"חתונה ממבט ראשון" היא לא תוכנית על אהבה

עמרי פלד | צילום: אלרן רוז
עמרי פלד | צילום: אלרן רוז

עמרי פלד, רווק בן שלושים פלוס, שאל את עצמו לא פעם אם כדאי לו ללכת ל"חתונה ממבט ראשון", אבל אחרי הצפייה הוא הבין משהו חשוב על עצמו

88 שיתופים | 132 צפיות

אנחנו אוהבים לראות "חתונה ממבט ראשון" כי היא מזכירה לנו שהמצב שלנו לא גרוע כמו שחשבנו. זוגיות זו עבודה. זה מה שמלמדים אותנו. עבודה סיזיפית. זה לא בא בקלות. כל ערב אנחנו יושבים מול הטלוויזיה ושומעים את המומחים שלנו מסבירים לנו שלכל דבר יש סיבה וזה תהליך וזה נבנה לאט לאט ורק אם ניתן מעצמנו יותר ונשפוט פחות ונקבל ונקשיב ונזיז ונסמוך אז נבין שאהבה זו עבודה. קשה. היא כל כך קשה שכבר שכחתי על מה אני אמור לעבוד פה בכלל. 

>> חתונה ממבט ראשון: והם חיו באושר ועושר עד… מחרתיים

אהבה היא לא קשה. היא קלה. "חתונה ממבט ראשון" היא לא תוכנית על אהבה זו תוכנית על רייטינג. כל הזמן מדברים על זה שהליהוק לא היה טוב ושהם פספסו בהתאמות. הליהוק מצוין. אנחנו רואים בה את עצמנו ונדבקים למסך. בכל אחד מאיתנו יש קצת מהפחדים של הגר, מהבלבול של אמיר מהקסם של דניס ומחוסר הביטחון של דנית. כולנו קצת רומנטים כמו ניר. או לפחות רוצים להיות. האתגרים שלנו עם הזוגיות שלנו, המשברים, הספקות והפקפוק הם לא רק שלנו. זה לא רק אצלנו. זה גם אצל דניס והדר וניר והגר. ומור ומאור. אהבה היא לא קשה ו"חתונה ממבט ראשון" היא לא תוכנית על אהבה, היא פשוט המראה שלנו לעצמנו.  

מור, מאור, רוני ונועם | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"
מור, מאור, רוני ונועם | צילום מסך מתוך "חתונה ממבט ראשון"

כל פעם שאני שואל את עצמי אם הייתי הולך ל"חתונה ממבט ראשון" כדי למצוא אהבה, ואני שואל, אני מבין מחדש את מה שתמיד ידעתי אבל אף פעם לא באמת הפנמתי: אהבה לא מגיעה מבחוץ ולעולם לא תגיע. אנחנו מדחיקים את הפחד שלנו מהלבד מאחורי המרוץ האינסופי – ומסתבר הכל כך ישראלי הזה – אחרי זוגיות ואהבה. נעשה הכול בשביל זה כי אף אחד אף פעם לא באמת לימד אותנו להיות לבד ולאהוב את זה, ללמוד מזה ולהתחזק מזה. נצא לדייטים במסעדות הקבועות שלנו רק כדי לשבת על אותו הבר, לחייך לאותה המלצרית ובסוף להזמין את אותו יין אדום, זה שאנחנו תמיד מזמינים. נוריד אפליקציות שמתעקשות שהן מכירות אותנו יותר טוב משאנחנו מכירים את עצמנו רק כדי להתעורר יום אחד עם תחושה מוזרה בבטן ועם ההבנה שכנראה פעם היה פה הרבה יותר טוב, ואמיתי וכן. ואפילו נירשם לתוכניות ריאליטי שמנסות לשכנע אותנו שלהכניס אדם זר לתוך העולם הקטן והאינטימי שלנו ופשוט להתמודד עם ההשלכות של זה, זה בכלל "תהליך". 

אז תודה ולא תודה. תנו לי את הלבד. תנו לי את הקושי שבלבד ואת הקלות שבו. תנו לי את האתגרים שהוא מביא איתו ואת האופי שבא איתם. תנו לי את השיעור שמחכה לי בצד השני של עצמי. הזוגיות עוד תגיע, כשהיא תהיה מוכנה להבין שאני מוכן אליה. עד אז סיימתי לחפש. סיימתי לרדוף. סיימתי לנסות את מה שכולם מנסים וסיימתי לרוץ לאן שכולם רצים רק כדי לטשטש את העובדה המפחידה במבט ראשון אבל הכל כך נעימה במבט שני ושלישי, שאני פשוט לבד. 

"חתונה ממבט ראשון" היא לא תוכנית על זוגיות ובטח לא על אהבה, היא פשוט עוד תוכנית על רייטינג. 

>> יומן הצפייה של הדס בשן ב"חתונה ממבט ראשון"