יעל בר זוהר: "הולך להיות ליל סדר שמעולם לא עברנו"

יעל בר זוהר למגנוליה | צילום: דביר כחלון
יעל בר זוהר למגנוליה | צילום: דביר כחלון

מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות? הרבה מאוד. יעל בר זוהר כותבת במדויק את המחשבות והרגשות של כולנו, והיא לא מפסיקה לרגש

88 שיתופים | 132 צפיות

הימים האלה לא קלים לאף אחד, וירוס הקורונה שמתפשט מאלץ אותנו להתמודד עם הרבה דברים מבחינה כלכלית, רגשית וחברתית. גם כאימהות אנחנו עומדות בפני סוגיות לא פשוטות, מצד אחד צריכות לדאוג לשעשע את הילדים ולהסביר להם את משמעות המצב, מצד שני גם לדאוג לעצמנו ולהישאר חזקות למען עצמנו והאנשים הסובבים אותנו.

אחת המשמעויות היותר עצובות של התקופה האחרונה היא שלא נוכל לקיים את ליל הסדר כבדרך כלל. לא נוכל לחלוק שולחן ארוך יחד עם המשפחה המורחבת. ההורים, הסבים והסבתות יאלצו להיות לבד וזה עניין מאוד לא פשוט. יעל בר זוהר היא לא סתם אחת הנשים האהובות בביצה, בפוסט מרגש שהעלתה לאינסטגרם שלה, כתבה את מחשבותיה אודות המצב, תוך כדי שהיא מעודדת את עוקביה שלמרות המצב המבאס, עליהם לכבד את הנחיות משרד הבריאות ולהישאר בבית.

יעל בר זוהר וגיא זוארץ | צילום :Instagram
יעל בר זוהר וגיא זוארץ | צילום :Instagram

>> ואיך תסבירו לילדים שלכן מה זה קורונה?

ואלו המילים שלה: "ערב פסח, עוד שבוע וקצת זה קורה.
ערב חג הפסח מתקרב לו והפעם אני מודה, הלב שלי כבד. בשיר מה נשתנה אנחנו שואלים מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?
אפשר להגיד שהכל השתנה. שזה הולך להיות ליל סדר שמעולם לא עברנו. בעודי מנקה את הבית לקראת החג, מנסה לבער חמץ נתקלתי בעשרות הגדות של פסח. כל שנה אנחנו עורכים את ליל הסדר אצלנו. כל המשפחה באה אלינו ובדרך כלל בימים האלה אנחנו מתעסקים באוכל, מה לבשל, מה כל אחד מביא מה אמא של גיא מכינה. מה יהיה לקינוח מה אנחנו מבשלים (הכוונה: גיא),
אחות של גיא… תמיד דואגים שלא יהיה מספיק אוכל או הגדות. והפעם… הפעם אנחנו עצובים.
ולא מאמינים שלא נהיה ביחד בערב הזה.
אבל אין לנו ברירה אלא לזכור שזה המצב כדי לשמור על ההורים שלנו. הסבים והסבתות שלנו. אמנם לא נהיה פיזית ביחד- אבל בלב אנחנו מאוחדים מתמיד.
אני מזכירה לעצמי שאין לנו ברירה אחרת.. אנחנו עושים את זה בשביל לשמור עליהם! על ההורים שלנו. על הסבים וסבתות שלנו ובע״ה שרק נעבור את זה בשלום ושכולם יהיו בריאים ונוכל להתחבק שוב כולנו ביחד בקרוב.
עברנו את פרעה, נעבור גם את זה. אמן".

View this post on Instagram

ערב פסח.. עוד שבוע וקצת זה קורה.. ערב חג הפסח מתקרב לו והפעם אני מודה, הלב שלי כבד. בשיר “מה נשתנה “ אנחנו שואלים מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות ? אפשר להגיד שהכל השתנה.. שזה הולך להיות ליל סדר שמעולם לא עברנו. בעודי מנקה את הבית לקראת החג, מנסה לבער חמץ נתקלתי בעשרות הגדות של פסח . כל שנה אנחנו עורכים את ליל הסדר אצלנו. כל המשפחה באה אלינו ובדרך כלל בימים האלה אנחנו מתעסקים באוכל.. מה לבשל.. מה כל אחד מביא מה אמא של גיא מכינה. מה יהיה לקינוח  מה אנחנו מבשלים הכוונה: גיא:), אחות של גיא.. תמיד דואגים שלא יהיה מספיק אוכל או הגדות. והפעם.. הפעם אנחנו עצובים. ולא מאמינים שלא נהיה ביחד בערב הזה.  אבל אין לנו ברירה אלא לזכור שזה המצב כדי לשמור על ההורים שלנו. הסבים והסבתות שלנו. אמנם לא נהיה פיזית ביחד- אבל בלב אנחנו מאוחדים מתמיד. אני מזכירה לעצמי שאין לנו ברירה אחרת.. אנחנו עושים את זה בשביל לשמור עליהם! על ההורים שלנו. על הסבים וסבתות שלנו ובע״ה שרק נעבור את זה בשלום ושכולם יהיו בריאים ונוכל להתחבק שוב כולנו ביחד בקרוב. עברנו את פרעה, נעבור גם את זה. אמן.

A post shared by Yael Bar Zohar Zu-Aretz (@yaelbarzohar) on