כמה דמעות: צפו אונליין בסרטיו היפים של יהב וינר ז"ל

חיו את החלום עד הסוף המר. שי-לי עטרי ויהב וינר ז"ל | צילום: פרטי
חיו את החלום עד הסוף המר. שי-לי עטרי ויהב וינר ז"ל | צילום: פרטי

הבמאי הצעיר והמבטיח, יהב וינר ז"ל, נרצח בכפר עזה בעודו מגן על אשתו שי-לי עטרי ובתם התינוקת בת החודש. כעת ניתן לצפות אונליין בכל הסרטים היפים שהספיק ליצור, וכל ההכנסות יתרמו למשפחתו

88 שיתופים | 132 צפיות

הכאב שנצרב בנו בשבעה באוקטובר אינו דועך והוא כנראה כאן כדי להישאר, אבל מה שמחזיק את הלב השבור יותר מכל הוא היוזמות והמחוות שהולכות ומתרבות לטובת המפונים, החטופים ומשפחותיהם, ובעיקר משפחותיהם של החללים הרבים של הטבח. מחווה מרגשת מהסוג הזה הציגו בבתי קולנוע לב, שהחליטו להקרין על המסך הגדול את "הילד", סרטו של הבמאי המבטיח יהב וינר ז"ל, שנרצח באותה שבת ארורה בכפר עזה. הסרט גם הגיע לסלקום TV, וכעת הסרטים הקצרים והיפים שהספיק וינר ז"ל ליצור בחייו הקצרים אף הם, ניתנים לצפייה אונליין.

>> אחרי שהתבשרה כי בעלה נרצח, שי-לי עטרי זועקת: "רוצה שהוא יהיה האבא של ילדיי"

וינר ז"ל נרצח בשבעה באוקטובר בעת שהגן על אשתו, הבמאית והזמרת שי-לי עטרי ועל בתם בת החודש שייה. וינר ועטרי הכירו דרך אהבתם המשותפת לקולנוע, וכעת ניתן לצפות באתר הסינמטק VOD בשלושה סרטים שיצרו: "נעורים" (2020), בבימויה של עטרי; "קבר אינדיאני" (2021) בבימויו של וינר; ו"שלוש נשימות עמוקות" בבימויו של וינר, ובכיכובו ובכיכוב עטרי. כל סרט ניתן לצפייה ישירה באתר הסינמטק בעלות סמלית של 10 ש"ח בלבד, כאשר כל ההכנסות יועברו למשפחתו של וינר ז"ל, למען הנצחת יצירותיו.

מתוך "הילד" בבימוי יהב וינר ז"ל | צילום: בן פלד
מתוך "הילד" בבימוי יהב וינר ז"ל | צילום: בן פלד

במקביל מוצג סרטו המפורסם ביותר, "הילד", בקולנוע לב וסלקום TV. זהו סרט קצר ואישי הנוגע בחוויה הכואבת של פוסט טראומה בצל החיים בעוטף עזה. אבא ובן ושדות חיטה רחבי ידיים הם הגיבורים של הסרט הזה. "הילד" הוקרן בפסטיבל סרטי הסטודנטים האחרון וזכה בפרס הצילום הטוב ביותר ובתשבוחות רבות.

"הילד" – סרט הגמר של וינר בבית הספר "מנשר" – מספר את סיפורם של אבינועם (יורם טולדנו) וברק (נמרוד פלג), אב ובנו מהקיבוץ שליד רצועת עזה, העומדים כל אחד בפני סבב קרב נוסף בדרכו. בעוד אבינועם מתעקש להמשיך בשגרה ובעבודתו בשטח, ברק מתקשה לעצום עיניים ולהמשיך כרגיל. לילה אחד, ברק מגיע לנקודת רתיחה ואבינעם נאלץ לספוג את הלהבות.

הסרט, שאורכו 25 דקות, יוקרן במחיר מיוחד של 20 שקלים לכרטיס. כל ההכנסות מההקרנות יועברו כתרומה למשפחתו של יהב. וינר היה בן קיבוץ כפר עזה ויוצר ובמאי צעיר ומבטיח. הוא הספיק להשלים את צילומי סרטו המלא הראשון רגע לפני פרוץ המלחמה, סרט שמתרחש אף הוא בקיבוץ בעוטף ומשתתפים בו חברי קיבוץ נוספים שנרצחו.

"הילד", ישראל 2022, 25 דקות; בימוי: יהב וינר; הפקה: יהב וינר; הופק בעזרת: קרן גשר, מנשר לאומנות; תסריט: יהב וינר; צילום: בן פלד; עריכה: שי-לי עטרי; עיצוב קול: רותם דרור; יורם טולדנו, נמרוד פלג. בסלקום TV ובקולנוע לב