כך הפך איבר המין הנשי ללהיט הביוטי של השנה

גווינת' פאלטרו. מבשרת טרנד הווגינות | צילום: FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images
גווינת' פאלטרו. מבשרת טרנד הווגינות | צילום: FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images

אחרי שנים בצל, שלא לומר במרתף, הווגינה שוב פורחת: היא מככבת בריח הנר של גווינת' פאלטרו וגם הטיפולים בה עולים מדרגה

88 שיתופים | 132 צפיות

השחקנית גווינת' פאלטרו שהפכה זה מכבר לכוהנת לייף סטייל, מוכרת באתר שלה נר ריחני ששמו הוא "מריח כמו הווגינה שלי" והיא מעידה עליו שהוא "משעשע, סקסי ולא צפוי". כנראה שפאלטרו היא בעיקר גאון שיווקי ותמורת 75 דולר תוכלו להריח אותו אצלכן בבית, אבל אין ספק שגם היא עלתה על הטרנד הבועט בתחום האסתטי כיום: טיפולים לווגינה. ד"ר פאני בר לוי, מומחית לגניקולוגיה וחלוצת תחום האסתטיקה הווגינלית בישראל, טוענת כי על פי דוח של ועדת הניתוחים הקוסמטיים (ISSVD) התחום של "הפנים החדשות", קרי הווגינה, הוא התחום שרשם את העלייה הכי גדולה ביחס לטיפולים האסתטיים האחרים לפנים ולגוף עם גידול של 262 אחוז, כאשר ארצות הברית נמצאת במקום הראשון.

נר בניחוח הווגינה של גווינת' פאלטרו
נר בניחוח הווגינה של גווינת' פאלטרו

מתי מתחילים שינויים ברקמת הנרתיק?
"בגילאי ה־30 וכמובן בעקבות לידות. ישנו הצד האסתטי, כשהנרתיק מתרחב ויש תופעות של דלדול רקמות, פיגמנטציה ואובדן נפח בשפתיים, וישנו ההיבט התפקודי. אחרי לידות ואצל נשים מבוגרות נגרם יובש וגינלי שלא מאפשר לקיים יחסי מין מלאים, נוצרת דליפת שתן לא רצונית, רצפת האגן הופכת לרפויה ונוצר רפיון כתוצאה מהזדקנות".

המנתח הפלסטי ד"ר אייל שפירא טוען שהשיח על טיפולי וגינה עדיין לא נמצא על השולחן בישראל לעומת ארצות אחרות ונשים רבות שמוכנות לטפל בפנים ובגוף, מתביישות כשזה נוגע לווגינה. "יש אצלנו סוג של טאבו וזה יוצר קושי להעביר את המסר ולהפיץ את הבשורה שיש פתרונות".

כמנתח פלסטי אתה מבצע גם טיפולים ניתוחיים?
"כן. התמחיתי גם בצד האסתטי ובמקרים רבים טיפולי המכשור שאני עושה למכלול של בעיות בנרתיק יכול לפתור את רוב הבעיות, אבל אם, למשל, יש הרחבה גדולה מאוד של הנרתיק, האופציה הניתוחית היא הנכונה. מדובר בניתוח בהרדמה כללית שנמשך שעה אחת. אין כאבים כי בתוך הנרתיק אין עצבים. בפועל אני מסיר חלק מרקמת הנרתיק ואז תופר ומקבל הצרה. זהו ניתוח שהפך לאחרונה ליותר ויותר פופולרי. לעומת כל הטיפולים עם המכשור שיש לחזור עליהם לטיפולי שימור כי כמו בפנים תהליך ההזדקנות ממשיך, הניתוח הוא עם תוצאות לתמיד".
מחיר הניתוח: 15-13 אלף ש"ח.

מה הניתוח הפופולרי בווגינה היום?
"שפתיים. אנחנו מדברים על שד קטן ושד גדול אבל בווגינה יש מקרים רבים של שפה אחת צרה. היום, בעידן האינטרנט והפורנו ובעידן שבו לרוב הנשים מסירות שיער מהאיזור, ניתן לראות בבירור את גודל השפתיים. מדובר בניתוח נפוץ מאוד שמעצב מחדש את השפתיים".

אלה הם טיפולי המכשור הנפוצים והמוצלחים בתחום. חשוב לדעת: כדי לשמר את התוצאות מומלץ טיפול תחזוקה אחד פעם בשנה, ודבר חשוב נוסף: רוב הטיפולים מוכרים על־ידי חברות הביטוח.

לייזר CO2RE INTIMA של קנדלה

במה מטפל? בבעיות השכיחות בווגינה כולל צניחה, דליפת שתן ויובש. כמו כן מבצע הצרת נרתיק.

איך מתבצע הטיפול? בעזרת ידית חד־פעמית מתכלה, נוחה מאוד לשימוש. הרופא יכול להחליט לאן בדיוק לשגר את פולס הלייזר ובאיזה מרווח. אנרגיית הלייזר יוצרת חימום וכיווץ ברקמה.

כמה טיפולים צריך? שלושה טיפולים של 15 דקות כל אחד, בהפרש של חודש. לא נדרש זמן החלמה.

מחיר הטיפול: 8,500־10,000 ש"ח לסדרה.

דבר הנסיינית בת 61: "חוץ מיובש נרתיקי, גם השפתיים שלי נראו מדולדלות. למרות שמטופלות אחרות לא דיווחו על כאבים, אצלי גם בהחדרה וגם במהלך הטיפול עצמו, כולל סיבובי הידית בתוך הנרתיק, היו די כואבים. אני שמחה ששרדתי כדי לספר כי הסבל הצדיק את התוצאה. אחרי שלושה טיפולים היה שינוי ניכר גם במראה השפתיים".

היכן? מרפאת H.CLINIC  רמת החייל תל אביב.

גלי רדיו VRV VIORA של אלפאמדיקס

במה מטפל? יובש נרתיקי, בריחת שתן, רפיון והצרת נרתיק.

איך מתבצע הטיפול? גלי הרדיו יוצרים חימום (עד 45 מעלות) בעומק הרקמה. על־פי הצורך מתבצע טיפול בחלק השטחי של הווגינה או בחלק העמוק במקרי ריפיון, וניתן לחמם בו־זמנית את כל השכבות. המכשיר מבוסס על שני פטנטים, האחד נקרא CORE והוא למעשה ידית צרה ועדינה שמותאמת לקוטר הנרתיק ומונעת אי־נוחות ויש לה סנסור מובנה המאפשר שליטה בטמפרטורה. השני הוא CO-POLAR שמונע אפשרות לכוויה, מגן על מעבר האנרגיה ברירית ומבטיח בטיחות מרבית. למכשיר שלוש ידיות שונות, האחת לבריחת שתן ויובש, השנייה למיצוק והשלישית להצערה (כן כן, ממש כמו בפנים).

כמה טיפולים צריך? 3־4 בהפרשים של ארבעה שבועות. חזרה מיידית לשגרה.

מחיר הטיפול: 8,000־11,000 ש"ח.

דבר הנסיינית בת 66, עם יובש קשה בנרתיק: "הגעתי לטיפול בעקבות דלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן שסיבתן העיקרית הייתה היובש הנרתיקי, תופעה מוכרת וידועה בגילי. בעקבות היובש סבלתי גם מכאבים שלעיתים היו בלתי נסבלים בעת קיום יחסי המין. במהלך הטיפול הוחדרה לווגינה ידית צרה ומעוגלת וכמעט בלתי מורגשת. זו הייתה בהחלט הפתעה נפלאה כי שמעתי סיפורים על כאבים עזים בטיפול. במהלך רבע שעה הרגשתי חום נסבל ואי־הנוחות הייתה בעיקר רק בעצם התנוחה המוכרת לכולנו מהביקורים אצל הגינקולוג. אחרי שני טיפולים הייתה כבר הקלה מאוד משמעותית, כאילו כל האזור מוחזק טוב יותר והעיקר: מאז אף לא דלקת אחת בדרכי השתן. הצ'ופר הנוסף בטיפול (כלול במחיר) הוא שהידית משפיעה על הנראות, אז כן, זה גם נראה טוב יותר".

היכן? ד"ר פאני בר לוי מרפאת בוטיק במלון מנדרין תל אביב.

לייזר Dynamis של Fotona

במה מטפל? בריחת שתן במאמץ, הצרת הנרתיק, צניחת רחם וחידוש הרקמות בעקבות יובש.

איך מתבצע הטיפול? האנרגיה מקרן הלייזר גורמת לזרוז יצירת קולגן וחלבונים נוספים ברקמת הנרתיק. תהליך זה תורם לחידוש ומיצוק הרקמות והחזרת הגמישות. חיזוק זה מייצר תמיכה לצינור השופכה ולשלפוחית השתן ובכך נמנעת דליפת השתן. טכנולוגיית הלייזר מאפשרת לטפל בבעיה בצורה לא פולשנית, ללא חתכים, במינימום כאב ואי-נוחות. בנוסף, אין צורך בהכנות מיוחדות לטיפול ובסיומו ניתן לחזור לפעילות היומיומית.

כמה טיפולים? שלושה טיפולים של 30 דקות כל טיפול.

מחיר הטיפול: 9,000 ש"ח לסדרה.

דבר הנסיינית, בת 57: "באתי די מפוחדת אבל בטיפול עצמו לא הרגשתי כאב וגם לא אי־נוחות. בשבוע שאחרי הטיפול אין לקיים יחסי מין. שבועיים אחרי הטיפול כבר חשתי בשינוי וכעבור חמישה שבועות עשיתי טיפול נוסף. יש כבר שיפור עצום והבונוס: כל האזור מרגיש מחוזק ומהודק יותר. נותר לי טיפול אחד ואני ממליצה בחום".

היכן? קליניקת "מדיקל פרו" במגדל בסר 4, ליד קניון איילון ר"ג. ד"ר קלריס נהרי.

לייזר FemiLift של אלמה לייזר

במה מטפל? הצרת הנרתיק לצורך טיפול בדליפת שתן וביובש.

איך מתבצע הטיפול? ידית מיוחדת שנראית כמו פאלוס (פין) בעובי של מעל שני ס"מ מוחדרת לנרתיק ויורה קרני לייזר היוצרות חירור מיקרוסקופי שמגרה את הרקמה הרירית של פנים הנרתיק. הגירוי גורם להיווצרות קולגן חדש ועוד חלבונים וכלי דם חדשים המהווים את אבני הבניין של הרקמה.

כמה טיפולים צריך? שלושה־ארבעה בהפרשים של חודש, אין זמן החלמה או תופעות לוואי.

מחיר הטיפול: 7,700 ש"ח לסדרה.

דבר הנסיינית, בת 46: "אחרי שלוש לידות הרגשתי שאני לא מצליחה להשתעל או להתעטש בלי להשאיר אחריי שביל טפטופי שתן וריצה הפכה לבלתי אפשרית. ניסיתי פיזיותרפיה אך היא לא עזרה לי בכלל. כשהגעתי לטיפול של ה־FemiLift, גיליתי להפתעתי שבתוך הנרתיק לא מרגישים בכלל את החום העז, הטיפול הוא נמשך רבע שעה בלבד, הוא לא נעים אבל לא כואב. הרופא מכניס את הידית פנימה ומוציא בכל פעם סנטימטר החוצה ומסובב, וכך עובר על כל דפנות הנרתיק פעמיים. אני עכשיו אחרי הטיפול השני ויכולה לדווח שכבר הפסקתי לשכל רגליים כשאני מתעטשת ואני מרגישה שיפור בחוזק של הווגינה עצמה. מקווה שאחרי הטיפול הבא כבר אוכל לרוץ".

היכן? מרפאת ד"ר אייל שפירא, הברזל 11 רמת החייל, תל אביב.

גלי רדיו ופולסים אלקטרומגנטיים VENUS FIORE של ונוס קונספט  

במה מטפל? ניוון, ורפיון הנרתיק, יובש, גרד ודליפת שתן. 

איך מתבצע הטיפול? למכשיר שלש ידיות. ידית אחת היא לטיפול פנימי וגינלי שפועלת על גלי רדיו ופולסים אלקטרומגנטיים, הטיפול גורם לחידוש כלי הדם באזור הפנימי ולכיווצו. שתי ידיות נוספות הן חיצוניות ומשפרות את האסתטיקה: ידית אחת מטפלת בעיצוב השפתיים והידית השנייה מטפלת בעיצוב משולש הערווה ומהדקת ומקטינה את הנפח.  

כמה טיפולים צריך? שלושה, אחת לחודש, אין זמן החלמה. 

 מחיר: 2,500  לכל טיפול.

דבר הנסיינית, בת 67, סובלת מיובש קיצוני בנרתיק: "הטיפול עצמו אורך 20 דקות, במהלכו ממש 'התלוצצתי עם רופאיי' כיוון שלא חשבתי כאב בכלל, למרות גלי החום שהמכשיר מעביר בפנים הווגינה. עברתי רק טיפול אחד מתוך שלושה לפני שהתחיל סיפור הקורונה לכן אני לא יכולה לומר שיש שינוי כלשהו, כמו כן הרופאה הסבירה לי שככל שגיל המטופלת יותר מבוגר, כך ההשפעה אורכת יותר זמן. מחכה לסוף התקופה הזו כדי להשלים את הטיפול".

היכן? אסטרה מדיקל הברזל 19, תל אביב. ד"ר אופיר ארצי, ג'ורג' ווייז 20, תל אביב.

כיסא EMSella בטכנולוגיה אלקטרומגנטית בעוצמה גבוהה (HIFEM)

במה מטפל? חיזוק רצפת האגן ובריחת שתן.

איך מתבצע הטיפול? השדה האלקטרומגנטי הטכנולוגי גורם לגירוי עמוק של שרירי רצפת האגן ושחזור השליטה בשריר. הוא יוצר כיווצים בלתי רצוניים (מעל 11 אלף כיווצי קיגל) בכל השרירים של רצפת האגן, השטחיים והעמוקים, ללא כל מאמץ.

כמה טיפולים? שישה בתדירות של פעמיים בשבוע. משך הטיפול כ־30 דקות. החזרה לשגרה מיידית.

מחיר הטיפול: 6,900 ש"ח (במידת הצורך יינתנו שני טיפולים נוספים ללא עלות נוספת).

דבר הנסיינית: "לאחרונה התחלתי לחוש בדליפת שתן קלה ועדיין אני לא בשלב של טיפול פולשני. הובהר לי שהטיפול מתאים למצבים התחלתיים ושהוא גם נפלא כסוג של רפואה מונעת. הטיפול התבצע בישיבה עם לבוש מלא, בפרטיות, טיפול בהחלט נעים, בשבועיים שאחרי הטיפול הראשון הרגשתי הקלה מסוימת אבל כדי לראות תוצאות ממשיות אני אצטרך לעשות סדרה".

היכן? מרכז רפואי VIV CLINIC בבעלות ד"ר צחי וידר.