לי בירן שומר על צניעות: הולך על ביצים במקום להצטלם בתחתונים

לי בירן בצילומי קמפיין תחתוני הגברים של דלתא | צילום: שי פרנקו
לי בירן בצילומי קמפיין תחתוני הגברים של דלתא | צילום: שי פרנקו

כמו אישתו, אליאנה תדהר, גם לי בירן מוביל קמפיין הלבשה תחתונה בלבוש מלא. למה הוא לא מוכן לחשוף את הגוף, מה גרמו לו גירושי הוריו ומה עומד מאחורי הסרט החדש שלו ושל תדהר

88 שיתופים | 132 צפיות

"קמפיין לתחתונים בלי שרואים תחתונים? אפילו לא רמז לתחתון?" אני שואלת את לי בירן הפרזנטור החדש של תחתוני הגברים של דלתא שהצטלם לקמפיין (שעלה אתמול) כשהוא לבוש מכנסיים ארוכים וחולצה, "ראית מה זה"? הוא עונה ו"אגב", הוא מוסיף, "גם אליאנה (תדהר, אישתו של בירן – דב"א) הצטלמה לקמפיין ההלבשה התחתונה של החברה בלי תחתונים וחזיה ומרגש אותי להצטרף לחברה כשאליאנה שם וגם לי כבר מרגיש שם כמו משפחה" . 

זה עקרוני אצלכם, להציג הלבשה תחתונה בלי להראות אותה, שמרנות שכזאת?
"כן. זה עקרוני. אבל אני אדבר על עצמי. כל הקטע הוא שכשיש לך ערכים ויש לך עקרונות, אתה צריך לעמוד בהם. אנשים מעריכים אותך על הערכים שלך ומעריכים אותנו על הבחירות שאנחנו עושים שמגיעות מהעקרונות שלנו ומהצניעות וזה, אני מאמין, חשוב יותר מכל קמפיין. אז בקמפיין לדלתא מוכרים אווירה ומוכרים ערכים. זה העניין. ערכים".

הקמפיין אליו נבחר בירן בן ה-32 הוא לתחתוני בוקסר קצרים וארוכים בטכנולוגיה מיוחדת הנקראת -D- PUOCH  המעניקה תמיכה ייחודית וכוללת כיס עוטף קדמי שיוצר הפרדה מאזור הרגליים ומונע חיכוך, וסליחה אם זה נשמע לבעלי הדימיון, קצת טו מאץ אינפורמיישן. כך או כך, התחתונים עשויים מכותנה הנשמרת לאורך זמן עם פיתוח טכנולוגי ייחודי של "דלתא" המעניק לבד עמידות גבוהה בפני כביסות, שומר על הרכות ומונע שחיקה. 

תכירו את D-POUCH, התחתונים שכולם מדברים עליהם, עם כיס קדמי נוח במיוחד. אבל לכל אחד יש את החבר הזה שמבין הכל אחרי כולם, תייגו אותו כדי שלא ישאר מאחור!

Posted by ‎Delta דלתא‎ on Monday, May 9, 2022

דוגמן שאינו לי בירן מדגים את התחתונים החדשים. מתוך קמפיין התחתונים של דלתא | צילום: רוני ינקוביץ
דוגמן שאינו לי בירן מדגים את התחתונים החדשים. מתוך קמפיין התחתונים של דלתא | צילום: רוני ינקוביץ

אתה איש של בוקסר או חוטיני?
"מבלי ששילמו לי, אני מודה שאני אוהב מאצ'תונים. והתחתון החדש הוא שיחוק. אין דברים כאלה.  כמו שנשים צריכות תחתונים נוחים וחזיות שתומכות. ככה גברים, למה שנהייה מקופחים. בחיים, אתה צריך שיהיה לך נוח. וזה גם שומר על דור העתיד, לא ככה?" 

קמפיין דוגמנות ראשון שלך?
"זה לא דוגמנות. אני לא קורא לזה ככה. אני שר ומשחק בפרסומת שבה אני מדגמן את עצמי. אני 171 ס"מ ופעם אבא שלי שאל אותי 'לא מפריע לך שיש לך בת זוג גבוהה ממך?' ואני עניתי לו: 'אני הרבה יותר גבוה ממה שאני נראה'. לימים הוא אמר לי שהמשפט הזה שינה את חייו ואולי זה שינה לעוד כמה. בגיל ארבע דגמנתי לראשונה ל"המשביר לצרכן", זה היה קשור לאבא שלי ערן שהפיק פרסומות במשך 30 שנה. אני שכנעתי אותו להפסיק. הוא עבד שנים ארוכות יום ולילה אמרתי לו שיעזוב את העבודה התובענית, שיהיה יותר קליל ויהיה בסדר. היום הוא שותף-יוצר בסרט החדש של אליאנה ושלי". 

הקמפיין לתחתונים צולם בפארק כאמור, עם בירן בלבוש מלא כשהוא שר שיר בחרוזים ובמין קריצה הומוריסטית הוא הולך על ביצים, כדי להזכיר את תפקיד התחתונים ועל מה הם צריכים לשמור.

כולנו מתמודדים עם אותן שאלות

לי בירן הוא מולטי טאלנט אמיתי. מוזיקאי, ושחקן ובמאי ומפיק, בעלים של חברת הפקה. הוא התגלה בכוכב נולד בשנת 2008, זכה במקום השני, ומאז הוא כאן. שיריו זכו להשמעות רבות והוא התגלה גם כשחקן מחונן ביו השאר ב"חצויה" "ילדי ראש הממשלה", החממה", "פצועים בראש", כיכב במספר פסטיגלים והוציא דואט מצליח עם אשתו אליאנה תדהר בשם "הו בוי" ואשתקד שיחק בסדרת הנוער "מאנקיז". לאחרונה יצא לאקרנים הסרט המשותף שלו ושל אשתו אליאנה תדהר שנקרא "הסיפור שלנו" . "עבדנו עליו שלש שנים ואנחנו מאמינים בו מהיום הראשון", הוא אומר "הסיפור שלו והמסרים שהוא מעביר נוגע לחיים של כולנו". בסרט מגלם לי בירן סוכן אמנים אמביציוזי וחסר עכבות, אליאנה מגלמת זמרת יוצרת שכותבת למגירה, במסגרת החיפוש שלהם אחרי זהותם, הם צריכים למצוא קודם זה את זו ולהתגבר על ההבדלים ביניהם. "כולנו מתעסקים בחלומות, בפחדים, ובכלל בהצלחה, באהבה ובהתבגרות. אני בן 32 ועדיין מתבגר וגם אבא שלי עדיין מתבגר כי אנחנו ממשיכים במסע, נתקלים בצמתים בדרך שגורמים לנו לשאול מי אנחנו ומהן הבחירות שלנו, כולנו מתמודדים עם אותן שאלות".

>> רן דנקר: "הייתי שבוי של איזה דימוי ולא יכולתי יותר. הייתי צריך להציל את עצמי"

הוא גדל בכפר סבא, בכור משלשה ילדים, למד במגמת מוזיקה ובנערותו היה מתופף בלהקה. שנה אחרי שהוציא מיני אלבום, התגייס לצה"ל ובמהלך השרות התקבל לכוכב נולד בעונתה השישית וקטף את המקום השני והיה ברור שהוא כאן כדי להישאר. הוא הוציא ברציפות ב-2008 וב-2009 שני אלבומים שזכו להצלחה גדולה. מאז הוציא רק סינגלים והשנה הוציא אלבום שלישי "לי". "יש לי יחסים מורכבים עם המוזיקה, היא לא סתם אמנות, היא תמיד תישאר האהבה הראשונה שלי. במהלך השנים גנזתי אלבומים מכל מיני סיבות כי הרגשתי שהם לא מייצגים אותי והיו קשים. היה אלבום שיצרתי בעקבות גירושי הורי כשהייתי בן 23, אבל כשהשמעתי לאחים שלי , זה היה להם יותר מדי ועם כל הכבוד לאמנות, יותר חשוב להיות בן אדם. הקשרים שלי עם הוריי טובים. בלי אימא שלי לא הייתי מגיע לשום מקום. אני מוריד בפניה את הכובע. את יודעת מה זה לגור בבית דירות עם מוזיקאי מתופף ואיזה כאב ראש זה. היא מעולם לא התלוננה, לא אמרה לי תעשה הפסקה. זה מסביר עליה הרבה. אני לא יכול לעשות משהו ולזייף בו. האלבום שיצא עכשיו הוא מסע שלי עם עצמי, יש בו 13 שירים, את כולם כתבתי והלחנתי, חלקם שיתופי פעולה עם מיטב היוצרים. חיכיתי לו הרבה זמן והציפיה הייתה שווה, התגובות מעולות, אנשים מדברים עליו ואוהבים וזה תמיד מפתיע אותי". 

מוכן לשתף אותנו מה אתה הכי אוהב באליאנה?
"כשהיא אוכלת היא מרעישה.  סתםםם. אנחנו פנטיל- שזה אני, ובנטיל- שזו היא. אין לזה משמעות. זה רנדומלי לחלוטין, אני מאד יצירתי וגם היא. אז נעים מאד אני פנטיל בירן. ואליאנה? היא הכי טובה בהכול". 

 איך התמודדתם בימי הקורונה בלי עבודה?
"לא היו לנו הופעות שנתיים. הקורונה פגעה בכולם. אבל אצלנו ברוך השם – אמרנו שכל זמן שיש אוכל על השולחן, אין לנו זכות להתלונן". 

"אנשים מעריכים אותך על הערכים שלך ומעריכים אותנו על הבחירות שאנחנו עושים שמגיעות מהעקרונות שלנו ומהצניעות"

 

התרחקתם מהעיר לטובת חיי מושב. מה עומד מאחורי זה?
"גם לעשות ניתוק בין הבית לעבודה וגם שהחיים הפרטיים שלנו יהיו פרטיים. אנחנו מאד אוהבים מה שאנחנו עושים אבל אנחנו גם מאד פרטיים ואוהבים טבע ולראות ירוק ולטייל עם רינגו הכלב שלנו. אני ידעתי שאני טיפוס של מושב מזמן, אליאנה גילתה את זה כשהגיעה הנה. מי שיש לו שקט פנימי, מושב עושה לו טוב. לא קנינו בית במושב, בינתיים טוב לנו ונראה מה יהיה בהמשך. לא כל דבר אפשר לתכנן, וכל האופציות פתוחות. בינתיים מרגיש מאד טוב לנו כאן ויש לנו חוקים שעל פיהם אנחנו חיים".

>> רותי רוסו: "אני מעדיפה ריח של בריכת חמצון מאשר ריח של נשים שמתיזות בושם בבוקר"

חוקים? למשל?
"אחרי שעה מסוימת בערב, 9 וחצי, עשר, לא מדברים על עבודה, ויש לנו עוד שעתיים בערך בלעדיה. אסור גם להשמיע שירים ולא לזמזם שירים כדי שלא יתקע למישהו בראש. מכניסת השבת ועד צאתה אנחנו לא מדברים בכלל על עבודה ואנחנו מצליחים בזה. לאליאנה ולי יש מופע "הכבש הששה עשר" שהוא להיט היסטרי, מופע מדהים לכל המשפחה, זה מאתגר כי צריך לשמור על זה שאנחנו לא רק עובדים יחד אלא משאירים זמן לזוגיות כי זה מה שחשוב". 

גם אליאנה וגם אתה מגיעים ממשפחות שהתפרקו. זה מפחיד? זה מגביר את הרצון להצליח היכן שהוריכם נכשלו?
"אחרי שהורי נפרדו כשהייתי בן 23, אמרתי לאבי: 'אני רוצה להגיד לך דבר אחד: זה שנפרדתם, לא פוגע באמונה שלי שאני אפגוש מישהי ונהייה יחד, כל החיים'. (צוחק) יכול להיות שזאת אליאנה. אני עוד חושב על זה. הייתה לי חברה 3 וחצי שנים בשם אלונה, והייתה דר זוזובסקי, ושתיהן היו מאד חמודות אבל הכול נמחק כשאליאנה נכנסה לחיי. אני לא זוכר מה היה לפני".   

עד כמה אתה פעיל ברשתות החברתיות?
"אני פעיל. אני לא סופר כמה עוקבים. רגע, תני להסתכל. באינסטגרם 210 אלף ובטיקטוק 121 אלף. אבל אלה רק מספרים כי מבחינתי לרשתות יש רק תפקיד אחד: לדבר עם הקהל שלך באופן ישיר בלי פילטרים וליצור דו שיח, השאר הוא בולשיט. אם יש אנשים שעובדים בלהלביש אותי יפה אני אכניס צילום אבל השאלה הזאת של כמה עוקבים וכמה לייקים ותגובות, היא בעיני דבר מאד מסוכן. בגלל שמה שקורה הוא שאנשים מתבלבלים ומחברים את הערך העצמי שלהם עם הערך הזה,  ואנשים  מתאבדים על החרא הזה וצריך להגיד שהמספר הוא לא הקטע. אם יש לך מה להגיד-תגיד ולא חשוב אם ישמעו 10 אנשים או 100,  המספר הוא לא קנה מידה של כלום.  אם אני עכשיו אתפשט, יהיו לי מיליון עוקבים אז זה אומר שהצלחתי? לא. זה אומר שנכשלתי". 

אליאנה תדהר ולי בירן מתוך הסרט "הסיפור שלנו" | צילום: דויד סקורי, באדיבות סרטי יונייטד קינג
אליאנה תדהר ולי בירן מתוך הסרט "הסיפור שלנו" | צילום: דויד סקורי, באדיבות סרטי יונייטד קינג

בירן מגדיר את עצמו אדם מסורתי. "אני מניח תפילין כל יום. אוכל כשר, הולך לבית הכנסת אבל אני לא שומר שבת, הסבים רבים שלי היו מסורתיים, בבית שלנו מעבר לבר המצווה לא היה ענין בדת אבל אני זוכר עד היום אותם מתפללים והייתי מקשיב להם ואהבתי את זה. אני אדם מאמין. חבר שלנו שי פירון אמר לי משפט מדהים: 'יש הבדל בין להאמין באלוהים לבין להיות דתי' ואני מאמין באלוהים, יודע שהוא כאן וסומך עליו תמיד". 

היכן אתה רואה את עצמך חמש שנים מהיום?
"אם יגידו לי שאנחנו בריאים, בריאים, מאושרים, הורים, וממשיכים ליצור, אני חותם לך איפה שאת רוצה".  

משפט סיום?
"הלוואי שתאמינו בעצמכם יותר. אני לא אומר את זה לעצמי. הלוואי ויכולתי לעשות קליק עם האצבעות ושכל אחד יתחיל להאמין בעצמו. זה מה שחסר בעולם וזה היה פותר הרבה דברים. מלחמות בתוך כל אחד ומלחמות מבחוץ". 

>> ההתמכרות החמודה של אליאנה תדהר

לי בירן הולך על ביצים בקמפיין תחתוני הגברים של דלתא |צילום: שי פרנקו
לי בירן הולך על ביצים בקמפיין תחתוני הגברים של דלתא |צילום: שי פרנקו