מה סוד הקסם של ליהיא ונעמה?

נעמה קסרי וליהיא גרינר | צילום: אור גפן
נעמה קסרי וליהיא גרינר | צילום: אור גפן

היינו בהשקת התוכנית החדשה של נעמה קסרי וליהיא גרינר, הסתחבקנו עם ננסי ברנדס ותהינו האם טראש הוא אכן הקלאס החדש. התשובה היא כן, דרך אגב

88 שיתופים | 132 צפיות

ערב, גג מלון הלייטהאוס היוקרתי במרכז תל אביב. בעודי עוברת דרך לובי מפואר שואל אותי מלצר אם ארצה כוס סנגריה. בהמשך, על הגג המקורה, מחכה בופה ענק עמוס כל טוב. לא, זאת לא חתונת סלבס (טוב, סוג של), כי אם אירוע ההשקה של "ליהיא ונעמה – מטראש לקלאס" (שני-רביעי ב-22:00 בערוץ HOT בידור). אם לשפוט על פי הפולנטה ושיפודי הדג, התחלנו בהיי-היי-היי-קלאס. הטראש יגיע רק בעוד כחצי שעה, יחד עם כלות האירוע.

"מטראש לקלאס", למי שלא עקבה, מבוססת על פורמט הריאליטי "החיים הפשוטים" שבו כיכבו בזמנו פריס הילטון וניקול ריצ'י. במסגרת הסדרה מועתקות השתיים (פריס וניקול) מכס המלכות הנוח שלהן באל.איי לחווה מבודדת שבה יאלצו, ובכן, לחיות את החיים הפשוטים. בגרסה המקומית העלילה שונתה מעט בעקבות ההסתבכות של ליהיא עם השוטר התימני, ולפיכך הוחלט שבמקום לעבור לגור בדירת סטודנטים,  נעמה, "הקלאס" מבין שתיהן, תעביר לליהיא סדרת חינוך שמטרתה להפוך את גרינר ממעליבת שוטרים לגברת מכובדת.

>> למה ליהיא גרינר רוצה לתבוע את השוטר שנתן לה דו"ח?

View this post on Instagram

black friday mood

A post shared by ???? The Simple Life ???? (@thesimplelifefeed) on

גילוי נאות: לא ראיתי את "החיים הפשוטים" וגם לא אראה. אני לא יודעת כמה אמינה הייתה הסדרה, אבל בכל הנוגע לליהיא ונעמה – ריאליטי זה לא. איך יודעים? למרבה ההפתעה, הדיאלוגים שלהן כתובים טוב מדי. הם מציגים את ליהיא גרינר ונעמה קסרי של "מטראש לקלאס" כשנונות, מודעות לעצמן וקשובות זו לזו הרבה יותר ממה שתראו אותן אי פעם. הדיאלוגים כל כך מתוסרטים מראש שאף אחת לא מתפרצת, גם לא בטעות, לדבריה של האחרת. לזכותן ייאמר שהן משחקות את עצמן ממש טוב. ביחס לריאליטי, התוצאה באמת מרשימה, אבל ביחס למוקומנטרי – הז'אנר האמיתי של הסדרה – לא בטוח.

>> סודות הטיפוח של נעמה קסרי

ריאיון חטוף עם השתיים מגלה כי הן לא מפסיקות להשלים משפטים זו של זו, ויש לומר שזה די חמוד. "אנחנו מתרגשות, סוף סוף זה קרה", משתפת גרינר, וקסרי משלימה: "מתרגשות שיצאנו מוקדם מהבית, שתינו עם ניו בורן". "שני פרקים עלו לאוויר, והתגובות מהממות", ממשיכה גרינר, וקסרי משלימה אותה – "ואנשים צוחקים, לא לוקחים את זה ברצינות".

לשאלתי אל נעמה, "האם את באמת מרגישה הקלאסית מביניכן", שתיהן נקרעות מצחוק. קסרי חוככת בדעתה. "את באמת חושבת ככה?", עוקצת אותה גרינר. "סתם, סתם. אני חושבת ששתינו קלאסי". "באנו לעשות טלוויזיה כיפית", מסכמת קסרי. "קצת הומור במציאות הכל כך קשוחה שאנחנו חיים בה". לשאלתי מה תכניותיהן להמשך, מסתודדות השתיים ופונות מהריאיון כדי לחבק את ננסי ברנדס, אלוהים יודע מה הוא עושה שם.

נעמה קסרי, שקד קוממי וליהיא גרינר בהשקה של "ליהיא ונעמה – מטראש לקלאס" | צילום: אור גפן
נעמה קסרי, שקד קוממי וליהיא גרינר בהשקה של "ליהיא ונעמה – מטראש לקלאס" | צילום: אור גפן

באותו רגע נופל לי האסימון בנוגע לשאלה הקיומית מה סוד הקסם של ליהיא גרינר ונעמה קסרי. אף אחת מהן לא הנפיקה לאורך השנים אימרה ראויה לציטוט, בלשון המעטה. אי אפשר לומר שהן תואמות את אידיאל היופי הטלוויזיוני, אז מהו התקן שבכל זאת שמור להן על המסך מזה עשור?

התשובה טמונה בריאיון החטוף ההוא, שבו השלימו השתיים זו את זו כהידרה דו-ראשית, צחקקו לשאלותיי כממתיקות סוד והחליפו אותי בין רגע בננסי ברנדס. בנוכחותן מרגיש האדם הפשוט משום מה שהתקבל לחאבורה של מלכות השכבה. וכמו בלילה המצלק ההוא שהוזמנת למסיבת פיג'מות איתן, ובשלב מסוים לא הבנת אם הן צוחקות איתך או עלייך ולבסוף הסתבר שרק רצו ממך סיכומים בתנ"ך. גם כאן, היציאה מהריאיון מלווה אותי בשאלה האם יצאתי סתומה.

מור סילבר ונופר מור בהשקה של "ליהיא ונעמה – מטראש לקלאס" | צילום: אור גפן
מור סילבר ונופר מור בהשקה של "ליהיא ונעמה – מטראש לקלאס" | צילום: אור גפן

האירוע ממשיך ואת החדר ממלאות כוכבות-לרגע, שאין לי מושג מי הן אבל יש להן פנים מספיק מעוצבות כדי שנבין שיש להן כסף. בין המוזמנים נצפית שמחה גואטה ועוד כמה סלבס שאני תוהה כמה שילמו להם על מנת להגיע לאירוע הזה. בכלל, מי מהמוזמנים אשכרה מחבב את ליהיא גרינר ונעמה קסרי? מי מהם אמר להן שלום? עד כה, נראה שבעיקר בעלי אינטרסים, הלא הם כתבים וצלמים. וננסי ברנדס.

שמחה גואטה בהשקה של "ליהיא ונעמה – מטראש לקלאס" | צילום: אור גפן
שמחה גואטה בהשקה של "ליהיא ונעמה – מטראש לקלאס" | צילום: אור גפן

קסרי וגרינר עולות לשאת דברים לפני הקרנת הפרק הראשון. קסרי חולקת את התרגשותה ומודה לצוות, וגרינר מעדיפה לשמור על זכות השתיקה, אולי מפחד להעליב שוטר. עם סיום ההקרנה מוגשים לשולחן קינוחים, אלא שהם מוגשים מוקדם מדי, עוד בטרם מספיק הקהל למחוא כפיים – ומאותו רגע כמובן שהמון האדם צובא על שולחן הקינוחים. לא משנה כמה צמודה השמלה שאושיית אינסטה כזאת או אחרת לובשת, ידייה גורפות עכשיו פרלינים, שמא תצא מההשקה בתחושת החמצה.

אם כן הערב הולך מקלאס לטראש, ולאות סיום מושלכים עלינו מכל עבר נצנצים בכמויות. הם נכנסים לפה, מלכלכים את הבגדים ונדבקים לקינוחים – אבל למי אכפת, זה מצטלם טוב לאינסטה. ואולי גם את צופי "ליהיא ונעמה – מטראש לקלאס" תעניין בעיקר הניראות. ב-2020 יודע כל צופה הדיוט כי ריאליטי הוא תערובת אינטרסים ומניפולציות הפקתיות. ואם במילא משקרים לנו, למה לא ללכת עם השקר עד הסוף? בימים בהם כל צופה מנהל ערוץ ריאליטי משלו ברשת החברתית, המציאות האלטרנטיבית היא זו שחשובה באמת. ואם לשפוט על סמך מלכות הכיתה כאן – הטראש הוא בהחלט הקלאס החדש.

>> האללו, לא תצאו מפה בלי לינק לראיון עם אביבית בר זוהר