הוראות הפעלה: איך לעבוד מהבית בלי להשתגע?

לנה דנהאם | צילום מסך מתוך הסדרה "בנות"
לנה דנהאם | צילום מסך מתוך הסדרה "בנות"

איזה אפליצקיות יעשו לך את החיים קלים יותר, למה חזייה היא מצרך הכרחי ואיך לא מאבדים את השפיות, או סתם נכנעים לשנ"צ? ערכת ההישרדות המלאה לעובדת העצמאית

88 שיתופים | 132 צפיות

 

עבודה מהבית גורמת לאושר – כך גילה מחקר בריטי שפורסם לאחרונה על ידי ד"ר אלפנטריוס גיונביס מאוניברסיטת מנצ'סטר מטרופוליטן. המחקר בדק את כל ההיבטים של עבודה מהבית מאז 1991 בקרב אלפי נשאלים, וגילה כי פרילנסרים ובעלי עסק שעובדים מהבית מדווחים על מורל גבוה ויעילות רבה יחסית למי שמתייצבים בכל בוקר במשרד. שלא נתבלבל – היציבות הכלכלית מצויה בעבודה כשכירה, אבל לצד הפרשות לפנסיה ותלושים לחג, לעבודה זו יש חסרונות – הגבלת הזמן הפנוי, פלישת החברה שבה עובדים לפרטיות והשיחות המייאשות בפינת הקפה. אבל גם לחיים כעצמאית יש מחיר. יש שיגידו כי חיים שכאלה, מדד ליין לדד ליין, מפרויקט לפרויקט – לא מתאימים לכל סוג אישיות. מה שבטוח, את צריכה להיות מוכנה אליהם ורצוי עם ערכת ההישרדות הבאה.

View this post on Instagram

[Werbung: Marken Verlinkungen.] Happy morning sweethearts ???? so I think the light in our new bedroom is pretty perfect ????☕️ I’m enjoying my cup of energy before this busy day starts ???? I hope you feel happy! . ???????? Guuuuuten Morgen meine Zuckerschnuten ???? Puuh, während heute alle entspannt in den Feiertag lümmeln wird es für uns heute nochmal Hardcore ???? Ich muss jetzt irgendwie dafür kämpfen das @maisonsdumonde meine Möbel erfolgreich retourniert (Wie gut, dass wir gestern schon alle großen Kartons auseinander genommen haben. ????????‍♀️????????‍♀️) das Ganze wird mich wohl noch viel Nervenzellen kosten wenn man nach den Bewertungen geht ???? Das heißt dann erstmal kein Couchtisch, kein Kaffeestuhl, keine Gardarobe und keine Küchen-Kaffee-Ecke ????????‍♀️ Aber hey – ich setz mich jetzt mal eben kurz auf den Fischgräten-Boden, hol mir vom Herzensmann ein Kussi und dann ist meine Welt wieder in Ordnung ???????? #instanthappiness Ich wünsche euch einen wundervollen Feiertag meine Lieben, genießt ihn ????❤️ #coffee #love #onthebed #flatlay #flatlayforever #myanf #happy #me #thehappynow #thatsdarling #appleandcoffee #workhardanywhere

A post shared by DUNI ♥ Artist | Designer (@duni_cheri) on

עוד כתבות מעניינות
עדי סקופ כרמון תלמד אתכן לעבוד פחות ולהספיק יותר
איך לחזור למעגל העבודה אחרי חופשת לידה ארוכה?
השליש החסר: כך תתחילי להרוויח כמו גבר

1. חזייה
יש לך כבר חזייה, או חמש או 20 – אבל אם את עובדת מהבית על פרויקט תובעני או מקימה עסק חדש, את עלולה לשכוח אותה ולהעדיף להישאר בפיג'מה. אם אצל גברים סממן ההזנחה העיקרי הוא הגומי בטרנינג, אצלנו, הנשים, אלה הם הציצים החופשיים. כמובן שאין כאן הצעה אופנתית או משטור הגוף אלא הוראה מתחום המורל – התלבשי, אישה! גם אם האדם היחיד שיראה אותך הוא שליח הפיצה – אל תתני לחיי הפרילנס להפוך אותך למוזנחת. זה עלול להוביל לדיכאון ולגרום לך לדלג על מקלחות שלא לצורך.

2. סיסמה ל־ Fi־Wi בבית הקפה
את לא חייבת לגור במרכז תל אביב – מספיק שאת לא עובדת מחוות בודדים בגליל ובטוח יש בית קפה קרוב לביתך שישמח שתשתקעי בו עם המחשב מדי פעם. את צריכה מקום שקט, נעים, עם שקעי חשמל לרוב וחיבור אינטרנט אלחוטי שעובד כהלכה. היציאה מהבית, אם העבודה מאפשרת זאת, היא זריקת מרץ חיונית ואין לדעת איזו השראה תנחת עלייך בזמן שאת בוהה באספרסו. יש גם פרילנסרים שנרגעים ונהנים מנוכחות עובדים נוספים לידם ובדיוק בשביל זה קיימים היום חללי עבודה משותפים בתשלום.

View this post on Instagram

At my (previous????) studio's farewell party last week, my work wife asked me if I had a plan for what my days would be like now that I'm freelancing full time. I told her that for now, my plan was to stay on top of all the photo shoots that I scheduled for when I was no longer going to a regular 9-5. ⠀ ⠀ I kept saying yes to new work and then pushing it into the "after I finish at the studio" zone. Now I'm in that zone and boy did I pile up a heap of work???? Trying not to worry about whether I've over-promised some on my timelines and focus on tackling each day as it comes. So if I'm a bit slow at answering emails✉️ for the next week or so, I'm sorry for the delay and I'll get to you as soon as I can!⠀ ⠀ ????????And that's my plan: tread water furiously and hope that I stay afloat. ⠀ ⠀ Not a sustainable plan I know, but I just need to make it through these next 2 weeks and then I'll be off on a 3 week holiday✈️ Aside from the highly anticipated wedding of some dear friends, I'm looking forward to stepping back, resetting my mind, reassessing my goals, and then coming back full of energy to tackle the next phase of my career ????⠀ ⠀ ????Hit me up with tips about how this woman can have some fun while in Austin, Texas please!⠀ ⠀ ⠀ .⠀ .⠀ .⠀ .⠀ .⠀ #flatlay #flatlays #flatlayforever #flatlayoftheday #flatlaystyle #theflatlaysquad #thehappynow #flashesofdelight #communityovercompetition #deskgoals #whereiwork #mywhitetable #desksituation #girlbosslife #calledtobecreative #creativelifehappylife #creativityfound #creativepreneur #creativelife #morningslikethese #workspacegoals #theeverygirl #tablesituation #onthetable_project #workhardanywhere #solopreneur #lifeofaphotographer #contentcreator #femaleentrepreneur #womeninbiz ⠀

A post shared by Flatlays | Content Creator (@whatshepictures) on


3. לפטופ קל ותיק שתומך בגב

הפרילנסרית כמעט לא יוצאת מהבית בלי הלפטופ שלה. בין אם היעד הוא פגישה מקצועית או סתם קפה עם חברים – כדאי להיות תמיד בהיכון למצב שבו תוכלי לתקן, להוסיף, לתת מענה או סתם לתת להשראה לסחוף אותך. לשם כך את רוצה לפטופ טוב אבל קל, כזה שמשקלו לא עולה על קילו וחצי ושסחיבתו לא תהרוס לך את הגב. מותגים רבים מציעים תיקי גב או צד מגניבים ללפטופים, מצאי לך את האחד שלך, היופי חשוב אבל הבריאות לא פחות.

4. אפליקציות
את רוב חייך כפרילנסרית את יכולה לנהל דרך הסמארטפון – החל באפליקציות למשלוח חשבוניות (חשבונית ירוקה, Account Book), דרך אפליקציות של שעון שמודד את זמן העבודה שלך ויכול גם לשלוח דו"ח שעות ללקוח במקרה הצורך (Toggl, Hours Keeper), וכלה באפליקציה שתספר לך על בתי הקפה הקרובים למקום מגורייך (Easy Rest). פעם ביום, אגב, גם לך יהיה רעיון למיזם חדש לעובדים מהבית, שעומד להפוך אותך למיליארדרית. זה בסדר, מחר כבר תשכחי ממנו.

5. סבלנות
זה הפריט הכי קשה להשגה עבור הפרילנסרית, אבל החיוני ביותר למען בריאותה הנפשית. אנחנו ערוכות היטב לתקופות העמוסות, בהן אנחנו טוחנות עבודה בלילה, לא עוצרות לאכול או לנשום ובסוף סופרות את הכסף בהנאה. אבל אז מגיעה תקופה של שקט יחסי. לקוחות לא עונים לנו למיילים, רעיונות חדשים מתעכבים, הכול נמצא בהקפאה והתסכול עולה על גדותיו. כפרילנסרית אין לך אפשרות לשלוט תמיד בזרימת העבודה ולכן התשובה היא סבלנות, סבלנות ועוד סבלנות. נצלי את הימים הללו למחשבה על פרויקטים עתידיים, לפגישות נטוורקינג עם קולגות, להעשרה בתחום המקצועי שלך או לכל דבר שעושה לך טוב ואת לא מספיקה בימים כסדרם. אולי זה בדיוק הזמן למצוא את תיק הלפטופ המושלם. תוכלי לדווח עליו כהוצאה מוכרת!

"אל תתני לחיי הפרילנס להפוך אותך למוזנחת" | צילום מסך מתוך הסדרה "בנות"
"אל תתני לחיי הפרילנס להפוך אותך למוזנחת" | צילום מסך מתוך הסדרה "בנות"