טהוניה רובל: "אין שום דבר שרציתי ולא קיבלתי"

טהוניה רובל בצילומי הקמפיין לחוה זינגבוים | צילום: שוקה כהן
טהוניה רובל בצילומי הקמפיין לחוה זינגבוים | צילום: שוקה כהן

בעוד פחות מחודש היא אמורה ללדת את בתה הבכורה, אבל לטהוניה רובל יש תוכניות גדולות לעתיד: ללכת לפוליטיקה, לעבוד בסנגוריה הציבורית ולהישאר בשואו ביזנס. בהצלחה

88 שיתופים | 132 צפיות

תאמינו לה שזה לא עניין של הורמונים של חודש תשיעי, אבל מה שבאמת הכי מדגדג לטהוניה רובל מזה זמן הוא הפוליטיקה, ובמילים אחרות היא רוצה להגיע לכנסת. "אני מרגישה שאני יכולה לחולל שינוי ושיום אחד אכנס לזה. הפוליטיקה שלנו בארץ מבאסת אותי כי היא פחות עובדת למען העם ופחות קשובה לצרכים שלו. אני לא ימין ולא שמאל, אני מרכז וכשיגיע זמני, אני אהיה שם להשפיע". 

>> מההשבעה לחדר הלידה: החודש המטורף בחייה של מירב כהן, השרה לשוויון חברתי

מה את אומרת על דברי השר צחי הנגבי שאמר שאנשים רעבים בארץ זה חרטא?
"אני אומרת שהוא לא רעב ללחם ושהוא תלוש מהמציאות, אז הוא לא רואה באמת את המצב. הקורונה פגעה בכל כך הרבה אנשים שפוטרו מעבודתם, שהעסק שלהם ירד לטמיון, שלא מקבלים הלוואות שהמדינה הבטיחה. שיעשה סיבוב בכל מיני שכונות קשות. למזלי האחיות שלי עובדות בסופרים וזה דבר יחיד שעבד, אבל גם יניב בעלי ואני הרגשנו את זה על בשרנו, אני עשיתי קצת פרסום באינסטגרם, יש לי 61 אלף עוקבים, מעולם לא קניתי עוקבים, ויניב שהוא אדריכל ומעצב פנים לא עבד כמה חודשים ורק עכשיו חוזרים קצת לקוחות ואנחנו מנסים לשרוד". 

"אם יש משהו שמוציא אותי משלוותי זו גזענות, אפליה, הפרדה, חוסר צדק ועל זה אני אלחם אם וכאשר אכנס לפוליטיקה"

אין כמו בת בכורה

טהוניה רובל, חודש תשיעי להיריון תמונת מצב: תאריך לידה משוער: 25 ביולי; מזל אריה ("אומרים שזה מזל טוב"); מקום הלידה: בית החולים ע"ש שיבא תל השומר ("השאיפה שלי היא לידה רגילה ללא אפידורל"); נוכחים בחדר לידה: הבעל יניב בן משה ("האמת היא שאני קצת מתביישת והייתי מעדיפה שלא יהיה נוכח, אבל הוא מאוד רוצה אז לא אקח ממנו את החוויה של לחתוך את חבל הטבור); מין הילוד: בת ("חשבנו בהתחלה שזה בן, ויניב קצת התבאס אבל אני שמחתי. אין כמו בת בכורה"); תוספת משקל בהיריון 18 ק"ג ("אני לא מתחברת לגודל הזה, זה כבד וזה לא נוח, אבל אני מתחברת ליצירה ולחיים שנוצרים בפנים והיא כבר נותנת בוקסים"). אז שיהיה במזל. 

View this post on Instagram

????

A post shared by �TAHUONIA� (@tahuonia) on

את אחת מ-13 ילדים, כמה את רוצה?
"כמה שהשם יעניק לי ויאפשר לי לגדל בכבוד". 

איזו מספר נכדה העוברית שלך תהייה להורייך?
"למרות שאסור לספור, היא הנכדה ה-33 שלהם". 

את חולמת עליה, איך היא תיראה למשל?
"אני מנסה לדמיין אותה, תוהה למי תהיה דומה והגנים של מי משנינו ישלטו. תתארי לך שהיא תהייה בהירה ואז יחשבו שאני הנני שלה. או שהיא תהייה כהה ואז תיאלץ לעבור מה שאני עברתי בכל הקשור להקנטות לגבי הצבע שלי. אני מקווה שיהיה כאן שינוי והיא לא תצטרך לחוות את זה". 

"אני קצת מתביישת שבעלי יהיה בחדר הלידה והייתי מעדיפה שלא יהיה נוכח, אבל הוא מאוד רוצה אז לא אקח ממנו את החוויה של לחתוך את חבל הטבור"

כבר חשבתם על שם?
"אני מתלבטת בין שם אמהרי לישראלי. אני רוצה שם מיוחד. גם טהוניה זה שם נדיר. שאלתי את אבא שלי לדעתו והוא אמר שרק אחרי שילד יוצא לעולם, יודעים. כשהיא תצא אנחנו נדע. יניב זורם איתי". 

תחשפי אותה לצילומים?
"לא יודעת. מציעים לי כבר סכומים מטורפים לקמפיין שלי איתה, אבל נחיה ונראה, לא בכל מחיר".

איך תשלבי קריירה עם אימהות?
"אני רוצה להיות אימא במשרה מלאה וגם אשת קריירה. אני לא רוצה מטפלת שתסתובב לי בבית. רוצה לעשות הכול לבד. אותי לא קיבלו כל יום עם אוכל חם, אני רוצה להיות שם בשביל הילדים שלי עם הרבה אהבה ודאגה, אבל לא אהיה מסוג האימהות המבוהלות. ילד נופל, בוכה וקם". 

"עליתי 18 קילו בהיריון. אני לא מתחברת לגודל הזה, זה כבד וזה לא נוח, אבל אני מתחברת ליצירה ולחיים שנוצרים בפנים"

איפה תהיי בעוד חמש שנים?
"בשאיפה כבר עם שלושה ילדים ובמקום טוב מבחינה מקצועית". 

היו בעברך אהבות ארוכות שלא הבשילו לחתונה, וכאן אחרי חודש וקצת היריון וחתונה. אהבה ממבט ראשון?
"לא, אבל זה היופי בשידוך, את לומדת להכיר את הגבר ששידכו לך תוך כדי היכרות ויש לנו חיים שלמים להכיר. יש בדרך רגעים למטה ורגעים למעלה וזו התמודדות. הנה הוריי 60 שנה יחד, וכן, הכול אצלנו היה מהיר – ההיכרות, ההיריון, יש דברים שלא צריך בשבילם זמן כי ממילא הזמן בהווה לא יכול להגיד בזמן אמת כמה זמן תישארו יחד. בסוף הכול מכוון מלמעלה. תכננו להתחתן במרץ, אבל ההיריון הקדים את החתונה לינואר, בימים שלפני הקורונה, והתחתנו בחצר נצר בחתונה גדולה ושמחה עם 700 איש שבימי הקורונה לא הייתה מתאפשרת, עם משה פרץ ועם אוכל אתיופי". 

View this post on Instagram

SHABBAT SHALOM✋????❣️

A post shared by �TAHUONIA� (@tahuonia) on

ותודה לרב שלך נתנאל שריקי?
"כן. באתי אליו לנתיבות לשיחה ויצאתי עם שידוך. הרב מספר לי שמאז השידוך שלי המקום שלו מפוצץ מאנשים שמבקשים שידוך. אני הגעתי אליו כשהתחלתי להתחזק ואחרי שעברתי הרבה רבנים. אצלו הרגשתי מיד שמצאתי את הרב שלי. כל אחד מגיע לנקודה בחיים שהוא צריך את האיזון, להיאחז במשהו, ואני נאחזתי בקדוש ברוך הוא ומתוך אהבה טהורה אליו. התחלתי להתחזק. 

גם יניב וגם אני עברנו כבר כמה דברים בחיים. בגיל צעיר את רוצה לחוות עוד ועוד וחוששת ממה שאת עלולה להפסיד אם תתמסדי, אבל שנינו הגענו לשלב בחיים שרצינו להתמסד ולהקים בית בצורה בריאה. אנחנו שומרים על קשר עם הרב, בפעם האחרונה ראינו אותו בהילולה של הסבא שלו בבא שלום איפרגן. עכשיו יניב מעצב לרב את הבית". 

מה את הכי אוהבת ביניב?
"יש בו טוב לב ואהבת הזולת, הוא רגיש לבני אדם ומלא בנתינה".

רואה את עצמה בסנגוריה הציבורית 

היא בת 32 והוא בן 39, חוץ מדוגמנות ומשחק היא לקראת סיום לימודי משפטים, נשאר לה סמינריון אחד וכמה קורסים והיא לא יודעת בדיוק מתי, אבל היא תעשה סטאז' ויום אחד תעסוק במקצוע. היא רואה את עצמה בסנגוריה הציבורית. 

הוא, כאמור, אדריכל ומעצב פנים במקור מקריית גת, בן למשפחה מסורתית לייט ממוצא מרוקאי-טוניסאי שחזר בתשובה. הם גרים בדירה שכורה בראשון לציון שהוא עיצב, בטוב טעם לדבריה, וכל מי שנכנס משתאה, והם כבר הספיקו להתאהב בעיר ובקרוב ירכשו שם דירה. "כשהכרנו גרתי בבית שמש ושקלנו לאן לעבור. בחרנו בראשון לציון כי המיקום של העיר מצוין, לא רחוק מתל אביב לשם אני נוסעת הרבה לצרכי עבודה וזה גם לא רחוק מבית שמש, מקום מגורי הוריי והיא עיר נהדרת לזוגות וגם לגדל בה ילדים". 

"אני רוצה להיות אימא במשרה מלאה וגם אשת קריירה. אני לא רוצה מטפלת שתסתובב לי בבית. רוצה לעשות הכול לבד"

רגע לפני הלידה היא קטפה קמפיין ביוטי לחוה זינגבוים לרגל השקת קרם העיניים המהפכני PROPHECY- EYES, הנחשב לפריצת דרך עולמית בתחום האנטי אייג'ינג בזכות פיתוח של זינגבוים בשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן, טכנולוגיה שהחדירה את החומצה ההיאלורונית לעומק העור באזור העפעפיים. לצידה לוקחות חלק בקמפיין מארינה מקסימיליאן, סנדרה רינגלר ועומר נודלמן. "השואו ביזנס מייצר לי פרנסה כבר שבע שנים. אני אוהבת להצטלם, אוהבת את המשחק, גם טלוויזיה, גם תיאטרון, גם הצגות ילדים, לעמוד מול קהל ולהרגיש אותו. העבודה מחייה אותי, הייתי רוצה גם להנחות תוכנית בטלוויזיה, ואין שום דבר שרציתי ולא קיבלתי. אני רוצה שיותר ויותר אנשים שחורים יהיו בפרונט, בזכות הכישרון שלהם. אני לא רואה את עצמי בעתיד הנראה לעין עוזבת את התחום". 

איך הסתדרת עם סגר הקורונה?
"זה לא היה פשוט. גם אנחנו לא מכירים יותר מדי וגם תקועים בבית ואני עם הורמונים שמשתוללים, ויש רגעים שבא לך לשבור את הכלים, אבל הקורונה הייתה שיעור מעולה. בסוף וצלחנו את זה בגבורה. גם בזכותו וגם בזכותי. אני למדתי על עצמי הרבה בתקופה הזאת. פעם יכולתי להתפוצץ בשנייה, היום הפיוז שלי ארוך יותר". 

מה הרגשת נוכח הרצח של ג'ורג' פלויד בארצות הברית?
"הוא טלטל אותי גם מעצם המעשה אבל גם בגלל שראיתי מפורסמים מישראל שהביעו תמיכה, כמו בר רפאלי וגל גדות, וכתבתי נגדן פוסט חריף ולא חסכתי מהן מילים קשות. למה הן לא הביעו תמיכה כשאצלנו במהלך שנה נהרגו שני אתיופים, למה אז הן לא התעוררו. ביונסה, קים קרדשיאן וג'יי לו גינו את הרצח בארצות הברית אז התאים להן להזדהות שם, אבל יש גזענות כאן, אצלנו בבית, ואף אחת מהן לא צייצה. אז כן, אני מצפה לשמוע את קולן לגבי הגזענות אצלנו ולממשלה יש כאן תפקיד מכריע למגר אותה. אם יש משהו שמוציא אותי משלוותי זו גזענות, אפליה, הפרדה, חוסר צדק ועל זה אני אלחם אם וכאשר אכנס לפוליטיקה". 

View this post on Instagram

לא יודעת אם לצחוק או לבכות .. אולי פשוט אכעס כי זה יותר מעצבן ממצחיק ויותר עצוב משמח, כבר שלושה ימים שאני מדפדפת במדייה החברתית ורואה את ההזדהות ״המרגשת״ של כל אותם יפי הנפש מהתעשייה שיש להם עוקבים וקהל שהולך אחרייהם ומאמין לכל אותם ססמאות שקל להם להשמיע כשהם בכלל לא מבינים דבר! אם כבר אתם מדברים על ״הזדהות״ אז עדיף שתאמרו שאתם מזדהים עם גל הפוסטים של הכוכבים הגדולים מהעולם… זה תמיד יותר יפה שהקרדשיאנס מעורבות בזה ועוד שמות גדולים ואחרים… אבל שכחתם משהו ממש קטן… אתם חיים כאן!!! מדינת ישראל! כל כך הרבה צער נגרם פה ״לשחורים״ כמו שאתם מציינים בפוסטים שלכם בהתיפיפות נפש שלא זכור לי שמישהו מכם העלה איזו תמונה שחורה לפיד שלו כשחסמנו כבישים! כשקראתם לנו חוליגנים! כשניפצנו זכוכיות! כששרפנו צמיגים! כשצעקנו מבכי את השם יוסף סלמסה! סלומון טאקה! יהודה ביאדגה! ועוד הרבה אמהות שבוכות יום יום על הילדים שלהם !!! תצאו כבר מהבועה המחרידה הזאת שאתם חיים בה! אתם לא טובים יותר או יפים יותר או נכונים יותר! אתם פשוט מוכרים שקר אחד גדול לכל בן אדם שעוקב אחריכם וחושב שאולי בטעות אתם מזדהים! אתם רחוקים שנות אור מלהזדהות עם הכאב שלנו! אתם עוד טיפה שזורמת בנהר מלא שקר!

A post shared by �TAHUONIA� (@tahuonia) on

את חושבת לפעמים איך היו נראים חייך אילו נשארת באתיופיה?
"באתי לארץ כתינוקת וחזרתי לאתיופיה לפני שנה במסגרת סרט דוקומנטרי על משפחתי. לראשונה שמעתי את כל הפרטים על אחותי אגיינש שנפטרה בסודן בדרך לארץ. היא הייתה בהיריון וגם התינוק שלה מת. למדתי הרבה על הכמיהה של העדה לעלות לג'רוסלם. אני אומרת תודה לאלוהים שאני יהודייה ויכולתי לעלות לישראל ולא לחיות בתנאים של עולם שלישי. מצד שני אני יכולה להודות שקצת קינאתי בילדים שם, בפשטות של חייהם. אנחנו בארץ חיים את הגשמיות ושם מצאתי רבים שאין להם כלום והם עדיין מאושרים ושמחים בחלקם וזה קצת מעורר קנאה". 

מי מכם חזק יותר בדת?
"שנינו בהתחזקות יומיומית, אני באתי לקשר שומרת שבת ומוכנה להלכות שבת. בשבתות וחגים אני שמה כיסוי ראש. יניב שומר שבת, יש לו כיפה שחורה, מניח תפילין, מתפלל שלוש פעמים ביום. שישי הוא יום הכנות לשבת. אני תמיד ידעתי לבשל ואני מכינה אוכל מרוקאי טוניסאי והוא אומר שאני מתעלה על אימו".

איזו שיחת טלפון שתקבלי הכי תשמח אותך?
"עכשיו אני לא מחכה לשום שיחת טלפון, אני רק מחכה לירידת מים…".

טהוניה רובל ,מרינה מקסימיליאן, עומר נודלמן וסנדרה רינגלר עם חוה זינגבוים | צילום: שוקה כהן
טהוניה רובל ,מרינה מקסימיליאן, עומר נודלמן וסנדרה רינגלר עם חוה זינגבוים | צילום: שוקה כהן