עשר הרצאות טד מרגיעות ומחכימות שכדאי לראות בבידוד

ג'יין פונדה ולילי טומלין | צילום: Charley Gallay/Getty Images for Netflix
ג'יין פונדה ולילי טומלין | צילום: Charley Gallay/Getty Images for Netflix

תקועות בבידוד? מצאנו עשר הרצאות שכדאי לך להשקיע בהן את הזמן שממילא יש לך. היתרונות והחסרונות שבלהיות יפה, איך נתנהג במגיפה הבאה ואיך לחיות בתשוקה בכל גיל?

88 שיתופים | 132 צפיות

את הקטע הזה אולי ראיתן כבר, מככבת בו הדוגמנית קמרון ראסל, ובסרטון היא מדברת על איך אנחנו תופסים בחורות יפות וכמה אנחנו טועות בדרך שבה אנחנו מתייחסות אליהן, ולא בקטע של "אוי-אוי-אוי, כמה קשה להיות יפהפייה". היא אינטליגנטית ומשעשעת, ומאירה את הנושא בדרך שבה לא ראיתן אותו בעבר. אולי אחרי שתצפו בזה לא תתבאסו נורא שאתן לא דרופ דד גורג'ס ודוגמניות על.

>> פעילויות שמפחיתות חרדה בבידוד ולא בבידוד

.

איך לחיות חיים מלאי תשוקה בכל גיל? איזבל איינדה בת ה-71 מסבירה איך למרות שכשמתבגרים מאבדים אנשים, מקומות ואנרגיה, אפשר להישאר צעירים בנפשנו. איינדה היא ילידת צ'ילה שברחה משם בילדותה, שכן היא קרובת משפחה של מי שהיה נשיא צ'ילה והודח על ידי פינושה. היא סופרת ועורכת המתגוררת בסן פרנסיסקו ומסבירה איך לשמור על אופטימיות גם כאשר אף אחד לא מסתכל עלייך (כי את מבוגרת) ואת רוצה להיות מסמר המסיבה. היא מודה שעדיין יש לה פנטזיות אירוטיות על אנטוניו בנדרס.

האם המוח שלנו מכוון להטייה אופטימית? האם זה עובד לטובתנו או לרעתנו? טלי שרות מציגה בהרצאה מרתקת איך המוח שלנו עובד עלינו. כדוגמה היא נותנת את אחוז הגירושים הגבוה, לעומת אופטימיות של בני זוג צעירים שבטוחים שאהבתם תחזיק לנצח. לולא האופטימיות הקוסמית הזו ספק אם המין האנושי היה ממשיך בכלל.

>> השלמות בינג' למבודדות

האם הקורונה באמת כאן במציאות האובייקטיבית שלנו או שזו הזיה משותפת של כל האנושות? מדען המוח אניל סת' מדבר על המודעות שלנו, אחת התעלומות הגדולות של הפילוסופיה והמדע – איך נוצרת המודעות שלנו? איך היא משפיעה על תפיסת המציאות שלנו? האם גם לבעלי חיים יש מודעות? בהרצאה שלו הוא טוען שבגלל שהמודעות שלנו נמצאת בגוף חי היא מתווכת לנו את המציאות כאשליה בפיקוח. אהמ…

זו ההרצאה שבטוח תעלה חיוך על פרצופכן. סופי סקוט מסבירה למה אנחנו צוחקים, ומסבירה למה אנחנו צריכים את הצחוק עצמו, שנשמע כמו קול מוזר שחיות משמיעות. במהלך ההרצאה תקשיבו גם לקול צחוקם של אנשים אחרים, וזה יעלה חיוך על פרצופכן גם אם כרגע דרכתן על זכוכית שבורה (מה שמהצד יכול גם להיראות מצחיק). ידעתן שיונקים, קופים ואפילו עכברים צוחקים?

לילי טומלין וג'יין פונדה מתארחות לשיחה ומדברות על חברות נשית לאורך השנים. הן צוחקות על ואגינות יבשות, על מעט הזמן שנשאר להן לחיות ורק לצפות בהן מעלה חיוך על הפנים. כיף לראות שגם בגילאי 70 פלוס אפשר להיות גברות מגניבות לחלוטין וקוליות.

>> איך מעבירים את הזמן עם הילדים בבידוד?

נכון, זו הרצאה קצת ארוכה, אורכה כחצי שעה, אבל אם יש לכם משהו בשפע כשאתן בבידוד זה זמן, אז הקדישו מעט ממנו לסופרת הניגרית במקור צ'יממנדה נגוזי אדיצ'יה שמסבירה למה כולנו צריכות להיות פמיניסטיות. צ'יממנדה היא סופרת שזכתה בפרס אורנג' לספרות בשנת 2007, ההרצאה שלה משעשעת ובסופה גם נשים אינטיליגנטיות שמשום מה ממשיכות לומר בראיונות לתקשורת "אני לא פמיניסטית" ישנו את דעתן. צ'יממנדה, למשל, מכנה את עצמה "פמיניסטית שמחה", כיוון שכשיצא ספרה "ייעץ" לה סופר ניגרי לא לומר שהיא פמיניסטית, כי פמיניסטיות הן נשים עצובות שאף אחד לא רוצה להתחתן איתן.

שמונה דקות שיענו על כל השאלות שיש לכן בנוגע לקורונה.

בשנת 2015 הרצה ביל גייטס ואמר שהאסון הגלובלי הבא יהיה וירוס, וטען שאנחנו לא ערוכים לקראתו. וירוס, ולא טילים. נכון, זה לא מרגיע במיוחד, אבל מה יודע ביל גייטס? זה לא כאילו שהוא ייסד את חברת התוכנה הגדולה בעולם. הוא מתייחס לנגיף האבולה כמקרה מבחן ובטח מחכך ידיו עכשיו בהנאה וחושב "הייתי צריך להמציא את האלכוג'ל".

הילדה האמריקאית אדורה סויטק מסבירה בבהירות למה המבוגרים לא יותר בוגרים מהילדים, ומבקשת מהמבוגרים להפסיק להשתמש במילה "ילדותיים" כמילה המציינת חוסר כשירות להתנהג בצורה הגיונית. הגיוני.

>> עבור מי מהווה הקורונה סכנה אמיתית?