תעשו לזוגיות שלכם טובה, ולכו לסדנת טנטרה. דחוף

סדנת טנטרה זוגית | צילום: Shutterstock
סדנת טנטרה זוגית | צילום: Shutterstock

שחר בן ימיני יצאה לסדנת טנטרה בהפתעה, וחזרה בתחושה שזו אחת המתנות הנפלאות שהעניקה לעצמה אי פעם. אם תצליחו להשיל את הספקטיות, יתכן שגם אתן תרוויחו. טור אישי

88 שיתופים | 132 צפיות

אני מגדירה את עצמי כבחורה פתוחה ומחוברת למיניות שלה, אבל אני מודה – כשבן הזוג שלי הזכיר לי שלפני חצי שנה זרקתי לו 'מאמי, בוא נלך לסדנת טנטרה', ולקח אותי בהפתעה לאחת כזו לכבוד יום ההולדת שלי – כל העניין תפס אותי קצת לא מוכנה.

>> אני, חנונית מעמק חפר, הלכתי למסיבה בדאנג'ן. חזרתי בהיי

כחלק מקורס הייעוץ מיני שאני לומדת בזמני הפנוי, שמעתי רבות את המושג טנטרה, ושמדובר בעצם בגישה למיניות שבמסגרתה הכל איטי. במסגרת הטנטרה סקס לא משמעו 'להזדיין', ואין משימה להביא אחד את השניה לאורגזמה וללכת. טנטרה היא מיניות שהיא ללא מטרה, כאשר הדגש הוא למצוא עוד נקודות עונג בגוף שאינם רק איברי המין שלנו.

את כל מה שאני יודעת לא הצלחתי לחבר לסדנה שעמדתי לעבור. האם יצופה ממני לשכב עם בן זוגי מול המדריכה? איך אני אמורה לבצע כל תנוחה או אקט, כאשר יש איתי אישה זרה בחדר? עד מהרה כל שאלותיי נענו, ויצאתי בתחושה שזה אחד הדברים הכי טובים וקסומים שבחרנו להעניק לזוגיות שלנו. את הסדנה שלנו עשינו עם המדריכה מילה מיתר (ממליצה בחום, וזה בהחלט לא תוכן ממומן) ואין לי ספק שמדובר במתנה לקשר שלי עם עצמי, וכן לקשר שלי עם בן זוגי.

אם מישהי מכן מדמיינת תמונה של מלא אנשים עירומים בחדר – תוציאו אותה מהראש. טנטרה, להבנתי, היא עולם שלם ומגוון שלפי מה שהובהר לי נגענו רק בקצה הקרחון שלו, כאשר בכל סדנה עוברים תרגולים אחרים. הסדנה שלנו החלה עם תרגיל במסגרתו היה עלינו לקחת את היד אחד של השניה ולהעניק לה מגע לפי ראות עינינו, ולאוו דווקא מה שהצד השני ישמח לקבל באופן אוטומטי. שם, אותגרתי. נוכחתי לדעת שעל אף שאני בנאדם פתוח ומשוחרר לא היה קל לי לעשות פעולה על יד של בן זוגי בנוכחות אישה נוספת בחדר, ועם זאת – אני ממש שמחה על האתגר. בסופו של דבר להתגבר על הפחד ולצאת מהמוכר שחרר אותי, ולא רק ששחרר – הדליק! מי חשב שמגע בפאקינג יד, יכול לעורר ולהדליק כל כך? ושם רק התחילה האווירה הלוהטת.

טנטרה מתרגלים בזוג או שלא מתרגלים בכלל | צילום: Shutterstock
טנטרה מתרגלים בזוג או שלא מתרגלים בכלל | צילום: Shutterstock

המשכנו בתרגיל נוסף בו נדרשנו כל אחד בתורו לשכב על מזרון ולהעניק מגע בכל חלקי הגוף, מלבד איברי המין. שם, בכנות, כבר איבדתי את זה לגמרי. הייתי לגמרי מנותקת בקטע טוב, ריחפתי באיזה חלל קסום שרק אני והוא נמצאים בו, חוקרת, לומדת מה נעים לי, מגלה מלא מקומות חדשים שמדליקים אותי (מי חשב שנשיקה בברך ובקצה הרגל זה דבר כל כך מעורר?!) ושוכחת שנמצא איתי בחדר עוד אדם שהוא לא הבן זוג שלי. יש לציין שסדנה כזו ניתן לעשות לבושים לגמרי, אפשר בהלבשה תחתונה ואפשר בעירום, אין כל הכרח לדרך מסוימת – מה שנוח לכן.

ולסיום המתוק והאינטימי ביותר, הנשימות והחיבוקים. הו, החיבוקים. תחילה למדנו איפה הצ'אקרות שלנו (מושג שמאוד לא דיבר בהתחלה, אליי יש לציין) ממוקמות בגוף, ואז כיצד לנשום ולהוציא קולות. כן, להוציא קולות. טנטרה מעודדת לתקשר אחד עם השניה לכל אורך הדרך, ואם אתן נוהגות לעשות סקס בשתיקה – מוזמנות להתרגל למשהו חדש ולקחת איתכן למיטה תזמורת. אחר כך, לאחר שלמדנו לנשום מקצות הרגליים עד לראש ולהעביר זרם אנרגיה בגוף, הונחינו להתחבק קרוב קרוב ולנשום ביחד, לסנכרן נשימה.

תמיד ידעתי שחיבוק עם מבט בעיניים הוא אקט מחבר, אבל אמאל'ה, כזה חיבור עוד לא חוויתי בימיי. לא לעצמי ולא לפרטנר הקסום שלי, בן זוגי היקר. רבע שעה שמוקדשת רק לנשימה משותפת ולחיבוק שכפי שקראה לו מילה המדריכה "מקרב לבבות".

שחר בן ימיני | צילום: רעות גונן
שחר בן ימיני | צילום: רעות גונן

>> "אנשים מספרים שבאמצע סקס הם מדמיינים אותי מעירה על ביצוע התנוחות"

כשסיפרתי לאחת החברות שלי שהלכנו לסדנת טנטרה ושאני מציעה גם לה לעשות זאת, היא השיבה שלה ולבת זוגה יש מיניות נהדרת ושהיא לא מרגישה שהן צריכות זאת. אז תנו לי לחדש לכן, בנות. כן, מגיעים לסדנאות שכאלה גם זוגות שלא שוכבים ורוצים להתחבר אל עצמם ואל המיניות המשותפת שלהם מחדש. אבל מגיעים אליהם גם זוגות במצב ממש טוב, שפשוט רוצים לחוות משהו מיוחד ביחד ולהעמיק את החיובי שכבר יש. אני אכן לא חושבת שכל אחת יכולה להיפתח ולהוריד שכבות (נפשית ופיזית) בקלות. צריכה להיות בינך לבין הפרטנר או הפרטנרית חיבור עמוק ורצון להתמסר ביחד, גם אם זה אומר לצאת מהמוכר ולעשות משהו שבחיים לא חשבתן שתעשו קודם לכן.

יצאתי מהסדנה כשלמדתי עוד מה מדליק אותי, וגם, אני מודה – מה לא. יצאתי מאוהבת ומעריכה עד קצות הנשמה את בן הזוג שלי, את הזוגיות שלנו והאינטימיות. למדתי להבין כמה הפתיחות שלי היא תכונה חשובה בי, אחת המתנות הכי טובות ושימושיות שקיבלתי. יצאתי והבנתי שסקס הוא לא משימה, הוא לא מילה גסה, הוא לא לגמור וללכת, הוא עולם ומלואו, הוא אהבה ענקית, חיבור ושניים שהופכים לאחד, ואחד הדברים הכי טובים שכל אחת יכולה להעניק לעצמה.