טיפול עשרת אלפים לנפש

אילנה מימון | צילום: צילום מיטל אזולאי
אילנה מימון | צילום: צילום מיטל אזולאי

סיפור חייה של אילנה מימון מספיק לחיים של כמה אנשים. בחצי השנה האחרונה היא גם מנהלת את מרכז הריפוי המקצועי "באר חיים", שעוזר לאנשים להתמודד עם חרדות וטראומות וגם מסייע בגמילה מעישון, והתמכרויות שונות

88 שיתופים | 132 צפיות

אילנה מימון, 52, אישה חרדית למהדרין, המקפידה על קלה כבחמורה, "חרדה לדבר השם", כדבריה, נישאה לפני שנה בפעם הרביעית, שיהיה במזל ובברכה. נו טוב, גם במשפחות הכי טובות קורה שנישואין לא זורמים כמצופה, אבל במקרה של אילנה, אם לשישה ילדים שהם משוש חייה, אחרי שלושה נישואים לגברים חרדים ודתיים שלא צלחו, בעלה הנוכחי, אילן מנדל, הוא חילוני גמור, גרוש ואב לשתי בנות והוא האהבה הגדולה של חייה. "בנישואים הקודמים שלי ויתרתי על הזכות להיות מאושרת. בעלי הרביעי הוא האהבה הראשונה שלי, אנחנו, אילן ואילנה, שני הפכים, הוא חילוני שמאלני ואשכנזי ואני דוסית ימנית ומזרחית, אבל בזכותו גיליתי לראשונה מהי אהבת אמת שלא תלויה בדבר, אהבה שמנצחת הכול. נפגשנו לראשונה לפני ארבע שנים בריטריט שערכתי בערבה וכשהוא הגיע אליו, הסתכלתי לו בעיניים, ראיתי את הטוהר, ומהר מאוד ידענו שאנחנו האחד של השנייה ושהשם חיבר בינינו מעבר לתחפושת החיצונית. היום הוא שומר בשבילי שבת אבל יש לו את דרכו ולי יש את שלי, ויש כבוד הדדי ואנחנו מוצאים את החיבור ואת שביל הזהב". 

היא אישה צבעונית, נעימת סבר, מוארת כולה, עם אנרגיות בלתי נגמרות וצחוק מתגלגל, ורבלית, מלאת חמלה, לבבית, ומאמינה בטוב והיא גם הבעלים והמנהלת של מרכז הריפוי המקצועי "באר חיים" ברמת החייל בתל אביב, אותו פתחה לאחר האסון הנורא של ה-7 באוקטובר. המרכז הגדול, המעוצב והמרשים, כולל חדרי טיפולים, 20 אנשי צוות, מהם 8 מטפלים ומלוות. הוא פועל חמישה ימים בשבוע מבוקר עד ערב, ומגיעים אליו נשים וגברים, צעירים, דתיים וחילוניים. "הם באים לטיפולים קצרים או יותר ארוכים מתוך רצון אמיתי לעבור שינוי והמרכז שלנו שהוא כמו בית, נותן להם את המעטפת". על פי הביקוש שהולך וגדל, יש סיכוי טוב שהוא יפתח בקרוב גם בימי שישי. 

לאילנה, אישה רבת פעלים, יש תואר אקדמי בניהול מערכות חינוך אותו סיימה בהצטיינות יתרה, היא עבדה מספר שנים כמורה למתמטיקה והגישה לבגרויות, היא יזמית ומנהלת פרויקטים, ניהלה אחוזת נופש בצפון, סיימה לימודי NLP, TFT, שיטת ימימה, CBT ועוד, והיא בעלת ניסיון של מעל 20 שנה בתחום האימון והטיפול שעוזרת לאנשים לייצר שינויים חיובים ותבניות חשיבה, באמצעות כלים פרקטים. 

מרכז "באר חיים" | צילום: צילום מיטל אזולאי
מרכז "באר חיים" | צילום: צילום מיטל אזולאי

ספרי על הפעילות במרכז הריפוי?
"בגדול, באר חיים נותן מים חיים לנפש עייפה, ואני אסביר, אנחנו חיים בתקופה סוערת וקשה שהשאירה אצלנו משקעים קשים. רובנו חיים במתח מתמשך שגורם לעצבנות רבה ואנחנו כאן כדי להעניק למטופלים שלנו את השינוי המיוחל במציאות חייהם, את השלווה הנכספת. אנחנו מעניקים מעטפת מלאה ומגוון טיפולים, הכוללים נטרול מטענים רגשיים, גמילה מהרגלים מזיקים וטיפולי העצמה. יש לנו בזה מעל 95% אחוזי הצלחה.

בטיפול הייחודי להפסקת עישון, החידוש שלנו הוא השילוב בין טכנולוגיה פורצת דרך ואימון תודעתי, כאשר אנשים מפסיקים לעשן אחרי מפגש אחד או שניים בלבד ויש לנו לפחות 85% הצלחה, תודה לאל. את הטיפול עברו גברים ונשים שהעידו שלא חזרו לעשן. יש התמכרויות אחרות שאנחנו מטפלים בהן כאן כמו כסיסת ציפורניים, תלישת שיער, אובססיה לקניות, אכילה רגשית. הסיפוק הגדול מגיע כאשר אנחנו עוזרים במרכז לאנשים עם פחדים, חרדות וטראומות. מגיעים אלינו כאלה שנמצאים בצמתים שונים בחייהם ומחפשים את דרכם, מגיעים גם רווקים ורווקות עם חסמים לגבי זוגיות, זוגות נשואים עם בעיות בקשר הזוגי, אנשים באבל, וכאלה שרוצים לשפר את היכולות העסקיות שלהם ולהשיג פרנסה בשפע.

יש לנו צוות מקצועי מהשורה הראשונה, דתיים וחילונים. הם מאסטרים ומטפלים בתחומים כמו שיטת ה-NPL ומיינדפולנס בכל רמות התודעה. מהתת מודע ועד לעל מודע. במרכז מתקיימות סדנאות קבוצתיות שמטרתן לשנות את דרך החשיבה והתפיסות המגבילות, עד להסרת מחסומים וייצור ביטחון ושלוות נפש, כך שאנשים לומדים איך לטפל בעצמם ללא תלות.
חשוב לי לציין שעמדנו לפתוח את המקום ממש ערב המלחמה, שלא היינו מוכנים לה. בחודשי המלחמה הראשונים הענקנו טיפולים מרוכזים של שלווה והעצמה לכאלה שנפגעו בעקבות המלחמה, ביניהם ניצולי נובה שעברו טראומה קשה" ואזרחים שונים או בעלי מקצוע שנפגעו מהמראות והחוויות הקשות.

מה מייחד אתכם?
"השילוב המנצח בין טכנולוגיה חדשנית ואימון אישי עם מאמן תודעתי המשלב ידע עתיק עם גישות טיפוליות מהמדע העכשווי. תמהיל הגישות מקפיץ לאין ערוך את המהירות והקלות להשגת המטרות. הטיפולים מגוונים ונעשים בשני סוגים של מערכת רב חושית, כל מערכת בפרטיות מוחלטת. המערכת הרב חושית בגלי אלפא מיועדת למטופלים שזקוקים לנטרול מטענים אישיים רגשיים ולחיבור פנימי וזה קורה בשילוב אלמנטים חושיים, כמו ישיבה על כורסא נוחה, ללא נעלים, עטופים בשמיכה מלטפת עם ריח בישום קל ונעים מאוד, ומגע ברגליים של חול ים במשך 30- 45 דקות. כשאוזניות על האוזניים, צופים במסך ומקבלים הנחיות. זה טיפול עשרת אלפים לנפש שאנשים יוצאים ממנו בשלווה גמורה. יש לנו גם מערכות רב חושיות הפועלות בגלי גמא, שבהן אנחנו מבצעים את טיפולי הגמילה השונים וטיפולי ההעצמה ( טיפול אחד עד שלושה טיפולים). זה המהלך שמאפשר למטופל לתכנת מחדש התנהגויות והרגלים".

הצוות במרכז "באר חיים" | צילום: צילום מיטל אזולאי
הצוות במרכז "באר חיים" | צילום: צילום מיטל אזולאי

מה האני מאמין שלך במרכז?
"שכל אחד ואחת שזוכים אצלנו לריפוי יעבירו את האור שלהם לרבים אחרים. טיפלתי באנשים לאורך הרבה שנים והרגשתי שאני חייבת להיות צינור ולהביא אור כדי להביא לריפוי. בורא עולם הוא טוב ומיטיב עם כולם, דתיים וחילוניים, יהודים וגויים ואני חיה את האהבה הזאת לאנשים באשר הם בכל רגע, אנחנו עוזרים לאנשים למחוק את הצללים שמפריעים לנו ולקיים אורח חיים מספק ומהנה". 

היא נולדה בקרית אתא למשפחה מסורתית, עשתה שנתיים שירות לאומי ואחרי עבדה עם שלמה גרוניך ולהקת שבע שלו. התחנה הבאה הייתה בחברת הרבלייפ שם הצליחה כאשת מכירות ושיווק ויצאה מטעם החברה לברזיל כדי להקים סניף בריו דה ז'נרו. נישואיה הראשונים היו עם בחור דתי לאחר היכרות מגיל 13. בגיל 25 התגרשתי בפעם הראשונה. לאחר הגרושים לא רציתי לשמוע על חתונה בשל הצלחה בעסקים ובגיל 32 ידעתי שהגיע הזמן שלי להביא ילדים לעולם. בעלי השני מסורתי בן 45, ומבחינתי אלה היו נישואים של שליחות. לאחר 8 הריונות קיבלתי את ששת ילדיי המדהימים. כיום ילדיי בני 19, 18, 16, 15, 13 ו-11. הגירושין שלנו לא היו קלים, יצאתי מהם בלי כלום רק עם מזונות של 5,000 ש"ח וזו הייתה תקופה של הישרדות אבל לא היה איכפת לי, רק רציתי את החופש שלי. עשיתי עבודה פנימית, שאותה או מלמדים בבאר חיים וישתבח שמו הכול הסתדר. הוא גר במושב עם משק והילדים נוסעים לבקר אותו כל שבת שנייה והוא אבא מדהים.

לאחר תשעה חודשים הכרתי בשידוך את הבעל השלישי. הוא היה חרדי וגרנו ביבניאל. זה לא התאים ואחרי שנה וחצי התגרשנו.
לפני 4 שנים הרמתי את "לב העם" שנגע במעל מליון איש. הימים היו ימי קורונה ועשינו מספר רב של אירועים, שידרנו במגוון ערוצי תקשורת והגיעו אלינו פניות מרחבי העולם, ארצות הברית, אוסטרליה, תורכיה ואפילו מטוניס. זו הייתה כנראה ההקדמה ל'באר חיים'".

ספרי על הקשר עם אילן.
"יום אחד קיבלתי הוראה תודעתית להגיע לעין הבשור לריטריט. נסעתי וראיתי מולי את עזה ורפיח ושאלתי לאן אני הולכת והקול ענה לי: לפגוש את בעלך. אספתי בעין הבשור קבוצה מופלאה של חילונים. הייתה התרגשות גדולה ובכי ומישהו שאל אותי אם הוא יכול לשבת לידי. הוא דיבר על עסקים ואני על רוחניות. זה היה אילן. דור 13 של הבעל שם טוב שהתגורר בקליפורניה 20 שנה, איש הייטק בעברו ובשנים האחרונות עוסק בתחום שיקום האקלים, היום יש לנו חברה "רשת שיקום האקלים" שזה היה החלום שלו והרמנו אותו יחד, הוא המנכ"ל ואני הסמנכ"לית. בתחילת הדרך תהיתי איך נעבור את כל הגשרים ועברנו אותם. אילן לא דתי אבל הוא עושה שליחות בדרכו לאנושות ממקום של צניעות וענווה. אני גרה בישוב פורת, הוא עבר לשם לבית נפרד כי שמרנו נגיעה. בשנה שעברה, יום שלישי בשבוע החלטנו להתחתן ובחמישי ח' בניסן הבאנו רב, אספנו מניין והרמנו חתונה בנוף כנרת והאהבה שלנו רק עולה ועולה".

היית רוצה להיות שוב אימא?
"היום יש לי את הבייבי "באר חיים" שהוא בשבילי עולם ומלואו וסוג של הצלת חיים לרבים שמגלים את העוצמה שבהם בלי שום תלות. ויש את העסק של אילן ושלי שהוא גם סוג של בייבי שלנו. אבל כן. אני מאוד רוצה ילד ממנו ואם ירצה השם זה יקרה. אני עושה עבודה פנימית. תתפללי עלי. דבר אחד בטוח וזה גם הרבה: אני זכיתי לאהוב".


באר חיים – הפסקת עישון, גמילה מסוכרים ופחמימות ונטרול מטענים רגשיים. כתובת – הנחושת 10 רמת החייל, תל אביב.
טלפון: 6434*
או שלחו הודעה בוואטסאפ: 053-6268383

אינסטגרם beerhaim

  • הכתבה בשיתוף מרכז "באר חיים"