא מצידו ישמח לשמוע למה. למה הצבעת נגד האופציה שיהיה לו אח. היום קשה להיות גאים במדינה שלנו".

 

נטלי דדון, שבעצמה ספגה לא מעט ביקורות על היותה אם חד הורית, יצאה גם היא לטובת המאבק וכתבה "ישנן כמה סוגי משפחות מופלאות בעידן החדש. אני ופץפץ זאת משפחה! למי יש זכות למנוע אוצר כזה יקר ממישהו?".

 

ניקול ראידמן, שאף הודיעה שבוטיק היוקרה שלו בכיכר המדינה מאדאם דה פומפדור יצטרף לשביתת המחאה, העלתה סרטון של הבן ריצ'י ראידמן בו הוא פונה לחברי הכנסת: "תתעוררו על החיים שלכם", ועל הדרך מפגין תמימות ילדית כובשת.

https://www.instagram.com/p/Bld1lPEnBQ3

 

מיה דגן עשתה את הקישור המתבקש בין המאבק לתשעה באב וקראה לכולם להצטרף להפגנה היום, ולא משנה מאיזה צד של המפה הפוליטית הם. "מי יודע, אולי בפעם הבאה זה יהיה אתם? בגלל צבע העור שלכם, מבנה הגוף שלכם או סתם כי למישהו לא נראה שמגיע לכם. הייתם רוצים שיעמדו לצידכם, לא?".

 

ואלה רק דוגמאות בודדות לסלבס שהבינו את מה שהממשלה מסרבת להבין, שב-2018 אין אפשרות להעביר חוק מפלה ולצפות שהעם יגיב על כך בשקט. לא מעט מהכוכבות בחרו פשוט להעלות תמונה שלהן עם שלט המחאה"מתעוררים על החיים שלנו", כולל בר רפאלי, לירון ויצמן, קורל סימנוביץ' ונטע אלחמיסטר. הן ועוד כוכבות הוכיחו שגם ארבע מילים, כשהן מופצות למאות אלפי ומיליוני עוקבים, יכולות להזיז ולשנות מציאות שלמה.

בר רפאלי נרתמת למאבק הלהט"ב | צילום מסך מתוך הסטורי
בר רפאלי נרתמת למאבק הלהט"ב | צילום מסך מתוך הסטורי

 

נטע אלחמיסטר וקורל סימנוביץ' נרתמות למחאת הלהט"ב | צילום מתוך הסטורי
נטע אלחמיסטר וקורל סימנוביץ' נרתמות למחאת הלהט"ב | צילום מתוך הסטורי

https://www.instagram.com/p/BldaMh4hmOm/