נועה תשבי: "טראמפ הוא לאומן לבן ואוהד נאצים"

נועה תשבי | צילום: GettyImages
נועה תשבי | צילום: GettyImages

השגרירה שלנו בהוליווד ידועה כמי שלא מהססת לצאת להגנתה של ישראל בכל הזמנות ולא פוחדת מהתבטאויות פוליטיות. השבוע לאחרת המהומות הגזעניות בארה"ב היא לא יכלה לשתוק יותר ויצאה נגד הנשיא טראמפ במאמר חריף

88 שיתופים | 132 צפיות

 

"אני בטוחה שטראמפ חושב שאנשים לבנים הם עליונים יותר ואני בטוחה שבמהלך התבגרותו הוא ניסה להסתיר כלפי חוץ את השורשים העמוקים של הגזענות שהוריו וסביו החדירו בו. טראמפ, למעשה, מציג את כל מה שהעולם צריך להיפטר ממנו: תאוות בצע, כעס, קנאה ושנאת נשים". את המילים הקשות האלה לא כתבה פעילת שמאל קיצונית בארצות הברית אלא דווקא אחת הדמויות האהובות ביותר בתעשיית הבידור הישראלית – נועה תשבי.

נועה תשבי על הפרידה מבעל אלכוהוליסט מתעלל: "עדיף להיות לבד מאשר במערכת יחסים בעייתית"

בזמן שלא מעט יוצרים ואנשי בידור ישראלים מעדיפים להימנע מכל התבטאות פוליטית, דווקא הנציגה שלנו בהוליווד, ידועה כמי שלא מפחדת להתבטא בנושאים מדיניים ולא מפספסת אף הזדמנות לתמוך ולייצג את ישראל. גם בכל הנעשה בפוליטיקה האמריקאית היא לא מהססת להביע את דעתה, וליתר דיוק – בכל מה שקשור לנשיא טראמפ.

החולצה הפמיניסטית שטראמפ לא יאהב

תשבי היא רק אחת ממאות המתנגדות לטראמפ ובחשבון האינסטגרם שלה אף העלתה תמונה יחד עם בנה הקטן, ארי, מהפגנות המחאות שהתקיימו בארה"ב מיד לאחר היבחרו של הנשיא השנוי במחלוקת.

השבוע, לאחר המהומות בשארלוטסוויל ושאר האירועים הגזעניים בארה"ב, כתבה תשבי מאמר אשמה חריף נגד הנשיא טראמפ בשבועון The Jewish Journal -העיתון היהודי הגדול ביותר בארה"ב.

"ישראלים לא תמיד מבינים למה אני כל כך נגד טראמפ" פתחה תשבי את כתב האשמה החריף שלה. "חלקם שומעים את ההבטחות שלו לישראל ומאמינים להן. אבל מה שרואים מתל אביב וירושלים שונה מאוד ממה שרואים מניו יורק ולוס אנג'לס, והם רואים רק את דמותו של טראמפ שמוצגת להם. כאמריקאית שנולדה בישראל אני רואה את התמונה השלמה של האיש, ומה שאני רואה הוא מאוד מטריד. טראמפ הצליח לשכנע חלק גדול מהישראלים שהוא פרו ישראלי, למרות שאין לו שום ביסוס לזה חוץ מבת יהודיה".

מה מלניה טראמפ חושבת על ישראל?

אחרי כל הכעס את מאמרה סיימה תשבי דווקא בנימה אירונית קלה: "אולי דווקא טראמפ הוא מי שיגרום לאמריקאיים ולעולם כולו להבין שלשנוא שחורים ויהודים זה לא רעיון כזה מוצלח. אולי פשוט היינו צריכים עוד נבל שכמותו כדי לעבור לשלב הבא של האנושות. אם אכן כך זה המצב, אז תודה לך על זה הנשיא טראמפ".