ריאיון אישי

מגי אזרזר: "אני יודעת שאני אדם קיצוני, ובכל זאת לא ציפיתי לזה"

מגי אזרזר בשמלה של שחר אבנט | צילום: דניאל קמינסקי, סטיילינג: חיה וידר
מגי אזרזר בשמלה של שחר אבנט | צילום: דניאל קמינסקי, סטיילינג: חיה וידר

"מסוממת", "ערסית", "חולת נפש". לשחקנית מגי אזרזר לקח חודשיים למצוא את המילים בשביל לתאר כמה היא נעלבה מהתגובות אחרי החתונה שלה ושל קותי סבג. עכשיו היא שוברת שתיקה

88 שיתופים | 132 צפיות

שלוש שמלות, ריקודים פרועים, חטיפת מיקרופון באמצע החופה, ביצוע שיר של מאיה בוסקילה על הבמה, מבטים חושניים והשיא – שכיבה על הרצפה, וזה רק חלק ממה שמוצאים ביוטיוב כשמקלידים "מגי אזרזר" ו"חתונה". אין ספק, מדובר בכלה מהסוג שטרם פגשתן, לפחות לא במונחים סלבריטאים מקומיים. עם סטטוס של אחת השחקניות העסוקות בארץ, כשבאה בברית הנישואין עם קותי סבג, חגגה מגי אזרזר (33) את נישואיה בדרך שלה.

אבל אחרי שהריקודים פסקו, הצ'קים נספרו ואזרזר הדליקה את המחשב, היא התעוררה למציאות שלא ציפתה לה. אתרי הסלבס, שהתמקדו בפרפורמנס מצד הכלה, סיקרו את החתונה מכל כיוון ולכך הצטרפו הטוקבקים. היו הרבה תהיות לגבי האיזון הכימיקלי של אזרזר באותו ערב, או סתם לגבי שפיותה הכללית. כינו אותה "ערסית", "ברברית" ו"המונית". אחרים ציינו כי החתן שלה עשה רושם של מי שמפודח מהתנהגותה של אשתו הטרייה. מאז עברו חודשיים והטעם הרע עדיין לא עזב את אזרזר. "קראתי טוקבק טוקבק ולא האמנתי", היא אומרת היום, "אני פשוט לא מאמינה שאדם יכול לראות רגע טהור של שני אנשים שעושים החלטה מול האל ולהגיד דברים כאלה. הלב שלי נגמר. קותי אמר 'אני לא יכול לראות אותך ככה'. אני יודעת שאני אדם קיצוני, ובכל זאת לא ציפיתי לזה. הייתי בהלם. חשבתי שיגידו 'איזו כלה מרימה'. לקח לי שבועיים לשחרר, אבל עשיתי את זה. זה היה שיעור מדהים. הקדוש ברוך הוא אמר לי, 'מגי, תהיי כזאת ובלי להתנצל'".

מגי אזרזר | צילום: דניאל קמינסקי, סטיילינג: חיה וידר, שמלה: שחר אבנט
מגי אזרזר | צילום: דניאל קמינסקי, סטיילינג: חיה וידר, שמלה: שחר אבנט

.

ובכל זאת, הגיעה העת לענות לכל מי שהיו בטוחים שבלעת משהו בחתונה.
"מה שמצחיק זה שהחתונה התחלקה לאלה שחשבו שאני מסטולה ולאלה שחשבו שאני בהיריון כי לא שתיתי אלכוהול כל הערב. באמת, כולם הציעו לי לשתות ואמרתי לא. לא נגעתי בכלום, אני תמיד סחית, ג'וינט גורם לי להירדם ולהיות רעבה אז אני לא מעשנת. בסך הכול פרקתי עול, אבל יש אדם רגיל שפורק עול ויש אותי. בגיל 17, עוד לפני שידעתי מה זה בירה, העיפו אותי ממועדון כי חשבו שאני על אקסטה ולא לקחתי כלום".

מאיפה האנרגיות האלה?
"זה אדרנלין של חתונה. באותו רגע את לא מרגישה כלום, את על ענן". 

>> הסלבס שמחליפות שלוש שמלות כלה

לדפוק חתונה

כשחושבים על זה, אין סיבה שיום חתונתה של אזרזר יעבור בלי דרמות. בכל פעם שהיא לבשה שמלת כלה זה נגמר במהומה, רק שעד עכשיו זה היה על סט צילום של סדרה כלשהי. ב"כפולים" היא גילמה כלה שנעצרת על־ידי המשטרה ביום חתונתה, ב"יש לה את זה" הייתה דרמה סביב השמלה של הכוכבת שהיא גילמה, אבל אזרזר של החיים האמיתיים היא הרבה יותר פשוטה ובסך הכול רוצה שיאהבו אותה. מקצועית, היא כבר שם: הובילה אינספור סדרות ישראליות בשנים האחרונות, קטפה פרסי אקדמיה על "בתולות" ו"ויקי ואני" ובימים אלה היא עסוקה בחזרות לעיבוד הבימתי לסרט "אפס ביחסי אנוש" שיעלה בתיאטרון בית לסין החדש באוקטובר כקומדיה מוזיקלית. יחד עם סבג, זוכה העונה הרביעית של "האח הגדול" המגיש היום תוכנית רדיו יומית,  השניים עונים להגדרה "פאוור קאפל". אבל לא משנה כמה הכול נראה חזק מבחוץ, הפגיעות של אזרזר זועקת. את רוב הקשר שלה עם סבג שמרה בסוד ורק כשנחשפו התמודדה עם אלה ששמו ללעג את הפער בטמפרמנט שלהם, את האופן שבו מסחרו את הקשר לקמפיין, ואפילו את הפדיחה המשובבת כשבצילום האינסטגרם של הצעת הנישואין קותי החזיק את הקופסה של הטבעת בכיוון ההפוך. 

אם את כל כך נעלבת, אולי עדיף לא להיות מתוקשרים בכלל?
"בהתחלה לא היינו. לא הלכנו לאירועים, היינו פאוור קאפל בבית. אבל אם הייתי מבקשת מהאורחים לא להעלות סטוריז מהחתונה שלי או לוקחת את הטלפונים בכניסה, היו מדברים על זה, לא? אין סיבה שנדפוק חשבון בחתונה המדהימה שלנו. שתביני, הפקתי את החתונה הזאת בחודשיים ובמהלך כל השבוע לא התראינו ולא דיברנו מילה בטלפון, רק דרך אנשי קשר, אז את מבינה כמה התרגשתי כשראיתי את קותי בחופה? ואיך שאני מגיעה אליו הוא אמר לי "חיים שלי, אני אוהב אותך, אין כמוך, התגעגעתי, היה לי בור בלעדייך". ואז לקחתי את המיקרופון מדקלה, ששרה לנו בחופה, ושרתי "מישהו אוהב אותי!'. רקדתי את העובדה שמישהו בחר בי. שנים הסתובבתי בתחושה שלא יאהבו אותי איך שאני. שאני צריכה להמעיט, להנמיך את עצמי, להתאים את עצמי. ואני צרחתי בחתונה הזאת ורקדתי למוות את זה שמישהו אוהב אותי. זה מה שרקדתי, ואז אמרו שאני חולת נפש?!".

"החתונה התחלקה לאלה שחשבו שאני מסטולה ולאלה שחשבו שאני בהיריון כי לא שתיתי כל הערב. אבל לא נגעתי בכלום, בסך הכול פרקתי עול"

ואיפה קותי היה בתוך זה?
"קותי עף ברמות. נראה לך שהוא יכול לחיות איתי ולהגיד שהוא לא יכול להיות עם אישה שלוקחת פוקוס? הוא בחר בי בגלל זה".

הוא אף פעם לא העיר לך על התנהגותך?
"כשקותי ואני הכרנו הוא נדלק מיד אבל אחר כך הדברים האלה צפו, כמו תמיד. בעיקרון קותי מת על זה, יש לו אימא שהיא חיה רעה והוא היה חייב את זה בחיים שלו. אבל פעם אחת חזרתי מבילוי, וכשהוא שמע שרקדתי וכולם הסתכלו הוא שאל 'למה את צריכה את זה, מגי?'".

איך הגבת?
"בהתחלה כעסתי. התנגחתי והתנגדתי וחשבתי שהוא כמו כולם, שהוא לא אוהב אותי כמו שאני. היה לנו ויכוח הגון, אבל הוא רק ניסה להסביר לי שאפשר גם לשבת עם חברה ולשתות כוס יין בשקט, שאני לא חייבת תמיד לרקוד על הבר".

כמה חודשים אחרי אותה מריבה סבג העביר את חפציו לדירה של אזרזר. "בחיים לא גרתי עם גבר כמו שצריך, זה קרה רק בגיל 30. פתאום הוא קיבל יותר מנות ממני, לא רק ראשונות וקינוח, אלא את כל התפריט, בחנתי אותו. בדיקת גבולות זה שמי השני. אבל הוא לא עזב, אלא רק יותר אהב. והבנתי שהשד שהוא אני, הוא לא כזה נורא. והבנתי שאני יכולה להיות אדם אהוב על־ידי זכר. עם נשים וגאים מאוד קל לי אבל עם גברים סטרייטים זה תמיד היה קשה".

מגי אזרזר | צילום: דניאל קמינסקי, סטיילינג: חיה וידר, שמלה: אלון ליבנה
מגי אזרזר | צילום: דניאל קמינסקי, סטיילינג: חיה וידר, שמלה: אלון ליבנה

את נקבת אלפא והוא זכר אלפא, יש באמת מקום לשניים כאלה בבית אחד?
"אני לא יודעת מה זה אלפא. קותי הוא גבר דואג ומרים שנותן לי את כל מבוקשי. אכפת לי מדעתו כי הוא חכם, ואני לא עושה צעד בלי להתייעץ איתו. שנינו מחליטים ביחד, אבל ברור שתמיד האישה היא זו שבסוף לוקחת יותר עמדה, גבר אמיתי יודע לוותר".

קותי היה ככה תמיד?
"אני לא יודעת מה היה עם נשים קודמות".

ברצינות? לא ניסית לחלץ מידע?
"ברור שכן, כי אני אישה וזה מה שאנחנו עושות. אבל הוא לא שיתף פעולה וגם לא רצה לשמוע על העבר שלי. קותי הוא גבר חזק במהות שלו כי הוא מאמין באל ובעצמו. את מרגישה שיש לך על מי להישען, זה תדר מתחת לשדר, כלום לא יכול לקרות לי כשהוא לידי. אני אוהבת אותו עד כלות. אני מאוהבת ומבורכת שזכיתי בזיווג הגון. ותדעי לך שזו עבודה יומיומית. אם ננוח, זה יאבד. אני עובדת על זה ושומרת נידה".

חזרי שוב. נידה, עם מקווה והכול?
"כן. יש לי מקווה מול הבית".

מגי אזרזר | צילום: דניאל קמינסקי, סטיילינג: חיה וידר, ז'קט: רותם שאול משנקר, כובע: RONIT HATS
מגי אזרזר | צילום: דניאל קמינסקי, סטיילינג: חיה וידר, ז'קט: רותם שאול משנקר, כובע: RONIT HATS

כנסו לי אל הרחם

אוקיי, עכשיו מותר להתחיל להתבלבל, אבל אלה בדיוק הסתירות שאזרזר חולה עליהן. כמו שאנחנו לא מצליחים לקטלג אותה כהיפסטרית תל אביבית או עממית כל־ישראלית כך גם מעניין להרהר בעובדה שפצצת המין הזאת, שמחשופיה, החצאיות הצמודות וחולצות הבטן הפכו אצלה לסימן היכר, לקחה על עצמה כעת את מה שהיא קוראת לו, בשיא הרצינות, "טהרת המשפחה". "לאנשים יש נטיית קטלוג טבעית, המוח האנושי עושה פעולה מהירה של לנסות להבין מי אתה. אבל אני שברתי מספיק מחשבות שהיו עלי", היא מחייכת.

אז מה זה אומר, את מתחזקת?
"אני מתחזקת את האמונה. ממש שינינו דפוס התנהגות עם הנידה. ביום שהתחתנו הפכנו להיות אנשים שבמשך שבועיים בחודש לא נוגעים אחד בשני וישנים במיטות נפרדות. אני הולכת למקווה, ואין לי מילים להסביר כמה זה כיף. נידה זה מעבר לדת, אתם עוברים אחד ליד השני בבית ומתים להריח אחד את השני, את מבינה כמה זה מדליק? זה מכניס המון פלפל לזוגיות. אנחנו לא נוגעים אפילו ביד. הוא לא מעביר לי דברים, מניח כוס ואני לוקחת".

"במשך שבועיים בחודש אנחנו ישנים במיטות נפרדות. אני הולכת למקווה, ואין לי מילים להסביר אפילו כמה זה כיף"

לאן זה יגיע? תתחילי להתלבש יותר צנוע?
"מה, שאהיה מרגלית הרבנית? לא יודעת, אולי עידנתי טיפה, המחשוף נהיה פחות עמוק. קותי שומר שבת ואני מכבדת. אם אני רואה טלוויזיה בשבת זה על מיוט".

מעניין. בעולם שמתחיל ללכת לפוליאמוריה ויחסים פתוחים, הלכתם לצד השני.
"ד"ש לפוליאמורים. האדם הוא יצור מונוגמי עם פיתויים, אבל זה עניין של אישיות ואופי. אם קותי יבגוד בי זה ייגמר".

בינתיים, בין נידה לקריירות של שניהם, נדמה כי מחאת "צאו לי מהרחם" של הסלבריטאיות המקומיות היא דווקא זו שאזרזר לא תצטרף אליה בקרוב. מבחינתה כולנו מוזמנים לשם. בערך. "אין לי בעיה, אני גם ככה רק מספרת כמה אני רוצה ילדים ועובדת על זה. בעזרת השם זה יקרה בקרוב".

מגי אזרזר לגרנייה | צילום: שי יחזקאל
מגי אזרזר לגרנייה | צילום: שי יחזקאל

איזה הורים תהיו?
"קותי תמיד ראה בי אימא, הוא ליהק אותי להיות אשתו כמה חודשים אחרי שהכרנו. אני יודעת שהוא יהיה אבא מדהים, למרות שהוא יהיה השוטר הטוב ואני הרע, אבל אני מפרגנת לו. אני רוצה שלושה ילדים. זה יעשה רק טוב לקריירה ואני אהיה שחקנית פי מאה יותר טובה. זה יגביר לי את הרגישות".

עשיתם קמפיין למוצר שהוא שיא הבורגנות, מגורים בקהילה שיתופית.
"קותי רצה לקנות דירה ואנחנו חוסכים וחושבים קדימה. זו רק אופציה לעתיד הרחוק. כרגע אין לנו רכב אפילו, שנינו רוכבים על קטנוע וחיים בשכירות".

נחיתת אונס

אזרזר נולדה בבת ים וגדלה בנתניה, ילדה שנייה מבין שישה אחים ואחיות, והיא תמיד דאגה שהפוקוס יהיה עליה. בניסן נתיב הייתה תלמידה מצטיינת, לתיאטרון זלגה בקלילות, ועם סיום הלימודים מיהרה להשתלב בטלוויזיה עם תפקידים בולטים בסדרות "נויורק", "בתולות", "כפולים", "יש לה את זה", "ויקי ואני" ו"חברות". מבחוץ אולי נראה שאזרזר לא מכירה את המילה "לא", אבל דווקא הליהוק הנוכחי ל"אפס ביחסי אנוש" בתפקיד זוהר, התפקיד שגילמה דאנה איבגי בגרסה הקולנועית, מאיר על המקום היחיד שבו עדיין לא הצליחה. "כשליהקו את הסרט ניגשתי לאודישן ולא התקבלתי", מספרת אזרזר, "מזל שיש תיאטרון ויש הזדמנות לסגור את המעגל. אולי לא שמת לב אבל עוד לא עשיתי סרטים בישראל. עשיתי רק תפקיד קטן ב'המילים הטובות', הייתי אשתו של ששון גבאי, אבל אף אחד לא זוכר אותי משם. אולי עד היום לא עשיתי אודישן מספיק טוב או שלא היה תפקיד שמתאים לי בול. מה שצריך לקרות קורה. כנראה שהתסריט הכי טוב מחכה לי".

מגי אזרזר ומשי קליינשטיין מתוך אפס ביחסי אנוש, בית לסין | צילום: גבריאל בהרליה
מגי אזרזר ומשי קליינשטיין מתוך אפס ביחסי אנוש, בית לסין | צילום: גבריאל בהרליה

זוהר שלך שונה מזוהר של דאנה?
"זו עדיין אותה דמות אבל אני מביאה את עצמי לסיטואציה. אני כחיילת הייתי דומה לזוהר. הייתי מש"קית חדר אוכל בקרייה, עשיתי את הפאן של החיים והייתי בריתוקים בלי הפסקה. אולי לא תרמתי משמעותית אבל היה לי כיף, תרמתי לחיים של עצמי".

את הפאן, לצד הדרמות והקונפליקטים המלווים באקדח סיכות, עוברת אזרזר לצד משי קלינשטיין, שמגלמת את דפי, דמותה של נלי תגר. יש גם רגעים קשים, כמו סצנת ניסיון האונס שאזרזר במרכזה. "בסרט זוהר מתייחסת לזה באגביות, אבל במחזה אני מגישה תלונה. ציפי פינס התעקשה. אם פעם רק רצינו שיאהבו אותנו, לא משנה איך, היום נשים לא שותקות יותר".

"לא חושבת שמישהי מקנאה באיך שאני נראית. להיפך, נשים מזדהות איתי, כי אני לא דוגמנית על חלל. תמיד הייתי גוף פצצה ופנים אחרי הפצצה"

את התלוננת על מישהו פעם?
"באופן אישי לא פגשתי את זה. אני כנראה שמה איזה גבול במהות שלי, אבל את שומעת על דברים וזה גורם לך לרצות להרוג. כי רבאק, למה אתה מנצל את הכוח שלך? זה מרתיח. אבל אני צריכה להיזהר כשאני מדברת על משהו שלא עברתי מקרוב".

אזרזר מדברת בזהירות ובקמצנות כשאני מעמתת אותה עם סוגיות פמיניסטיות, לא מרגישה שהיא מבינה מספיק בפרטים של ידיעות חדשותיות, אפילו לא החליטה למי תצביע בבחירות. אבל הפוליטיקה המגדרית הרי בכל מקום והיא אפילו מחזירה אותנו לחתונתה. "לא היו מדברים עלי ככה אם הייתי גבר. לגבר היו אומרים כל הכבוד".

גם בנושא הנראות יש מוסר כפול. בגיל 33 את מתחילה להרגיש את הגיל מול המראה?
"עשיתי בוטוקס פעם אחת ונראיתי נורא, אז לא אעשה שוב. זה הרדים לי את הגבות".

בתור פרזנטורית של גרנייה, מה לדעתך נשים חושבות כשהן רואות אותך?
"אני לא חושבת שמישהי מקנאה באיך שאני נראית. להיפך, נשים מזדהות איתי, כי אני לא דוגמנית על חלל. תמיד הייתי גוף פצצה ופנים אחרי הפצצה. אבל היום אני במקום יותר שלם".

הגוף הזה הוא תוצר של הרבה עבודה?
"זו תשובה מעצבנת, אני יודעת, אבל זו פשוט ברכת הגנים. אני בקושי עושה משהו. אם הייתי רוצה ריבועים בבטן היו לי, אבל בינתיים אני בסדר, עד שהגוף יבגוד בי. אומרים שצריך לעשות הרבה ספורט לפני היריון כי אחרת הבטן לא חוזרת לעצמה, אבל לא בא לי, מה אני אעשה?".

צילום: דניאל קמינסקי
קריאייטיב: טל קליינבורט
סטיילינג: חיה וידר
איפור תהילה גוטליב לסולו
שיער: אבירן יקוטי
עיצוב גבות: מושיק טקו ל-Artbook
עוזר צלם: אורון קפלן
עוזרת סטיילינג: רון שפונט