"החיים שלנו נהרסו": מייגן מרקל והנסיך הארי נגד התקשורת

מייגן מרקל והנסיך הארי | צילום samir hussien gettyimages
מייגן מרקל והנסיך הארי | צילום samir hussien gettyimages

הזוג המלכותי לשעבר שלחו מכתב זועם לכמה גופי תקשורת והודיעו שיפסיקו לשתף איתם פעולה

88 שיתופים | 132 צפיות

כמעט שלושה חודשים עברו מאז הצהירו מייגן מרקל והנסיך הארי כי הם מתפטרים מתפקידם כדוכסי סאסקס. הם עברו להתגורר בקנדה, השתתפו באירועים מלכותיים אחרונים ונראו מאושרים מתמיד, לפני חודש החליטו לעבור לקליפורניה ובמקביל נודע על חוזה שנחתם בין מרקל לדיסני במסגרתו תקריין בסרט דוקומנטרי על פילים והדגימו אזרחות למופת כשהסתובבו וחילקו מזון לנזקקים. כעת הם יוצאים בהצהרה דרמתית חדשה והודיעו למספר גופי תקשורת כי לא ישתפו עמם פעולה יותר.

במכתב הזועם הם ציינו שהתקשורת היא אבן יסוד של הדמוקרטיה והם מאמינים בזכותה של התקשורת לדווח את האמת ולספר סיפורים וקולות שלא נשמעו, אך בשנים האחרונות ישנם גופים שלא לוקחים אחריות ומפרסמים ספרים שהם יודעים כי הם שקריים, מעוותים ופולשניים.


מייגן מרקל והנסיך הארי | צילום: Chris Jackson/Getty Images

בתחילת השבוע הופתעו כמה עורכים בכירים במגזינים "דיילי מייל", "דיילי אקספרס", "דיילי מירור" וה"סאן", כשקיבלו מכתב בו מרקל והנסיך הארי נפרדים מהם. משמעות הדבר היא שהם לא יגיבו, לא יזמינו אותם לסיקורים, לא יעדכנו אותם בפועלם, לא יתראיינו ויפסיקו את מערכת היחסים עימם. הזוג ציין במכתב כי הידיעות הרכילותיות שתורמות לרווחים של גופי התקשורת פירקו להם את החיים בלי שום סיבה טובה. הם מודעים לזכות של התקשורת לדווח עליהם, אבל מציינים שזה לא יכול להיות מבוסס על שקרים כפי שהיה עד עכשיו. הם ימשיכו לעבוד עם גופי תקשורת מסוימים וארגונים מסוימים ועיתונאים צעירים, אך לא יתנו יד לקליק בייט ושקרים.