ביי ג'יג'י, שלום סבתא בת 70: קמפיין האופנה ששובר את הרשת

סבתא לילין בקמפיין של ז'קמוס
סבתא לילין בקמפיין של ז'קמוס

מעצב האופנה חביב הפאשניסטות, ז'קמוס, רגיל לכוכבות כמו ג'יג'י ובלה חדיד, אבל הפעם הוא השאיר את האינטרנט בהלם כשבחר בסבתא שלו לככב בקמפיין החדש

88 שיתופים | 132 צפיות

תקופת הקורונה השפיעה משמעותית על עולם האופנה כמו על כל תחום, ממותגים שהחליטו לסגור את הבסטה, כמו ג'יי קרו ואופנינג סרמוני, ועד ביטול שבוע אופנת הקוטור ושבוע האופנה לגברים, לצד מותגים כמו סאן לורן שכבר הודיעו כי לא יקיימו תצוגות בשבועות האופנה לנשים בספטמבר. והמותג גוצ'י שהכריז כי יפסיק לעבוד לפי עונות ויציגו קולצקיות חדשות לפי סיפורים. זה עוד בלי לדבר על הוצאתם של עובדים לחופשות ללא תשלום, גלי פיטורים, הפסדים כספיים ועוד. אך לצד החסרונות הרבים בתי האופנה הצליחו לגלות דרכים יצרתיות לשמר את קהל הלקוחות. אחד מהם הוא סימון פורט ז'קמוס, המעצב הצעיר והחביב על סלבס כמו ריהאנה, קיילי ג'נר, דואה ליפה והאחיות ג'יג'י ובלה חדיד שמככבות לעיתים קרובות בקמפיינים שלו ועל מסלולי התצוגות.

בתקופת הבידוד השיק קמפיין שצולם דרך שיחת פייס טיים. כך התמודד בצורה יצירתית עם הצורך בבידוד שגרם לכך שלא תהיה אפשרות לצלם קמפיין מסורתי עם צלמים, מעצבים, מעצבי שיער ואנשי צוות. בקמפיין לקחו חלק בלה חדיד וברבי פריירה והוא זכה לשיח חיובי ברשת. כעת הוא לוקח את היצירתיות צעד אחד קדימה ומגייס לקמפיין החדש את לא אחרת מסבתא שלו.

"היא כנראה הפנים הכי טובות שהיו למותג", נכתב במגזין ווג על סבתא לילין, שמצליחה בהחלט להביא לידי ביטוי את הסגנון הפריזאי הלא מתאמץ המשלב פנטזיה כפרית, שמאפיין את המותג. את התמונות היפהפיות של סבתו בקולקציה החדשה שלו צילם בעצמו, מה שנתן לקמפיין וייב אישי וקסום. הליהוק המפתיע והמרענן קיבל ביקורות חיוביות ברשת, בין היתר מפאשניסטות מבוגרות שהבינו שגם הן יכולות ליהנות מפרטי המותג. סבתא לילין בת ה-70, הצטלמה ממש כמו הצעירות והוכיחה שלעיצובים של הנכד אין גיל וכל אישה יכולה להיראות נהדר בהם. כנראה היתרון הכי בולט שיצא לז'קמוס מהקמפיין. "אחד הסיפורים המיוחדים ביותר עבורי", כתב המעצב בחשיפת הקמפיין ואנחנו לגמרי מסכימות איתו.